PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üyelerin tecrübesine dayalı malzeme firmaları bilgileri

remorg
28-06-2006, 13:00
İstanbulda balik avı malzemeleri alabilecegimiz uygun bir yer varmı?
bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

bektasm
28-06-2006, 13:09
Merhaba Tuncer,
İstanbula hoş geldin.
İstanbul da nerelere gidebilirsin bilemem ama bir kaç yer önereyim.

Bu için merkezi Karaköy ve sirkeci.
Kaliteli ürün istiyorsan Karaköyde OGAN SEA, MARİNE ni önerebilirim, Fındıklıdan Karaköye gelirken sağda. Aynı yol üzerinde çok sayıda malzemeci var. Sirkecide Doğubank yanında Rastgele balıkçılık var.

Diğer merkez (Uzakdoğu cenneti) ise İkitellide İstoç çarşısı. 3 ve 4. adada Kısık, Özkurt, Virox (perakende satmaz) vb çok sayıda firma var. Fiyatları biraz daha uygundur.

Anadolu yakasında biryer öneremeyeceğim ama Kadıköy ve Üsküdarda bulabilirsin.
B unun haricinde Boğaz boyunca çok sayıda seyyar satıcı var. Ama %15-25 daha fazla ödemeyi göze alacaksın

simendifer
28-06-2006, 13:30
Karaköy'de spot balıkçılığa uğramanı öneririm :p Aradığın her marka malzemeyi bulabilirsin. Yeri nerede dersen, oraya gidince sor herkes gösterir ;)

remorg
28-06-2006, 13:33
Karaköy'de spot balıkçılığa uğramanı öneririm :p Aradığın her marka malzemeyi bulabilirsin. Yeri nerede dersen, oraya gidince sor herkes gösterir ;)

sennur istanbulu hiç bilmeyen birine tarif eder gibi tarif edersen cok sevinirim.
Çünki ben istanbulu hiç bilmiyorum. Şu anda bostancıdayım. Ona göre tarif edersen çok sevinirim.
şimdiden çok teşekkürler.

bektasm
28-06-2006, 13:34
Abi cok sağol.
ben şimdi bostancıdayim. karşıyada gecebilirim. yeterki uygun kaliteli malzeme bulabileyim. mesafe ve yer fark etmez. Bana doğubankı önerdiler. burdan nasıl gidebilirmiyim. Bana daha ayrıntılı bilgi verebilirsen sevinirim.

Tucer en kısa yol atla denizotobüsüne ver elini eminönü yada karaköy. Tavsiyem sabah erken çık 3-5 saat keyifle dolaşırsın. Hatta köprü üzerinde balıkçıları izlemek dahi sana 1 saat kaybettirir.

Dikkat et yankesiciler (kapkaççılar) boldur oralarda

İyi alışverişler

tasim yıldız
28-06-2006, 13:34
Arkadaşlar Ben Izmirliyim Arada Bir Istanbula Gidince Hep Istoş Denilen Yerdeki Kisik Balikçiliktan Malzemelerimi Aliyorum Izmirdeki Çoğu Büyük Yer De Ordan Aliyor :) %25 Daha Ucuz

simendifer
28-06-2006, 13:38
sennur istanbulu hiç bilmeyen birine tarif eder gibi tarif edersen cok sevinirim.
Çünki ben istanbulu hiç bilmiyorum. Şu anda bostancıdayım. Ona göre tarif edersen çok sevinirim.
şimdiden çok teşekkürler.

Sevgili Tuncer, Bostancıda isen, Bektasm'ın da dediği gibi en kısa yol, deniz otobüsüne atlayıp gitmendir. Ama dersen ki başka bir yol yok mu ? Elbette var ama daha uzun... Bostancı'dan Kadıköy'e geçmen gerekir ki bu da en az 45 dakikanı yolda geçireceksin demektir. Kadıköy'den de Karaköy vapuruna bineceksin... Karaköy'e iner inmez Galata köprüsünün ayağına doğru ilerle ve orada spot balıkçılığı sor (Karaköy'ün en ünlü malzemecisidir). Herkes gösterir zaten orada ;)

cognitor
28-06-2006, 13:51
Arkadaşım, bostancıdan 2 numaralı otobüse binip üsküdar son durakta inmeniz yeterli, orada kadıköye giden dolmuşların (sarı olanlar) durağı nerde diye sorarsınız, dolmuş durağına gelince ordaki esnaftan birine CENGİZ BALIKÇILIĞI sorarsanız gösterirler. Durağa çok yakın. Benca İstanbul daki en uygun fiatlar orada. Spot balıkçılıktan alışveriş yapmış biri olarak ben size Cengiz Balıkçılığı öncelikle öneririm.

simendifer
28-06-2006, 13:53
Arkadaşım, bostancıdan 2 numaralı otobüse binip üsküdar son durakta inmeniz yeterli, orada kadıköye giden dolmuşların (sarı olanlar) durağı nerde diye sorarsınız, dolmuş durağına gelince ordaki esnaftan birine CENGİZ BALIKÇILIĞI sorarsanız gösterirler. Durağa çok yakın. Benca İstanbul daki en uygun fiatlar orada. Spot balıkçılıktan alışveriş yapmış biri olarak ben size Cengiz Balıkçılığı öncelikle öneririm.

Evet bu da olabilir tabi... En olmadı istediklerinizi oradan da bulamazsanız (ki cognitor alışveriş yaptığına göre bulacaksınızdır), Üsküdar'dan geçersiniz Karaköy'e ;)

zarganacı34
28-06-2006, 15:54
Anadolu yakasında kadıköyde 2 tane balık malzemesi satan yer var bir tanesi iskelede, kadıköy pendik dolmuşlarının yolcuları indirdiği sokak veya onun yan sokağında. 1 tanesi söğütlü çeşme salı pazarının orada. Üsküdarda merkez caminin orada cengiz balıkçılık var orası gayet uygun satıyor. Bostancıda tren istasyonunun oralarda balık avı malzemesi satan dükkanlar var ama hiç gidip oralardan malzeme almadım fiyatlar ne alemde hiç bilmiyorum.

Mawric
25-07-2006, 01:02
Merhaba Arkadaşlar Ankara`da balık avı malzemesi nereden alınır? İstanbul olarak her yeri biliyorum ama Ankara`da bazı av malzemeleri satan yerler (bunlarda da doğru düzgün birşey bulunmuyor) dışında bir bilgim yok, her çeşit malzeme bulabileceğim veya tavsiye edeceğiniz bir yer varmı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Rastgele...:o

djemr
25-07-2006, 06:47
Merhaba Tolga. Balık malzemesini genellikle dışkapı tarafından alıyoruz. Malum balıkçıların çoğu bu bölgede. Yiba çarşısı ve çarşının karşı tarafındaki balıkçılar uygun olabilir. Pazarlık yapmadan hiçbirşey alma bu arada!

REİS
01-08-2006, 17:19

Cengiz Balıkçılık'ın telefonu var mı?

muratuysal
01-08-2006, 17:50
Cengiz Balıkçılık'ın telefonu var mı?
CENGİZ BALIKÇILIK
Eski keresteciler Cad.No:2, Tel: (0216) 492 67 34
Balaban,Üsküdar,
İSTANBUL

REİS
01-08-2006, 18:26
Supersiniz
Çok teşekkür ederim.
Anında 3 cevap birden alıyorum.
Var mı bizim gibisi?;)

turker
02-08-2006, 03:31
Merhaba Tolga. Balık malzemesini genellikle dışkapı tarafından alıyoruz. Malum balıkçıların çoğu bu bölgede. Yiba çarşısı ve çarşının karşı tarafındaki balıkçılar uygun olabilir. Pazarlık yapmadan hiçbirşey alma bu arada!

dıskapıya sanırım otobusle gidicez ama dediğin carsıyı nasıl bulabiliriz acaba djemr basitce tarif edebilir misin şimdiden tesekkurler

emrah arkadasımıza ben de Allah tan rahmet dilerim mekanı cennet olsun

djemr
02-08-2006, 11:27
dıskapıya sanırım otobusle gidicez ama dediğin carsıyı nasıl bulabiliriz acaba djemr basitce tarif edebilir misin şimdiden tesekkurler

emrah arkadasımıza ben de Allah tan rahmet dilerim mekanı cennet olsun

Kızılay - Ulus tarafından gidecekseniz Dışkapı otobüsüne binin. Dışkapı köprüsünde yada bir önceki durakta inebilirsiniz(Antik hamam karşısındadır). Hemen sol tarafta Yiba çarşısını görürsünüz. Diğer av-balıkçılık malzemeleri satan balıkçılarda sağlı sollu Dışkapı köprüsüne doğru yer alır....

mitser06
02-08-2006, 15:41
ankaradaki diğer yerlerden bahsedeyim.Necatibey Cad. Necatibey Köprüsüne gelmeden önce ve geçince sağ tarafta av malzemeleri satan yerler var.sanırım 3 tane.Sakarya cad. balıkçıların orda pasajda var.ve ayrıca bayındır sok aksoy iş hanında var.Kime yakınsa baksın.alternatif olarak buralara bakabilrsiniz.Ama öncelik olarak dışkapı pazarında olanlara bakın derim.Bu arada maltepe pazarındada bir tane malzeme satan yer vardı.Metin abinin yeri.Maalesef pazar yıkıldı veya taşındı diyeyim.O bayağı ucuz veriyor ve muhabbetine doyum olmuyor.Onu yeni yerini inşallah bulursam burayada yazarım.

