PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fangiri Mercan Kaynıyor:)

medikalci
23-05-2007, 21:34
Yeni aldıgım yelkenliyle ilk olarak bu gün akşam üstü açıldım.(Ama yelkeni açmadan tabiii:() Demir attım müsait bir yere. oltalarımı hazırladım. Saldım aşağıya... Daha dibe iner inmez vurdu balık. Çekerken birtane daha .. birtane daha.. birtane daha... inanın iğnem 10 tane olacaktı ki..... sormayın işaret parmağımı olta ipi kesti çekerken. Tam tamına 2 saat içinde 27 adet 600 gr lık fangiri ve mercan tuttum. Abi sabah olsun işi gücü bırakıp tekrar açılacam vallaaa...

osmanaltunel
23-05-2007, 21:41
Kardeş afiyet olsun birde resim olsaydı bizimde göz zevkimiz açılırdı devamını dilerim.Çok fazla yakalamada arkadaşlarada kalsın.

Canazor
23-05-2007, 21:52
Tam tamına 2 saat içinde 27 adet 600 gr lık fangiri ve mercan tuttum.

Amatör balıkçılık kurallarında derki : Amatör bir balıkçı gün içerisinde en fazla 5 kg. balık tutabilir

Senin avın 5 kg. ı az bişey geçmiş, 27 * 600 = 16 kg filan yapar:eek: :confused: :confused: :D

Kasa götürdünmü bari:rolleyes: :D

Birahas
23-05-2007, 21:55
Yeni aldıgım yelkenliyle ilk olarak bu gün akşam üstü açıldım.(Ama yelkeni açmadan tabiii:() Demir attım müsait bir yere. oltalarımı hazırladım. Saldım aşağıya... Daha dibe iner inmez vurdu balık. Çekerken birtane daha .. birtane daha.. birtane daha... inanın iğnem 10 tane olacaktı ki..... sormayın işaret parmağımı olta ipi kesti çekerken. Tam tamına 2 saat içinde 27 adet 600 gr lık fangiri ve mercan tuttum. Abi sabah olsun işi gücü bırakıp tekrar açılacam vallaaa...

27 adet x 600 gr = 16,20 kg balık yapar

sirküler kişi başı 5 kg ile sınırlandırılmış olduğuna göre

16,20 kg / 5 kg = 3 kişiden fazla olmanı gerekmekte.

Ama siz bunları tek başınıza tuttuğunuzu beyan ettiğinize göre limitlerin üstünde bir avlanma yapmış bulunmaktasınız.

Huseyin Alp Arslan
23-05-2007, 21:58
Heycan, av zevki, kismet ve ustalik guzel de birazda kendimizi durdurabilmeyi bilmek , "bu gunluk bu kadar yeter demek" gerekmiyor mu? 27*600=16,200kg.Kaba bir hesapla ulkemizin kanunlarini uc mislinden fazla gecmissiniz. Sanirim 5 kg limiti var. Ancak sirkulerde saniyorum mercan icin 15 santimden en fazla 1 kg alinir diyor.Boyle olursa maasallah 16 kattan fazla gecmis oluyorsunuz. Dahasi orduyu mu doyuracaksiniz? Yarin gene gidin tutunda salin geri. Cok derinden geliyorsa, hava kesesi patlayacagindan salsan da bir ise yaramaz. O zaman soyle saglam buyuk igneyle in , buyuk yemle in,
bak bakalim dedeleri orda mi? Tutarsan bir omur boyu anlatirsin.
Insanlar hata yapar. Bunu burda boyle guzel bir heyecanla bizlerle paylasmayi sectigine gore sirkuler ve balikcilik kurallarindan haberin olmamali. Bu yuzden
size afiyet olsun diyor, bir dahaki sefere daha dikkatli olmanizi rica ediyorum.
Bu arada sizi limitlerde yakaladiginiz baliklarla, o guzel yelkenlinizle, bu gunku
gibi bir sevicle gormek bize cok guzel bir paylasim, dahasi gurur verecektir.
Saygilarla dostum.

mehmetozbodur
23-05-2007, 21:58
abi bu ne hız ya maşallah. daha dün 1 bu gün 2. nerden açıldın körfez tarafındamısın çeşme mi foça mı?

korni
23-05-2007, 23:12
dün akşam teknenizi güle güle kullanın demiştik bu gün haberleriniz geldi :mad: ama gerçekten çok aşırı bir rakam vermişsiniz bir dahakine daha dikkatli olmanız dileklerim ile

diren
23-05-2007, 23:18
Ozan arkadaş ne yaptın sen? :(
Avların hep bereketli olsun ama oltaya geliyor deyip de, arkadaşlarımızın ve abilerimizin de uyardığı üzere, sirküler[/COLOR] ("]Sirkülere ister buradan (), ister ana sayfadan, istersen yukarıdaki "sirküler" sözcüğe tıklayarak ulaşabilirsin.

passion
23-05-2007, 23:33
yok arkadaş tekne aldıya denizi kurutacak baksana sabahı bekliyor....:mad:

karayel
24-05-2007, 09:13
Trol mübarek...

