Slikon zargana

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Balıkçı Amatör tarafından paylaşıldı.

1. Balıkçı Amatör

Balıkçı Amatör

Favori Kamış:
    Olta
    Balık malzemeleri satan sitelerde değişik boylarda slikon zargana satılıyor. Bunu kullanan veya ne amaçla kullanılabileceğini bilen varsa lütfen yazsın.

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    küçük olanlar iri istavrit,palamut(bende dahil) avında kullanılıyor büyük olanları bildiğim kadarıyla levrek avında kullanıyorlar

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Salih bey umarım sorularınıza doğru cevapları alıcaksınız.:)

Lakin sizden imza ayarlarınıza Doğum tarihinide yazmanızı rica edicem ki hitapta kusur etmiyelim.;) Rasgele

Saygı ve sevgilerimle.
    Allaha emanet olun.

4. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    Kızıldenizde avlanacaksan :))) oralarda saldırgan ne tür balık varsa sen ona kullanabilirsin. zira bu tür yemlere genelde iri boy dişli balıkların hemen hemen hepsi saldırır.

5. Balıkçı Amatör

Balıkçı Amatör

Favori Kamış:
    Olta
    Cevaplarınız için teşekkürler. Ben bu yemi kıyıdan at çek suretiyle kullanmayı düşünüyorum. Zira başka imkanım yok. Ne dersiniz, şansım olur mu acaba?

6. avozer

avozer av.özer zayim

Favori Kamış:
    5 litrelik bidona sarılı 90lık misina
    En İyi Avı:
    avcı 16,5 kg
    Palamutun oynadığı güzel bir yer bulursan, şamandıra, arkasına tüy ve iki adet sahte zarganayı aralıklarla bağlarsan kıyıdan 20-25 m. ileri atıp çekerek palamut alabilirsin. Ama palamutun oynadığı yerleri bulmak gerekiyor. Şu aralarda palamut başladı diyebilirim.

7. araştırıcı

araştırıcı Levent Bekir

En İyi Avı:
    akya
    Üç renk tercih edebilirsin..
    Saf BEYAZ..
    ŞEFFAF SİMLİ ....
    TÜTÜN RENGİ (AÇIK RENK OLANINI KASTEDİYORUM) SİMLİ...

Şamandıra kullan ve 1.5 kulaç sonraya zargana bağla.... Zargana güzel yüzsün.... Eğri ve kıvrılarak yüzmesi balığı cezbetmez.... İstersen araya 1 edet tüy koyabilirsin... Dolaşmaması için hiç bağlamayabilirsin...
    Şamandırayı sararken şapır şupur ses çıkarsın... :) Tabi bunu kamışa vereceğin ritim ve sarma hızıyla başarabilirsin...
    Kıyıya yaklaştığında ritmini azcık düşür...
    Balık takılınca acele etme...
    Gerekirse kıyıya sürükle... Çünkü şamandıra tam anlamıyla balığı sarmanı kısıtlayacaktır...
    Levrek yakalarsan kendini gösterme.. Mutlaka devamı vardır....
    GERİSİ... AFİYET OLSUN.... :)
    Selamlar..
    Rastgele..

8. themad2

themad2 Serdar

hiç görmedim hiçte kullanmadım.

9. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Silikon zarganalar Fransız malı Ragot marka ile kendini duyurmuş daha sonra birçok firma taklitlerini imal etmişlerdir.Lakin Ragot marka Raglou yani düz renk ve simli olanları hariç çoğu verimli değildir.Piyasada ilk icat eden bu firma olduğu için genelde ragot diye anılır, tıpkı tüm sahte balıklara rapala denildiği gibi :confused: Tigre çizgili modeli , ragbar ise kafa kısmında kurşun olanıdır.Bu üç yemde levrek balığında iyi çalışır.Raglou tipleri ise arkadaşların da dediği gibi palamut avında iyi sonuç verir.Çapari olarak düzenlenir ve tekne arkasından çekilir.Levrekte ise kıyıdan at-çek usulü ve tekne arkasından gezdirilerek kullanılır.Sistem uzun oltada olduğu gibidir , bölgeye göre kurşunlu ve kurşunsuz olarak takım hazırlanır.