Video Görüntülü 20.08.2007 Raporu

Konu, 'Videolar' kısmında ufukbayram tarafından paylaşıldı.

1. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Değerli Üstadlar;

20.08.2007 sabahı saat 07.00 sularında ekibimizle beraber Beşiktaş Sahili'ndeydik. Sabah biraz çekim yaptıktan sonra orada sürekli avlanan iki balıkçıdan öğrendiklerimiz şunlar:

Beşiktaş şu ara koyu yeşil tüylü çapari ile 0.28 mm misina sabah 05.00-10.00 arası deli gibi istavrit yapıyor.

Saat 10.00 gibi Arnavutköy/Çamlıbahçe'ye gittiğimizde konunun müdavimlerinden aynı şeyi duyduk. Orasıda sabah deli gibi istavrit yapıyormuş.

Akşam 17.00 gibi tek başıma tekrar Arnavutköy/Çamlıbahçe Sahile gittiğimde Beşiktaş'taki takımın aynısını orada zaman zaman olta malzemesi satan Yılmaz isimli takım satıcısından aldım. Ağırlık olarak 125 gr kurşun kullanıyoruz. Akıntı çok olduğundan sırayla oltalarımızı atıp Güney'e doğru yaklaşık 500 m yürüdükten sonra oltamızın tamamını çekmiş oluyoruz. Akşam saat 18.00 gibi oltamı atmaya başladım. Saatler 20.00'ı gösterirken toplam 2.5 kg istavrit, eşek istavriti az miktardada yemlik kıraça aldım.

Size tavsiyem bu bölgeye (Arnavutköy/Çamlıbahçe) Mutlaka yanınızda fazla fazla 0.28 mm takıma sarılmış koyu yeşil renkli çapari ve 125 gr ağırlığında fazlaca kurşunla gitmeniz. İstediğiniz kadar balıkçıyım deyin akıntı çok olta takılıyor. ben 3 takım feda ettim :)

Aşağıdaki linklerde Beşiktaş Sahil'inde balık tutatnlara ait 3 video ve benim Arnavutköy/Çamlıbahçe'den aldığım balıkların tepsi ve tartıdaki görüntülerini göreceksiniz.

Ekibimizin video paylaşımları sürecek.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2404887460949902894

http://video.google.com/videoplay?docid=3463424395581182658

http://video.google.com/videoplay?docid=-3123686533296907455

http://video.google.com/videoplay?docid=-3858209878095728282

http://video.google.com/videoplay?docid=-2758608106776039332

2. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    üstadım ellerine sağlık hepsini izleyemedim görüntülerin fakat izlediklerim çok güzel sizin gibi değerli kardeşimizin aramızda olması bizim için onur verici ,paylaşım için teşekkürler

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Paylaşım için teşekkürler

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    tebrikler guzel bir av olmus size afiyet olsun ne diyelim:)

5. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    güzel av tebrikler

6. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Çok güzel av olmuş...Tebrik ederim

7. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    emeğinize sağlık tebrikler güzel av olmuş..

8. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Estağfurullah.

9. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    İlginizden dolayı teşekkür ederim.

10. Güzel videolar, emeğin için teşekkürler Ufuk kardeşim:)

Videolarda şu gözüme çarptı, livar alışkanlığı yokmu balık tutanlarda, adam tuttuklarını poşete dolduruyor.Oysa livara koysalar çok daha taza bir şekilde evine götürürler;) (Gerçi o kıraçalar livar gözlerinden kaçıp giderler o ayrı mesele;) :D :D )Keşke uyarsaydın kıraçaları geri salmaları konusunda;)

11. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Üstadım;

Livar yoktu sorduğumda almayı unutmuşum dedi (Nasıl balıkçıysa) Videoya almadığım kısımda kendisine sirkülere uygun olmadığını söyledim avladığı balıkların. Adam bana sirkü ne dedi? Anlatınca ne olduğunu ona göre tutmaya kalksak ayvayı yedik ozaman eve eli boş gideriz dedi:) Biraz edebiyat parçaladım bu konuda kendisine ama adam çok hoş bir cümle ile beni başından savdı. Bu ülkedeki senin balıkçılık sirküleri galiba sadece amatörler için var dedi. Zaten tüm kanunlar benim gibi garibanlara çıkıyor. Gırgır sahibi bu kanunlara tabi değil galiba diye de ekledi. Sanırım haksızda değil üstadım. Ayrıca inan istavritte şu mevsimde sirkülere uymak çok zor. En iyisi çapari sallamamak sanırım.