bmutlu
03-08-2006, 08:55
bence internet uzerinden almak en kolay cözüm, adamlar 2-3 içersinde getiriyorlar ve guvenli ben daha once yaptım, avantajı hemen hemen her markaya ait tum urunlere ulaşabilmeniz, bunu yapan 2-3 tane iyi site var sanırım sizde bunları biliyorsunuzdur

kykh
03-08-2006, 15:24
bence internet uzerinden almak en kolay cözüm, adamlar 2-3 içersinde getiriyorlar ve guvenli ben daha once yaptım, avantajı hemen hemen her markaya ait tum urunlere ulaşabilmeniz, bunu yapan 2-3 tane iyi site var sanırım sizde bunları biliyorsunuzdur

Ostimdede artık yeni bir yer var av mazemeleri satıyo ve baya geniş kapsamlı bir mağaza ostim göbekten merkez petrol den sağa ostimin içine dönünce 75 100 m ilerde sağda yurtiçi kargonun yanında tavsiye ederim

Ghost-rider
03-08-2006, 22:27
Ankara da sakarya çarşısında bi tane kumpircinin tam karşısında kocaman silahçı yazıyo orayı öneririm hertürlü şey war

turker
15-08-2006, 01:15
dediğiniz yerleri gezdim ama internetten alışveriş daha uygun geldi fiyatlar ve çeşitlilik açısından

Cadayl
15-08-2006, 08:30
Pars av malzemeleri... İlhami ve fahri Gökçek. Yeni sanayi sanatkarlar cad. no:1/A Ankara tel. 311 82 44

Bu adresini verdiğim yer dışkapıda. Bir arkadaş bahsetmiş. Dışkapı otobüsüne bineceksin vs diye. Tüm malzememi artık burdan alıyorum.

Burdaki arkadaşlara Aylin verdi adresinizi derseniz yardımcı olurlar. Şeker insanlar ve balık avı işini yemiş yutmuşlar doğal olarak. Ama o bölge tamamen malzeme satıcısı dolu. Fiyat kalite karşılaştırma imkanın olur.

İnternette fiyatlar daha uygun ama ha deyince mal alamıyorsun. Teslimat süresi vs. vs.. o yüzden tanıdığın bir yer elinin altında olmalı bence..

Suatreis
15-08-2006, 21:56
görüp ellemeden, tatmadan bişey almayın vicdanınzla papaz olmayın derim...

aymaviolsa
17-08-2006, 16:19
suat arkadaşına katılıyorum. evet internet te bol çeşit var. ama görmeden ve nasıl bişi oldugunu anlamadan almak riskli gibi. ama fiyat ve özellik araştırsı açısından internet derya deniz yanii..

mitser06
29-08-2006, 14:55
Sakarya caddesindeki malzemeci çok kazık.bugün ordan küspeli takım bakayım dedim. 2,5 ytl dedi.:eek: oha dedim:eek: 1-1,5 milyona satıyorlar.hatta maltepe pazarında 1 milyondu.ama orası şimdi taşındı.zil alayım dedim onada 2 milyon demezmi adamlar şaşırmış olmalı 250 binlik zilleri 2 milyona kazık kazık hemde acayip kazık.bende sadece küspenin kendisini 250 bine aldım.evde bir şekilde takımı hazırlarım.:rolleyes: bu gece 3 te bayındırdayım.Kadife var bu aralar.hemde iri iri çıkıyor.

Volkan_06
29-08-2006, 15:05
İlker abicim, işine karışmak gibi olmasın ama, eğer kadifeye gideceksen, küspeyle müspeyle uğraşma, yanında mutlaka dip oltası götür, iğnelerin ucunada solucanı eksik etme derim. Şansın küspeliye oranla daha fazla olur gibi geliyor bana, Yine de sen bilirsin tabiki. Sana rastgelsin, Kadifeleri bekliyoruz, iyi avlar.

mitser06
29-08-2006, 15:36
İlker abicim, işine karışmak gibi olmasın ama, eğer kadifeye gideceksen, küspeyle müspeyle uğraşma, yanında mutlaka dip oltası götür, iğnelerin ucunada solucanı eksik etme derim. Şansın küspeliye oranla daha fazla olur gibi geliyor bana, Yine de sen bilirsin tabiki. Sana rastgelsin, Kadifeleri bekliyoruz, iyi avlar.
mrb volkan.aslında ben mesajımı eksik yazdım.Kadifeye dediğin gibi solucanla gidiyoruz.ama küspeyide sazana atıyoruz.geçen hafta adamın biri 2 saat durdu.5 kg yakın bir tane sazan aldı.bizde 5 tane falan kadife aldık.hatta bu aralar solucan falan kalmadı.Bugün arkadaşımla beraber çalıştığım bakanlığın bahçesinde şöyle bir solucan avına çıktık.ağaç dipleri ,duvar dipleri derken iyice kendimi kaptırmışım ki.bir ara baktım bakanın binasının önündeyim.Bir gören olsa üstümüzde gömlek kravat elimiz toprak içinde.Bu adamalar ne yapıyor misali.zor toparladık.ama iyide solucan bulduk.

Volkan_06
29-08-2006, 16:11
Umarım hepsi sazan olur, Çünkü kadife biraz sevimsiz bir balık, O üzerindeki sıvı yokmu, beni illet ediyor, Sazanı hiç bir şeye değişmem,
Bu arada bu konuyu sohbet odasına çevirdik :D , arkadaşlardan özür dileyerek konunun asıl amacına uygun balık malzemesi satan bir yer tarifide ben yapayım.
Dışkapıda Yunus Emre Halk çarşısında 7. Peronda, No:23-24 numarada Gül Ticaret var. Orası bayağı uygun , gidip piyasayla bir kıyaslama yapabilirsiniz. telefon numarası = 324 42 05,
Saygılarımla...

ETAYLAN
29-08-2006, 17:37
Ben Cumartesi Diş Kapiyi Dolaştim Turna,levrek Ve Kefal Için Malzeme Aldim.vakif Iş Haninda Bir Abi çok Yardimci Oldu Dükkanin Ismini Versem Reklammi Olur Bilmiyorum.çeşit çok Ve Kendi Yaptiği Hazir Takimlar Var Ben çok Memnun Kaldim

ercanguven
29-08-2006, 18:42
Pars av malzemeleri... İlhami ve fahri Gökçek. Yeni sanayi sanatkarlar cad. no:1/A Ankara tel. 311 82 44

Bu adresini verdiğim yer dışkapıda. Bir arkadaş bahsetmiş. Dışkapı otobüsüne bineceksin vs diye. Tüm malzememi artık burdan alıyorum.

Burdaki arkadaşlara Aylin verdi adresinizi derseniz yardımcı olurlar. Şeker insanlar ve balık avı işini yemiş yutmuşlar doğal olarak. Ama o bölge tamamen malzeme satıcısı dolu. Fiyat kalite karşılaştırma imkanın olur.

İnternette fiyatlar daha uygun ama ha deyince mal alamıyorsun. Teslimat süresi vs. vs.. o yüzden tanıdığın bir yer elinin altında olmalı bence..
ayrıca şunuda ekleyeyim solucan aramanıza gerek yok (pars)fahride solucanda var ve bir torbada 40-50 solucan çıkıyor uzun sürede bekletebilirsiniz ve bülbül deresinde kaftanoğlu av ve bot malzemeleri satan bir yer var orası bayağı profosyonel ne ararsan varkendileride hatta babası bu işi çok iyi biliyor ve doğaya saygılı yeni kurallarıda takip ediyor.sevgi ve saygılarımla

toltol
20-09-2006, 13:55
anadolu yakasında bildiğiniz iyi kalite ve güvenilir malzeme satan yerleri önerebilirmisiniz.

Muratın Takası
20-09-2006, 14:04
Geçen üsküdar'dan erdem abinin tavsiyesiyle burdan alışveriş yaptım gayet uygun ve aradığını bulabiliyorsun.

Cengiz Balıkçılık LTD.
Balaban Cad. Eski keresteciler sok. no:2 - tel : 0216 4926734
e-mail: cengizfishing@hotmail.com

güneyli
20-09-2006, 14:06
anadolu yakasında bildiğiniz iyi kalite ve güvenilir malzeme satan yerleri önerebilirmisiniz.
Geçenlerde istanbuldaydım .. Kadıköy iskelesine yakın ana caddeden yukarıya barların olduğu sokaklardan birisine sapılıyor hemen 50 metre gidince solda bir malzemeci var..Zaten başka da yokmuş tüm kadıköyde..
Dükkan sahibi abi oldukça alaka gösterdi bana.YAnında çalışan personeli balık avı ve takımlar konusunda çok tecrübeli.her soruma cevap vermeye çalıştı..Her türlü tamirat ve kendi çapında da ufak imalatlar yapıyor..Ben memnun kaldım tavsiye ederim..
Kendi soyismini taşıyan bir misina oltası üretmiş(hazır ithal edip sardırmış)..BAna tavsiye etti.Güvenerek aldım ve çok memnunum..100 metrelik fiyatı 3.5 tyl idi yanılmıyorsam..

