denizde yemleme (mazmuz)

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında almora tarafından paylaşıldı.

1. Denizde Yemleme ( Mazmuz )
    Denizde yemleme yaparken çok fazla bir alanı yemleme şansımız olmaz bunun içinde yemlemede avlanacağımız alanı yemlememiz gerekir tabii yemleme yaptığımız alandaki yemlerin dağılmaması ve uzun süre dayanabilmesi için bazı yöntemler kullanmamız gerekir bu yöntemlerde şöyledir. Avlanacağımız alanı belirledikten sonra bu alana yem olarak kullanacağımız malzemeleri koymuş olduğumuz kör gözlü ağ parçası, torba veya tül kadın çorabı olabilir.
    Kıyıdan avlanma yapıyorsak olta atış mesafemizin uzaklığını göz önüne alarak torba içindeki yemleri bir ip veya misinanın uçuna bağlayarak o mesafeye atarız eğer bu torbayı bir ip veya misinaya bağlamadan atarsanız yer değiştirmeniz gerektiği zaman yem torbasını orada bırakma durumunda kalırsınız. Onun içinde mutlaka bir ip veya misina ile bağladıktan sonra bir ucu sizin kontrolünüz altında kalacak şekilde denize atın size tavsiyem yemleme de kullanacağınız yemin hepsini bir defadan atmayın muhtelif zaman aralıklarıyla yemleme yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.
    Tekneden avlanıyorsanız sık sık yer değiştirmeniz gerekebilir bunun içinde yemleme için hazırladığınız torbanın kati suretle sizin kontrolünüz de olması gerekir oltanızı oldukça derinlere indiriyorsunuzdur. Mutlaka oltanızın indiği derinlik ne ise yemleme için bıraktığınız yemde oltanın bulunduğu yerde olmalı siz orta suda avlanırken yemleme torbasını dibe indirirseniz verim alamazsınız bunun tersi durumunda ise siz dipte avlanırken yemleme torbasını orta suda bırakırsanız yine verim alamazsınız kısacası olta nerde ise yemleme torbası da orada olmalıdır.
    Denizde yemleme de kullanacağınız malzemeler ise şunlardır ancak şu unutulmamalıdır en iyi yemleme hangi yemle avlanacaksanız onunla yapılır. Bunun yanında genel olarak yemleme bozulmuş balık, çok ucuza satılan balıklar veya temizlenmiş palamut un kafa ve iç organları, yem olarak kullanılan sardalyenin baş kuyruk ve yem olarak kullanılmayan kısımları, ezilmiş yengeç, ezilmiş midye, hayvan sakatatı. Piyasada çok ucuza bulabileceğiniz salam, sucuk, sosis gibi malzemeler büyük bir rahatlıkla kullanılan malzemelerdir.
    http://www.sinankurt.com/topics.asp?path=000257473433353932alıntıdır

2. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    paylaşım için teşekkürler özlem

3. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Paylaşım için teşekkürler....

4. adra

adra

teşekürler özlem verdiğin bilgiler için.

5. ılgılendıgınız için ben tesekkur edrım arkadaslar;)

6. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    özlem valla açıldın ansiklopedi gibi oldun;) eline sağlık

7. :) tesekkurler..sizlere faydalı bılgı verebılıyorsam ne mutlu bana :)

8. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    en sağlamı kulplu bi pet şişeyi delik deşik ettikten sonra içine kolay batması için biraz taş dolduruyosun, kum da olabilir, elini kana bulayıp 2 kilo kadar sardalyayı ezip içine tıkıyosun(mazmuzlamada yağlı balık şart), çok güzel levrek çeker

9. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    bende soğan çuvalı içine 2 taş koyup içine toplamış olduğum deniz kestanelerini midyeleri kırıp dolduruyorum birazda sardalya falan avlanacağım bölgeye yerleştiriyorum daha önce bu şekilde deneyip güzel karagöz ve ispariler almıştım;)

10. teknik için tesekkurler:)

11. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    özlem teşekkürler kardeşim

12. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    sazan yayına benzer

bende şamandralı veya dip takımına sazan avı için yapılmış plastik hazneler var onun içine çürümüş kurtları dolduruyorum benim işime yarıyor sizde deneyebilirsiniz

13. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    güzel bilgiler sağolun arkadaşlar

14. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine: