PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıyılarımıza Ait Derinlik Haritası (EGE BÖLGESİ)

Birahas
06-08-2007, 21:35
01 - Dilek Yarımadası / Dilek Boğazı

02 - Güzelçamlı / Dilek Yarımadası

03 - Yılancıburnu / Güzelçamlı

04 - Pamucak / Yılancıburnu

05 - Ahmetbeyli / Pamucak

06 - Ortaköy / Ahmetbeyli

07 - Doğanbey Limanı / Ahmetbeyli

08 - Doğanbey / Doğanbey Limanı

09 - Akarca / Doğanbey

10 - Sığacık Körfezi / Akarca

Birahas
06-08-2007, 21:36
Sayfa - 2

11 - Sığacık Körfezi

12 - Teke Burnu / Sığacık Körfezi

13 - Nergis Koyu / Teke Burnu

14 - Mersindere / Nergis Koyu

15 - Alaçatı / Mersindere

16 - Çiftlikköy / Alaçatı

17 - Çeşme / Çiftlikköy

18 - Ilıca / Çeşme

19 - Ildırı / Ilıca

20 - Gerence / Ildırı

Birahas
06-08-2007, 21:37
Sayfa - 3

21 - Karareis / Gerence

22 - Karaada / Karareis

23 - Küçükbahçe / Karareis

24 - Karaburun / Küçükbahçe

25 - Karaburun

26 - Akburun / Karaburun

27 - Mordoğan / Akburun

28 - Balıklıova / Mordoğan

29 - Balıklıova / Urla

30 - İzmir Körfezi / Çamaltı Tuzlası

Birahas
06-08-2007, 21:38
Sayfa - 4

31 - Çamaltı Tuzlası / Foça (Eski)

32 - Foça (Eski) / Foça (Yeni)

33 - Foça (Yeni) / Aliağa

34 - Aliağa / Şakran

35 - Şakran / Çandarlı

36 - Çandarlı / Kanlıburun

37 - Kanlıburun / Bademli

38 - Bademli / Dikili

39 - Dikili / Dikili Liman

40 - Dikili Liman / Altınova

Birahas
06-08-2007, 21:39
Sayfa - 5

41 - Altınova / Sarımsaklı

42 - Sarımsaklı / Alibeyadası

43 - Alibeyadası / Ayvalık

44 - Ayvalık / Armutova

45 - Armutova / Pelitköy

46 - Pelitköy / Burhaniye

47 - Burhaniye / Akçay

48 - Akçay / Altınoluk

49 - Altınoluk / Küçükkuyu

50 - Küçükkuyu / Kozlu

Birahas
06-08-2007, 21:40
Sayfa - 6

51 - Kozlu / Berhamkale

52 - Berhamkale / Sivrice Burnu

53 - Sivrice Burnu / Babakale

54 - Babakale / Gülpınar

55 - Gülpınar / Tuzla

56 - Tuzla / Tavaklı

57 - Tavaklı / Bozcaada

58 - Bozcaada / Gökçeada

Birahas
06-08-2007, 21:50
Sevgili Arkadaşlarım,

Üç tarafı denizlerimiz ile çevrili bulunan ülkemizdeki kıyı şeritlerimizin derinlik haritalarını elimden geldiğince tümünü yayınlayacağım.

Öncelikle Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi başlıkları halinde elimden geldiğince ve zamanın elverdiği ölçülerde başlıklar halinde forumumuzda yayınlanacaktır.

Bu haritaların siz değerli üyelerimizin balığa çıkmadan önce elinizin altında bir kılavuz gibi yarayacağına inanmaktayım. Sitemiz için umarım yararlı bir çalışma olur.

Sevgi ve Saygılarımla,

West_1979
06-08-2007, 22:28
Abi şu iç sularımızın derinliklerinide alalım lütfen.:)

hauki
06-08-2007, 23:02
paylasim icin tesekkurler modum:)akdenizi tarafini da bekleriz:)
saygilarimla

Eczacı
06-08-2007, 23:05
Ahmet teşekkürler ,bizde hep o taraflara gidiyoruz kaptan bizi genelde 75 metre derinliğe götürüyor ama ben yer yer 200 metre derinlik olduğunu bilmiyordum o tarafta çok güzel bir çalışma olmuş eline sağlık.

Avciperdeci
06-08-2007, 23:09
Ahmet abi güzel bir paylaşım eline emeğine sağlık. Ancak merak ettiğim bir şey var Denizlerimizde ki kayalık yerleri gösteren buna benzer haritelar varmı _?
Örneğin derinliğin yanında dip kayalık kumluk ot vs vs yazan _?