Fotograflardan gördüğüm kadarıyla bu fangriler 600 er gram değil her biri en az 1.5 kg çeker. Saydığım kadarıyla da 60 -70 tane var :D:D:D

İsabet oranı düşük bir atış olmuş... Zaten raporu yazıp bir daha da uğramamış.

reha
24-05-2007, 09:19
sanırım ilk heyecan...
bizimde teknemiz olacak mı acep???:o ;)

derya__kuzusu
24-05-2007, 10:09
Acemiliklerde oluyor bu tür şeyler hepimiz yaşadık ve öğrendik
(Öğrettiler:D) banada sağolsunlar .
Eminim Ozan arkadaşta anlamıştır hatasını ve daha uygun avlarla yine paylaşımlarını yazıcaktır bize :)
Rasgelsin sevgili Ozan .

medikalci
24-05-2007, 11:39
Yaa arkadaşlar yelkenli kullanamadıgım için elbette yanıma yelkenli kullanan arkadaşlarımı da aldım. Yalnız başıma mümkün değil açılamam.
Dikili Bölgesinden açıldık. Çok keyifliydi. Herkesin inanıp inanmaması da kendine.. Siz tutamıyorsanız biz ne yapalım??
Şunu da belirteyim. Bir ata sözü vardı ve şöyle der: KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ... Anlayan anlar zaten Demekki kendiniz gibi sandınız bizide:):):)

Avciperdeci
24-05-2007, 11:49

Yaa arkadaşlar yelkenli kullanamadıgım için elbette yanıma yelkenli kullanan arkadaşlarımı da aldım. Yalnız başıma mümkün değil açılamam.
Dikili Bölgesinden açıldık. Çok keyifliydi. Herkesin inanıp inanmaması da kendine.. Siz tutamıyorsanız biz ne yapalım??
Şunu da belirteyim. Bir ata sözü vardı ve şöyle der: KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ... Anlayan anlar zaten Demekki kendiniz gibi sandınız bizide:):):)

A.Ozan kardeş
mesajında hiç bir tane çoğul uzantısı yok. Hep tekil kişi olarak kendinden bahsetmişsin.
Eeee burda sana cevap yazan arkadaşlar da doğal olrak tekil cevap yazmışlar...Müneccim değiller ya kaç kişi olduğunu bilsinler :D:D
İlk mesajında da ikinci mesajındaki gibi çoğul uzantılar kullansan sanırım kimse de sana bu şekilde tepki vermezdi.:D:D
Teknen hayırlı uğurlu olsun. İnşallah avların bereketli geçer....

VONALI
24-05-2007, 12:03
Amatör balıkçılık kurallarında derki : Amatör bir balıkçı gün içerisinde en fazla 5 kg. balık tutabilir

Senin avın 5 kg. ı az bişey geçmiş, 27 * 600 = 16 kg filan yapar:eek: :confused: :confused: :D

belki mahalleye dağıtacaktır...:D :D :D

deePblue
24-05-2007, 12:32
dikili açıkları demek :rolleyes: :rolleyes:

gaza mı geliyorum ne :D:D
tebrikler ..

özgün ceylan
24-05-2007, 12:37

sevgili ozan kardeşim bilmiyorum ne kadar zamandır AMATÖR balıkçılık yaptığını ama bizlerin ve benim yazdığım AMATÖR Balıkçılık ruhu taşaımamızla ilgili yazılarımız mevcut.Tabiiki bu senin kişisel meselen bunu uygulamak ve uygulamamak senin elinde 16 kg balıktan bahsediliyor hiçde yabana atılacak bir miktar değil balık tutmak veya tutmamak biliyorsunki bu iş Rastgele biliyorum şu an bana kızıyorsun seni yargılamak benim haddime düşmüyor .ama sakince bir düşün bu kadar tuttuğun balık Buzdolabınmı yoksa denizdemi kalması uygun olur .
Bizlere sakın kızma biz geleceğimize bir şey bırakabirsek ne mutlu bize
sevgi ile kal amatör ruhla kalman dileğiyle

ozan
24-05-2007, 17:53
arkadaşlar A.ozan arkadaşa ozan derken ağzınız alışıp sonra bu sohbetleri benimle yaptığınızı sanmayın. A.Ozan la herhangi bir biyolojik bağım yoktur basına ve kamuoyuna duyrulur.:D 16 kilo mercanda hiç tutmadım

KaraKurt
24-05-2007, 18:42

Abim tutamadan geldiği günlerin acısıı çıkarmış :D

derya__kuzusu
24-05-2007, 19:24
Tekrarlıyorum !!!

