Kiyi Balikciliğinda Yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında kizilsakal41 tarafından paylaşıldı.

1. kizilsakal41

kizilsakal41

Favori Kamış:
    her türlü olta
    En İyi Avı:
    2200 KARAGÖZ
    Paylaşmak istedim kaylık ve midyelik bir alanda avlanıyorsanız aslında yem aygınızın altında , hemen simdi hepiniz midyeleri düsündünüz degilmi hayır midyeler değil genelde kayalara tutunmuş midyelerin altındaki çamurumsu tortu tanbakasında bulunan ve boru kurdu dedigimiz canlının aynısı olan fakat bunlar yasam sartlarının agırlıgındanmı bilmem daha dayanıklı olan biz ona kaya kurdu diyoruz bir canlı var tavsiye ederim denizde daha dayanıklı ve balığın affı yok tabi balık varsa
    nasıl çıkaracaksınız onuda yazayım kadın çorabından küçük bir kepce yaparsın ve sıpatula ile midyeli alanı kazıyıp suyun içinde serbestce çalkalarsın cıkan camurlu su ve midye parcalarının içinden çıkar ve kıyıya doğru yüzer sende yakalarsın ,hadi rasgele;) ;) ;) ;) :cool:

Son düzenleme: 18 Temmuz 2007
  2. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    paylaşım için teşekkürler;)

3. la-traviata

la-traviata Ercan Hacıoğlu

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    eşkine-mırmır-minakop
    Bizim Buralarda Hiç Denk Gelmedim Ama Mutlaka Deneyeceğim. Paylaşim Için Sağol.

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Öncelikle hoşgeldiniz Engin bey.Tanışalım kısmından bir konu açsaydınız hep birlikte arkadaşlarla hoşgeldiniz deseydik.Birde bu kaya kurdunun bir fotoğrafı varsa çok seviniriz.

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Imza ayarlariniza nerden katildiginizi ve dogum tarihini de yazarsaniz , hitapta kusur etmemis oluruz. Ailemize hosgeldiniz. Guzel bilgilerle dolu paylasiminiz icin tesekkurler.

6. adra

adra

bizim burda ona travla denir harbiden balığın affı yoktur ama herzaman bulmak mümkün olmuyor

7. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Kayalardan Midye çıkartırıken yem bulamadığım zamanlarda görmüştüm benzer şeyler fakat denemek aklıma gelmemişti...Paylaşım için teşekkürler...

8. mürenci_ege

mürenci_ege

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 tane muren-1 metre boyunda-lufer-sarıkanat-kaya lagosu-
    küçük kurtcuk seklınde ve cok hızlımı eyer oysa gordum ama denemedım denıcem bılgınız ıcın tesekkürler