konya da neresi?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında gecekurdu420 tarafından paylaşıldı.

1. gecekurdu420

gecekurdu420

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    yok ki :(
    Beyşehir Gölü

Beyşehir gölünde sığ kıyılarda kadife ve küçük sazan, daha dik bölgelerde büyük sazan ve levrek avlanabilir. Özellikle Beyşehir' ava gittiğimiz ekipten Modelci42'nin yorumu yeşil dağ bölgesinde büyük balık olduğu yönünde. Buna uyarak keşif gezimizde her ne kadar bölgeyi bilmesekte ortalama 1 - 1.5 kg arasında gelen 5-6 sazan yakaladık.
    Ancak Beyşehir gölünün en büyük problemi su çekilmesi ve yosun varlığı. Dalgalı ve kapalı havada yosunlar su yüzeyine çıkıyor. Bu yüzden kamış oltasıyla yapılan ağır kurşunlu atışlarda yosun çekme riski var.

2. jumper

jumper

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tahmıni 2 Kg
    bence beyşehirde en guzel balık avı karaburun taraflarında yapılır. En acemi insan bile orda kendini tatmin edebilir. Mesela hiç balık tutmamış biri kendini usta biri zannetmeye başlar. :D Sahsen ben bir abibi goturduğumde ilk zaman kamışlı olta kullanmasını bilmediğinden morali mozulmuştu. ama biraz alıştırmalardan sonra o günkü en buyuk balığı o tutmuştu. (acemi şansı) :D

3. gecekurdu420

gecekurdu420

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    Oooo. Jumper'ım merhaba. Yaa Modelci aradı beni. Hafta sonu tekrar gidelim diyor. hava kötü. Ama Osman abi olursa valla düşünürüm gitmeyi ;)

4. afet

afet

arkadaşlar sanırım tanışıyorlar.imza ayarlarınızı yaparsanız . siteye emeği geçen arkadaşlarımız memnun olacaklardır. Profiliniz./imza ayarlarınız

Son düzenleme: 1 Kasım 2006
  5. gecekurdu420

gecekurdu420

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    Herkese Merhaba.
    Konya'da 4 kişiyiz biz. Beyşehir gölüne gideriz sürekli. Yani en azından şimdiye kadar öyle oldu. Jumper'ın derdi bir şekilde Kızılırmak'a gitmek.
    Neyse :)
    Başımızdan geçenleri paylaşmak ve diğer tüm dostların anılarını okumakdan zevk alacağız.
    Böyle bir site ve forum için şimdiden teşekkürler :)

andronova bunu beğendi.
  6. bigbaro

bigbaro

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    pullu5 .500(görülen balık) 0.28 lik misina
    beyşehirde hafta sonu...

beyşehir gölü benim iyi iş yaptğım yerlerden ... ama biz
    gedikli ile yenişarbademli arasında iş yapıyoruz ama su çekilmesi var fena ot var . kurşunları küçülttük kadife başışmızı kaşıyamadık

7. gecekurdu420

gecekurdu420

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    Haklısınız. Yosun bambaşka bir dert:(
    Dediğiniz gibi sürekli kadife geliyor.
    Bu arada ben beraber gittiğim arkadaşlar kadar tecrübeli değilim.
    Şunu fark ettim. Pazarda kocaman sazanlara bir et yığını gibi bakardım. Ama şimdi onları yakalayınca daha farklı oluyor.
    Bu yüzden amatör balıkçılık, kişiler bir şey yakalayamasa da yaygınlaşmalı. Ancak böylece iç göllerin değeri daha da artacaktır.
    Hakikaten Beyşehir gölü iyi çekilmiş. Şu KOP mu neyse yapacaklarsa yapsınlar. Yoksa o canımmm gölün ve balıkların sonu kötü:mad:

8. jumper

jumper

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tahmıni 2 Kg
    Arkadaşlar dediğinize bende katılıyorum. Ama buradaki sorun hayatında balık tutmamış kişilerin umudunun kırılmaması. Yosunların yogunluğu ve suların cekilmesi , istenilen balıkların avlanmasını zorlaştırabilir. Ama yine soyluyorum sonuçta kadife de olsa birşeylerin tutulması bence hoş. Apa barajında yaşanıldığı gibi eli boş donmekten gene iidir. Ama balık avcılığın en zor kısmı sabırdır. :D Birgun mutlaka 15 kg Sazan elime düşcek. (Olta kamışı kırılsabile :D) Siz o zaman beni gorun.

