PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Edirne ve Civarında Bulunan Göl ,Gölet ve Barajlar ve burda çıkan balık türleri

Conqueror
14-07-2007, 13:49
Edirne Merkez
1-Süloğlu Barajı ( Edirne Merkeze 25 km) Sazan , yayın , sudak, levrek, kefal
2-Sülecik Göleti ( Edirne Merkeze 30 km) Sazan , kefal
3-Lalapaşa Göleti( Edirne Merkeze 30 km) Sazan ,Levrek,Yayın
4-Demirhanlı Göleti ( Edirne Merkeze 15 km) Sazan
5-Geçkinli Göleti ( Edirne Merkeze 25 km) Sazan ,Kefal,Levrek,Kızılkanat
6-Taşlı müsellim Göleti ( Edirne Merkeze 40 km) Sazan
7-Küküler Göleti ( Edirne Merkeze 35 km) Sazan
8-Ahi Köy Göleti (Edirne Merkeze 30 km) yayın,sazan,levrek
9-Köseömer Göleti ( Edirne Merkeze 40 Havsa Merkeze 10 km) Sazan
10-Havsa Simit Göl( Havsa Merkeze 5 km) Sazan
11-Terzili-Demirkapı Göleti ( Havsa Merkze 25 km) sazan
12-Osmanlı Göleti ( Havsa Merkeze 10 km) Sazan
13-Akardere Göleti (Havsa Merkeze 20 km) sazan ,kızılkanat
14-Kayalıköy Barajı ( Edirne Merkeze 65 km -Kırklareli Merkeze 30 km) sazan ,kefal
15-Üsküp göleti ( Kırklareli Merkeze 20 km) sazan
16-Evciler Göleti (Kırklareli Merkeze 30 km) sazan ,kefal
17-Armağan Göleti (Kırklareli Merkeze 35 km) sazan, kefal ,alabalık
18- Kırklareli Barajı (Şeytan dere) ( Kırklareli merkeze 15 km) sazan ,kefal ,levrek

zikareis
14-07-2007, 14:12
çok güzel açıklamışın barajları birde derköy barajında ne çıkıyor. malumatın varmı yasakmı paylaşımlara teşşekürler:)

Conqueror
14-07-2007, 14:18
zihni abi dereköy barajına gitmedim , genelde trakya bölgesinde ki barajlarda sazan , kefal , kızılkanat, nadiren belli yerlerde yayın ,sudak ,levrek çıkıyor

Conqueror
14-07-2007, 14:23
Özür Dilerim Arkadaşlar

Huseyin Alp Arslan
14-07-2007, 14:28
Ahmet kardesim
Degerli calismaniz icin cok tesekkur ederim. Paylasimda belirtmediginiz icin , sorup bilgi almak istiyorum. Paylasmis oldugunuz bu bilgileri sirkulerde ki avciligin kismen veya tamamen yasakli yerler listesini degerlendirerek mi yaptiniz. Yaptinizsa arkadaslarim gonul rahatligiyla buralarda avlanabilceklerdir. Tabi degisikliklerle bizi bilgilendirmeye devam edeceginizden kuskum yok.
Tekrardan bu degerli bilgiler ve emeginiz icin cok tesekkur eder, saygilar sunarim...

Conqueror
14-07-2007, 14:31
bu yazmış olduğum baraj ve göletlerde gönül rahatlığı ile gidilebilir sezon açıldı 1 temmuz itibari ile ben gidiyorum bu güne kadar bi sorun yaşamadım. Gelmek İsteyen arkadaşlar olursa benim misafirim olurlarsa çok sevinirm birlikte bi program yapabilriz

geneben
14-07-2007, 14:50
meriç nehri ve tunca nehri edirnede bulunuyo burda da yayın , sazan ,kefal ,zurna ,karayatak vb. balıklar mevcut kaldırma ve davulla 100-150 kg yayın çıktığını duydum süloğlu barajında da 100-150 kg yayın olduğunu biliyoruz dsi çalışan dalgıç arkadaşlar baraj kapaklarını açmak için suya girdiklerinde görmüşler ben özel bi okulda muhasebeciyim okulumuzda bir öğreetmen arkadaşım rapala ile süloğlu barajından gecen yıl 52 kg yayın çıkardı bende gördüm balığı süloğlu barajında kovankaya dedikleri yerde dsi. havuzu var derinlik 45m civarında orda yayın yapıyo ben genelde botla barajda geziyorum rapala atıyorum bazen kıyıdan canlı balık atıyorum faydasını gördüm

