Kurt Bağazında av yasaklandı mı ?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında serguzest tarafından paylaşıldı.

1. serguzest

serguzest

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    2,5 kg turna
    Arkadaşlar geçen hafta bir arkadaşım kurt boğazında avlanmak yasaklandı dedi yanlış biliyor herhalde diye önemsemedim. Fakat dün bir kişi daha kurt boğazında balık avlamak yasak dedi. Tabi ikinci kez aynı şeyi duyunca biraz şüphelendim. Bu haftasonu Kurtboğazı'na turna avlamak için gitmeyi düşünüyorum, eğer yasaksa gitmeyeceğim. Şayet yasak değilse arkadaşlar ilk kez gidiyorum o sebeple barajın hangi bölgesine gitmemi tavsiye edersiniz bir de birde avlakları tarif ederseniz memnun olurum. Herkese rastgele teşekkürler..

2. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Kulaktan dolma bilgilere rağbet göstermeyin .Şu ana kadarda bana böyle bir bilgi gelmedi . ilk önce öğrenecek kişi ben ve arkadaşlarımdır.Eğer böyle birşey olsa ben siteye hemen yazarım.E 5 karayalu hafta sonları dolu olduğundan çok kalabalık olur.Pazar köyü veya çiğil üzerinden karaören e gidersen daha verimli olur . Yada hafta içerisinde gidin derim.

3. cemdigital2003

cemdigital2003

Favori Kamış:
    makina-kamış-sasi-meps
    En İyi Avı:
    iddialı değilim
    turgay ustaya katılıyorum bu tür söylentileri genelde avlakların civarında oturanlar saygısız avcılardan ve genelde amaçları av olmayıp alkol tüketmeye gidenler için her sezonda fısıldarlar haksızda değiller hani..

4. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Geçen hafta gidenler oldu.Yok yasak falan.Sorunsuzca balık tutamamışlar..

5. deePblue

deePblue na

turna takımım yolda.
    buranın tadına birde biz bakalım.
    sevgili turgay abimin önceki konularda yazdığı tavsiyeleri doğrultusunda kaşık ve rapala temin etmeye çalıştım..olmadı kurbağa falan deneriz artık :D

6. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

sabah dönüş yaptım tık yoktu .Arkadaşlar şu anda balıktalar:D ;)

7. deePblue

deePblue na

maksat muhabbet olsun abicim..niye bırakıp geldin arkadaşları :D
    bende babamı bekliyorum oraya gitmek için..belki acemi şansı olurda hayatımdaki ilk turnayı tutarım diye :eek:

8. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

acele et yer bulamazsın;) :D

9. junior balıkçı

junior balıkçı

yasak değilde su çekildiğinden dolayı balıklar bentte toplandı onun için tek tük alırsın bentin oraya gidersen jandarma kızıyo 600 ytl ceza+mahkeme bente gidip olta atarsan çünkü ben haftada en az 3 kere giderdim kardeş

10. Çankırılı Ali

Çankırılı Ali Ali

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kg, turna 60 cm.
    Genelde Cumartesi günleri Kurtboğazına gidiyorum (geçtiğimiz hafta sonu 23 Haziran da oradaydım) şu ana kadar allaha şükür hiç boş dönmedim. En son gittiğimde de sabah 0530'da beyaz sasi ile 55 cm lik bir turna çektim. Ama ne yazıkki daha sonraki saatlerde (saat 1400'e kadar) başka bir vuruş olmadı. Canlı gümüşlerimiz de vardı ama onlar da bu hafta iş yapmadı. Ben bunu havanın sıcaklığına bağlıyorum. Ben E-5 tarafında avlanıyorum ama karşı tarafta da her zaman balıkçılar mevcut ve (bu hafta duymasam da) onların sevinç çığlıklarını duymak da mümkün:)
    Selamlar....

11. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, sirkülerde yapılan değişiklikler yayınlandı ve bunun dışında bir yasak olduğunu sanmıyorum. Ancak valiliğin lokal olarak uyguladığı bir uygulama olabilir. Bunun için valilikten bilgi almanız daha doğru olacaktır. Sadece bir telefona bakar, içiniz de rahat olur böylelikle.