Eğer uğrarsan selamımı söyleyiver..Geçen ay silifkeli bir arkadaş gelmiş buraya de belki hatırlar.. :)
saygılar...

cognitor
20-09-2006, 14:14
Anadolu yakasında en uygun fiat ve çeşit bakımından Üsküdar daki Cengiz Balıkçılığı diğer arkadaş gbi ben de tavsiye ederim yok Üsküdara gidemem diyorsanız Kadıköy de altı yoldan fenerbahçe sıtadına giderken solda salı pazarının girişinde bir dükkan var adını bilmiyorum yalnız, oradan da alışveriş yapabilirsiniz.

babil
20-09-2006, 15:28
Anadolu yakasında Cengiz iyidir ucuz ve kaliteli istediğin birşey olursada getirtiyor tamir bakım da yapıyorlar

HorNET
20-09-2006, 16:40
Cengiz'in yakınlarında 2 adet daha balık malzemesi dükkanı var. Rekabet nedeniyle fiyatlar düşmüş vaziyette.
Kadıköy'deki yerin adı Kadıköy Balıkçılık. Sahibi Avni Bey, kendisi, eşi ve kızı oldukça yardımcı olmaya çalışıyorlar balıkçılara. Anadolu yakasında ayrıca bildiğim, Bostancı'da Bağdat Caddesi girişinde ve bu girişin 100-150 metre üst kısmında (tren yolunun hemen üstünde) Balıkçı Ender var.
Benim bildiklerim bu kadar. Tabii Avrupa yakasındaki "Kısık" ve İSTOÇ'taki Kısık'ı saymıyorum, ama Cengiz hepsinden daha güzel gördüğüm kadarıyla. Bir de dikkatimi çeken birşey var ki, balık tutmaya gitmeyen balıkçıdan alınan malzemeler çok verimli olmuyor. İşin ticari tarafının ağır bastığı gözlemleniyor.

Selamlar.

pseudo76
26-09-2006, 20:32
ben bugün cengiz balıkcılığın oradaki umut balıkcılık adlı yere gittim ilgiden memnun kaldım
umut balıkcılık tel:o216 532 27 15

Admiral
26-09-2006, 20:40
ben bugün cengiz balıkcılığın oradaki umut balıkcılık adlı yere gittim ilgiden memnun kaldım
umut balıkcılık tel:o216 532 27 15
evet umut balıkçılık çok iyi..
sahibi cafer aktaş çok ilgili ve fiyatlarda fena değil..ama ana malzemeleri almak için ben albashop'a(Kısık) üye oldum ,fiyatlar inanılmaz..
1 yada 2 gün içerisinde siparişiniz adresinize geliyor..

skoylu
26-09-2006, 20:55
Atl istoç'a git. Yada Tahtakale'ye in. Aynı şeyi daha ucuza alırsın. Toptanıcılıkta yaptıkları için, sitelerinde fiyatları yüksek tutuyorlar. Aksi zaten ticarete yakışmaz. Millete tavsiye ettikleri fiyatın biraz üzerinde olabiliyor orada fiyatlar. Öyle ki, aynı şeyi, kısık yerine ondan mal alan bir yerden daha ucuza alabiliyorsunuz. Gebze'de öyle oluyor mesela. Kısık'ta 6 YTL olan iğnenin kutusunu burada 5.50'den alıyorum mesela..

Admiral
26-09-2006, 21:09
başkayerde 5.5 lira olan malzemeyi siparişle 6 liraya almayı tercih ediyorum..çok şey farketmiyor..Birde istediğin malzemenin özelliklerini okuyabiliyorsun..
ayrıca istoça gittiğimdede arabam 50 lira benzin yakıyor:))

HorNET
26-09-2006, 21:53
Tahtakale Kısık'tan bugün epey bir malzeme aldım. Nakit ödemede %10 indirim de yaptılar. Ancak az önce Albashop'a baktığımda fiyatların benim aldığım indirimli fiyatlardan %10 daha ucuz olduğunu gördüm ve üzüldüm.
İlle de Cengiz diyorum. Cengiz2in bir de kataloğu var elimde. İstediğim ürünü getirtme imkanları da mevcut; kış aylarında daha da kısa zamanda getirtebileceklerini söylediler.

Selamlar.

Admiral
26-09-2006, 22:16
Tahtakale Kısık'tan bugün epey bir malzeme aldım. Nakit ödemede %10 indirim de yaptılar. Ancak az önce Albashop'a baktığımda fiyatların benim aldığım indirimli fiyatlardan %10 daha ucuz olduğunu gördüm ve üzüldüm.
İlle de Cengiz diyorum. Cengiz2in bir de kataloğu var elimde. İstediğim ürünü getirtme imkanları da mevcut; kış aylarında daha da kısa zamanda getirtebileceklerini söylediler.

Selamlar.

İthalatçı olmayan dükkanlar malzemelerini albashop yada güreller gibi firmalardan alır..
Alırkende bu gibi dükkanlara belirli oranda indirim uygular bu firmalar..
Dolayısıyle dükkan tarzı firmalar bir malı ya aynı fiyata satar(indirim aldığı kadar)yada spot piyasa, gelgeç dediğimiz yüksek fiyatlarla insanların ihtiyaçlarına acil cevap vermek adına yüksek fiyatlar uygularlar..

O yüzdendirki hiçbir dükkan eğer ithalat yapmıyorsa mallarını o firmalardan daha ucuza verebilme gibi bir lüksü yoktur...

benim naçizane tavsiyem ufak tefek malzemeler için tabiki bir ithalatçı aramak yerine takımdır kurşundur gibi bir çok malzememizi tavsiye edilen yerlerden almamız normaldir.
Ama ihtiyaçlarımız üç beş takımdan ibaret değilse ithalatçı diye aldandırdığımız firmalardan hangi malın nekadar olduğuna dair fikirler edinebiliriz,alışverişimizden önce..

HorNET
26-09-2006, 22:50
Yalnız atladığınız bir nokta var;
albashop = kısık
Bu durum konuyu farklı yönlere çekiyor.

Admiral
26-09-2006, 22:53
Yalnız atladığınız bir nokta var;
albashop = kısık
Bu durum konuyu farklı yönlere çekiyor.

Walla ben albashop'ta çalışan bir eleman değilim,sadece konuları açıklamaya çalıştım..
atladığım konuyuda anlatmamışsınız..
farklı yön nedir:))??

HorNET
26-09-2006, 22:55
Bu durumu (albashop = kısık) bildiğinizi farzetmiştim, siteye girişte sağ üstte KISIK anlatılıyor zira :)
Farklı yön;
Kör tuttuğunu durumu...:)

Admiral
26-09-2006, 23:02
Bu durumu (albashop = kısık) bildiğinizi farzetmiştim, siteye girişte sağ üstte KISIK anlatılıyor zira :)
Farklı yön;
Kör tuttuğunu durumu...:)

öncelikle albashop bir markadır ve ithalatçısıda bilmediğimi farzettiğiniz kısık firmasıdır..
ben albashoptan malzeme sipariş ederken zaten kısık firmasına havaleyi yaparım..
farklı yönle ne anlattığınızı zaten anlamış değilim..
onun altındaki yazdıklarınıda zaten okumamış olayım..

HorNET
26-09-2006, 23:16
Albashop, adresinde yer alan AlbaStar markasının satıldığı bir internet sitesidir. Sitenin sahibi de KISIK adlı şirkettir.
Aynı şirketin dükkanında farklı, sitesinde farklı fiyatlar uyguluyor olması ise bana göre kazıklamadır ve tarafımdan "kör tuttuğunu öpüyor" şeklinde yorumlanır.
O kısmı okumayabilirsiniz. Size kalmış.
Şunu da eklemede fayda görüyorum ki; bunu bir hakaret değil, eleştiri olarak yöneltiyorum. Sözkonusu firma çalışanları bugün oldukça da yardımsever davrandılar. Bu da firma açısından bir ARTIdır bence.

Admiral
26-09-2006, 23:28
Albashop, adresinde yer alan AlbaStar markasının satıldığı bir internet sitesidir. Sitenin sahibi de KISIK adlı şirkettir.
Aynı şirketin dükkanında farklı, sitesinde farklı fiyatlar uyguluyor olması ise bana göre kazıklamadır ve tarafımdan "kör tuttuğunu öpüyor" şeklinde yorumlanır.
O kısmı okumayabilirsiniz. Size kalmış.

O firmanın şirket içi politikaları ve uyguladığı sistemi burada tartışmak istemem..
soruna cevapsa eğer,Benim Kısık gibi bir firmam olsaydı bende alıcısı daim olan dükanlarımla,beni türkiyenin her yerinde izleyebilecek internet kullanıcılarının potansiyel tanıtım ve reklamasyonu adına böyle bir iç palitika güderdim..
bu çok normal..
anlatmak istediklerimi değerlendiremediğiniz açıkça görülüyor..
bu konuda bir çifte standart olduğunuda bir işletmeci olarak görmüyorum..

