Sakarya üniversitesi-Sapanca

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında bilal78 tarafından paylaşıldı.

1. bilal78

bilal78

Selamlar,

hoşbuldum:)..Ben temmuzda sakarya üniversitesinde stajda olacağım için boş kalan zamanlarımda balık tutmak istiyorum.özellikle hafta sonları.üniversiteden sapanca gölü çok hoş görünüyor.

acaba üniversite-sapanca arası uzakmı?nasıl gidilir üniversiteden?yürüyerek mümkünmü?ne kadar sürer?

Eğer mutlaka çarşıya inmem gerekecekse,staj için çarşıdan bir yurt bulcam,değilse okula yakın bir yurt seçecem..

Teşekkürler..

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Hoşgeldin :D

3. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hoşgeldiniz....

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hoş geldin Bilal kardeşim:)

5. Karasu - İzmit- İstanbul otobüsleri sık sık geçer o istikametten ,yürümek yerine ufak bir ücret karşılığında göle ulaşabilirsin

yada benim yaptıgım gibi otostopla gidebilirsin:D Adapazarı -izmit halkı çok insancıldır;) Tabi bu anlattıklarım sene 94-95 senesi için geçerliydi:rolleyes: :D

6. soda

soda

Favori Kamış:
    F=m.a
    En İyi Avı:
    dolu çapari
    Bende Kocaelide okudum. Yaz okulu maksadıyla gitmiştim Sakarya Üniversitesine. Özellikle mühendislik fakültesi kısmı tam olarak sapanca gölünü görüyor. Ama tepenin üzerinde olduğundan, ordan sapancaya inmek zor. Dolmuşda yolu felaket uzatır.
    Ama bildiğim kadarıyla bir kestirme yol olacak ordan aşağı inmeye. Bazı öğrenciler üniversiteye giderken yol üstünde iner, tepeyi çıkaraktan üniversiteye gidiyoruz derlerdi keçi misali.

Son olarakta, sapancanın Üniversite tarafı değilde karşı kıyısında birçok balık restoranı, piknik alanı gibi yerler var. O taraf daha uygun olabilir. Üniversite tarafında hatırladığım çok fazla sazlık olduğuydu. Yani göle yaklaşmak zor olabilir üniversite önünden.

Son düzenleme: 16 Mayıs 2007
  7. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Fazla olmamış :D:D:D:D:D:D hoşgeldin

8. obscure

obscure

sapanca

Hoşgeldiniz.
    uzak yoldan tarif edeyim :D esentepe merkez kampüsten şehir merkezine minübüs veya dolmuşlarla inip, sapanca minibüslerine binerek göl kıyısına ulaşabilirsin.

9. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    hoşgeldiniz....:)

10. bilal78

bilal78

Cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler..
    şehir merkezinden dolmuşla sapanca minibüslerine binip sapanca gölüne varmak ne kadar sürüyor?

şu durumda benim şehir merkezinden bir yurt tutmam daha uygun gibi...

kısa yolu nedir?

11. obscure

obscure

kampüsten 1 saat gibi bir sürede SAPANCA merkeze ulaşabilirsin.
    sapanca merkezde uygun fiyatlarla konaklayabilirsin (otel-öğretmenevi ve kiralık müstakil ev ).
    Yazları sapanca çok güzel ve hareketli olur :D

12. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Sen boşver bekle biz gelip seni alalım yokasa sen Balığa falan gidemiyeceksin :D:D:D

13. bilal78

bilal78

Güzel fikir ama ben aslında staja gidiyorum:D

yani okula uzak olmaması gerek..en fazla adapazarı merkezde kalabilirim...ya kampüs ya adapazarı merkez yani..artık sanırım merkezden 1 saat kadar gidecez heralde..

Birde gece kamp yapanlar varmı..ben çadırımıda alsam,cuma,cumartesi gecesi orda kalsam..pazartesi okula gelsem:)..

14. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Hoşgeldin Bilal kardeşim.Sakaryamıza hoşgelirsin sefalar getirisin gelince. Sapanca gölünden ziyade molla köy göletleri(kızılkanat,sazan,turna,kadife) var.Sakarya nehri(yayın,sazan,kızılkanat,kaptırga) var.Sapanca gölü maalesef artık çok nadir balık veriyor.Kıyı şeridi restaurant,villa vs doldu taştı.Toplu taşıma araçları ile gideceğin yerlerdede balık yok.Sen mollaköy göletlerine git.Sezonuna göre avlayacak bir şeyler bulursun ve ulaşımda kolay şehir içinden otobüsler gidiyor.Ben illada sapancaya gidecem dersen şehir merkezinde ofisi sor hemen yanından sapanca otobüsleri kalkıyor.Sana rasgele...

15. bilal78

bilal78

Teşekkürler hoşbulduk.

bahsettiğin molla köy göletlerina nasıl gidilir,ne kadar sürer?otobüsle demişsinde korktum,minibüs olmasın :D

16. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Otobüs dediğime bakma şehir içi minübüs tarzı araç işte bahsettiğim.Mollaköy göletleri şehir merkezine yaklaşık 20 dk.çeker.Kendi aracın olsaydı 10 dk.da oradaydın.Minübüsler göletin hemen dibinden geçiyor.Aynı minübüslerle sakarya nehrinede gidebilirsin.Avlak olarak beğendiğin yeri gördünmü inebilirsin.Sakarya da
    balık avı için çok yer var.Taşkısığı göleti,Poyrazlar gölü,karaaptiler göleti ve sakarya nehrinden zamanında kum alınmış suni göletler var.Hepsinde av yapabilirsin.Olmadı karasu dolmuşlarına atlarsın 45 dk çeker sakarya merkezden karasu ilçesi,karadeniz sahillerindesin.Kalkandı,palamuttu,istavritti ne istersen var.

17. bilal78

bilal78

Teşekkürler erhan.o gün gelsin,nasıl gideceğimin tarifini iyice alırım senden..rastgele...