Balık yağı tabletleri

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında xorkox tarafından paylaşıldı.

1. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Selamlar herkese,

Eczanelerde satılan Balık Yağı kapsüllerini denizde yem olarak kullanan olmuşmudur acaba veya denemek isteyen olurmu?.Benim öyle bir şansım yok deniz olmadığı için kiliste.Ama bir ara tatlı suda (sazan) tecrübe edicem sizede bilgi veririm. Kapsülü bir kere çiğnemek gibi bir hataya düştüm, çiğ balık yeseydim daha iyi olurdu diye düşündüm:D .Umarım bir işe yarar.Hoşçakalın..

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

:D :D :D :D :D :D

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Valla ben yem olarak kullanmayı hic dusunmedim ama bu kapsullerin birde yag olarak satılanlarını yemlerimize karıstırmayı dusunuyorum..

Ayrıca kalamar avında kullanılan maymun a surmeyi de dusunuyorum..

Kalamar ve subyenin davranıs bicimini canlı olarak izleme imkanım cok olmustur.. Hayvan sahtenin fosforuna ilgi duyup hızla yanına gelmesine ragmen yaklastıgında kimi zaman ilgisiz kalabiliyor.Bence biraz balık yagı tereddut etmesini engeller..;)

4. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    bende kayıkla açıldığımızda kullandığımız tüylü çaparilerde kullanmayı düşünüyorum, biraz yağı tüylerine yedirip suda koku yayıp yaymıycağını test edeceğim ilk fırsatta

5. deepex

deepex R. Nafiz

Favori Kamış:
    diawa sweepfire3550a makina, remikson prestige 2.70
    En İyi Avı:
    henuz tutamadigim balik ;)
    fikirleriniz gerçekten ilham verici,

umarım başarılı olursunuz.

eğer mümkünse deneylerinizi bizlerle de paylaşırsanız çok memnun olurum şahsen:)

rastgele...

6. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Enterasan,
    Bende iştah açtığına göre balığa kim bilir neler yapar :D

7. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Denemeye gerek bile yok.

Uygula kesin ise yarar..;)

Hem yaglı hem kokulu..

Cocukken az mı yedirdiler zorla..:eek: :eek:

8. redbullah

redbullah

Favori Kamış:
    Çeşitli oltalar
    En İyi Avı:
    4.9 Kg.Lagos
    Evet arkadaşlar ben denedim.
    İskenderun-Arsuz açıklarında tekneden avlanırken yemlik karideslerime 3-4 tane sini patlattım.Balık tutma oranım arkadaşlara göre bayağı fark etti.Arkadaşlara söyledim ama zaten iyi balık çıktığından üzerinde durmadılar.Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus var.Bu yağların şişede satılanları içimi kolaylaşsın diye bir takım meyve esanslarıyla karıştırılmış oluyor.Genelde narenciye esansları.Balık bu kokuyu hiç sevmiyor.O yüzden kullanacaksanız mutlaka kapsül veya hap şeklinde olanları kullanın.
    Birde aklınızda olsun.Balık tutmaya giderken özellikle mandalina,portakal cinsi meyva almayın.Alsanızda soyduktan sonra ellerinizi iyice yıkayıp yeme öyle dokunun.Yoksa yaw..balıkta kesti birden der durursunuz.
    Laf lafı açıyor.Birde OF falan diye sivrisinek losyonları v.s var.Kesinlikle onları balık avlarken kullanmayın.Denemek için sevmediğiniz bir arkadaşınızın yemlerine bir fıs yapın,neticeyi takip edin..
    Hoşçakalın,Rastgele.....

9. OrhanCinoglu

OrhanCinoglu

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    57 cm kefal 1,5-2kg arası
    :D şaka yapıyorsunuz galiba:D :D :D

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Teşekkür ederim gerçekten faydalı bilgilerdi.Balık yağını deneyeceğim.

11. bir tavsiye daha

harika gözlemler.
    şu kapsul leri direkt yem gibi igneye de takabilirsiniz. onları patlatırken hem zorlanırsınız hemde oraya buraya saçılır oysa igne kolaylıkla deler onu ve istavrii vs için kullanılan boyd aignede baya yem gibi durur.
    suda yavasca çözulurken azar azar dısarı sızarak epey balık toplayabilir. siddetle öneririm. özellikle kucuk çocuklar içins tılan ucuz markaları var 6-7 ytl ye içinde 50 tane vardı sanırım.

12. bir tavsiye daha

harika gözlemler.
    şu kapsul leri direkt yem gibi igneye de takabilirsiniz. onları patlatırken hem zorlanırsınız hemde oraya buraya saçılır oysa igne kolaylıkla deler onu ve istavrii vs için kullanılan boyd aignede baya yem gibi durur.
    suda yavasca çözulurken azar azar dısarı sızarak epey balık toplayabilir. siddetle öneririm. özellikle kucuk çocuklar içins tılan ucuz markaları var 6-7 ytl ye içinde 50 tane vardı sanırım.
    sazancılar için boili içinede birkaç tane gömulebilir hatta.

13. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Eğer içinde balık yağından başka katkı,koruyucu kimyasal balığa veya denize zarar verici maddeler yoksa gerçekten güzel bir bilgi,teşekkürler.

14. balya isimli ilaç aslınd ailaç degil besin oldugu için açıkça marka yazıytorum. direkt balıkyagı ve dısı jelatin kaplı bizde yutuyoruz onu sonucta. en saf en işlenmemiş hali ve en ucuzu. ben bazan sokak kedilerine bile veriyorum alıp raşitik olmasınlar diye.

15. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    :) Çok güzel ya,ben de arada köpeklere yemek verirdım ama bu epey ilginç oldu şimdi,ama daha faydalı olmaz heralde:p

16. delimizin
    zavallılara benher zaman yagsız tuzsuz lor peynizi bebevitaminisurubu d3 vitamin damlası ve balya marka balık yagı veririm
    gözleri akıntılı kedi yavrularınada eye visol yada genta gut
    inan hayat kurtarıyorsun bunlarıyapınca
    harcaman çok ucuz
    tatmin diz boyu.
    bu konuda yardıma ihtiyacınolursa ben va deli veterinerimyardımahzırız
    ancak konu sanırım sokka hyavanlarını yasatmak degil sazanları öldürmek üzerineydi:=)))

17. kaynakçı

kaynakçı Muhammet EKREM

Favori Kamış:
    dip olt. makara. şamandıralı takım vb.
    En İyi Avı:
    2.25kg sazan 2.5kg yayın avım
    arkadaşlar zannedersem bu balık yağını deniz avı için peki tatlı su avcılığında kullanılırmı birde anason yağını tavsiye ederim ben memnun kaldım

18. tüm akşamcı sazanları ben kapıyorum diyosun yani.

anasonyaglı yemi şöyle gnbatımına doğru keraat vakti atınca daha güzelolur zannımca.:=)