9. bigbaro

bigbaro

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    pullu5 .500(görülen balık) 0.28 lik misina
    iyi ama 15 kiloluk sazanı barıdıran doğal güzellik kadımıkikorkum evlatlarımız toprağı saksıda balığı akvaryumda görcekler

10. NiG_DeLi

NiG_DeLi

Favori Kamış:
    olta
    konyaaa

arkadaslar konyada balık avlayacagımız bir yer varmı yardımcı olurmusunuz
    şimdiden teşekkürler

11. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Merhaba foruma hoşgeldiniz...

Her başlığa aynı konuyu açıyorsunuz,lütfen önce imza ayarlarınızı yapın ve tanışma bölümüne kendinizi tanıtıcı bir konu açın...

Konu açmadan önce forumda daha önce açılmış konular arasında bir araştırma yapın ve sonra konu açın...

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz,imzanıza isim doğum yılı,bulunduğunuz şehir ve kan grubunuzu yazmalısınız..

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

12. nevzat42

nevzat42

konya ve civarında avlanabileceğin yerler çok.
    1-Altınapa barajı-sazan,levrek
    2-Apa barajı-sazan,levrek
    3-May barajı-sazan
    4-Sille barajı-sazan var diyorlar ama ben hiç gitmedim.
    5-ivriz barajı-aynalı sazan,alabalık
    6-Başhüyük göleti-aynalı sazan
    7-cihanbeyli göleti-sazan,turna
    umarım yardımcı olmuşumdur.Yalnız turna ve alabalık dışındakiler için 1 temmuzu bekleyeceksin.

Son düzenleme: 29 Nisan 2007
  13. NiG_DeLi

NiG_DeLi

Favori Kamış:
    olta
    teşekkürler hocamm hadi rastgele

14. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    cümlemize hadi rastgele:D

15. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    İlk balık...

Arkadaşlar çok taze amatör olta balıkçısıyım.3 ayda 30 yıllık ömrümde ilk defa balık avına çıktım.Oltalar satın aldım heyecanla sabahın köründe yola düştüm.1-2 saat oyalandıktan sonra hamur yemli ,dip oltamla 35-40 metreden 22 cm lik bir aynalı sazan çektim.Ne olduysa o zaman oldu şirkette zaman geçmiyor birader :):):) Yukarda adı geçen göletlerin dışında Hatunsaray ,Akören ,Çukurçimen ve doğanhisar tarafında 3-4 gölet daha biliyorum.Kısmetse hepsine gidicem.Ama yasak zamanları balık türü ve bölgeye göre değişiklik arz ediyor sanırım bu konuda biraz bilgiye ihtiyacım var.Ha bu arada siteye az önce üye oldum.herkese merhebe ve rastgele....

16. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Konya da Balık...

Herkese merhaba ,Sezonu başlayan Alabalık ,Turna ve Levrek avı için hazırlanıyorum.Çok yeni bir amatör balıkçıyım.( öyleki bu güne kadar hayatım da 4 adet balık tutabildim ve 3 ünüde geri saldım zaten) Pazar gününü getiremiyorum :) ızdırabımı anlıyanlar nereye gideyim nasıl av yapmalıyım anlatsın lütfen.Herkese rastgelsin....

17. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Konyada kimse yokmuuu !!!

Kimse balığa gitmiyormu konya da ???

18. dobadona

dobadona

Favori Kamış:
    olta
    selam arkadasım bende konyada öğrenciyim istersen beraber gidebilirizz

19. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Konyada balık...

Onur selam ,ben çok yeni bir amatör balıkçıyım :) Sadece 3 defa balığa çıktım.Sonuncuda 10 tane sazan yakaladım çoğu küçük balıklardı geri bırakmak zorunda kaldım.Sezonu başlayan Alabalık,Levrek ve turna için gidecek yer ve yakalama metotları öğrenmeye çalışıyorum.Kısmetse 13 de Altınapa ya gidecem.Artık gerisi kısmet...:)

20. dobadona

dobadona

Favori Kamış:
    olta
    abi biz 5 gün önce apadaydık tutamadım hiç:) baska yerde bilmiyorumm beysehir gölüne gidebilirim ama senin bildiğin yer varmı ben öğrenciyim yabancısıyım sen istersen beraberde gidebiliriz