Ciğer ile av ne derece doğru

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında cetin tarafından paylaşıldı.

1. cetin

cetin

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    Avcı
    Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir arkadaşımdan kuzu, koyun gibi kasaptan aldığı ciğer ile balık avladığını duymuştum. Denemediğim için durumu nedir bilmiyorum fakat, sizlere sormak istedim, işe yararmı bunu yem olarak kullanmak, yada kullanan varmı hiç aramızda :confused:

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Özellikle mezbaha kenarlarından geçen akarsularda mezbahadan suya bırakılan sakatat ve kan ile beslenen pek çok balık (yayın,kefal gibi) bahsettiğiniz yemle yakalanabilir.Mesela yayın akarsuda olsun gölde olsun her tür kan kokusuna hemen gelir.Deniz kefali de balık bağırsağına geliyor diye biliyorum.

3. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    benim eşkina balığıyla ilk tanışmam, bozcaada da olmuştu, eski mezbaha denilen yıkık bir bina vardı, onun yanından tavuk ciğeriyle eşkina yakalıyorlardı, karagöz kefal falanda geliyordu arada.Tamamen balığın alışkanlıklarıyla ilgili bişey, tatlısuda da ankarada ayaş ilçesinde bir derede bekir balığı denen bir balık yakalandığını da gördüm. Yani balık neyler beslenmeye alışırsa ona geliyor

4. CoNTRoLLeR

CoNTRoLLeR Bekir K.

Favori Kamış:
    Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
    En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Hertürlü ciğerle tatlı suda bazı balık türlerini avlayabilirsiniz. En çok sevenide YAYIN dır. Onun dışında tatlı su levreği, kızıl kanat, sarı balık gibi tatlu su türleri avlanabilir.

5. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    bizler kocaelindeki tatlı sularda çaylama dediğimiz balığı tavuk ciğeri ile avlarız zaten başka bir yeme bakmaz bu balık o yüzden dip oltalarının bir kancasına ciğer takarız:)

6. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    gerçekten işe yarıyo ben sürekli sakaryadan ciğerle balık alıyorum.ama erdeminde dediği gibi sakarya osmanelide CP tavuğun kesim hanesi var ve balık sürekli olarak fabrikanın atılarıyla beslendiğinde o bölge en ideal yem oluyo...saygılar.rasgele

7. şakası bir yana

bua rrada mezbahaların atıklarını arıtmadan sulara verdigi ve akarsuları kirlettiklerini de ögrenmiş oluyoruz böylece
    ustelik olası bir salgın hastalıgı sular vasıtasıyla yayabileceklerini de.

8. kimyacı

kimyacı

ben tavuk ciğeriyle Artvin'de 5 kg yayın aldım,1 adet de keffal,ilk defa kullanmama rağmen işe yarıyor

9. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Vurgu yerinde olmuş..teşekkürler:)

10. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    abim tavuk göğsü ile tutuldugnu gördüm ya :) herşeye atlar bu eşkina diyorum artık :)
    Cevap : Tavuk ciğerini sadece yayın balığıı yakalamakta kullanıldığını duydum ve gördüm başka avlarda kullanılıyormu bilemiyorum

11. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bende tatlı sularda verim alındığını duydum

12. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Tatlı su için birşey diyemiyeceğim ama Tirilye mendireğinde Tavuk ciğeriyle çatır çatır kefal çekiyorlar demekki işe yarıyor denemek lazım.

13. Balıkçı Amatör

Balıkçı Amatör

Favori Kamış:
    Olta
    Tavuk göğsü ile beraber, tavuk ciğeri-yüreğini biz denizde kullandık. Balıklar bu yemlere beklediğimizden daha fazla ilgi gösterdi. Denemeyenlere tavsiye edilir. Ama bazı arkadaşların dediği gibi bu belki de yöreden yöreye değişkenlik gösterebilir. Ancak burada Kızıldenizde bizden başka tavuk göğü-ciğeri vs. kullanan olacağını sanmıyorum. Dolayısıyla balıklar ya gerçekten çok açtı, ya da bu yemler de balıkları cezbediyor.

14. romantik_serseri

romantik_serseri

valla balıklar ikisinide sevio.ama ben tavuk göğüsü kullanıom genellikle bazen ciğeri :D

15. kemalbrkc

kemalbrkc kemal

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mır mır,sargoz
    Arkadaşlar tavuk ciğeri işe yarıyor diye ben de duydum ama hangi balığı tutar bilmiyorum.Ayrıca tavuk ciğerini nasıl hazırlıyoruz bilen var mı?teşekkürler

16. carp-cathunter

carp-cathunter ERSİN

tavuk ciğeri

tavuk ciğeri protein yönünden çok zongin olmasıyla birlikte kokusu yumuşaklığı renk itibariyle tatlı sularda her türllü balığı tutabilirsiniz.
    biz sakarya nehrinde ve çevredeki göllerle barajlarda ciğerle tutmadığımız balık yok

özellikle yayın gömme (tatlı su levreği) bıyıklı balık kefal kızılkanat kaptırga pullu sazan çay balığı yani ne kadar balık varsa vuruyor bu nalete

fakat çok yumuşak olduğu için kancada fazla ömrü olmuyor sık yem değiştirmeniz gerekiyor ve balık vururken tasmalama yapmanız gerekiyor.

ancak tavuk ciğeri ve hayvan dalağını robotta çekiyoruz ondan sonra miktarına göre az su ekliyoruz isterseniz hamur yapabilirsiniz

istersenizde bildiğimiz mutfak süngeri telsiz olanları tepsiye dizip üzerine malzemeyi yüze yüz olacak şekilde dökün güneşte kurutun isteğinize göre kesip takabilirsiniz

herkese rasgele

17. femur5

femur5 ahmet

ARKADŞLAR ÖNCELİKLE AMATÖR BİR BALIK AVCISI OLARAK İLK DENEYİMDE YAYIN ALDIM1,5 KG KADARDI. AMA OLTADA DURMASI ÇOK ZOR. SÜREKLİ KULLANAN ARKADAŞLARDAN BU KONUDA NET BİR TARİF VERMELERİ KONUSUNDA RİCA EDERİM. BENİM AVIM TESADÜF OLDU DİYEBİLİRİM.

18. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Ya tavuk ciğerini denizde kullananlar hangi mevsimde kullanıyorlar caba ? yaz mevsimi mi :D Ve hangi balıklar rabet ediyor :)