HorNET
26-09-2006, 23:39
Doğrudur, iç politikalarıdır. Ben sıradan bir müşteri olarak eleştiri getirebiliyorum. Çünkü müşteri olarak aynı firmanın her bir dükkanında farklı fiyat görürsem kendimi güvende hissetmemem çok normal. Eğer işletmeci ben olsaydım her dükkanımda (gerek offline gerekse online) fiyat tutarlılığını korurdum. Dükkan/eleman maliyetleri fazla olabilir diye düşünürsem de amortismanını site üzerinden sağlayarak her iki tarafta denge sağlamaya çalışırdım. Vs..vs..
Anlatmak istediklerinizi değerlendiremiyorum sanırım evet. :)

Admiral
26-09-2006, 23:59
Doğrudur, iç politikalarıdır. Ben sıradan bir müşteri olarak eleştiri getirebiliyorum. Çünkü müşteri olarak aynı firmanın her bir dükkanında farklı fiyat görürsem kendimi güvende hissetmemem çok normal. Eğer işletmeci ben olsaydım her dükkanımda (gerek offline gerekse online) fiyat tutarlılığını korurdum. Dükkan/eleman maliyetleri fazla olabilir diye düşünürsem de amortismanını site üzerinden sağlayarak her iki tarafta denge sağlamaya çalışırdım. Vs..vs..
Anlatmak istediklerinizi değerlendiremiyorum sanırım evet. :)

Sevgili Gürkan,
bu malzemeleri satan yerlerde sadece albastarın malı yokki..
yüzlerce marka mal satıyor adamlar..
Bugün bir vestel bayiye gidersen eğer listedeki fiyatlardan alırsın malı..Ama her dükkanda her mal ayrı fiyatla satılır:))
Her dükkanda bir bayii olmadığından tabikide kafan karışabilir..
Değişik bir anlatımla, Kirasını sattığı malın firmaları ödemezki
Serbest çalışırlar..
Ama bana dersenki aynı firmanın bir dükkanı aynı malı farklı fiyatla satıyor diye,ver telefonunu ve adresini yarın o firmanın başına geleceklerini burda bir forum başlığı altında yazayım sana..
Burda yanılmamamız gereken bir durum var..kapısında her turkcell yazan turkcell bayi değildir..

HorNET
27-09-2006, 00:10
Abi ben de bunu anlatmaya çalışıyorum :)
Albashop sitesinde de yalnızca albastar malzemeleri yok elbette. Ben her 3 dükkanın, Albashop sitesinin, ISTOÇ Kısık dükkanının ve Tahtakale'deki dükkanın KISIK Balıkçılık Malzemeleri Ltd. Şti.ne ait olduğunu düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi (örneğin Tahtakale'dekinin) farklı bir firma ise farklı fiyatla satması serbest piyasa ekonomisi dahilinde gayet doğal. Ama hepsi aynı firmanınsa ve farklı fiyatlar uyguluyorsa yukarıda söylediklerim geçerli.
Şimdi Kısık'ın sitesine baktım, Tahtakale'de bir dükkandan bahsetmiyor. Eğer aynı firmaya ait değilse yazdıklarım geçerliliğini kaybeder tabii :)
Yarın öğrenirim durumu.

skoylu
27-09-2006, 08:30
Kısık'tan Internet veya Mağaza, alışverişler bence gayet memnun edici. Ama dediğim gibi piyasasından biraz (çok az) daha pahalı. Bunu da hoş karşılıyorum. Çünkü, bayilerine satış fiyatından veya onların kazanamayacağı kadar ucuza satarsa bu daha hiç olmaz. Ama bayilerinden bizi yolunacak kaz gibi görenlerde var elbette.

Devamlı alışveriş yaptığım için söylüyorum. Internet fiyatları yüksektir. İşyerlerinden alırsanız bayaa bir daha ucuza gelir. Nakit alımda indirim filanda yaparlar. Belki bir kaç üründe tersi durum olabilir. Olmaması yeğlenir ma olabiliyor. Ama genelde bu böyle.

Bu arada fiyat farkı öyle %20, %50 gibi abes rakamlar değil elbette. Internette 39 YTL olan makinayı oradan 37 YTL'ye filan alırsınız. Ama birde üzerien 7 YTL kargo binince alır başını gider fiyatlar. Bu şekilde bütün düşününce, mağazasına gitmek daha avantajlı oluyor.

olcay
27-09-2006, 10:53
Merhaba arkadaslar.
Neden bu kadar uzun bir tartismaya girildi ki anlayamadim. Herkes kendine en uygun olanaklari dogrultusunda isine geldigi sekilde alisveris yapabilir. Bizim durumumuzu dusunun Denizli'de aradiginiz herseyi bulamiyorsaniz, elimizin altinda da bu internet varsa girin istediginiz sayfadan gore gore inceleye inceleye gonul rahatligi ile alisveris yapin.
Albashop'tan (Kısık) ben bir takim daha ayarlayayim dedim baktim 150ytl kargo bedava yaziyor. Ilk sefer kendim icin bu kotayi doldurup bedava kargoyla Denizli fiyatlarinin hemen hemen %30-35 asagisina alisveris yaptim. (Cok da ilgililer telefon acip aldigim kamis hakkinda bilgi verip yorum yaptilar.) Arkadaslarin gozleri acildi gelen urunleri gorunce. 2.seferde de arkadaslarla doldurduk bu 150ytl kotasini.
Sonuc olarak arkadaslar biz burada olanaksizliktan internet alisverisini tercih edebiliriz. Ha ben de İstanbul'da olsaydim bu isler nasilsa zevk isleri gider kendi ellerimle inceleyerek almayi tercih ederdim.

Herkese saygilar...

skoylu
27-09-2006, 11:05
Bende Gebze'deyim, İstanbul'a gidip gelmek daha masraflı oluyor, hemde değerli hafta sonu vaktinden kaybettiriyor. Bende o nedenle, albashop'tan bol bol alışveriş yaparım. Bir keresinde, hiç haberim yoktu, bir piknik çantası eşantiyon yolladılar. Gayet güzel oldu.

Benim tavsiyem, Bostancı'da oturan arkadaş için. Arabasıyla gitmezse, Bostancı-Üsküdar/Kadıköy-Eminönü-İstoç = 4 x 1.3 = 5 YTL. 5 de geliş, 10 YTL. 150 YTL'lik alışverişte kurtarır. Hemde internette ellerindekinin yarısı bile yok :( İşyerlerine gidince oradakinin muadili ve çok daha ucuz olanını vs. filan bulma şansınız da var yani..

Ama, elbette taa oraya gidecen.. Keyfe keder. Tıkla, gelsin önüne. Bunun zevki de başka.. Keşke, ürün gamını biraz geniş tutsalar da şöye aradığımızı daha kolay bulsak...

Admiral
27-09-2006, 12:25
Merhaba Hüseyin Bey

Biz bayilerimize fiyat listelerimizi yollayarak onların belli fiyatlarda satış yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Tabiî ki birde şöyle bir olay var Türkiye‘nin yaklaşık her bölgesine satış yapmaktayız takip edilmesi biraz zor oluyor.

Tahtakale de bayimiz mevcuttur. İyi çalışmalar.

Saygılarımla.
Özlem ÇOBAN

Satış Temsilcisi

Kısık Balık Malz. İnş. San ve Tic. Ltd. Şti

İstoç Toptancılar Sitesi 2. Ada No:155 Mahmutbey-İSTANBUL

Tel: 0.212.6591010 Fax: 0.212.6591012

Kısık firmasına gönderdiğim yazıda fiyat faklılıklarının var ise sebeplerini soran maileme gelen cevap yukarıdaki gibi arkadaşlar..

HorNET
27-09-2006, 13:29
Benim de az önce telefonla öğrendiğime göre Tahtakale'de alışveriş ettiğim yer KISIK'ın sadece Bayiisiymiş. Şubesi değilmiş. Bu durumda fiyatlarda farklılık olması normal. Ama Tahtakale'deki yer tarafından daha önce bana söylenen "Kısık'ın şubesiyiz" idi. Neyse, yalan söylemişler demek ki. Zaten yukarıdaki cevapta da şubeden falan bahsedilmiyor. Bayii sorulmuş, bayii cevaplanmış. Bizim konumuz şubeler.
Özet şudur ki; Bir yerin bayiisi ile arasında fiyat farkı olabilir. Ama şubeleri arasında fiyat farkı olamaz; olmamalıdır. Teknosa'nın hangi şubesine giderseniz gidin, özel bir kampanya olmadıkça, hepsinde fiyatlar birebir aynıdır. Ama bir firmanın bayiilerine gidildiğinde aralarındaki fiyat farkları bariz görülebilir. Peugeot bayiilerine gidin mesela. Aralarında rekabet oluşturarak 25 milyarlık arabayı 20 milyara almanız gayet mümkün. Çünkü bayii kar marjları hem yüksek hem de bayii satış miktarına göre farklı.
Kısaca özetleyelim; şubeler arasında fiyat farkı olmamalı, bayiiler arasında fiyat farkı olabilir. Ama ben Teknosa Suadiye'den 3'e aldığım malı Kozyatağı Teknosa'da 2'ye bulursam, bunun adı kazıklanma olur bence.

skoylu
27-09-2006, 14:03
topiği iyice katlettik, konuyu özelleştirmiş olduk..

Kısık'tan ilk alışverişim öncesi, telefon ettim. İstoç'tan başka yeriniz var mı dedim, Tahtakaleyi tarif ettiler. Gittim, oranında kapısında KISIK yazar zaten.

