üyelerin tecrübesine dayalı malzeme firmaları bilgileri

Konu, 'Takım Çantası' kısmında remorg tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. remorg

remorg Tuncer

İstanbulda balik avı malzemeleri alabilecegimiz uygun bir yer varmı?
    bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

2. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Merhaba Tuncer,
    İstanbula hoş geldin.
    İstanbul da nerelere gidebilirsin bilemem ama bir kaç yer önereyim.

Bu için merkezi Karaköy ve sirkeci.
    Kaliteli ürün istiyorsan Karaköyde OGAN SEA, MARİNE ni önerebilirim, Fındıklıdan Karaköye gelirken sağda. Aynı yol üzerinde çok sayıda malzemeci var. Sirkecide Doğubank yanında Rastgele balıkçılık var.

Diğer merkez (Uzakdoğu cenneti) ise İkitellide İstoç çarşısı. 3 ve 4. adada Kısık, Özkurt, Virox (perakende satmaz) vb çok sayıda firma var. Fiyatları biraz daha uygundur.

Anadolu yakasında biryer öneremeyeceğim ama Kadıköy ve Üsküdarda bulabilirsin.
    B unun haricinde Boğaz boyunca çok sayıda seyyar satıcı var. Ama %15-25 daha fazla ödemeyi göze alacaksın

3. simendifer

simendifer Sennur

Karaköy'de spot balıkçılığa uğramanı öneririm :p Aradığın her marka malzemeyi bulabilirsin. Yeri nerede dersen, oraya gidince sor herkes gösterir ;)

4. remorg

remorg Tuncer

sennur istanbulu hiç bilmeyen birine tarif eder gibi tarif edersen cok sevinirim.
    Çünki ben istanbulu hiç bilmiyorum. Şu anda bostancıdayım. Ona göre tarif edersen çok sevinirim.
    şimdiden çok teşekkürler.

5. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Tucer en kısa yol atla denizotobüsüne ver elini eminönü yada karaköy. Tavsiyem sabah erken çık 3-5 saat keyifle dolaşırsın. Hatta köprü üzerinde balıkçıları izlemek dahi sana 1 saat kaybettirir.

Dikkat et yankesiciler (kapkaççılar) boldur oralarda

İyi alışverişler

6. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    Kisik Balikçilik

Arkadaşlar Ben Izmirliyim Arada Bir Istanbula Gidince Hep Istoş Denilen Yerdeki Kisik Balikçiliktan Malzemelerimi Aliyorum Izmirdeki Çoğu Büyük Yer De Ordan Aliyor :) %25 Daha Ucuz

7. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Tuncer, Bostancıda isen, Bektasm'ın da dediği gibi en kısa yol, deniz otobüsüne atlayıp gitmendir. Ama dersen ki başka bir yol yok mu ? Elbette var ama daha uzun... Bostancı'dan Kadıköy'e geçmen gerekir ki bu da en az 45 dakikanı yolda geçireceksin demektir. Kadıköy'den de Karaköy vapuruna bineceksin... Karaköy'e iner inmez Galata köprüsünün ayağına doğru ilerle ve orada spot balıkçılığı sor (Karaköy'ün en ünlü malzemecisidir). Herkes gösterir zaten orada ;)

8. cognitor

cognitor

Favori Kamış:
    Sadece olta
    Arkadaşım, bostancıdan 2 numaralı otobüse binip üsküdar son durakta inmeniz yeterli, orada kadıköye giden dolmuşların (sarı olanlar) durağı nerde diye sorarsınız, dolmuş durağına gelince ordaki esnaftan birine CENGİZ BALIKÇILIĞI sorarsanız gösterirler. Durağa çok yakın. Benca İstanbul daki en uygun fiatlar orada. Spot balıkçılıktan alışveriş yapmış biri olarak ben size Cengiz Balıkçılığı öncelikle öneririm.

