Arkadaşlar hep beraber Mogan gölünü kurtaralım varmısınız.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar sizlerden ANKARADA / GÖLBAŞINDAKİ - Mogan gölü için yardım istiyorum aşağıdaki linke suç duyurusunda bulunuyorum ve sizlerinde aynı hassasiyeti göstererek bana yardımcı olmanızı istiyorum bugün gölbaşında adamlar akşam saatlerinde binlerce metre ağlarla açıldılar su ürünlerini göreve davet etmek için mail ile protesto etmek için yardımlarınızı bekliyorum hiç değilse bir yerden başlıyalım kurtarma hareketine yardımcı olacağınıza inanıyorum şimdiden teşekkür ederim iyi akşamlar.

http://www.ankara.gov.tr/turkce/bilgiedinme.aspx

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2007
  2. Mogan gölünde doğal hayatın,özellikle balık neslinin devamı için burada yapılan yasak avlanmanın engellenmesi ve tekrar eski temiz günlere dönmesi için gerekli önlemlerin alınmasını istıyorum.Ağ,tırıvırı başta olmak üzere yasal olmayan avlanmanın yapılacak etkin denetimlerle caydırıcı hale getirilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum.
    Bu yasal olmayan avlanma; gölün doğal yaşamına ciddi ve telafisi zor zararlar vermektedir.
    ============================-
    Abi ben yukarıdaki metni gönderdim.Yazmayı sevmeyenler ufak değişiklikle bu metni gönderebilir:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2007
  3. deePblue

deePblue na

osman abi bu başlık için size teşekkür ederim..verdiğiniz adrese bende bi kaç şey yazıp şikayetimde bulunacağım birazdan...
    ya benim aklım bir türlü basmıyor..
    bi gölbaşını düşünüyorum..bide bu "metrelerce" ağı :confused:
    bu adamlar daha ne tutmayı planlıyor orda..
    hadi onları bırak,bu ülkenin başkentindeki bi yeri hele hele park sahası olarak ilan edilen bi yeri denetlemek bu kadarmı zor !!
    YAZIKLAR OLSUN !
    YAZIKLAR OLSUN !
    YAZIKLAR OLSUN !

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar hala balık var diğer yazıda mogan raporu var balık çıkıyor ve inanılmaz derecede küçük balık var balıkçılar rahat bırakırsa 2 sene içinde bunlar tam kıvamına gelir yazdığım linke uzunca bir yazı ekleyerek gönderdim ve gölbaşında oturuyorum bunun takipçisi olacağımıda ekledim ve takipde edeceğim çocuklarımıza balığı resimlerden göstermek istemiyorum hepinizin yardımları için de teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

5. tiptirivsi

tiptirivsi

arkandayız osman abi inşallah kurtulacak mogan başka çaresi yok...

6. tiptirivsi

tiptirivsi

abi bi formatını ver de biz de ihbarda bulunalım...

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş yazdığım yazıyı kayıt etmedim link üstte var mogan gölünde ağ ile avlanılıyor başlığı altında bunu durdurmaları ve gerekenin yapılması gibi konular yazarak suç duyurusu mahiyetinde bir yazı yazarak gönderebilirsin hassasiyetine teşekkür ederim.

8. tiptirivsi

tiptirivsi

ok abi anladım ben onu...

9. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    merhaba osman abi ben bugün sazan tutan gencim:):) bu adres babama ait ama bende kullanıyorum siz gittikten 1 saat sonra balığı suya tekrar iade ettim ve akşam hava kararmaya başlayınca 2 tane daha geldi onlar da tekrar iade oldu zten önemli olan bu işin zevkiymiş yeni yeni öğrendim bundan sonra turnada tutsam büyükte olsa geri salmayı düşünüyorum birde akşam üstü bir balıkçı gözle görünen sazlıklara ağ bıraktı :mad: :(

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Davranışın için teşekkür ederim böyle yapacağını biliyordum ağ işine gelince gerekli yerlere ben ve arkadaşlarımız mail atmaya başladık ayrıca Jandarmayada bilgi verdim konunun takipçisiyim.Davranışın için tekrar teşekkürler resimide babanın özeline gönderdim yayınlamadım oradan alarak arşivine koyabilirsin senin gibi duyarlı gençler bize lazım doğru yoldasın babana teşekkürler seni böyle yetiştirdiği için geleceğin balıkçıları sizlersiniz.

11. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum

buda geçen hafta cuma günü yakaladığım sazanlar ama pişman oldum artık yasak sezonda avlanmayacağım ve geri suya iade edeceğim

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Davranışın için tebrikler olay bu zarar etmezsin doğru yoldasın.

13. ;) ;) ;) ;) ;)

14. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Teşekkür ederim çok sağol bugün mogan yarın tamamına herkes kendi bölgesinde şikayetçi olduğu konuyu buradan yazarsa kayıtsız destek olurum haydi arkadaşlar göreve çevrenize duyarsız kalmayın.

15. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Iste budur... Ornek olana da mesaji alana da helal olsun. Damlalar birikiyor. Yok mu artiran?

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Osman Beyin Mogan goluyle ilgili calismasini hayatimizdan bes dakkayi suraya
    vakfetme bonkorlugunu gostererek destekliyelim. Bu ozverimizle gercek bir farkliligin dogmasinda pay sahibi olalim.Yorumlarinizla bu mesaji guncel tutalim. Lutfen arkadaslar. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz icin...

(Tesekkurler Osman Bey, kalbinize, iradenize saglik...)

17. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Çocukluğumda ve gençliğimde piknik amaçlı gittiğimiz o güzelim Mogan gölünün bu haline çok üzülüyorum,elimizden ne geliyorsa yapalım arkadaşlar.

18. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bu yazıyı yazan turna meps değil oğludur dün kendisi ile tanıştım moganda sazan yakalamıştı kendisini uyardım oda abi biliyorum ben turna meps rümuzlu nun oğluyum dedi daha sonrada sazan balığını bırakmış bana mail attı burdan turna meps rümuzlu arkadaşımıza teşekkür ediyorum böyle bir evlat ve geleceğin balıkçısını yetiştirdiği için sağol arkadaşım daha evvelde bahsettiğim gibi eğitim önce evde başlar.

19. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

20. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı: