köprüköy balıkçıları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Arkadaşlar uzun zamandır hep aklımda ama bi türlü cevabını bulamadığım bir konu var köprüköy'de köyün içindeki balıkçılar devamlı geçen arabalara balık satmaya çalışıyorlar böyle bir yerde ağ ile avlanmalarına izin veren kim acaba ?? oltalara hiç denk gelmeyen sudak ve dev turnalara sayısız kadifeler çok pahalı bir fiyata satılıyor bir keresinde yanlış görmediysem 60-70 cm arası bir yayında vardı sizden öğrenmek istediğim bunlar bu yanlış işi yaparken hiç bir hak hukuka sahipler mi?? böyle giderse türkiyenin en iyi turna avlağından biri olan köprüköy tükenecek

2. akrepp06

akrepp06

Favori Kamış:
    dipoltası kamış
    En İyi Avı:
    bizim dilmizde cay balığı diyoruz 1,5kğ
    slm

sana katılıyorum bu hafta bizde ordaydık sayısız sazan vardı adamların elinde buna birilerin dur demesi lazım yada köprüköyü çok yakında yasaklı bi bölge olarak görebilirz kendine gele bilmesi için yıllar geçmesi lazım

3. tiptirivsi

tiptirivsi

tek kelimeyle yazık ve buna çare bulmak da zor gögünüyor...

4. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    geçen sene muhabbeti olmuştu kızılırmak ve hirfanlıdan getirdiklerini söylüyorlardı sazanları

5. abitarhan

abitarhan abdi

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    pullu sazan 6,700 gr
    arkadaşlar yalan söylüyor oradaki balıkçılar.hepsinin 1000 metre 2000 metre ağları var atıyorlar ve yakaladıkları balıkları köyde evlerinin arkasındaki havuzlara atıyorlar. oradan getirip canlı canlı satıyorlar.bir keresinde jandarmanın onlara ceza yazdığını biliyorum ama demekki ne hikmetse kalıcı bir çözüm bulamıyorlar.
    umarım en kısa zamanda birileri onlara dur der.
    bol şanss:mad:

6. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    bir keresinde yanlış görmediysem 60-70 cm arası bir yayında vardı

Geçen sene ben aynı balıkçıda 20 cm lik bayağı çok kelebek dolaplarında gördüm ve fırça attık ama ne fayda.

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Benim kanımca o balıklar ya kapulkaya yada hirfanlıdan geliyor çünki köprüköyde bende balık avlıyorum ve çokta botla geziyorum hiç ağla karşılaşmadım görsem anında ağın yanında bekliyerek jandarmayı ve su ürünlerini çağırırım gelmezlerse daha yukarıya ulaşırım geçen sene kum ocaklarında bir ağı yakalattım jandarmaya haber verir vermez jandarma hemen geldi ve şahit olarakta beni yazdı bu kayıtlara geçti resmi belge olarak yazdırdım ve gerekli işlemleri yaptırdım.
    Sizde eğer görürseniz jandarmayı arayın ve gelmelerini sağlayın siz ısrarcı olursanız gelmek zorundalar arkadaşlar bunu unutmayın ve erinmeyin yeter.

8. abitarhan

abitarhan abdi

Favori Kamış:
    alba star
    En İyi Avı:
    pullu sazan 6,700 gr
    öyle olsa bile hirfanlı barajında sazan ve yayın serbestmi kardeşim.yasak heryerde yasaktır.bu onları masum kılmaz.ha bize dokunmayan yılan bin yaşasın deniyorsa o başka.bizim avlağımıza ellemesinde nerde yakalanırsa yakalansın mantığı yerleşirse bence hiç hoş olmaz,felaket olur.balık yasak zamanında nerde yakalanırsa tepki göstermeliyiz.sağlıcakla kalın
    bol şansss:mad:

9. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

arkadaşlar bizler şehirin göbeğinde mevki hastanesi yanında hergün sazanları görüyorüz.burada satıldığını herkes görüyor.

10. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    her mahallenin semt pazarında sazan ,kadife bol olarak satıyorlar.balgat pazarında bir tane satan var.tombul kısa boylu birisi.dikmendede aynı kişi satıyor.her hafta tezgahı dolu gelip akşama bi şeyde kalmıyor.ona sordum bunlar nerden diye.hirfanlı dedi.tabiki ağ ile.yazık derim.ufak ufak el kadar balıkları satıyorlar.
    şimdi sorarım o zaman .bu yasaklar sadece biz olta balıkçıları içinse bunu kabul edemem.çünki balığı ben ,sen yasaktır,yumurtlama dönemidir diye tutmayacaksın .adamlar ağ ile tutup bide ticaretini yapacaklar.buna dur diyecek bir kurumda artık göremiyorum.adam gözlerinin önünde satıyor.ya bir sor bu balık yasak, nerden getirdin diye.
    sonrada ırmakta yanına gelir ve senin serbest olan balığı mesela şu an turnayı tutarken .balık tutmak yasak der.anlatmaya çalırsın ya kardeşim turnaya atıyorum diye.elindeki olta takımıda bunu ispatlar ama ya sazan gelirse der.işte böyle şeyler.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2007
  11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşım sen beni yanlış anlamışsın ben sadece kendi gittiğim avlaklarda yaptığımı söyledim ben diğer bölgelere gitmedim o yazıyı yazmamdaki amaç Türkiyenin neresinde olursa olsun erinmeyin telefon açın gelmezlerse bunu yineleyin anlamında yazmıştım anladığım kadarı ile sen benim yazımı ya tam okumamışsın yada ben anlatmak istediğimi anlatamamışım anlatım eksiğim var ise tekrarlıyayım ben köprüköyde kum ocaklarında inadına bekledim ve ağları toplattım her balıkçı nerede olursa olsun ağı gördülermi jandarmayı çağırsınlar gelmezlerse tekrar arasınlar olmazsa daha yukarıları arasınlar taki ağı toplattırana kadar ama sana tavsiyem yazdığım ilk yazıyı tekrar oku ondan sonra bana kinayeli olarak yaz benim için tüm avlaklar aynıdır ve özellikle üstüne basa basa erinmeyin gerekirse bekleyin diye arkadaşlara tavsiyede bulunmuştum bu ne demektir onu bir düşün ben bu yazıyı ankaralılar için yazmamıştım bunu türkiyenin her tarafındaki üyeler okuduğuna göre acaba ne demek istemiş olabilirim sence.
    Sana iyi avlar dilerim sepetin dolsun.

12. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Osman abi sana katılıyorum.Orada yatarım gene de o ağları toplatırım...

13. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    yine buna benzer bir konuda öneri sunmuştum dernekleşme yapmamız lazım acilen ve bu dernek çatısı altındada kamu kuruluşlarına acil imzalarımızla ulaşmamız lazım demiştim yok sa biz burada yasakları konuşurkne balık tutacak yerimiz kalmayacak herifler ağlarla v.s lerle ortalı talan edip gideceklerki halen bu böyle sürüyor balık avı net ailesi üyesi olarak acilen bir dernek çatısı altında tolanmalıyız diyorum lütfen herkes kulak versin bu işler bilgisayar başında burada yasaklar koyduğumuz sürece olmaz acilen bir yumruk olup toplanmalıyız.

14. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bu konu hakkında bende birkaç yazımda aynı öneriyi sundum gözden kaçıyor olabilir acaba bu konuda sabit bir konu açıp oradan bir başlangıç yapabilirmiyiz sen bu sitenin eskisi olarak bir başlangıç yapsan diyorum alacağımız desteğe göre ne yapabileceğimizi bir görelim diyorum ben,sen ne dersin kardeşim

15. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

mustafa kardeş benden sana tam destek elimden geldiğince dernek kurmak çalışmalarında faal rol alırım. osman abinin dediği gibi sabit bir konu açıp oradan kalımla başlarsak hiç fena olmaz. şimdiden kolları sıvadım bile sabırsızlıkla geleceğimiz için yapacağımız haklı kavgamıza hazırım.

16. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Bende sizlere katılıyorum..Her türlü faliyette aktif olarak rol alabilirim ki zaten yakup kardeşimin olduğu her yerde bende varım..Gelecekte çocuklarımında benim avlandığım yerde avlanmasını istiyorum..

17. chiefali

chiefali

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 3000R,, Grafit kamış
    En İyi Avı:
    1.2 kilo çipura (didim), 60cm turna (büyüz)
    ben inanmıyorum daha doğrusu inanmak istemiyorum bizim çocuklarımızda buralarda av yapsın :( geçen pazar Köprüköy de adamlar 20-30 santimlik turnaları bir bir sayıp paylasıyorlardı,, pes yani bu kadar olur,, bu kafayla gidilirse durum belli,, insanlar bilinçlendirilemiyorsa bence oraların kendine gelebilmesi için bi 10 sene yasak getirilmeli artık son çare bu gibi görünüyor...

18. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    evet ali sana katılıyorum durum çok vahim ama bir o kadar da gerçek. ben turna sezonunun ilk açıldığı sıralarda köprüköye gittim başladık atçek yapmaya hava kararmak üzereyken yaklaşık 30 cm. civarı bir balık yakaladım. kıyıya çıkarttım orada oturanlar geldiler yanıma balığa bakmak için. küçük diye geri bırakacağım sırada oradan birkaç kişi neden bırakıyorsun dedi ve çok şaşırdılar. yani bilinçlenmemiz lazım.:mad: :mad: :mad:

19. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    çok yazık denecek pek bişey yok bu gidişle çocuklarımız balıkları akvaryumda görcek:mad: