eskişehir de sazan avı için uygun yer

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ergungorgun tarafından paylaşıldı.

1. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    arkadaşlar merhaba. ankarada ikamet ediyorum ama eskişehirde doğdum ve bağlantım çok fazla. yıllık izinde eskişehire gidicem. 1 temmuzdan sonra eskişehir de nerelerde sazan avlayabilirim. eskişehir den katılan veya o bölgeden avlananlardan bilgilerini paylaşmalarını istiyorum. görüşmek üzere. rastgele.

2. ahmet üçer

ahmet üçer

Favori Kamış:
    gnl.olta dip şamandıralı
    En İyi Avı:
    5-6kg sazan
    merhaba kardeşim bilmem bilirmisin gökçekaya ve yenice baraj gölleri var.Eskişehir e 80 km uzaklıkta,tavsiye ederim.iyi günler.

3. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    teşekkür ederim ahmet abi. oraları biliyorum ama gökçekaya eylül veya en erken ağustosta balık vermeye başlıyor benim bildiğim kadarıyla. yenice barajı nallıhan tarafında kalan barajdı değilmi. oraya gitmedim ama yerini biliyorum sanırım.

4. rookie

rookie

Favori Kamış:
    Olta (sazan ve turna)
    En İyi Avı:
    sazan 3,5 kg. Porsuk Barajı 1994
    yanlış hatırlamıyorsam kunduzlar yada çatören barajlarından birinde av yasağı sona eriyor 1 temmuzda. seyitgazi yolu üzerinde. internette bu durumu okudum ama nerede olduğunu tam hatırlamıyorum. baraj isimleri ile arama yaparsan belki bulursun.

rastgele

5. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    merhaba rookie,
    kunduzlar ve çatören çok iyi bilirim. çatörende balık kalmadı artık, oraya balık tutmaya gidenler ufacık kadifelere gidiyorlar, yasak büyük ihtimalle kunduzlar barajı için kalkmıştır. bilgi için teşekkür ederim. araştıracağım. rastgele...:)

6. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    merhaba arkadaşım ben eskişehirliyim.. kunduzlar barajı sirkülerde yasak olarak gözüküyoo bu yıl sona erermi bilmiyorum.. yasak zamanı kunduzlara gidenleri duymuştum geçen yıl balık almışlar.. çatıörende kadifeden başka balık kalmadı onuda düdük makarnasına alıştırmışlar başka şeye gelmiyor..

7. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    geçen sene bilecikte kızıldamlar barajına gidiyodum. ilk zamanlar kimse bilmiyordu temmuz ayının başlarında koca barajda tek başıma balık tuttum.. çok balık vardı 5 metrelik göl kamışına 2 kg balık basıyodu sonra bi duyuldu tabi av bayileri bunun reklamını çok yaptı hafa içi bile yer kalmadı resmen kuruttular eylül sonu gittim iki gün de tek balık.. bu yılda sezonu orda açmayı düşünüyorum ama pek ümitli değilim yani bende yeni yerler aramaya başladım..kunduzlar barajında yasak kalkarsa işimiz olurr.. yoksa israil sazanlarıyla vakit geçiririz..

8. ahmet üçer

ahmet üçer

Favori Kamış:
    gnl.olta dip şamandıralı
    En İyi Avı:
    5-6kg sazan
    merhaba yenice gökçekayanın altın da yeni tutuldu(6 seneoldu),gökçekayayı biliyorsan bulursun .selamlar.

9. erdak

erdak

Favori Kamış:
    makara olta
    En İyi Avı:
    8 kg aynalı sazan
    çatören eskişehir kütahya yakın kadife aynalı yakalarsın dodurga iyidir

Son düzenleme: 24 Haziran 2006
  10. tepreş

tepreş

eskişehirde balıkçılık

çataören dodurga kızıldamlar sarıyer gökçekaya kunduzlar musaözü

11. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ama bu göllerde benim bildiğim kadarıya çok randımanlı balık vermiyor. yeni yerler bulmak lazım. herkese rastgele...:(