Selam Ahmet arkadaşım bu avlanma biçimleri nedir:confused: Bilgi verebilirmisin ayrıca davetin için çok teşekkür ederiz inşallah gelme şansımız olursa bir gün seni ararız:)

Conqueror
14-07-2007, 15:01
Özür Dilerim Arkadaşlar

Huseyin Alp Arslan
14-07-2007, 15:59
kaldırma ve davul genelde nehirlerde kullanılıyo meriç ve tunca nehrinin yapısı itibariyle suyun içinde ağaç dalları ve bazı yerlerde suyun gücünden dolayı mağaralar var buralara büyük balıklar yuva veya konaklama yeri olarak kullanır.Buralara davul ve kaldırma atılır. davul : daire biçiminde 70 cm çapında ağaç kullanılarak etrafı ağla kaplı ,balık içine girdiğinde çıkmaz suyun içinde bulunur 1.50 m uzunluğundadır. kaldırma ise 2 metre yarım daire şeklinde kalın ağaçtan yapılır 2 adet 2 m uzunluğunda ağaçlar birbirine teğet biçimde bağlanır havada kalır ve direk suya indirilir iki tane ipi vardır bu ipler sayesinde balık olup olmadığı anlaşılır.balık içine girdimi bir daha çıkamaz

Bilgiler icin tesekkur ederim. Bize bu mintikada cok degerli baliklar oldugu hakkinda bilgi veriyor ve aydinlatiyor. Ancak size ve tum site dostlarima amator olta balikciligi prensiplerine yukarda ki ifade edilen balikcilik yontemlerinin uymadigini, bu cesit balikcililigin yapilmamasi gerektigini hatirlatmak isterim. Ancak sadece bilgi olarak cok degerliler.
Paylasiminiz icin cok tesekkur ederim.

geneben
14-07-2007, 16:00
Bilgiler icin tesekkur ederim. Bize bu mintikada cok degerli baliklar oldugu hakkinda bilgi veriyor ve aydinlatiyor. Ancak size ve tum site dostlarima amator olta balikciligi prensiplerine yukarda ki ifade edilen balikcilik yontemlerinin uymadigini, bu cesit balikcililigin yapilmamasi gerektigini hatirlatmak isterim. Ancak sadece bilgi olarak cok degerliler.

Ben de o yüzden merak ettim Hüseyin abi, bu avlanma biçimleri nedir amatör balıkçılıkla ilgisi var mı diye:confused:

zümrüt
14-07-2007, 17:16
1. Genel Site Kuralları ve Açıklamalar

c) Amatör balıkçılık, sportif amaçlı balık avcılığını düzenleyen 37/2 nolu sirkülere göre yasak olan avlanma tekniklerinin üyelerle paylaşılması yasaktır. Yasak olan avlanma yöntemlerinin paylaşılması durumunda, ilgili mesaja ait genel bilgilerin dışındaki avlanmaya teşvik edici bilgiler mesajdan arındırılacaktır, bütünüyle yasa dışı ava teşvik mesajlar gerekçe gösterilerek silinecek ve üye uyarılaracaktır. Uyarılara rağmen devamı durumunda üye forumdan uzaklaştırılır. Amatör balık avcılığını düzenleyen sirkülere: adresinden ulaşabilirsiniz.

Huseyin Alp Arslan
14-07-2007, 17:57
1. Genel Site Kuralları ve Açıklamalar

c) Amatör balıkçılık, sportif amaçlı balık avcılığını düzenleyen 37/2 nolu sirkülere göre yasak olan avlanma tekniklerinin üyelerle paylaşılması yasaktır. Yasak olan avlanma yöntemlerinin paylaşılması durumunda, ilgili mesaja ait genel bilgilerin dışındaki avlanmaya teşvik edici bilgiler mesajdan arındırılacaktır, bütünüyle yasa dışı ava teşvik mesajlar gerekçe gösterilerek silinecek ve üye uyarılaracaktır. Uyarılara rağmen devamı durumunda üye forumdan uzaklaştırılır. Amatör balık avcılığını düzenleyen sirkülere: adresinden ulaşabilirsiniz.

Uyemiz bir avlanma biciminden kaynaklanan bir ornekle, oltacilara," bu balik burda vardir" demistir. Bahsettigi ismin ne oldugunu sorana "al bununla avcilik yap" demeden, bilgi vermistir. Kendisinin kullandigi yolunda imasi yoktur.Iddasi da yoktur. Simdi size "agdan yayin cikti" desem, "demek ki bu derede yayin var " desem, sende bana "Ag ne ki?"desen, bu soruya da cevabi , "Ipten orulme, yukarda mantarli bir yaka , assagida kursunlu bir yaka olan, muhtelif goz genisliginde, genelde 5 ila 100m balik avlama araci " diye versem burda ne reklam, ne ard niyet, nede sirkuler ihlali vardir.Sadece bilgi paylasilmistir. Yukarda verilen bilgiler yuzeyseldir. Sekil yoktur. Yapmak isteyene birebir yapabilmeye olanak verecek bilgi degildir.
Bu cesit bilgi onemlidir , cunku amator olta balikcisi bir seyden korunmak ve koruya bilmek icin her seyden evvel o konu hakkinda bir fikir sahibi olmasi gerekir. Tirivirinin ne ise yaradigini bilmeden tiriviri nedir gormeden, "tiriviri yasakdir" deselerde sana, anlamazsin, belki gider kullanirsin . Bu yuzden arkadasin verdigi bilgiyi tamamladim. Ve kalmasina sitede izin verdim ki her kes gorerek bunu da bilsin, bundan kendini korumayi ve doga ve balik kaynaklarimizin korunmasi amaciyla konusabilecek kadar bu aletlerden anlasin.

Sanirim cevap ve prensiplerimiz acisindan aydinlatici olmustur. Saygilar sunarim.

Huseyin Alp Arslan
14-07-2007, 18:02
Bir noktayi da atladim.Bu cok ozel balikcilik bicimlerinin 37/2 aykiri oldugunuda bilmiyorum. Ancak amator olta balikciligina aykiridir.

Conqueror
14-07-2007, 18:03
bütün amatör balıkçılar bilirler bunun için sirküler önemlidir fakat bizler amatör balıkçıyız bunu ticari amaçla değil tamamen hobi mahiyetinde yapıyoruz yazmış olduğum bilgilerde , arkadaşımızın sorusunu aydınlatmak içindir.Bizler nelerin yasak nelerin serbest olduğunu bilen insanlarız hepimiz kültürlü insanlarız o yüzden yanlış bişi varsa affola hepinizden özür dilerim

Huseyin Alp Arslan
15-07-2007, 04:12
bütün amatör balıkçılar bilirler bunun için sirküler önemlidir fakat bizler amatör balıkçıyız bunu ticari amaçla değil tamamen hobi mahiyetinde yapıyoruz yazmış olduğum bilgilerde , arkadaşımızın sorusunu aydınlatmak içindir.Bizler nelerin yasak nelerin serbest olduğunu bilen insanlarız hepimiz kültürlü insanlarız o yüzden yanlış bişi varsa affola hepinizden özür dilerim

Ahmet Bey
Paylasiminizda dikkat cekilmesi ve tamamlanmasi gereken noktalar var ise de (ki tamamladim bu noktalari) bunlar , sizin kalbiniz ve sahsiyetinizin yukardaki satirlardaki tadini aciga veren niteligiyle, sadece guzele hizmet eder. Gonlunuzu ferah, paylasimlarinizi bol tutun.

teknisyenu
25-07-2007, 10:38
Sevgili Ahmet arkadaş, tavsiyen ve forum ssayfandaki bilgiler için sağol ben geldiğimde senin tavsiyelerine uyacağım benim gibi bu işe yeni başlayanlara senin gibi tecrübelilerin tavsiyeleri çok faydalı oluyor teşekkürler.
Saygılarımla

Conqueror
25-07-2007, 10:51
Sevgili Ahmet arkadaş, tavsiyen ve forum ssayfandaki bilgiler için sağol ben geldiğimde senin tavsiyelerine uyacağım benim gibi bu işe yeni başlayanlara senin gibi tecrübelilerin tavsiyeleri çok faydalı oluyor teşekkürler.
Saygılarımla

merhaba ufuk abi sanırım trakya geleceksin genel konuları içerisinde edirne ile ilgili bir yer var okursan daha faydalı olacağını düşünüyorum

Conqueror
25-07-2007, 11:16
Edirne Merkez
5-Geçkinli Göleti [/COLOR]( Edirne Merkeze 25 km) Sazan ,Kefal,Levrek,Kızılkanat
8-Ahi Köy Göleti [/COLOR](Edirne Merkeze 30 km) yayın,sazan,levrek
9-Köseömer Göleti [/COLOR]( Edirne Merkeze 40)Havsa Merkeze 10 km) Sazan
14-Kayalıköy Barajı ( Edirne Merkeze 65 km -Kırklareli Merkeze 30 km) sazan ,kefal
18- Kırklareli Barajı (Şeytan dere) ( Kırklareli merkeze 15 km) sazan ,kefal ,levrek
16-Korucuköy Göleti sazan
17-Eskikadın Göleti sazan ,yayın
18-B.Doğanca Göleti sazan
19-Uzgaç Göleti sazan,yayın,levrek
20-Keramettin Göleti sazan,kefal

Arkadaşlar 24/07/2007 tarihi itibariyle , havsa batı ekspres gazetesinde yer alan habere göre edirne civarında dsi kapsamında bulunan 37 adet göle yavru balık salınmıştır.Gidecek arkadaşların ilgili mercilerden bilgi alarak gitmeleri daha iyi olur yasak ile ilgili her hangi bir bilgi yok, kırmızı işaretli göletler balık bırakılan (dsi kapsamında olan) herkse rastgele

esabi
27-06-2008, 11:45
Edirne Merkez
5-Geçkinli Göleti ( Edirne Merkeze 25 km) Sazan ,Kefal,Levrek,Kızılkanat
8-Ahi Köy Göleti (Edirne Merkeze 30 km) yayın,sazan,levrek
9-Köseömer Göleti ( Edirne Merkeze 40 Havsa Merkeze 10 km) Sazan

16-Korucuköy Göleti sazan
17-Eskikadın Göleti sazan ,yayın
18-B.Doğanca Göleti sazan
19-Uzgaç Göleti sazan,yayın,levrek
20-Keramettin Göleti sazan,kefal

Arkadaşlar 24/07/2007 tarihi itibariyle , havsa batı ekspres gazetesinde yer alan habere göre edirne civarında dsi kapsamında bulunan 37 adet göle yavru balık salınmıştır.Gidecek arkadaşların ilgili mercilerden bilgi alarak gitmeleri daha iyi olur yasak ile ilgili her hangi bir bilgi yok, kırmızı işaretli göletler balık bırakılan (dsi kapsamında olan) herkse rastgele

fatih kardeş ben geçen sene sanırım bu konuyu gözden kaçırmışım güzel bir konu olmuş birde merak ettiğim bu sene bu göletlerden yasaklanan varmı acaba

Conqueror
27-06-2008, 15:01
Abi bu göletlerden yasak olan şuan için yok ,ayrıca eskiden bir sitede yöneticilik yapmıştım belli bir süre o site şimdi yok oldu gitti ,orada resimli bir şekilde anlatmıştım ,o siteye ulaşıp alabilsem o bilgileri keşke gerçekten faydalı bilgilerdi

moraigne
22-05-2014, 00:44
edirnede turna çıkan yer varmı

umitkoy
28-05-2014, 10:17
edirnede turna çıkan yer varmı

Bir yer öğrenebilirseniz paylaşırsanız sevinirim. Turna avı başka ava benzemez :) Ben de Edirne'ye yeni taşınıyorum. Öğrendiğim kadarıyla Kırklareli taraflarında varmış.

moraigne
02-06-2014, 18:18
valla üstad bende 1 sene oldu edirnedeyim süloğluna gittim 2 3 kez sudak aldım biraz ama alabalık ve turna avının yerini tutmuyor

MehmetK
03-06-2014, 11:29
valla üstad bende 1 sene oldu edirnedeyim süloğluna gittim 2 3 kez sudak aldım biraz ama alabalık ve turna avının yerini tutmuyor
katılıyorum sudak avı çok zevkli olmuyor. onun yerine tatlı su levreği avını tercih ederim.

umitkoy
17-06-2014, 14:45

Geçtiğimiz iki hafta Kayseri ve Isparta'da Turnaya gittik. Toplamda 13 Turna aldık hepsi ayrı bir zevk. Mutlaka vardır o bölgede. Ben forum forum araştırıp duruyorum, Kırklareli Şeytan deresi diyorlar ama nerdedir bilmiyorum :) Gelince bakacam artık.

BuDaKDoĞaNCaLı22
13-08-2014, 23:43
herkese selamlar bu yıl armağan ve uzgaç(ahiköy) barajına gitme fırsatı olan oldu mu acaba herhangi bi yasak var mı ?

MehmetK
19-08-2014, 09:44
herkese selamlar bu yıl armağan ve uzgaç(ahiköy) barajına gitme fırsatı olan oldu mu acaba herhangi bi yasak var mı ?

uzgaç göletine gittim sadece israil sazanı ve güneş levreği çıkıyor. resmen koca göleti istila etmişler ayrıca birisi kiralamış göleti ve biraz sazan ve yayın bırakmış anlatılana göre. çünkü adam gölete ağ atmış. armağana da 2 hafta sonra gidicem sonucunu bildiririm.