Arkadaşlar ne olur eleştirilerinizi yapıcı ve öğretici yapalım ;)

Acemiliklerde oluyor bu tür şeyler hepimiz yaşadık ve öğrendik
(Öğrettiler:D) banada sağolsunlar .
Eminim Ozan arkadaşta anlamıştır hatasını ve daha uygun avlarla yine paylaşımlarını yazıcaktır bize :)
Rasgelsin sevgili Ozan .

Birahas
24-05-2007, 19:43
Tekrarlıyorum !!!

Arkadaşlar ne olur eleştirilerinizi yapıcı ve öğretici yapalım ;)

Müjdat senin konuyu örnek verseydin arkadaşa,
Bak benim başıma gelenler seninkinin yanında ne olacak gibilerinden :D :D

medikalci
24-05-2007, 21:33
Arkadaşlar bu günde fangiri ve mercen tuttuk. 19 adet hemde ister inanın ister inanmayın ama bizim için süper bir kerteriz oldu valla.. şu an da da 4 aileyiz ve fangiriler ızgaradalar...

Zeybeğin asıl adı
24-05-2007, 21:34
Valla üstad senin kendi çapıma göre var dediğin kerterizlerin her birinden bukadar balık tutuyorsan, davetimi geri aldım sen bana balık bırakmazssın foça'da:D :D :D :p
Ha bu arada dünkü 27 parçayı kaç aile yediniz?:D

medikalci
24-05-2007, 21:39
Zaten yarısını meslektaşlarıma ıza dagıttık. yarısınıda mangal yapıyoruz işte. şu an 12 kişiyiz.:)

medikalci
24-05-2007, 21:43
Ben yelkenli kullanmasını bilemiyorum yanımda benden başka 3 kişi daha vardı 2 si yelkenlisi olan kişiler meslektaşlarım edremitten altınoluktan. onlar geldiler beraber açıldık.

smyrna
24-05-2007, 21:43
[QUOTE=medikalci;214700]Zaten yarısını meslektaşlarıma ıza dagıttık. yarısınıda mangal yapıyoruz işte. şu an 12 kişiyiz.:)[/QUOTE

Tutarken kaş kişiydiniz?:D

Diyo ya meslektaşları var işte :D:D

smyrna
24-05-2007, 21:52
Ozan tebrikler pes ettirdin sonunda :D:D

medikalci
24-05-2007, 21:52
Burada kimse birbirini çekemez olmuşlar yaaa ne desek yalan geliyor millete. anlamadım gitti. Neyse .. önemli değil valla..

deePblue
24-05-2007, 21:55
Burada kimse birbirini çekemez olmuşlar yaaa ne desek yalan geliyor millete. anlamadım gitti. Neyse .. önemli değil valla..

abi ne zamandır böle av yok..çekememzlik değil..keşke resim olsaydı :o
sabahtan beri aklım yazdıklarında..500-600 gr. :D:D

smyrna
24-05-2007, 21:56

Yok öyle değil alışırsın zamanla :) Sadece biraz titiziz bu konularda ;) Yakında bizlerden beter olursun :D:D

a.özcan16
24-05-2007, 21:58
abi bide resim olsaydı kırmızıları seyretseydik tutmuş kadar olurduk valla:)

diren
24-05-2007, 22:05

Yettim arkadaşım, ben seni korurum bu melun saldırılara karşı :D

Yok arkadaşım çekememezlik değil. Aksine, biz birbirimizle uğraşmasını severiz, zamanla alışırsın. :)
Bir de sirkülere uygun av yapılmasını, avların mümkünse fotoğraflarla anlatılmasını, fotolardaki avların ise ölçülerek gösterilmesini isteriz. Yanında metre yoksa telefon, kibrit, şişe gibi uzunluğu bilinen birşeyle fotoğraflarının çekilmesini bekleriz. Tabi 65 cm'lik bir turnanın yanına kibrit kutusu koymaya kalkmamak kaydıyla. ;)
Aileye biraz daha ısındın mı, Sevil ablanın dediği gibi, bizden beter olursun. :)

medikalci
24-05-2007, 22:06
Sütten azı yanan yoğurdu üfleyerek yermişbende bundan sonra hayatta anlatmam. Sizin gibi bende başkalarına takılırım ancak....

