Video Görüntülü 21-22.08.2007 Galata Köprüsü Av Raporu

Konu, 'Videolar' kısmında ufukbayram tarafından paylaşıldı.

1. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Değerli Üstadlar;

21 Ağustos Pazartesi akşamı ekibimizden Dinçer, Yılmaz ve sevgili Cengiz Abi'mle Galata'da buluştuk. Saat 18.00 sularında Eminönü-Boğaz tarafı 3. direkten 50 gr. kurşun 10'lu yeşil çapari (ince takım) ile yaptığımız takımımızı denize bıraktık. Bıraktık ama sonuç hüsran :) maalesef 4 kişi 18.00-21.00 arası toplam 1.5 kg civari istavrit aldık (benim yemli takımada birkaç izmarit). Daha sonra yemli denemek için 2. direğin dibinde duran ve 24 saat açık olan Uğur isimli tezgahçı arkadaştan karideslerimizi alıp 4'lü izmarit takımı ve yine 50 gr. kurşunla izmarit avlamak için kolları sıvadık. İlk yarım saat kötü olsada sonra (22.00 gibi) 40-45 dakika boyunca oltayı 30 metre ileri atıp dibe yatırıp boşluğunu alır almaz izmafritler vurmaya başladı ve en az çekenimiz 2'li çekiyordu. Fakat ne hikmetse 23.00 sularında bıçak gibi kesilen balık saat 06.00'a kadar tek tük izmarit, mezgit(çok nadir) , iri istavrit vermeye başladı. Fakat 23.00'dan sonraki atışlarımızı olabildiğince uzağa yapıyorduk. Ayrıca karidesi değiştirip kurt takmıştık. Sabah 06.00 ile 08.00 arası 4 kişi yaklaşık 6 kg civarı (tahmini çünkü gün sonunda toplamda 12 kg civarı balık vardı ama maalesef 4 kişiydik) istavriti yeşil ince takım 35 gr kurşun ve hemen önümüzden su üstü aldık. Toplamda 14 saatlik köprü maceramızda en ilginç olay bizim dünyanın en ballı adamı Dinçer'in çapari ile zarganayı gövdesinden yakalamasıydı :) İlk balığı zargana oldu :)
    Av gecesi ile alakalı görüntüleri sizinle aşağıdaki linklerde paylaşacağım fakat belirtmem gereken bir husus var. Cep telefonu ile çekim yaptım ve maalesef gece modunu yanlış ayarlamışım :) Görüntüler kalitesiz ama oradaki eğlencemiz görülmeye değer cidden. Allah herkese böyle av arkadaşları nasibeder inşallah. Daha fazla görüntü paylaşmak isterdim ama maalesef telefonumun şarjı bitti. Umarım sizde izlerken keyif alırsınız. Ekibimizin paylaşımları sürecek. Herkese rastgele.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4842080228090412952

http://video.google.com/videoplay?docid=3389956738455330859

http://video.google.com/videoplay?docid=-7357872179725693079

http://video.google.com/videoplay?docid=-6316901389842012993

Bu arada 14 saat, 4 kişi yani 56 saat yapar :) 12 kg balık :) Hüsran :)

2. "Köprüde kimse birşey çekemiyor, bir tek ben çekiyorum , o da kamera:D valla benden başka birşey çeken yok, bende milleti çekiyorum ":D :D :D

Espiriler havada uçuşmuş, mükemmel vakit geçirmişsiniz Ufuk:D Neşeniz daim olsun dostlar:)

(çapari ile zargana heeeee, o da güzel:D :D )

Harikasınız, tebrikler;)

3. lost_paradise

lost_paradise

Favori Kamış:
    Olta , çapari , zargana topu
    En İyi Avı:
    90 60 90 Manken Balığı :)
    Selam arkadasım,

Ben arnavutköyde tutuyorum genelde. Bigün hep beraber gidelim. Merak ettim muhabbetinizi. Bi de çapariyle zargana nasıl yakalanır öğrenmek isterim :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Ağustos 2007
  4. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın

Teşekkürler.

5. ufukbayram

ufukbayram

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    Babacan bende Arnavutköy tarafına sık gelirdim 3 sene önce. Hatta Fenerin oralarada yaşlı bir karı koca takım satıcılası vardır kartal bir araçla orada yatıp kalkarlar. Onlar beni çok çok iyi tanır. Ama şu ara Çamlıbahçe'de tutmaya çalışıyorum. Orada takım satıcıları Celal ve Yılmaz var. Pazartesi günü yine gideceğim inşallah.

Çapari ile zarganaya bende hayret ettim doğrusu. Dinçer dediki oltayı ilk denize salladığında 'baba bende eşşek şansı var değişik bişiler çekebilirim' bu söyleminden 1 dakika sonra bana 'Ufuk kaptan geçmiş olsun ilk balığı ben aldım' dedi. Balığı bi çekti gövdesinden yakalanmış bi zargana :) Şans eseri yani :)

Benim msn adresim ganyeto@hotmil.com ekle görüşelim dostum.

6. uysalmurat

uysalmurat murathan

En İyi Avı:
    deniz levregi 58 cm 2.320gram kefal 2.110gram eskına 1600gram
    abi o galataya mümkünse aralık ayı ile mayıs arası gidecen gece vakti ozaman balık tutmanın keyfini yasıcan tabi biraz tecrübeniz varsa iri kefal levrek eskina bol oluyor ozaman

7. uysalmurat

uysalmurat murathan

En İyi Avı:
    size govdesinden yakalanmıs yeminlen galatada bikere vapur gecis yerinde azından yakalanarak 2 li zargana cektim bu caparınin gelmedigi balık tanımam yeterki oynak olsun onu yem zannediyolar hehe

8. osman0086

osman0086 osman

En İyi Avı:
    hatırlamıyorum
    aralık ayı yaklaşıyor galataya çıkarım eğer balık gelmezse o zaman görüşürüz senle

9. uysalmurat

uysalmurat murathan

En İyi Avı:
    tmm osmancım

seni kefale bogacam heheheh bilirsin nasıl kefal yakaladınmı heheheh

10. osman0086

osman0086 osman

En İyi Avı:
    hatırlamıyorum
    dostum uyan da balığa gidelim

11. osman0086