Bayisi değil. Ama şubesi de değil. Sanırım bir tür ortkalık filan gibi bir müessese. Yani kasaları ayrı işliyor. İkisi aynı kasaya hizmet etmiyor. Fakat, mesela, Tahtakalede KISIK'ın getirdikleri dışında bir malzeme bulamazsın. Yani, bayi olsa bile, aralarında organik bir bağ olduğu da kesin. Oradaki personelde çok iyi niyetli, bazen yüzü asık gibi görünse de son derece samimi arkadaşlardır, ama, hepside orada bir çalışandır sadece.

Fakat, fiyat farkları olacaktır. Her şeyin başında, kazıkçı esnaf olacaktır. Bu kesin. Diğer yandan, KISIK eskiden, toptan fiyatına kapısına her gelene mal veriyormuş. 1 tane kamış, bir paket misina vs. Bayisi olana da aynı fiyata. Tabi böyle olunca bayi kanalından satış zor. Bu sebeple, son dönemde perakende satış fiyatlarını çoğu zaman bayilerinden daha yüksek tutuyorlar. Son aldığım kamış. Gebze'deki bayii 45'e bırakacaktı, ben biraz gevşek durdum almadım, bitmiş :) Gittim Tahatakale'den aldım, 60'a filan geldi. Elbette biz tüketiciler için bu biraz absürt oluyor ama, KISIK ve bayiler açısından bakarsak böylesi daha iyi. Şunu unutmayalım, eğer yakınımızda bayiler olmazsa, rekabet olmaz, rekabet olmadığı gibi, bir fırdöndü almak için çoook uğraşabilir oluruz.

Yani, VIRAX, KISIK vs. gibi toptancıların pozisyonu farklı. Bu nedenle onlardan alırsanız ucuz olamıyor çoğu zaman. Onların bir listesi var. Bundan belli bir iskonto ile bayilere veriyor. O liste fiyatından kendi de satıyor. Ama bayileri, yerine göre size daha ucuz rakamlar verebiliyor. Fiş almazsan diyor mesela vs. vs.

Kısaca, aslında "bu toptancı, daha ucuz olmalı" gibi bir düşünce yanlış oluyor. Fakat işte gene aynı sebeplerden internet satışları da pahalı.

Eee, denizli veya kütahya'daki bayi.. Bu bayi ayda kime ne kadar şey satar? Bu sattıklarından ne kazanıp eve götürür. Bu nedenle bir yerde mecburen daha yüksek fiyatlar söyler. Bu onu haklı kılmaz. Fakat bu böyledir. Eğer, yeterince satış olsa, adam sizi kazıklamadanda yevmiyesini çıkarabilse, böyle yapmaz belki.

Bunun yolu, internet satışlarına bastırmaktan geçiyor aslında. Böylece, yer, zaman, mekan vs. kavramı kalkar. Normalde, stok, vitrin vs. maliyetleri düşük olduğu için internet satışları daha ucuz olur. Ama bizde tam tersi. Buna bir şekilde eğilmek gerekiyor yani..

HorNET
27-09-2006, 14:20
Evet Serdar Abi,
Dediğiniz gibi bayii fiyatları toptancıdan ucuz olabiliyor. Zaten benim toptancıdan almak gibi bir derdim yok, yalnızca söylemek istediğim şey tutarsızlığın canımı sıkmasıydı. Yani hep tekrar ettiğim gibi aynı şirketin son kullanıcıya farklı şubelerinde farklı fiyat uygulamasıydı ki, bunu da 1e1 şube olmadığını açıklığa kavuşturarak aşmış olduk. Kısık internet sitesi benim aldığım Kısık'tan daha ucuz, öyle söyleyeyim. Ha ucuzluk miktarı tartışılır tabii. Kısık'ın istoç'taki yerine gitsem yakacağım benzinle çok daha pahalıya gelir gerçi...

Neyse, internet üzerinden satışlar güzeldir güzel. İtinayla online satış sitesi tasarlanır/programlanır :D

sumo14
28-10-2006, 00:31
bu aparatın adını bılmıyorum fakat çok kullanışlı boluda bulamıyorum yurt dısından getırtdim bir seferınde ve elımde cok az sayıda kaldı turkıyede satılıyormu? internet üzerınden araştıyorum fakat turkıyede bulamıyorum satılan yer varmı sezon açılmadan temin etmek istıyorum yardımcı olursanız sevınırım:o

Birahas
28-10-2006, 01:13
Hocam hangi balıkta ve suda kullandığınız söylerseniz arkadaşlarımız size daha çok yardımcı olacaklardır.
Birde bu aparatı kullandığınız takım hakkına bilgi verirseniz memnun oluruz...

sumo14
28-10-2006, 01:18
bunu abant golunde alabalık yakalerken köstegin atarken bedene dolaşmamasında kullanıyorum bazıları kullanmıyor fakat çok memnunum fakat elımde az kaldı o yuzden arayış içersindeyim

KaraKurt
28-10-2006, 15:53
forumlara biri daha önce vermişti bunu satıldıgı yeri falan da söylemişti biraz araştır istersen av malzemelerinde

ekrem
17-11-2006, 00:50
Merhabalar,

Malzeme almak için uygun fiyatlı ve çeşidi bol olan bir yer önerebilir misiniz? Yeniköy'de oturuyorum. Beşiktaş-Eminönü arası heryer olabilir. Yeniköy'e yakın varsa daha iyi olur tabi... :)

Şimdiden teşekkürler...

CIneKoP
17-11-2006, 00:55
Ekrem selamlar

Galata köprüsü altında spot var orası işini görebilir. Aynı balıkcının karaköy otobüs duragı arkasında han içinde de şubesi var.

barakuda
17-11-2006, 00:55
Merhabalar,

Malzeme almak için uygun fiyatlı ve çeşidi bol olan bir yer önerebilir misiniz? Yeniköy'de oturuyorum. Beşiktaş-Eminönü arası heryer olabilir. Yeniköy'e yakın varsa daha iyi olur tabi... :)

Şimdiden teşekkürler...

İstoç tan sonra bence balata bulunan Çağrı Balıkçılık. fiyatlar uygun..
çeşit fazla.

barakuda
17-11-2006, 01:02
kısacası Karaköyde 50 YTL ye bulduğum bir balık melzemesi Çağrıda 30 YTL ye aldım. Tabi bu her şey için geçerli olmaya bilir. Ancak genelde fiyatı uygun. Ancak alınacakların listesini yapıp internetten ve iki veya üç farklı yerden fiyat alınırse daha iyi olur.

John Dory
17-11-2006, 01:18
Beşiktaş'ta Necdet Ozalit'in arka sokağında İlkay Balıkçılık vardır. Tavsiye ederim.

hunter33
17-11-2006, 09:11
selam...
ıstoc tarafına yolun duserse hem bol cesıt bulur hem cok ucuza her bıseyı bulabılırsın.selamlar

REALGS
17-11-2006, 09:34
Bencede Istoça bakmakta fayda var.
Zira 5-10 dükkan aynı alanda.Bunlarda Kısık (Alba) hem büyük,hem çeşit çok,hemde ferah bir mekan.İstediğin gibi gezebiliyorsun ,pek rahatsız eden yok.Üstelik bazı kartlara taksitte yapıyor..

burakgum
17-11-2006, 11:50
Arkadaşlar,

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve çok mutluyum. Okmeydanı tarafında bildiğiniz olta malzemesi satan bir yer var mı?

maytir
17-11-2006, 14:06
Burak hos geldin,
Allah iyiligini versin, Okmeydanindan atla M1-M2 otobuslerine 10 dakikada karakoydesin :)
sevgiler

acımert
21-01-2007, 01:12
Sayin balikçilar,

Beşiktaş'ta veya yakınında balık avı malzemesi tedarik edebileceğimiz dükkanlar var mı? Varsa tarif eder misiniz nerelerdeler?

Teşekkür ederim!

Dalgıç837
21-01-2007, 01:56
Beşiktaş'ta var mı bilemiyorum ama Tophane'de birkaç tane dükkan var. Karaköy'e doğru giderken sağda, ışıklardan hemen önce ve sonra.

Selamlar, rasgele

acımert
21-01-2007, 02:06
Teşekkürler ama Beşiktaş'ta olması daha iyi olur... Her zaman o taraflara gidemiyorum. Küçük kıvır zıvır malzeme almak için gerekli!

John Dory
22-01-2007, 09:12
İlkay Balıkçılık. Otobüs duraklarının oradaki Tansaş'ın arkasında İş Bankası'nın yanındaki sokaktan gir, ilk sağdan dön. Tabelasını görürsün.

ahmetkayan
01-02-2007, 14:01
Tekneden açıklarda sırtı çekmekteyim, aynı anda birçok kaşık kullanabilmek için dipsydiver (melez) aparatı nereden temin edebilirim. Ayrıca sığ sularda kullanabileceğim plannner boards (su üstü yüzer) aparat hakkında bilgi birikiminizi paylaşmak isterim.

hamdi
01-02-2007, 14:03
Hoş geldin arkadaşım,

Öncelikle tanışma bölümünden bir başlık açarak kendinizi tanıtıcı girişinizi yapın ki forumdaki arkadaşlarımız size hoş geldin diyerek sizi tanıyabilsinler.

Lütfen, isim,yaş ve bulunduğunuz ili imza ayarlarınızda belirtiniz.