9. simendifer

simendifer Sennur

Evet bu da olabilir tabi... En olmadı istediklerinizi oradan da bulamazsanız (ki cognitor alışveriş yaptığına göre bulacaksınızdır), Üsküdar'dan geçersiniz Karaköy'e ;)

10. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Anadolu yakasında kadıköyde 2 tane balık malzemesi satan yer var bir tanesi iskelede, kadıköy pendik dolmuşlarının yolcuları indirdiği sokak veya onun yan sokağında. 1 tanesi söğütlü çeşme salı pazarının orada. Üsküdarda merkez caminin orada cengiz balıkçılık var orası gayet uygun satıyor. Bostancıda tren istasyonunun oralarda balık avı malzemesi satan dükkanlar var ama hiç gidip oralardan malzeme almadım fiyatlar ne alemde hiç bilmiyorum.

11. Mawric

Mawric

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    Torik ve Çipura
    Arkadaşlar Ankara`da balık avı malzemesi nereden alınır?

Merhaba Arkadaşlar Ankara`da balık avı malzemesi nereden alınır? İstanbul olarak her yeri biliyorum ama Ankara`da bazı av malzemeleri satan yerler (bunlarda da doğru düzgün birşey bulunmuyor) dışında bir bilgim yok, her çeşit malzeme bulabileceğim veya tavsiye edeceğiniz bir yer varmı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Rastgele...:eek:

12. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Merhaba Tolga. Balık malzemesini genellikle dışkapı tarafından alıyoruz. Malum balıkçıların çoğu bu bölgede. Yiba çarşısı ve çarşının karşı tarafındaki balıkçılar uygun olabilir. Pazarlık yapmadan hiçbirşey alma bu arada!

13. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Cengiz Balıkçılık'ın telefonu var mı?

14. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    CENGİZ BALIKÇILIK
    Eski keresteciler Cad.No:2, Tel: (0216) 492 67 34
    Balaban,Üsküdar,
    İSTANBUL

15. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Supersiniz
    Çok teşekkür ederim.
    Anında 3 cevap birden alıyorum.
    Var mı bizim gibisi?;)

16. turker

turker

Favori Kamış:
    olta

dıskapıya sanırım otobusle gidicez ama dediğin carsıyı nasıl bulabiliriz acaba djemr basitce tarif edebilir misin şimdiden tesekkurler

emrah arkadasımıza ben de Allah tan rahmet dilerim mekanı cennet olsun

17. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Kızılay - Ulus tarafından gidecekseniz Dışkapı otobüsüne binin. Dışkapı köprüsünde yada bir önceki durakta inebilirsiniz(Antik hamam karşısındadır). Hemen sol tarafta Yiba çarşısını görürsünüz. Diğer av-balıkçılık malzemeleri satan balıkçılarda sağlı sollu Dışkapı köprüsüne doğru yer alır....

18. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    ankaradaki diğer yerlerden bahsedeyim.Necatibey Cad. Necatibey Köprüsüne gelmeden önce ve geçince sağ tarafta av malzemeleri satan yerler var.sanırım 3 tane.Sakarya cad. balıkçıların orda pasajda var.ve ayrıca bayındır sok aksoy iş hanında var.Kime yakınsa baksın.alternatif olarak buralara bakabilrsiniz.Ama öncelik olarak dışkapı pazarında olanlara bakın derim.Bu arada maltepe pazarındada bir tane malzeme satan yer vardı.Metin abinin yeri.Maalesef pazar yıkıldı veya taşındı diyeyim.O bayağı ucuz veriyor ve muhabbetine doyum olmuyor.Onu yeni yerini inşallah bulursam burayada yazarım.

19. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    bence internet uzerinden almak en kolay cözüm, adamlar 2-3 içersinde getiriyorlar ve guvenli ben daha once yaptım, avantajı hemen hemen her markaya ait tum urunlere ulaşabilmeniz, bunu yapan 2-3 tane iyi site var sanırım sizde bunları biliyorsunuzdur

20. kykh

kykh

Ostimdede artık yeni bir yer var av mazemeleri satıyo ve baya geniş kapsamlı bir mağaza ostim göbekten merkez petrol den sağa ostimin içine dönünce 75 100 m ilerde sağda yurtiçi kargonun yanında tavsiye ederim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.