12. tepreş

tepreş

rastgele dıyelım cunku yakalayanlar var kucuk göletlerden

13. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Merhaba Arkadaşlar..Esk arkadaşlara fikir olması acısından bu seneki ve avlardan kısa bilgiler:
    1_Kunduzlar bu sene serbest..3 kişi 150 kadar israil tuttuk 2 gecede.Aynalı bitmiş.
    2_Kıranışık göleti (kütahya) : gecen sene iyi aynalı almıştık bu sene pek verim alamadık..tek gelir tane gelir şansa..kefal sarmış suyu..
    3_Gökçekaya barajı :Kapakların olduğu kısım,eskiden herkes giriyordu şimdi yasak,içerden adamınız varsa..Erken olduğunu bile bile gittik,3 parca pali yayın,bir iki çapak sazan.Eylülden sonra yapar...oradan Yeniceye gectik tık yok..
    4_2 senedir Çatörene gitmiyoruz..Gecen sene Yarbasan tarafından 6 parca aynalı aldık,ekim 15 de..başka yok..kadife isteyen cuvalla getirir.
    5_Kızıldamlar (Küre) gecen sene iyi balık yapmıştı bu senede yapacak gibi 2 tane 2 kg. 6 parca capak aldık..yalnız kırmızı balık coğalmış,hayırlısı..
    6_Porsuk barajı : Valı konağı,Çanakkıran ,Tek çam mevkileri..gittiğimiz gibi geldik.
    7_Söğüt gölet. : gecen sene hep capak vardı gene aynı..gece belki yayın yapar..
    8_Musaözü : piknik tarafı balık yapmaz..karşıya gecebilen,kalabilen varsa hayatının balığını tutar..32 kiloluk yayın 14 kg aynalı alındı gecen sene..
    9_Buyuk yayla (catörenden sonra): yavru sazan salındı..piknik için ideal..
    10_ Kızılca ören (beylikova): 40 parca balık yaptı,6 kadar 1-3 kg arası gerisi capak..yalnız artık köylü sokmuyor haberiniz olsun..
    11_Önümüzdeki aydan sonra dodurgada güzel balık yapabilir..
    12_Sucattin göleti .(ASLANBEYLİ)seyitgazi:küçük bir yer olmasına rağmen 2 1.5 kg.bi adet 3 kg.balık yaptı..capak cok..

Eylülden sonra 2-3 gecelik Sarıyar , Gökçekayayı tavsiye ederim..
    saygılar..

Son düzenleme: 22 Temmuz 2006
  14. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    İkus26 Kızıldamlarla ilgili düşncelerine
    Aynen katılıyorum...Eskişehirli balıkçılarımız resmen kuruttular...Temmuz ayının 3 haftasında ben ilk kez oradaydım millet ağaçlık derin yerleri kapmışlardı. Vay anasını filan dedik ama baraj büyüktü yol bizi sağ taraftaki koya götürdü orada belkide ilk biz avlandık bayağı iyi balık aldık.Geçen sene hep oraya gittik nerdeyse...Bu senede yatılıya gittik bizim yer boştu hemen arkamızdan 2 -3 grup geldi baktılar dolu onlarla muhabbet ettik geçen sene 60 - 70 parça aldıklarını söylediler o haaa dedim ....belki hepsi 30 cm'nin üzerinde ama sayı olarak çok işte barajlarımız böyle kuruyor....

Son düzenleme: 16 Ağustos 2006
  15. sazancı levent

sazancı levent

Favori Kamış:
    olta el oltası gırgırına zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer ama 20-25 cm arası idi
    selam ismail abi

selam abi bende eskişehirde üniversite okuyan bi öğrenciyim
    istanbulluyum ama bütüm yılım burda geçiyoo
    acaba buralarda balık organizasyonları oluyo mu?
    arkadaslardan duyuyorum onlar bi haftasonu anlasarak gidiyorlarmış
    burda da oluyo mu böyle şeyler?
    eğer böyle şeyler oluyorsa amatör olarak katılmak isterim

teşekkür ederim...

16. Serhat ESK

Serhat ESK

Favori Kamış:
    FOREVER Olta !!!!!
    Borabey ne güzeldi unutamam o renkli sazanları!Ama mazide kaldı!

17. DeuVE

DeuVE HALİT

slm

selamlar istanbulluyum fakat bu hafta eskişehirde olacagım avlanmak istiyorum gidebilecegim yerler hakkında tavsiye veirseniz sevinirim

18. DeuVE

DeuVE HALİT

slm

selamlar arkadaşlar yarın için dodurga yada büyük yayla ya gitmeği düşünüyorum tavsiyeniz varmı şansımız ne olur hangi şartlarla lutfen acil yardım

19. Gökten

Gökten

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,parakete,ağ(parekete ve ağ deniz için)
    En İyi Avı:
    turna
    Eskişehir Mihalıçcık'taki sulama göletinin adını biliyomusunuz ve ne tür balıklar çıkıyo acaba?

20. orhanozkan

orhanozkan

Favori Kamış:
    olta
    Merhaba:))

Ben de bu foruma yeni katıldım.amatör ama oldukça meraklı, hevesli ve bi okadar da balık tutma konusuna ilgiliyim.elimde ki olta şu
    TİDE 4210 350 3.0 metre
    LYRA 600-60 makine
    birkaç tane de el ile sallanıp atılan (sanırım dip oltası deniliyor du) oltam var.
    ESKİŞEHİR de öğrenciyim.ESKİŞEHİR de balık avı organizasyonlarına veya arkadaş ortamı ile gidenlere katılmak istiyorum.ayak işlerinizi yapmaya razıyım:D :D :D yeterki balık tutmayı adamakıllı öğreneyim.
    eger giden olursa haber vermeleri mümkünmü?
    teşekkürler