İmza ayarlarınızı buradan[/COLOR] ("][COLOR="Red) yapabilirsiniz.

cemeryem
12-03-2007, 14:44
arkadaslar sufıx mısına alıcam toptan nerden teymın edebılırım fıkır veren olursa sevınırım bırkac yere baktım bulamadım saygılar sevgıler

kbülent
12-03-2007, 14:58
kızlaragası hanının yanındaki sokakta özler avda bulabilirsin
ama sufix çok esnek bi misinadır kullanımı zor .

mufi
12-03-2007, 17:15
bende sufix kullanıyorum aslında hesaplı ve iyi misina Torbalıdan evrenden aldım ama kemeraltında gezsen bulursun..

ta başka ve hesaplı bir misina daha var tavsiye ederim

zephyr
12-03-2007, 21:16
Cem abi Yine aynı bölgede Kızlarağasından ilerde metro durağına giderken arada Nasip av var orada da vardı geçen sene ben almıştım istersen bir bak sevgiler saygılar.Ayrıca resmi sitesinde çok detaylı bilgi var Sufix'in çok güzel olmuş siteleri bir bakın derim :) rastgelsin livarınız boş kalmasın...

carphunters
12-03-2007, 21:59
arkadaslar sufıx mısına alıcam toptan nerden teymın edebılırım fıkır veren olursa sevınırım bırkac yere baktım bulamadım saygılar sevgıler

toptan istanbul kisik balikciliktan alabilirsin istoc ta yeri var

Tuna Hunter
12-03-2007, 22:10
Cem niye özellikle Sufix marka misina? Özel bi nedeni mi var merak ediyorum....

wampet
26-04-2007, 22:36
balık malzemeleri nette farklı bir fiyat veriyorlar dükkanlarda daha pahallı fiyat veriyorlar aralarında bazen cok oynama yapıyor samsunda ucuz malzeme satan dükkan bilen varmı?

acımert
30-04-2007, 03:12
Atlas var. Saathane Meydanı'nda. D.A.M. makinalar nispeten daha makuldu ama genelini bilemiyorum.

Lüfer
14-05-2007, 14:35
arkadaşlar bana olta takımları ve balıkla ilgili herşeyi satan bir dükkanın şirketin internet sitesini bulabilirmisiniz...istanbul olursa iyi olur...şimdiden teşekkürler...

REALGS
14-05-2007, 14:45
Lüfer kardeşim,

bunlar belli başlı webden saatış siteleridir...

Lüfer
14-05-2007, 15:25
Lüfer kardeşim,
[/URL]
("]
[URL=")
bunlar belli başlı webden saatış siteleridir...

çok sağol kardeşim...eyvallah...

S_BURAK
14-05-2007, 15:31

furunotr
15-05-2007, 21:47
Bir süredir hazırlık içinde olan Kısık Perakende satış mağazası Üsküdar Uncular Caddesi'nde hizmete açıldı; ben şöyle bir içeriyi gezdim ve küçük bir alışveriş de yaptım, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip aranılan birçok ürün bulunabilir, benim gibi Anadolu yakasında oturup İstoç'a gitmesi zor olanlar için oldukça iyi bir durum, ayrıca aynı cadde üzerinde başka malzeme satan bir yer daha var ve çok yakınlarında da Cengiz Balıkçılık ve onun sokağının hemen diğer tarafında başka bir firma daha var ki bunlarda olayın daha güzel yanı...

LepistesMan
15-05-2007, 22:07
sans işte bir hafta once acılsa cok gusel olurdu ama benim İzmir'e gittigim hafta acılmıs bizim sokakta istanbuldan dönünce sok oldum :(... gercekten cok iyi çeşit sunmuşlar... Kısık gibi bir merkez lazımdı Anadolu tarafına...

FARMAFISH
05-06-2007, 10:18
herkese kolay gelsin.ben gebze'ye yeni taşındım.ufak tefek malzeme eksiklerimi tamamlamak için gebzede balık malzemesi satan yer varmı diye sormak istiyorum.darıca da olursa çok daha iyi olur aslında,ama ben göremedim.ilgilenen herkese teşekkürler

vatos70
05-06-2007, 15:14
arkadasım hosgeldin...... gebze de 2 yerde av malzemesi satılıyor... birincisi, merkezde postahanenın zevk balıkcılık yan tarafındaki bina da (alt katta)... ikincisi ise eski çarşının aşağısında (tüfekci ismail)...... sorarsan yardımcı olacaklardır....

FARMAFISH
05-06-2007, 16:35
oktay hoca çok sağolasın.çok makbule geçti.tatlı suya alışık olduğum için elimde hiç malzeme yoktu.darıcada çapari ile güzel istavrit çekiyorlar.canım çekti ilk defa deneyeceğim.çapari kurşun falan alıcam.iyi avlar diliyorum

skoylu
07-06-2007, 13:48
Gebze'de bir sürü malzemeci var, Hafta sonu Eskihisar'a gelebilirsen, hem çay içeriz, hem bir şeyler tutarız, hemde tanışır, malzemecilerden filan bahsederiz.. Hangisi ucuzdur, hangisinde ne bulunur vs.

Ha, bu arada, Gebze Ankara'dan daha güzel.. Ama ankaradan bin kere dağınık.. En azından denizimiz, bolca yeşilimiz var burada.. Tatlı su meraklısı isen, Gebze'de balıkçılar, Tatlı suya denizden daha fazla gidiyorlar.. Denize genelde bir kaç balık heveslisi gidiyor. Ustaların çoğu tatlı suya takılıyor..

irfan_41
10-06-2007, 12:18
Bir arkadaşım bu çarayı bana hediye etti.Tek çapara ile dün iki saatte 174 adet istavrit aldım,etrafımdakiler deli oldu.Yardımcı olursanız sevinirim.Marka : Sea master Renk Yeşil
hook no:11
branch lıne:0.15mm
main line:0.25mm

Avciperdeci
10-06-2007, 13:02
benim geri atttıklarım 10-11 cm civarında idi.Tuttuklarımda sizin verdiğiniz 13cm kadar olan çok azdı.
Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkür ederim.

Kimse bu çaparayı kullanmıyor mu?

bu link te olabilir bir incele istersen

troster
10-06-2007, 15:28
Bir arkadaşım bu çarayı bana hediye etti.Tek çapara ile dün iki saatte 174 adet istavrit aldım,etrafımdakiler deli oldu.Yardımcı olursanız sevinirim.Marka : Sea master Renk Yeşil
hook no:11
branch lıne:0.15mm
main line:0.25mm
irfan bu çaparilerden istanbulda bulmuştum ben eminönündeki balık malzemecilerinde var .yalnız bu çaparilerin sadece köstek olarak hazırlanmış olanlarıda (sea master markalı) benim tafsiyem onlardan yanadır kendin istediğin kadar,kaçlı istersen,okadar hazırlaya bilirsin.bu arada balık tütünçiftlikten öteye sizin oralarda ve hereke taraflarında bilgilerine:D

ozan
11-06-2007, 15:38
yeşil tek tel küçük iğne 0.10 misina 0.15 beden istavrit için bire bir ama kreça olmayan biyerde deneyin

feyyaz
13-06-2007, 22:23
İlk defa dün uğradım,bayağı büyük,çeşidi bol bir dükkan.Bu sıralarda gidenlere birde şapka hediye ediyorlar.

activist
15-06-2007, 11:35
Arkadaşlar,
Bende kısık üsküdar şubesinden alış veriş yaptım,sağolsun necati bey herkesle çok fazla ilgileniyor sıcak bir ortam ayrıca leyla hanımda elinden geldiğince çabalıyor,yani çeşidi bol ve güzel bir ortam.En önemlisi yaptığınız alışverişlerde % 10 indirim yapılıyor etiket fiyatlarından.Ben almış olduğum alba makinanın çevirme kolunu kendi kullanım hatamdan ötürü kırdım ama necati bey sağolsun hemen değiştirip kargoyla gönderdi.Bence vakit kaybetmeden hemen uğrayıp ziyaret edin inanın çok şey kazanırsınız:p

birkan
19-06-2007, 00:50
merhaba arkadaşlar kendime iyi bir takım cantası yapmak istiyorum ban istanbul avrupa yakasında iyi çeşit bol olan bir malzemeci tavsiye edermisiniz
teşekkürler

sipisa
19-06-2007, 01:01
merhaba arkadaşlar kendime iyi bir takım cantası yapmak istiyorum ban istanbul avrupa yakasında iyi çeşit bol olan bir malzemeci tavsiye edermisiniz
teşekkürler

güzel kardeşim okul dışındaki 20 yılı istanbul ve özellikle beyazıt, laleli tarafında geçmiş biri olarak sana sirkeciye git diyorum. orada çok var balık malzemeleri satan yerler.. Tabela olarak net bişe söyleyemem çünkü trabzondayım ve ben henüz ilk takımımı 2 gün önce aldım :D

Bozüyüklü
19-06-2007, 01:15
bence istoç a git,kısık gibi balık malzemelerinde toptancılık yapan yerler orada mevcut,hem hesaplı olur..;)

birkan
19-06-2007, 01:31
istoç benimde aklımda vardı acaba çumartesi günleri açık oluyormu orası

istanbulteam
19-06-2007, 09:27
istoç benimde aklımda vardı acaba çumartesi günleri açık oluyormu orası

Abi cumartesi açık oluyor

cem_ucar
19-06-2007, 09:48
teşekkürler

tophaneden karaköy istikametine gidişte mektebin yokuşune gelmeden solda... hertürlü av malzemesi bulabilirsin...