diren
24-05-2007, 22:08
tabi bak mesela Diren hep böyle yapar:D :D :D

Ben o çipurayı bir tutayım... poster yapıp sana yollamaz mıyım :mad: :mad: :D

medikalci
24-05-2007, 22:09
Burada ki paylaşımlar insanı pişman eder:) Bundan sonra hayatta anlatmam:p hep okur gecerim .... :)

deePblue
24-05-2007, 22:09
Sütten azı yanan yoğurdu üfleyerek yermişbende bundan sonra hayatta anlatmam. Sizin gibi bende başkalarına takılırım ancak....

emin ol yaptıkları tek şey "takılmak" değil ;)
ayrıca kimse de oturup ağlamaz bu durumda :D:D

smyrna
24-05-2007, 22:11

Hayır burada küsmek yok ;) El uzatıp barışırız çoğunlukla ;):) senin hikyelerinide keyifle bekler ve tebrik ederiz :) Ama takılmak da serbest tabi ;):)

diren
24-05-2007, 22:11
Posterleri photoshopla yapıyorlar biliyorsun değilmi..?;)
Anladın sen onu:D

Ben onu anladım da, Ozan arkadaşımız bizi anlamadı sanırım :(

smyrna
24-05-2007, 22:15
Aynen haklısın hocam..;) Bunların çoğu balığın suda yaşladığıı bile bilkmezler..

Öğrenmişler bir sirküler..ona buna laf atar çekememezlik yaparlar..;)

Sen ver bana kerterizi;) ben hep senden yana olayım:D

En pişkin arkadaşımız Namık' tır :D:D Ama onu pes ettirmek de en az tutuğun balıklar için harcadığın emek kadar zor ve zevklidir :D Bunu başardın ya yeter :rolleyes: :eek: :D

Canazor
24-05-2007, 22:16
Anlar Azan anlar..;)

Eğitimli sosyal bir arakadaşımızdır o..;)

sizin gibi çekemezler ordusundan yılıp gitmez bir taraflara:D :D :D

Kim azmış lo:confused: :confused:

Canazor
24-05-2007, 22:19
matbuu evrakta değişiklik yapmayalım lütfen:mad: :D
Tabe tabeeeee:rolleyes: :D

medikalci
24-05-2007, 22:21
Doğru olan her zaman kazanır benim kimseye bir yalan borcum yok söyleme lüksümde yok. Her kes kendi tuttuğu balıkla yetinsin....

smyrna
24-05-2007, 22:21
Kim azmış lo:confused: :confused:

Ahanda 2 numara gelmiş :D

diren
24-05-2007, 22:22
Doğru olan her zaman kazanır benim kimseye bir yalan borcum yok söyleme lüksümde yok. Her kes kendi tuttuğu balıkla yetinsin....

Bu taş bana sanırım :(

smyrna
24-05-2007, 22:24

Tamam Ozan ama senin anlatımında da kusur ya da eksiklik yok mu sence ;) :)

Canazor
24-05-2007, 22:25
Bak mesela Ozan..O bahsettiğim arkadaşlardan biri de budur..;)

Daha yelkenli teknenin rüzgara karşıo nasıl gittiğinide çözememiştir.;)

Birazdan sorara sana dikkatli ol;)

:D :D :D

Can sanırım sana söz hakkı doğdu?

He valla o nasıl oluyo yahu:confused: :confused: :)

medikalci
24-05-2007, 22:26
Tamam Ozan ama senin anlatımında da kusur ya da eksiklik yok mu sence ;) :)

Anklatımım da eksik olan ne?

smyrna
24-05-2007, 22:26
He valla o nasıl oluyo yahu:confused: :confused: :)

Bak bu Can :D:D

smyrna
24-05-2007, 22:29
Anklatımım da eksik olan ne?

Tek başına ava çıkmış gibi anlatmamışmısın sence :) Hepimiz bütün bu avı tek başına yaptığını düşündük ve yanlış olduğunu söyledik :) Bunu sorun yapacak bir şey yok . Anlattın ve bizlerde kabul ettik :) Zamanla göreceksin ki nelerle karşılaşılıyor burada ;)

medikalci
24-05-2007, 22:29
Nasipse pazar sabahı tekrar çıkıcaz. Arkadaşlarla.

medikalci
24-05-2007, 22:34
Yem olarak sülünez alıyoruz birde sardalya.. Birde iskele balıkçısına ugrayıp süpye bıyıgı aldı arkadaş o da ço sert oluyor..
Derinlik yaklaşık olarak 30 ila 40 m vardır sanırım.

medikalci
24-05-2007, 22:36
Dikili den alıyoruz.

medikalci
24-05-2007, 22:56
akşam 5 civarı buluştuk ve açıldık saat 7 kadar sürdü sonra iskeleye geri döndük. Arkadaşlar edremit e gideceklerdi.