sizin hikayeniz ne????

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında hauki tarafından paylaşıldı.

1. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    5-6 yaslarindayken abimler beni hep baliga gotururlerdi ve onlara aterina tutarak basladim bu ise...elimde 13 numara igne 12mm misine kovaya canli aterinalari doldurmam lazim yoksa abim kizardi ve birdaha baliga getirmem derdi..onlarda bu aterinalarla zargana kuzu levrek orfoz lahoz felan tutarlardi...ve boylece bendede bir ask basladi.ilkokula basladim sonra ilk gun kacip baliga gittimi hatirliyorum beni sahilden babam gelip aldi okula geri goturdu:)neyse abimler ise gidince bende her sansda oltalari alip baliga gidiyordum ama takim kirarsam basima gelecekleride:)10 yaslarimda abimler evlenmisti ve malzemeler bana kalmisiti rus kamisi takimlar eskiden modaydi...bende ilk buyuk baliklarimi tutmaya baslamistim ise ilk kefal sargoz melanur mirmir levrek zargana orfoz lahoz kuzu bunlardan basladim ve balik cesitlerini huylarini ve yillar gectikce tecrubelerini ogrendim..hafta sonlari yaz tailleri hergun deniz kiyisinda balikla ugrastim annem kizardi olum sende akilmi yok gunesin altinda ne isin var otur evde derdi ama ben yinede sabah aksama kadar tabiri cayizse ac susuz balik kovalardim gunestende kapkara olurdum saclarda sararirdi...sonra balik hanede calisan biri ile balik avinda tanistim o gunde levrek ve orfoz yakalamistim bana istersem baliklari ona getirip satabilecegimi soyledi..bende dusundum buzluk balik dolu bizimkilerde bikti komsuya dagitiyor ok dedim...beraber hale gittik baliklari tartti bana bir fis yazdi artesi gun gel parani al dedi ve gittim o zaman benim icin iyi paraydi ve iki adet makineli olta aldim..sonra aileme yuk olmamak icin tutugum baliklari satip okul harcligimi ve giderlerimi kendim almaya basladim ve liseyide boyle okudum..benimkisi tam bir deniz aski olmustu artik.limanda herkez tanimisti beni tum balikcilar ben nereye olata balikcilari yanimda bende kizardim gidin baska yeri yemleyip avlayin diye onlarda senin gittigin yerde balik cikiyo ondan geliyoz derlerdi isin puf noktasi aslinda baligin yasam ortamlarini takip etmemdi...ne yer ne icer nerede gezer falan felan...cok buyuk dostluklar edindim yasca buyuk insanlara balik tutmayi ogrettim cok hayir duasi aldim...ve artik sadece tutp komsulara dagitiyorum mutlu olmalari beni sevindiriyor.aradan yillar gecti evlendik oglum var simdi onu da balikci yapamayi dusunuyorum..cunku ben denizden cok sey ogrendim oglumda ogrensin istiyorum saygi sevgi ve herseyi....onun adini deniz koydum bu yuzden....ben ozet gectim anlatmakla bitmez yoksa anilar...sizlerinde anilarini gormek dilegiyle saygilarimla.....

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok guzel yazmissiniz dostum, bizi de goreve cagiriyorsunuz.Fakat kisa yazmak
    bir sanatmis ben beceremiyorum.Her elimi attigim da bir sayfa cikiyor, en az. Hele bu konuda gecenlerde oturdum 7 sayfayi buldum ve hala bitirebilmis degilim. Paylastigimda kufur edecekler.Korkuyorum.
    Neyse size aramizda gormek bizim icin bir iltifat ve buyuk sans.

3. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    tesekkurler alp arslan abi