Ertug
19-06-2007, 10:30
Kısık'ın Karaköydeki şubesi var pazarlarida acık katlı otoparkin arkasinda 2 katlı büyük bir yer ben kamış makina ve takimlari oradan aldim

cemalsel
19-06-2007, 11:08
arkadaşlar çorlu da olta malzemesi satan yer nerede var acana bi yardımcı olabilirmiisiniz :)

REALGS
19-06-2007, 17:45
O kadar dükkan var ama malzemeler genelde kısıtlı.Çeşit yok yani.
Adam gibi bir surf kamış bulamamıştık birkaç hafta önce..

Esnaflığını sevdiğim yer ise Üsküdardaki Cengiz balıkçılık.
İlgililer bayağı.Ve forumdan olduğunuzu söylerseniz indirim var..

Karaköydeki Firar (Vira'nın yeri) ise DAM Türkiye ithalatçısı.
Ürünler ve çeşitleri iyi ama henüz sistem oturmamış.Biraz zamana ihtiyaçları var. İstoçtaki Firar içinde aynı şeyler geçerli...

Yine Karaköydeki ORKAmıydı neydi ismi, girdim ve pişman oldum.
Asık suratlı ve nerden geldinde keyfimi kaçırdın ... gibi davranan satış elemanı ile muhatap olmak zorunda kaldım...
Üstelik bilgi birikimi yetersizdi....

nedret
19-06-2007, 21:04
işcanlar çarşısının arkasında iki yer var

cemalsel
20-06-2007, 14:54
Teşekkürler Bugün Gittim Baktım.Çok Sağol :)

furunotr
21-06-2007, 01:27
Evet Kısık Karaköy'de de bir mağaza açtı ve ilerki günlerde sanıyorum Avcılar'da da bir mağaza açacak, eh Karaköy ve civarında bu kadar malzeme satan yer varken İstoç'a gitmenin pek bir anlamı kalmadı sanıyorum.

osmanaltunel
21-06-2007, 19:49
Ankara'da oturan arkadaşlar içinde ben bir tavsiyede bulunayım Dışkapı ssk. Hastanesinin karşısında semt pazarı var ( herkes orayı rus pazarı diye bilir) orada bizim üyelerimizden Turgay abimiz var istediğiniz her hürlü malzeme kendisinde mevcut size her konuda yardımcı olacaktır Güçlülerav Tel= 0 312 3114271 Ankara

slwes
26-06-2007, 19:17
bu kısık balıkcılık nerede abiler ve kardeslerim.
ne tarafında karaköyün.

bartabas
29-06-2007, 21:37
izmir de oturan ve balık avı malzemesi arayan arkadaşlar için arkadaşlar balık avı malzemesi almak için kemeraltına eğer uğrarsanız mutlaka ama MUTLAKA "ÇAĞLAR AV MALZ." e uğrayın yeri tam olarak kızlar ağası hanının hemen yan sokağında kime sorsanız gösterir. içeride çok iyi bir esnaf Faruk bey (abi) var. dalgıçlık malzemeleri dalış takımları her marka olta lar makinalar yapay yemler daha benim sayamadığım çantalar kılıflar bir sürü şey. bence en önemlisi ama en önemlisi çok ucuz ve pazarlık şansını faruk bey asla kapalı tutmuyor. kendisi bana ne olduğunu ve en son ne yapacağını söylüyor sonrası yine pazarlık yapıyorsunuz :) . örn. bi yo-zuri yapay yemi % 40 daha ucuza aldım() ) bi örn. daha vereyim aşağıdaki linki tıklayarak bakabilirsiniz aynı çanta bahsettiğim yerde 60 ytl.
() size çok yardımcı olacağına inandığım bir yer olduğu için bilgilendirmek istedim. izmirdeyseniz mutlaka birşey almadan önce birkaç yere soruyorsanız ÇAĞLAR AV MALZ. uğrayın. :cool:

sevgiyle kalın

rast gele :cool:

volcano78
25-07-2007, 22:48
bu arada kısık fırması(albastar) uskudar uncalarda sube acmıss..
bilginizee

oamac
03-10-2007, 16:56
Kısık şubeleşme adına çoğalıyor ama ben yine de öteden beri alışveriş yaptığım artık müşteri ilişkisinden öte geçtiğimiz ;
Üsküdarda Cengiz Balıkçılık (Alper ve Emre Kardeşlerim) ,
Karaköyde Spot Balıkçılık (Sinan ve Ferhat Kardeşlerim) bu iki dükkan benim evim gibi vazgeçebileceğimi sanmıyorum. Bu bir bağlılık olayı sanki arkadaşlar ilk zamanlar onlar yanımdaydı bıkmadan usanmadan yardım ettiler bana şimdi ben onların yanındayım tüm dostlarımla hadise bu.

Selamlar

ahmetkayan
21-10-2007, 19:21
bu kısık balıkcılık nerede abiler ve kardeslerim.
ne tarafında karaköyün.
selam kısık balıkçılık karaköy yolcu salonu karşısı katlı otopark ın arkasında çeşit açısından olumlu.

mallaca
23-10-2007, 20:53
Bursayı sorarsnız S.Garajda soydaş pazarına uğrayın ve Malzemeci Bayram' ı sorun Telekomdan Barış gönderdi selamı var derseniz yardımcı olur.

mors
25-10-2007, 17:17
Merhaba arkadaşlar,

Bostancıda Firar şube açmış 20 gün önce. Mağazanın yeri Bostancı civarında oturanlar için çok çok müsait. Ağırlık olarak Dam, Virax, Pelican markaları var. Malzeme çeşidi olarak Bostancı da bir malzemeci için gayet iyi geldi bana. Ürün yelpazelerini daha da geliştireceklerinden bahsettiler. Çalışanlar ve şube sahibi gayet sıcakkanlı insanlar. Fiyatları da internet üzerinden satışlarından biraz daha pahallı ama kurşun, iğne v.b gibi sık kullanılan ürünlerde gayet iyi. Sayfalarında krokileri de var. Benim gibi Bostancı civarında oturup da Üsküdar, Karaköy v.b yerlere gitmeye üşenen dostlarımızın uğramasını tavsiye ederim.

Not: Taksitlendirme de yapıyorlarmış.

Rasgele,

simendifer
26-10-2007, 11:23
Bostancı'da iki tane malzemeci var. Biri cidden pahalı satıyor, biri de elinde çeşitli ürünler bulundurmuyor. Bir yenisine ihtiyaç vardı gerçekten ama gidip görmek gerek elbette. İnşallah bu defa, gerçekten balıkçılara hitap edecek şekilde bir malzemeci açılmıştır.

ahmet10
26-10-2007, 19:31
Arkadaşlar merhaba. Çok kısa süreliğine Bursa'da olacağım. Bursa'da bulunan arkadaşlar en uygun malzemeci nerede adres yazabilirlerse çok sevinirim..
Şimdiden çok teşekkürler.

mallaca
26-10-2007, 21:15
Arkadaşlar merhaba. Çok kısa süreliğine Bursa'da olacağım. Bursa'da bulunan arkadaşlar en uygun malzemeci nerede adres yazabilirlerse çok sevinirim..
Şimdiden çok teşekkürler.

Kardeş santral garajda Soydaş Pazarı var.Oraya gir balıkçı Bayramı sor.Ona telekomdan barış gönderdi beni de sana yardımcı olur.

hakanu
09-11-2007, 22:45
yasak mı bilmiyorum ama benim kartal da balık malzemeleri dükkanım var...
eğer site yönetimince de sakıncası yoksa site üyesi dostlara liste fiyatından malzeme temin edebilirim....

nolongerregistered
09-11-2007, 22:55
eğer site yönetimince de sakıncası yoksa site üyesi dostlara liste fiyatından malzeme temin edebilirim....

Hakan bey aramıza hoşgeldiniz..keyifli paylaşımlar:)

hangi markaları satıyorsunuz şahsen benim biraz malzemeye ihtiyacım varda:rolleyes:

hakanu
09-11-2007, 23:08
teşekkürler,

dükkanımda genellikle remixon marka makina ve kamışlar var...

nolongerregistered
09-11-2007, 23:13
teşekkürler,

dükkanımda genellikle remixon marka makina ve kamışlar var...

Shimano,daıwa felan yokmu??

balikci
09-11-2007, 23:15

Merhaba hakan bey,

Siz adresinizi, telefon numaranızı v.b. gibi bilgilerinizi bu konu başlığı altına bırakın ilgilenen dostlarımız size ulaşırlar.

Site içerisinde birebir ürün satışı kurallarımız gereği aykırıdır.

nolongerregistered
09-11-2007, 23:29
Hakan bey aramıza hoşgeldiniz..keyifli paylaşımlar:)

:

Hakan bey özel mesajınıza bakarmısınız:rolleyes:

hakanu
10-11-2007, 00:20
uyarı için teşekkürler....

