akdere==dere boyu göleti,,bilkent göleti

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    dere boyu göleti:

Arkadaşlar ankaraya 15 dakikalık olan akderede dereboyu göleti var geçen hafta sonu bi arkadaş tarif etti bizde direk gittik oraya resim çekemedim makina yoktu yanımda ama dereboyunda turna ve sazan balıkları var.Biz kısa günün kaarı 4 turna yakaladık 40-52 cm arası yemde orda kıyıda kepçe ile yakaladığımız yavru sazanları kullandık yapay yem hiç denemedik ama sizlere tafsiye ederim

bilkent göleti:

Bilkentte real center ın arkasında bilkent ünv. den girilen gölete bizim oğlan gitti arkadaşı bilkentte oturduğundan bi ssıkıntı olmamış orda sazan ve kadife bulunmaktmış. oğlan 4 olta atmış hepsini şamandıralı kullanmış ne kadar yay kullan desemde dinlemeyip ama iyi yapmış 16 tane 20-25 cm lik aynalı sazan yakaladı . Dediğine göre gölette aşırı çok sazan varmış yani dolup taşıyormuş gölet ama ağustos aylarında jandarmalar gelip 600 metrelik ağları bırakıp göleti boşaltıyorlarmış

AMA Sazan yakalamaması gerekirdi tarihten dolayı herkezden özür dileriz

Son düzenleme: 13 Haziran 2006
  2. hobbytime

hobbytime

eleştiri

jandarma hakkında asılsız isnatlarda bulunmayın

Son düzenleme: 14 Haziran 2006
  3. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    bu ğölete nerden ğidilir tarif edermisiniz birde suyu temiz mi pismi ğölün büyüklüğü ne kadar sulamağöletimi yoksa su birikintisimi sayğılar

4. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    parsel bilkent göletinde balık avı yasakmış akdere dereboyunda av yasak değil sulama amaçlı yapılmış bir gölet su çok berrak vede çok sayıda turna var akdereye gidersen dereboyu'nu sorarsanız herkes bilir ve tarif eder çok yakın bi gölet

5. turna

turna

Bilkent göleti hacettepe sahası içinde,epeyce yürünecek yol yok vede burada avlanmak yasak

6. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    abi ben dikmende oturuyorum su golete nasıl gidebilirim yani detaylı bi tarif verebilirsen sevinirim.::D:D:D

7. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    emrecan benide o gölete arkadaş götürdü tam tamına tarif edemiorum ama gitmek istesem çok rahat bulurum

8. ardda3

ardda3 KAAN

hayla bilkent göleti hakkında bilgi almak isteyen varsa anlatayım..ben orda 5 senedir balık tutum..oranın üniversitesinde okuyorum..ordan sabah balığa gidiyoruz...8 senedir orda sazan birikmektedir.yani sazan kaynıyo..benim olta 5 kere koptu..yani çekemedim balığıları..inanılmaz büyük sazanlar var...ben sazanlıkların yanında balık tutarken sazanlığın üzerine bi böcek vardı,bi baktım böceği yemek için 1 m sazan atladı şapp diye ses geldi..üst üsde 4 sazan atladı böceği almak için..hepsi 30 cm 40 cm 50cm diye..inanılmaz dı büyle kara kara sazanlar var orda..çok büyük hemde...

tarif edeyim size bu göl nerde....................bilkent dolmuşuna biniyosunuz..güvenğün yanında ineceksiniz..orda bi otobus durağı olcak realın üst tarafında..ordan geçip doğru yürüyosunuz..ordanda göle çıkıyo:..

9. baskentli1

baskentli1 İsmaiL

Favori Kamış:
    En ucuzu :)
    Favori Makine:
    Honda CBR 600F :)
    En İyi Avı:
    Turna 9,5 KG
    Bu bahsettiğiniz gölet durağın arkasındaki gölet mi?
    Güvenlik problem yapıyor mu?
    Gitsek kıyıdan atsak çeksek ne olur?
    Bu üçünü istiyorum :)
    Teşekkürler.
    (Mesajında silinmesi taraftarıyım ki heba etmesin bilinçsizler)

10. Özkan KILIÇARSLAN

Özkan KILIÇARSLAN Özkan

Favori Kamış:
    OKUMA Fina Pro 1,80
    Favori Makine:
    Daiwa Strikeforce
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Tatlı su poşeti
    Merhaba dereboyu göletine nasıl gidilir tarif edebilirsen çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler