Şarköy hakkında bilgi lütfen.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında 981 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 981

981

Tüm Arkadaşlara Merhaba,
    Önümüzdeki günlerde 15 günlüğüne Şarköye Tatile gitmeyi planlıyorum.
    1996 dan beri her yaz oradayım, fakat denizde hiç avlanmadım. Genelde Tatlısuda avlanan birisi olarak Deniz balıkçılığında herhangi bir deneyimim de yok.
    Şarköyle ilgili teknik, zaman, yem ve balık türleri hakkında bilgilendirmenize ihtiyacım var. Lütfen bilgi ve deneyimlerinizi benimle paylaşınız.
    Şimdiden teşekkürler.

2. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Ben Şarköylü amatör balıkçı olarak yardımcı olmaya çalışıyım
    Şu anda bir tekne ayarlayabilirsen çapariyle kolyoz,uskumru,istavrit,çinekop,tırsi balığı alabilirisin
    Gündüzleri kurt veya sülünesle mırmır alabilirsin
    Geceleri teke,canlı balık yavruları ile ispendek-levrek yakalayabilirsin.
    Kefal ve zargana daha sezonu başlamadı.
    Tabiki şu anki durum bu 15 gün sonra ne olur bilemem.

3. 981

981

Teşekkürler.

Armağan bey yardımınız için teşekkür ederim.
    Geçen sene sülünes ve kurt çok aradım ama galiba yanlış yönlendirildim. Bir tane dahi bulamadım. Bu yemleri şarköyün nerelerinde bulabilirim.
    Ayrıca tekne fiyatları ne civarda, bilginiz varsa memnun olurum.
    Bizim ufaklık yüzünden gündüzlerim onunla geçiyor. O uyanmadan gece sabaha karşı gidip saat 9-10 gibi dönmeyi planlıyorum. Levrek o saatlerde olur mu, olursa nerelerde avlanmalıyım (kıyıdan).
    Birde Saroz körfezine dökülen Kavak çayını gördüm uydudan, oldukça geniş ve iyi bir avlak gibi görünüyor ama tabi gidip görmeden bilemem. Burası hakkında bir bilginiz varmı?

4. arm59

arm59

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    İzlen arkadaşım adınız belli olmadığı için böyle hitap etmek zorundayım
    Sülünes balık malzemesi satılan 2 yer var ikisindende satın alabilirsin ama sülünes bu sene randıman vermiyor. Kurt çıkartmanız lazım oda çok zahmetli bir iş bence mırmır balığı için değmez. ama illede kurt diyorsan deniz kenarında futbol sahası var(halı saha değil) onun sahilinde kürekle suya girererek dipten kum çıkartacaksın kumu ayıklayıp içinden kurtları alacaksın aynı yerde mırmırada atabilirsin
    Gelelim levrek meselesine ikimizinde kaderi aynı imiş çünkü bende gündüzleri 21 aylık oğluma bakıyorum eşim çalışıyor bende birkaç senedir işsizim çoçuk işi bana kaldı. Çaresiz bende gece 22:00 den sonra limana levrek avına gidiyorum.Önce limana gidip kepçemle tekeleri çıkartıyorum arada küçük balık çıkarsa kepçeden onlarıda levrek avında canlı yem olarak kullanıyorum şamandıralı takımla 5 mt.lik kamışımla teke takıyorum ve bekliyorum.
    Tekne işi biraz yaş çünkü Şarköy de kiralık tekne bilmiyorum varsa eşinden dostundan tekne ayarlamaya bak.

5. 981

981

Evet Bende top sahasının oradan kürekle yaklaşık bir saatte sadece iki tane kurt bulabildim oldukca büyüklerdi ama onları alıp liman tarafına gitmiştim tabi sonuç fıss. Hevesim kırıldı.
    Bu sene deniz balıkçılığına biraz daha ağırlık vermeyi planlıyorum inşallah becerebilirim.
    Belki de avda karşılaşırız. Temmuzun başından ortasına kadar oradayım.
    Bu arada ismim İzlen İnal.
    Yardımınız için teşekkürler, Aklıma takılan sorular olursa sizi yine rahatsız edeceğim. İnşallah kızmazsınız.
    İyi günler.

6. arm59

arm59

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Kızmak ne kelime yardımcı olabildiysem ne mutlu bana yalnız ben bu ay sonu Antalya ya gideceğim eylüle kadar yokum belki seneye olta atarız denize size rastgele.
    Yalnız geceleri limanda ısrarla teke ile levrek tutmaya çalışın belki 1 hafta hiç levrek bile göremeyeceksiniz ama bir gün gelecek levrek attığınız gibi vuruş yapacak mühim olan her gün düzenli olarak ava gidin.

7. 981

981

Çok teşekkür ederim. İnşallah seneye görüşürüz. Tavsiyelerinizi dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın.

8. tncu

tncu

SARKOY Bilgi

dostum herhalde mesajını uzun zaman once yazdım ancak ben yeni okudum sarkoy ile en detaylı bilgiyi www.sarkoy.info sitesinden alabilirsin

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.