Çok mu şey istedim nedir:confused: ;) :) :D:D:D

DrHG
06-08-2007, 23:15
Muhteşem... Daha öncede arkadaşlar belirtmişti. Forumda ustaların süzgecinden geçen bilgileri bir kitap anlayışında sadece izlenebilen ama değiştirilemeyen şekilde komprime halde sunsak ne muhteşem olur.... Zira forum kesinlikle çok değerli bilgi dolu ama bazen bu dağınık arşive ulaşmak inanılmaz zor hatta imkansız. Örneğin 3 ay sonra bu konuya kaç kişi ulaşacak? Veya hiç haberi olmayan kaç üyemiz olacak? Bilgileri deniz dibindeki hazinelere çevirmeden indeksli hale getirmek bu seçkin forumun amacı olmalı diye haddimi aşarak düşünür, düşünür de dururum.:confused: :rolleyes:

Tuna Hunter
06-08-2007, 23:35
Güzel calisma!!! Devamini bekleriz.....

Ancak CD'den solda ve altta koordinatlar belli olsaydi, bazi arkadaslar icin kolaylik olurdu..... ;)

Akdenize gelince derinlik hususunda sasiracaksiniz :D :D :D

Birahas
07-08-2007, 00:03
Güzel calisma!!! Devamini bekleriz.....

Ancak CD'den solda ve altta koordinatlar belli olsaydi, bazi arkadaslar icin kolaylik olurdu..... ;)

Akdenize gelince derinlik hususunda sasiracaksiniz :D :D :D

Evet Deniz müthiş derinlikler var. Şaşırmamak elde değil :) :)

osmanaltunel
07-08-2007, 00:05
Tebrikler güzel çalışma mutlaka arkadaşlarımızın işine yarayacaktır.

Birahas
07-08-2007, 00:11
Ahmet abi güzel bir paylaşım eline emeğine sağlık. Ancak merak ettiğim bir şey var Denizlerimizde ki kayalık yerleri gösteren buna benzer haritelar varmı _?
Örneğin derinliğin yanında dip kayalık kumluk ot vs vs yazan _?

Çok mu şey istedim nedir:confused: ;) :) :D:D:D

Evet serdar çok şeyler istiyorsun :mad: :D :D

Tuna Hunter
07-08-2007, 02:11
Evet Deniz müthiş derinlikler var. Şaşırmamak elde değil :) :)

Bir kilic seferinden alinti:

N@mik: Baba kac metre burasi???

Ben: Bi dakka........... (eeeeeeeeeee, adam soruyor GPS, harita vs derken.....)

N@mik: Olsa olsa 200-300 metre....

Ben: 1750-2000 metre arasi..... tahminle...

N@mik:............................................... (adam müthis sessiz)

Ben: Hadi diyelim 1912 metre. :D :D :D

N@mik: ..................... - ne cikar lan burdan??

Ben: Bilmem... bakacagiz iste :D :D :D

Birahas
07-08-2007, 02:13
Bir kilic seferinden alinti:

N@mik: Baba kac metre burasi???

Ben: Bi dakka.....

N@mik: Olsa olsa 200-300 metre....

Ben: 1750-2000 metre arasi..... tahminle...

N@mik:............................................... (adam müthis sessiz)

Ben: Hadi diyelim 1912 metre. :D :D :D

N@mik: ..................... - ne cikar lan burdan??

Ben: Bilmem... bakacagiz iste :D :D :D

Namık gibi birinden de başka cevap beklenmez ki :D

Tuna Hunter
07-08-2007, 02:20
.... daha ne hikayeler var... uff ufffff..... neyse, adamin egosunu bozmiyalim burda :D :D :D... iyi geceler burdan :D

Huseyin Alp Arslan
07-08-2007, 02:59
Ahmet Bey bu calisma gercekten bu ise gonul vermis ve bu isi ciddi yapan balikcilarimiz icin altin degerinde. Sizi kutluyor ve cok ama cok tesekkur ediyorum.
Bu haritalarin bir takim bilgilerle incelenmesi (umarim bu konuda yardimci olacak bilgileri bende kisa surede konuya ulastiririm.) amator balikciligimiza bambaska bir boyut katabilir.

Doktor Beyin cok samimi ve yerinde elestirisi , boylesi degerli calismalarin 3 gun gorunup sonradan unutulmasi trajedisini bence cok iyi ozetlemis.
Bizler bu ise yillarca kafa patlatmis insanlar olarak bir araya gelebilir ve burda toplanan bilgileri tasnif ederek, Ulkemize buyuk bir kitap, cd rom, ve balikavi .net e bagli calisan, bir Turk Amtor Balikcilik Antolojisi Web kitabina donusturulebilir

Calismanizin kalitesidir bizleri boyle heycanlandiran. Ellerinize, dusuncelerinize,
emeginize saglik...

