ok ile balik avi...

Konu, 'Videolar' kısmında oaydinc tarafından paylaşıldı.

1. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
  2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Hocam ben şimdi birşey derimde bu adama burada aile ortamı var :( Korkak herif

3. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    daha neler görecez oklar,el bombaları yakında güdümlü roket atarla gidecekler balığa

4. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Karnını doyurmak için avlanan ilkel yerlilerin bile avlarına saygıları var...
    Onlar en azından ilkelliklerinden okla,mızrakla avlanıyor...
    Av cılığın da bir ahlakı var...hele spor oldu mu daha da önemli...
    ama insan dünyadaki en vahşi yaratık işte...
    Tüfekle,direnle,dinamitle...vs.vs.vs.
    İnsan kendine kurallar koyan ve ahlak ile yaşayan varlıktır...
    Diğerleri sadece insan kalıbında yaratıklar...
    Aklıma parası olup da insan sürek avı yapan milyonerlerin olduğu filmler geldi....

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    :confused: Medeni batı :confused:

6. AKS

AKS

arkadaşlar aynı noktada kullanılan ok değilde zıpkın olsaydı acaba ne düşünücektiniz,yorumlara bakıyorumda, bence okla o balığı vurmakta öyle kolay olmasa gerek,ilginc bir video...

7. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Peki bu okla yapılan avcılığın sence ne gibi bir zevki olabilir. Sen böyle birşey yaparmıydın acaba. Hiçbir çaba harcamadan . Silahla yapıldığı zaman katliam oluyorda ok la yapılınca olmuyor mu ?

8. AKS

AKS

şimdi olayı carpıtma;benimkide bir bakış acısıdır, ayrıca farkındamasın bilmiyorum ama, aynı av aynı noktada zıpkınla yapılmış olsa ne düşünürdünüz diye sordum???ne düşünürdün???ve ayrıca bugüne kadar tanık olmadığım bir olay olduğu icinde ilginc buldum???umarım anlamışındır...

9. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    güzel bir yaklaşım bende senin gibi düşündüm ilk bakışta bu şekildeki avın doğru oldduğunu söylemiyorum

10. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    arkadaşlar niye hemen birbirimize giriyoruz.hiç bir şekilde avlanmayan insanlara av olayı zaten vahşice geliyor.bu adamın avlanma şekli ilginç,bence de vahşice değil.dalarak zıpkınla avlanmadan ne farkı var sizce,ikisindede görerek atış yapılır,bazen ıskalanır,bazen balığı yaralar balık kaçar,
    bunu suya dinamit atmak,yada tabanca tüfek le balık avlamaya benzetmek ayıp olur kanaatindeyim.yerliler gibi mızrakla balık toplamıyor adam,okun arkasında misina var ve mücadele var,mücadele varsa adrenalin de var demektir.öyleyseeee...

11. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    yaf belki dinamit vs gibi değil...
    ama çok ince bir fark görüyorum kendimce...
    Zıpkın ile avcılıkta balıkla benzer şartlar içerisinde olmuyor mu insan...Hatta biraz daha dezavantajlısın ve avına şans verme faktörü oluyor...
    Bunu biraz da herkes tartan pistte koşarak yarışırken roketli kaykayla yarışma gibi görüyorum...
    Hani spor ayakkabının vs. kalitesini arttırıp avantaj sağlamak ok.de..
    İçime sinmedi...
    Belki de muhafazakarlıktan ama...
    Hoş bulmadım...

12. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Neyin mücadelesi var anlayamadim. O baligin o oktan kurtulma gibi bir şansı var mı sence ? Sadece balık büyük olduğu için tekneye almakta ve çekerken zorlanıyor adam o kadar.

13. AKS

AKS

ya arkadaş bu konuyu siteye aktaran sen değilmisin?paylaşma nedenin nedir;ilginc olduğundanmı,cevremizde okla balık vuran arkadaşlarımızı uyarmak icinmi(yazımı bile komik geliyor)yada balık avının geldiği noktamı???nedir yahu???sonucta herkez bir yorum yapmış ve bunu onaylayan bir arkadaşımızda yok zaten, hoş neyini onaylıcan ,buda olayın diğer tarafı...ben şahsım adına farklı bir yorum getirdim,nuri kendince yorumunu yapmış,fşekerci kendine ait yorumunu yazmış;eee nasıl olmalıydı senin fikrinin doğrultusundamı yazmalıydık???yada fikrimizi beyan ettik ve senin istediğin tarzda olmadı diye kelimelerimizi tek tek sana acıklamalı beyanmı etmemiz gerekiyor anlamadım gitti...arkadaş, adamın biri okla balık vurmuş ve bencede cok hoş değil kınıyorum...oldumu şimdi...yapma arkadaşım, benim gibi belkide ilk defa gördüğün böyle bir olay hakkında, yapılan yorumlarada bu kadar tepki koyulmaz ...

14. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Burada şuan herkes fikir yürütüyor ve benim kimseyle tartıştığım falan da yok zaten. Sadece zıpkın avıyla bir farkı olmadığını söyleyen arkadaşa cevap yazdım o kadar. Herkese saygılarımı sunuyorum.

15. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgili olgay,
    bende zıpkınla av yapıyorum,detaylara fazla girmek ve olayı uzatmak istemiyorum,buraya bu konuyu açınca,herkezin fikrine saygı duymak lazım.herkezin doğrusu kendine,en azından bizim sirkülerimiz de böyle bir avın yasak olduğuna dair bir yasak yok.eminim onlarda da yoktur.vahşice gelebilir,ama kimse kendini kandırmasın.burada hepimizin yaptığı iş ''bir canlının doğal ortamından alınıp,tavaya koyulması'''
    ilk yazım dada belirtmiştim çoğu insana bu hobi,canice geliyor.balık tutarken çok karşılaşıyorum.insanların beni kınadığına .
    bence avlanma şekli yasal olmak şartıyla nasıl yapılırsa yapılsın ,adı av.avın tanımına sözlükten bakabilirsiniz.

16. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    nuri arkadaşım,
    dalarak zıpkınla av yaparken,balığa iyice yaklaşıp atıyorsun.bu oktan kurtulması ne kadar zorsa zıpkından da o kadar zor.
    yada şöyle söyleyim.
    okla balığı vurması ne kadar kolaysa, ki sanmıyorum kolay olsun,zıpkınlada o kadar kolay.
    ve balığa saplanan şiş aynı şiş, hız olarakta pek fark olduğunu sanmıyorum.
    hani bu işi yapacağımızdan değil de...

17. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    valla fatih abi,
    ben denedim zıpkınla avcılığı,ama beceriksizliğimden olsa gerek hiç de kolay avlanamadım açıkçası...:D
    Hoş o bile bana biraz canice gelmişti ya:D
    suyun altına inmesi,nefes tutması,dengede durması,nefesin bitmesine yakın görülen balık ve elleri titretmeden nişan alıp bi de benim gibi bozuk gözle mesafeyi tutturamayıp bileği incitmek:D
    ben 12-13 yaşlarımda gittiğimiz avlarda arkadaşlardan önce oltayı çekersem,balıktan özür dileyip çıkartır oltayı,çaktırmadan salardım geri...
    Bir defasında yakalandım da:D:D
    asıl hoşuma giden balıkla mücadele etmek..
    Annem,babam yemeyi sevmese belki bir tanesini alıp gerisini salarım ve yalnız gittiğimde de öyle yapıyorum...
    Belki romantik gelecek size ama...

Biraz büyüyünce ve çevremden çuvalla balık tutmanın övgüye layık bişeymiş gibi görülmesiyle katliamlara katıldım ben de...
    E tabi ne sirküler biliyoruz ne de gelecek kaygısı...
    balık bitmez derdi büyüklerimiz...
    İlk zamanların acemiliği acımaktı sanırım...
    zamanla bişeylerin yanlışlığını görüyor ama yerine oturtamıyordum cahillikten belki, belki bilgisizlikten...
    bikaç sene önce de tarık abi,yakup abi ve diğerleriyle tanıştım...
    izledim ve öğrendim...
    Acıma duyguma bilinç te eklendi tabi..
    Bu yüzden balığın canını çok fazla yakan yöntemlere ısınamıyorum...
    Dediğiniz gibi...
    Zıpkın ile ok arasında sadece avcının bulunduğu yer açısından farklılık gözüküyor...İkisinde de saplanan bir ok var...Can çekişen balık...
    ama ben ısınamadım bu yönteme...

18. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    nuriciğim ,öncelikle bana abi demene gerek yok ,aramızda sadece 1 yaş var.yinede saygından ötürü teşekkür ederim.
    zaten benimde söylediğim bu.bende açıkcası zıpkın avını fazla sevmiyorum.daha öncede yazmıştım,zıpkınla dalıp saatler sonra tetiğe basmadan çıktığım çok olmuştur.sonuçta bunlar av hayvanları ve yasalara uyduğu sürece nasıl avlanıldığının önemi yok.
    av malzemelerinde zıpkın yazan bir arkadaşın,ok ile balık avlanmasına tepki göstermesini samimi bulmuyorum.sadece o şişin atıldığı yer ve alet farklı.

19. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Fatih Bey sizinde av malzemeleri bölümünde zıpkın yazıyor. Demek ki size ok ile balık avlanması normal geliyor ve doğru buluyorsunuz. Bu sizin yorumunuz. Sadece saygı duyuyorum.

Son düzenleme: 8 Eylül 2006
  20. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Bence oldukca makul bir av arkadaslar. Kaldiki bizdede zipkin kullaniliyor, üstelik cogu zamanda yasak olan havali zipkin kullaniliyor. Bu tatilimde bol bol tanik oldum . Ilginc bir av.