Alibeyköy barajında nasıl ve hangi dönemlerde avlanabiliriz.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fausto tarafından paylaşıldı.

1. fausto

fausto

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3kg
    Merhaba arkadaşlar.
    Alibeyköy barajında hangi dönemlerde hangi türler avlanıyor acaba.

2. FaTi

FaTi

En İyi Avı:
    3,7 Aynalı
    Alibeyköy barajında çok çeşitli balık yok.Çapak,kızıl kanat,gökçenez,sudak,kefal ve kaya balığı ( ıykk ) var.Turna veya sazan tutanı hiç duymadım.Bu balıkların avlanma dönemleride sirkülerde var zaten.Ama yiyebileceğin en lezzetli balıklar burada.Alibeyköy barajında 20 bin metre ağ olduğunu söylüyorlardı bir ara şimdi ne oldu bilmiyorum ama eskisi gibi balık çıkmıyor.Hatta haftasonu gidersen ellerinde tırı-vırı olan bir sürü denyo görebilirsin.Geçen hafta Alibeyköy barajının yanındaki dereye gittik.Elinde ağ olan bir kamil gördüm."Abi hayırdır buraya mı ağ çekeceksiniz" dedim.Pişkin pişnik evet dedi sığır insan.Hatta yanında ki adamın elindeki torbada 3-4 kiloya yakın yavru balık vardı.

3. cakall

cakall Burhan Sait

Alibeyköy barajı

Alibeyköy barajında sazan,turna ve yayın'da var.Arkadaşın dediği gibi geçen sene gittimde (özellikle barağın en uc noktası) suyun üstü baklava dilimi gibiydi.Bir kaç yere mail attım,2 hafta sonra gittimde jandarma bayağı temizlemişti.Ama hala var.Şayet gidersen sana tavsiyem Gazi mahallesi karakolunun oradan inişler var tam barajın yanına iniyor oralarda müsait yerler var.Hamur hazırlamadan gitmeni tavsiye etmem birde solucan şart,ben mısır denedim verim alamadım.30-40 cm.'lik turnalar var yakalıyanı gördüm.Sazan ve yayını ben yakaladım.Gerçi son 3 senedir büyüğünü yakalıyamadım.

4. fausto

fausto

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 3kg
    teşekkürler

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler . Birde istanbul da aynalı sazan tutabileceğim bir yer varmı? biliyormusunuz.

5. FaTi

FaTi

En İyi Avı:
    3,7 Aynalı
    Kemerburgaz'da var.Eski kömür ocaklarının olduğu yerde.Çiftalan'a gelince kime sorsanız gösterir.Bir de terkos yolu üzereinde bir yer var.Aynalı değil ama felaket sazan çıkıyor.Bu haftasonu oradayım.Ama kemerburgazı tavsiye ederim.Yolun devamında çiftalan köyü var köyün alt tarafında bir manzara var.... Aman Allahım.27 senedir istanbuldayım,istanbulda gördüğüm en güzel manzara,karadeniz o kdar mükemmel görünüyor ki anlatamam.

6. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    alibeyköy barajı

arkadaşlar ben bu foruma daha yeni katıldım alibeyköy barajını duyunca birkaç kelimede ben yazmak istedim ben 32 yaşındayım 10-12 yaşlarımdan bu yana bu baraja balık avlamaya gitmekteyim bundan 7-8 sene önceleri beni bu barajda yakalamadıgım balık yoktu sazan,levrek,turna ,yayın,çapak ve her gittigimdede balıksız dönmezdim ama neoldu bilmiyorum sanki çete gibi insanlar türedi hepsinde 1000-2000 metre ağlar hiçbirşeyi gözetmeksizin yılın 12 ayı burada balık avlamaya başladılar balıklara hiç üreme imkanı tanımadılar ikaz ettigimizde ise bizi tehdit etmekten bile çekinmediler ve sonuç neoldugunu anlatayım şimdi alibeyköy barajında begenmedigimiz çapak balıgını bile yakalayamıyoruz bırakın sazan,levrek,turnayı bu insanları kime nasıl şikayet edebiriz ne yapabiriz sayglarımla.