Reşit
07-08-2007, 04:39
Gayet güzel bir çalışma,ellerinize sağlık.Ümit ederim ki Bodrum Bağla ve Akyarlar bölgesini de yayınlarsınız.

Saygı ve sevgilerle
Reşit

DrHG
07-08-2007, 09:09
Muhteşem... Daha öncede arkadaşlar belirtmişti. Forumda ustaların süzgecinden geçen bilgileri bir kitap anlayışında sadece izlenebilen ama değiştirilemeyen şekilde komprime halde sunsak ne muhteşem olur.... Zira forum kesinlikle çok değerli bilgi dolu ama bazen bu dağınık arşive ulaşmak inanılmaz zor hatta imkansız. Örneğin 3 ay sonra bu konuya kaç kişi ulaşacak? Veya hiç haberi olmayan kaç üyemiz olacak? Bilgileri deniz dibindeki hazinelere çevirmeden indeksli hale getirmek bu seçkin forumun amacı olmalı diye haddimi aşarak düşünür, düşünür de dururum.:confused: :rolleyes:

Ahmet Bey bu calisma gercekten bu ise gonul vermis ve bu isi ciddi yapan balikcilarimiz icin altin degerinde. Sizi kutluyor ve cok ama cok tesekkur ediyorum.
Bu haritalarin bir takim bilgilerle incelenmesi (umarim bu konuda yardimci olacak bilgileri bende kisa surede konuya ulastiririm.) amator balikciligimiza bambaska bir boyut katabilir.

Doktor Beyin cok samimi ve yerinde elestirisi , boylesi degerli calismalarin 3 gun gorunup sonradan unutulmasi trajedisini bence cok iyi ozetlemis.
Bizler bu ise yillarca kafa patlatmis insanlar olarak bir araya gelebilir ve burda toplanan bilgileri tasnif ederek, Ulkemize buyuk bir kitap, cd rom, ve balikavi .net e bagli calisan, bir Turk Amtor Balikcilik Antolojisi Web kitabina donusturulebilir

Calismanizin kalitesidir bizleri boyle heycanlandiran. Ellerinize, dusuncelerinize,
emeginize saglik...

Şimdi konuyu biraz açalım:önce başlıkları belirleyelim. Konuyu örneğin web kitabı: sırtı avcılığı gibi belirleyelim. Ustalara konuyu yazdıralım ve altına tüm grup ön yargısız eleştiri ve kritiklerini ve ek tecrübelerini eklesin sonra bu anonim bilgi komprime hale getirilsin, forumda web kitabı başlıklı bir yere indekslensin vs. vs ne dersiniz?

Eczacı
07-08-2007, 09:13
Şimdi konuyu biraz açalım:önce başlıkları belirleyelim. Konuyu örneğin web kitabı: sırtı avcılığı gibi belirleyelim. Ustalara konuyu yazdıralım ve altına tüm grup ön yargısız eleştiri ve kritiklerini ve ek tecrübelerini eklesin sonra bu anonim bilgi komprime hale getirilsin, forumda web kitabı başlıklı bir yere indekslensin vs. vs ne dersiniz?

Bence mantıklı,Ahmet gelince halleder sanırım;)

Birahas
07-08-2007, 09:24

Hocam teşekkürler, aklımdan geçenleri bir kalemde ve net bir şekilde özetlemişsiniz.

Bu konu üzerinde yaklaşık 15 gündür çalışmaktayım. Ülkemiz kıyılarının tüm derinlik ölçülerini hazırlamak ve burda yayınlamak takdir edersiniz ki zaman alıcı bir çalışma olacaktır.
Bu çalışma ilk etapta ham halde olup daha üzerinde çalışılmalı işlenmeli ve meydana hatasız bir çalışma çıkmalıdır. Bu anlamda halihazır Ege Bölgesi tamamlanmış olmakla beraber, tamamlanmış olan bu çalışma üzerinde bir kontrolun yapılması ve şayet bir eksiklik bir hata var ise bildirilmesini müteakip gerekli düzenlemeler gidilmelidir.
Yine takdir edileceği üzeri diğer bölgelerin (Akdeniz ve Marmara dün gece ana hatları bitmiş) çalışmaları devam etmekte olup en kısa zamanda yayınlanacaktır.
Bu bilgilere ışık tutacak diğer konu yazılarının ortak bir daire çerçevesinde yapılması daha sağlıklı olacağı kanısındayım. Öncelikle bu çalışmaların neler olacağının tespiti gerekmektedir.
Siz değerli üyelerimizden yapılacak çalışma hakkındaki yorum ve önerilerinizi beklemekteyim.
Saygılarımla,