Nil Balık ve Deniz Malzemeleri
Hükümet Cad. No:11/36 Kartal/İst.
(kartal Hükümet Konağı karşısı)
0216 387 26 06

ALİCO
10-11-2007, 00:44
Değerli arkadaşlarım yeni bir balıkçı malzemesi satan dükkan açıldı köprünün karaköy ayağında. hemen karaköy otobüs durağının altında tarif edecek olursak. Perşembe pazarına bakan kısımda köprünün hemen altında. giderseniz ertan isminde bir arkadaşımız var tezgahın başında güleryüzlü, kıyı balıkçısı. ve çok balıklar yakalamış bir arkadaşımız. zaten alışveriş yapmaktan ziyade balık muhabbeti yapacağınızdan eminim. ben bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım kendilerini. bana öneren arkadaşım HARUN. eski ve samimi bir dostum. kıyı balıkçısı sıkı bir arkadaşım. saat 14 de gittim saat 16,45 gibi çıkabıldım dukkandan. arkadaşa harun ve benim ismimi verirseniz inanıyorumki size çok yardımı olacaktır arkadaşların......

sevgiler.

savonora
01-12-2007, 20:41
selam bartabas abi
ben izmirde oturuyorum.ben yeni başladım ve çok tecrübesizim. teknede nasıl bir kamış, makine iğne kullanılır bilmiyorum. bahsettiğin yer yardımcı olurmu ? ayarıca pazar günleri açık mı? yardımcı olursan sevinirim.yardımcı olabilecek başka arkadaşlar var ise çok çok sevinirim

ozkan01
01-01-2008, 23:08
çukurovadan selamlar arkadaşlar.Adana da büyüksaatin oralarda birçok balık malzemesi satn dükkan var ben uzun zamandır yıldız balıkçılıktan alıyorum malzemelerimi.Diğerlerinede hiç sormuyorum ama olaki bildiğiniz diğerlerinden gerçekten ucuza satıyor dediğiniz bir yer varmı??

msaribas
01-01-2008, 23:34
uyarı için teşekkürler....

Nil Balık ve Deniz Malzemeleri
Hükümet Cad. No:11/36 Kartal/İst.
(kartal Hükümet Konağı karşısı)
0216 387 26 06

Hakan abi merhaba, ben Mustafa :) Foruma hoşgeldin. Yarın yanına uğrayacağım inşallah.

deepex
12-01-2008, 02:55
herkese selamlar,

konuyu bir bakıma güncellemek adına, (ve tabiki de tavsiyeye muhtaç olduğum için =) ) avrupa yakasında, makul fiyatlı, yardımcı olabilecek, sizlerin tavsiye edebileceği malzeme satan dükkanları söyleyebilir misiniz? cumartesi biraz alışveriş yapmak istiyorum da...

kısaca bir soru daha, malzemecilerin fiyatları internetteki fiyatlara göre nasıl? bir fikriniz var mı?

şimdiden teşekkürler.

rastgele.

deepex
12-01-2008, 12:03
kimse yok mu tavsiye verebilecek? (az sonra çıkacağım da =) )

Snoopist
17-03-2008, 00:37
Spot balıkçılık karaköy

Alba shop karaköy

harun91
17-03-2008, 22:31

HUNTER34
18-03-2008, 11:41
Arkadaşlar enkolay ulaşabileceğiniz malzemeciler KARAKÖY'de
Kabataş karaköy yolu üzerinde Fransız lisesinin yanında FİRAR
Karaköy katlı otopark karşısı (Güllüoğlu tatlıcısının arkatarafı) KISIK
Karaköy iskelesinden köprüyedoğru 50 adım ilk sağ düz gidin, sağ pasaj girişinden girin kolidorun sonu SPOT

Bunların toptancıları istoçtada var. (perakendede satıyorlar) DAM hariç

KARAKÖY'ü bilmeyen de sorsun...

oamac
24-03-2008, 23:03
1- Cengiz Balıkçılık Üsküdar (Alper ve Emre kardeşler)
2- Firar Karaköy - İstoç (Taha - Hüseyin Kardeşim)
3- Spot Karaköy (Sinan yada Bekir Kardeşim)
4- Kısık İstoç - Karaköy (Mehmet Kardeşim)
Genelde buralardan alışveriş yapıyorum.
Selamlar

oamac
24-03-2008, 23:07
Ek olarak online alışverişlerimde,
1- (Atilla bey) favorim.
2-

İkisinden de alışveriş yaptım sağolsunlar çok ilgililer özellikle Atilla bey gereken yardımlarını hiçbir zaman esirgemedi ona ayrıca teşekkür ederim.
Selamlar

ertu020
30-04-2009, 21:44
arkadaşlar kalıteli misinayı nereden temin ederim selamlar

ertu020
30-04-2009, 21:45
bursa niliferde oyuruyorum

Egerceli
19-08-2009, 11:43

En kaliteli misina markası pelican, hemen hemen her balık magazasında bulabilirisniz.

56561
19-08-2009, 13:04
Trabucco nun farklı amaçlar için üretilmiş oldukça fazla türde misinası var, ben birkaçını kullandım, makine üzerinde oldukça uzun ömürlü ve kullanımı oldukça konforludur. Ben Camocast serisinden misinaları ve Saltwater ISO kullandım hala da kullanıyorum oldukça memnunum.

Starter
21-09-2009, 23:22
kadıköy deki malzeme satan dükkanlar hakkında bilgisi olan var mı ? ya da internet siteleri var mıdır ? teşekkürler

nejat vardar
21-09-2009, 23:42
kadıköy deki malzeme satan dükkanlar hakkında bilgisi olan var mı ? ya da internet siteleri var mıdır ? teşekkürler

Salıpazarı kurulan yerin önündeki otoparkın tam karşısında Karaman Avpazarı var. Çeşidi bol, fiyatı makul, satıcılar bilinçlidir.:)

Starter
21-09-2009, 23:56
Salıpazarı kurulan yerin önündeki otoparkın tam karşısında Karaman Avpazarı var. Çeşidi bol, fiyatı makul, satıcılar bilinçlidir.:)

söğütlüçeşme camiinin orada mı ?

mcm
20-11-2009, 14:17
Arkadaşlar İstoç'taki Kısık Balıkçılık akşam kaçta kapatıyor bilen var mı?
İş çıkışı gitsem malzeme alabilir miyim? diye soruyorum.

mcm
20-11-2009, 23:19
Arkadaşlar İstoç'taki Kısık Balıkçılık akşam kaçta kapatıyor bilen var mı?
İş çıkışı gitsem malzeme alabilir miyim? diye soruyorum.

Kendi sorumun cevabını kendim vereyim :(
Saat 19:00 da kapatıyorlarmış. :cool:

balli
20-11-2009, 23:30
Kendi sorumun cevabını kendim vereyim :(
Saat 19:00 da kapatıyorlarmış. :cool:

Gidip, baktın sanırım?:) Bir cevap ta bana ver bari. Konu şenlenmiş olur.;)

bahadir37
02-03-2011, 14:22
ben de izmirde geçen ryobi makinemi aldığım dükkanı tavsiye ederim geçen gün de asso misina aldım dükkanda 18 lira makine de ecusima 8000vi 85 liraya aldım oldukça fiyatlı bir malzemeci hisarönünde

TheFisherKing
09-06-2011, 17:05
Benden de bir tavsiye; İstanbul - İSTOÇ'taki malzeme satan dükkanlar aradığınızı rahatça bulabileceğiniz bir mekanlardır. Yalnız bu işe yeni başlıyorsanız ve girdiğiniz her malzemeciden tavsiye alacaksanız başınız dertte demektir, emin olun sorduğunuz soruların hepsine sorduğunuz kişi sayısı kadar farklı cevap alacaksınız. Bu nedenle tecrübelerin sizi profesyonelleştireceğini unutmamak gerek,

Dikkat etmenizi tavsiye edeceğim bir başka konu da ürün alırken özellikle çok iyi kontrol etmeniz ve özellikle satıcıların gazına gelip çok satılıyor diye ürün almamanız. Belirleyici etkenin sizin ihtiyacınızı görecek malzemeler olduğunu unutmamalısınız.

Bu işe yeni başlamış biri olarak naçizane alışveriş tavsiyelerim. Tecrübeyle sabittir ;)

haliloz95
28-06-2011, 14:37
cengiz balıkçılığa eminönü kabataş beşiktaş şişli den otobüs veya ido ile nasıl giderim bilgisi olan var mı?

ahtapot2
16-09-2011, 14:09
cengiz balıkçılığa eminönü kabataş beşiktaş şişli den otobüs veya ido ile nasıl giderim bilgisi olan var mı?

Eminönü Kabataş ve Beşiktaş'tan motor veya vapurla Üsküdar'a geçin.. Şişli'deyseniz de Beşiktaş ya da Kabataş'a inin önce..

Üsküdar'da indikten sonra önce 100 metre sağ tarafa doğru yürüyorsunuz sonra karşıya geçip sağ tarafta görünen büyük camii yönüne doğru ilerleyin.. Caminin oraya gelince şehirlerarası otobüs yazıhanelerini göreceksiniz.. Ordan ara sokağa girince 50 60 metre ilerde soldaki dükkan..

Zaten vapurdan inip şehirlerarası otobüs yazıhane ya da balaban durağı diye sorarsanız tarif ederler.. toplam mesafe yürüyerek 5 6 dk..

KANLIKAYA
21-09-2011, 16:03
Merhaba arkadaşlar konunun güncellenmesi açısından İzmir' de tavsiye edeceğiniz Balık avı marketleri var mı?