geneben
07-08-2007, 11:03
Tebrikler çok güzel çalışma ama tam bizim çıktığımız bölge yok 03 numarayla 04numara arası. Kadı kalesinde kalmış 3 numaralı harita 4 numaralı haritada kuşturdan başlamış ara bölge ve kuşadası açıkları bilerek mi konmadı acaba ?
Olsa çok güzel olrdu bizde çıktığımız derinlikleri öğrenmek isterdik saygılarımla;)

kennyg
07-08-2007, 13:12
Ahmet ellerine sağlık, Allah senden razı olsun.:)
18-19 no.lu haritalarla, 47-48 no.lu haritalar sanırım aynı.İncelersen sevinirim.:)

Birahas
07-08-2007, 13:24
Ahmet ellerine sağlık, Allah senden razı olsun.:)
18-19 no.lu haritalarla, 47-48 no.lu haritalar sanırım aynı.İncelersen sevinirim.:)

Teşekkürler sevgili Güven,
Gerekli düzeltmeleri yaptım, insanlık hali işte 50 küsür foto ekleyince mükerrerlik oluyor :o

smyrna
07-08-2007, 13:31
Kardeşim emeğine sağlık :) Bir çok üyeye de bir cevap niteliğinde çalışma yapmışsın :) Teşekkür ederim :)

derya__kuzusu
07-08-2007, 13:41
Üstat bekliyordum ve beklediğimden çok daha net ve güzel olmuş ellerine emeğine sağlık:)

Dendiği gibi inşallah bunlar çok daha güzel şekilde arşivlenir temennilerimle Allaha emanet ol kardeşim ...

tarcan
07-08-2007, 13:49
Eline sağlık.

bunları kağıda döküp elimin altında bulunduracağım.

saolasın.

ycidani
21-09-2007, 13:54
Yaptığınız çalışma çok güzel olmuş elinize sağlık.

Bu çalışmayı aldığınız kaynağı açıklarsanız ihtiyaç duyulan sizin vermemiş olduğunuz 1-2 bölgeyi oradan albilirim.
Teşekkürler......

SİNARİT
21-09-2007, 14:38
Muhteşem bir çalışma,teşekkürler.:)

hey26
10-04-2008, 13:05
Merhabalar Ahmet bey,derinlik haritalarınızı gördüm,çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş ellerinizesağlık,mümkünse benim de bir ricam olacak; Marmara denizi-sadece Gemlik Armutlu arası derinlik haritasını istiyorum.:) .mümkünse:o ,sevgi ve selamlar.:o :o :o

16246
22-07-2008, 11:02
Paylaşım için teşekkürler...

enginem
20-04-2009, 00:45
Konuyu hortlatayım biraz :)
Haritalarda "submarine cable" adıyla bir çizgi var.Bu deniz altı kabloları mı elektrik ya da internet gibi yoksa denizaltıların izlemesi gereken bir rota,hat gibi bir şey mi?

turang
05-07-2009, 12:05
çok güzel bir çalışma. teşekkürler. derinlik haritalarından 54 ve 55 aynı bu haritanın daha iyi okunur biraz büyük boyuna ihtiyacım var.
Turan Gökmenoğlu

Mirmir
05-07-2009, 12:47
mükemmel bir paylaşım.Sağolun!

sharkattack
06-09-2009, 16:18
Marmaris e ait deniz derinlik haritası bulma şansımız varmı acaba???

NedimBugrul
17-03-2011, 16:50
teşekkürler.benim için çok faydalı oldu.selamlar.

Kirkor
19-07-2011, 13:04
Merhabalar, çok teşekkürler emekler için. Aşağıdakileri tekrar güncelleyebilme imkanınız varmıdır?
57 - Tavaklı / Bozcaada
58 - Bozcaada / Gökçeada

mehmetatay
03-12-2012, 12:01
34,35,36 nolu candarlık , aliaga , yenişakran ve çatlıdere bölgelerinin haritalarını güncellemeniz mümkünmüdür? saygılar

merkury33
09-12-2012, 16:25
mersinin haritası yokmu?

mfidanci93
16-02-2013, 14:16
Arkadaşlar,

İzmir körfezi derinlik haritası arıyorum...
Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler...saygılar...

necatur
12-07-2014, 14:43
bu haritalar neden acilmiyor?