nasıl bi zıpkın almalıyım??

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında kado_fire tarafından paylaşıldı.

1. kado_fire

kado_fire

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg kefal
    zıpkın avını hiç denemedim ama o işede el atmaya kararlıyım bu alanda hiç bi bilgim yok bana ne gibi bir zıpkın önerirsiniz..bu arada bu konuda cok amatör oldugumu düsünerek bi tavsiyede bulunursanız sevinirim..tam olarak isimleri ve yaklasık olarak fiyatlarını da ekleyebilirseniz bana büyük bi iyilik yapmıs olursunuz..

2. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    82lik free-sub al goldenhorn 205ytl 6 taksit makarasıda var şiş kanalıda gülegüle kullan istersen 140 ytl olmaso modelide var makara + şiş kanalıyok apena var 140 ytl 90lık şiş kanallı makara yok

3. Mert Arslan

Mert Arslan Mert Arslan

Favori Kamış:
    Okuma Helios 2.40mt 15-45 / Okuma V-System 2.28mt 3-12gr LRF
    Favori Makine:
    Daiwa Freams 2500A
    Nerede satılıyor bu ürünler...

Saygı ve sevgilerimle

4. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    karaköy tophanada yunus balık avii free-sub satar apneayıda galata köprüsü altında spot balıkcılık war oradan temin adebilirsin

Son düzenleme: 17 Temmuz 2006
  5. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
  6. atomik07

atomik07

Favori Kamış:
    Zıpkın, Olta
    En İyi Avı:
    17 kg Akya
    ben ikincisini kullanıyorum çok memnunum. avcılığı geliştirene kadar makaraya gerek görmedim ama sonraları büyük balıkları görmeye başlayınca makara taktım. makara takma yeri var.

7. ermanunal01

ermanunal01

Favori Kamış:
    Zıpkın,Olta
    En İyi Avı:
    Ahtapot 1 kg
    kado abi bende 13 yaşında amatörüm.benim ilk aldığım zıpkın Yılmaz 75.Sen Şimdilik Bir Öğrenmek İçin Diyorsan Sana Tavsiye Ederim.Kaliteli Bir şEy.Ama Hep Kullanacam Dersen Cressi Sub Makaralı 100 liük Güzel Ama Biraz Pahalı Olabilir.)Eniştem Kullanıyor Oradan Biliyom)D)

8. Yaaaa Erman senmeymişsin beee
    Demek bizim senden öğreneceklerimiz varmış. Aferim sana

9. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ermancım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz :)

10. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    Arkadaşım öncelikle yeni başlıycağın için bence ucuz ve mümkün olduğu kadar kısa tüfek kullanmanı tavsiye ederim ki bence 75lik bir zıpkın senin için ideal,marka olarakta arkadaşlarımın dediği tüfekler free sub olsun,apnea olsun ve özellikle esperasub senin için şu anda ağır kaçar özellikle esperasub fiyat açısındanda zorlar.Sen yavaş yavaş kullanmayı öğreniceğin için bence bi tane 75 lik yılmaz al kendini geliştirdikçe modelini,boyunu arttırırsın çünkü bu iş sadece zıpkın almakla bitmiyor onun şiş ölçüleri,lastik uzunluk ve kalınlık ayarları var o yüzden hemen alışamazsın ve seni aşıcak bir tüfeklede hemen verim alamazsın.Saygılar

11. sargonnas

sargonnas

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kefal 1,5kg
    slm bende zıpkınla avlanmaya bu yaz başladım.65 lik yılmaz marka bir zıpkın kullandım.çok adi olduğunun farkındayım fakar başlangıç için ve bişeyler oğrenene kadar yetti.şimdi kaliteli bi zıpkın almak istiyorum param yeterse giysi de alcam.100lük alba almayı düşünüyorum inox teflon şişli sizce nasıl.iyi değilse ne onerirsiniz.imdiye kadar ki avlarım 3 adet kefal bir adet dil 2-3 adet mırmır 2 tane karagoz tesekkurler.

12. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    Sevgili sargonnas öncelikle imza ayarlarınızı yaparsanız sizi daha yakından tanıyabiliriz :) Bence yılmazla işi biraz öğrendiyseniz zıpkınınızın boyunu 90a çıkarabilirsiniz,fiyat aralığı olarakta 150 200 ytl civarında bir free sub yada apneayı tercih edin derim fakattt bir çok arkadaşım apneanın lastik sertliklerinden ve kombinasyonlarından memnun olmadıkları için lastiklerini picasso veya freesub ile değiştirdiler bunuda belirteyi.Elbise olarakta bir çok çeşit elbise var piyasada 100 ytlye de var 1000 ytlyede,ben seatech kamuflaj kullanıyorum son derecede memnunum ama ben yinede derimki kıyafeti iice düşündükten sonra alın iice araştırın çünkü habire alınan bişi dil sonuçte deniz altındasınız ve rahat etmeniz gerekiyor.Saygılarımla

13. sargonnas

sargonnas

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kefal 1,5kg
    sağol hocam.fakat alba zıpkın hakkında fikrini soylememişsin onu da belirtirsen sevinirim.buna ilaveten bir arkadaşım bana omarsub excalibur carbon mimetic bir zıpkın onerdi.netten inceledim bir karara varamadım.alırsam abartmış olur muyum??? teşekkürler

14. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    sevgili sargonnas alba konusunda bişi diyemiycem çünkü hiç kullananını görmedim,bilmiyorum.Omer excalibur güzel bir zıpkın oldukça kullanışlı ve performanslı ama başlangıç için seni zorlayabilir.Bu tür ileri derece zıpkınlardanda performans almak senin dalış kabiliyetinle doğru orantılıdır yani henüz başlangıç aşamasındayken böle bir zıpkın seni zorlayabilir dolayısıylada dalıştan soğumana bile sebep olabilir kaanatindeyim,saygılar

15. sargonnas

sargonnas

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kefal 1,5kg
    dalıs konusunda bi problemim olduğunu düsünmüyorum acıkçası.yaklasık 2,5 dakika dalabiliyorum ortalama.bazılarına gore oldukça az olabilir ama bence iyi süre.bir de berhan hocam sen ne marka ve model zıpkın kullanoysun merak ettim paylaşırsan sevinirim

16. darbaz

darbaz

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    orfoz 8 kilo
  17. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    Sevgili sargonnas benim bahsetmek istediğim dip sürenle alakalı birşey değildi ayrıca 2,5 dakika gayet iyi bir süre :) serbest dalışta balık avcılığı için uygulanan bir kaç teknik vardır;agaşon,kule,baskın,taşaltı,örümcek gibi ben bunlardan bahsetmiştim.Bu teknikleri ne kadar iyi uygulayabilirsen avcılığında o kadar gelişir.Ben ahşap açık kafa zıpkın kullanıyorum 90lık ya da avına göre 100lük.( resimde önümde duran 90lık ahşap makaralı bir freesub)

18. berhan

berhan

Favori Kamış:
    hertürlü olta takımı
    En İyi Avı:
    16,5 kg akya
    tabiki konuşuruz ekledim msn ini

19. mgrafik

mgrafik Mustafa

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    En İyi Avı:
    ahtapot 4-5 kg
    ARKADAŞIM SEN YENİ BAŞLADIĞINA GÖRE BENCE
    6o yada 75 lik apnea marka şiş kanallı powerpoint zıpkın al ben kullanıyorum
    çok iyi tavsiye ederim hiç şaşma yapmıyor yalnız biraz lastik sert kas yapabilirsin :)
    bunu sana muhtemelen taş altı yada sığ bölgelerde suda gezinerek av yapacağını düşündüğüm için tavsiye ediyorum ...

diğer seçenek daha büyük zıpkın boyları olacak 90 ve üzeri açık denizde avlanmak için olacaktır bu biraz pahalı olur çünkü ekipmanda ister yanında elbise-bıçak-kalite palet-maske-bot yada tekne v.s....

bence küçükten başla geliştir...

mustafa
    maltepe/ist

20. mgrafik

mgrafik Mustafa

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    En İyi Avı:
    ahtapot 4-5 kg
    bu arada bu yaz akçayda yeni mahalle civarında çok daldım
    güzel birkaç levrek vurdum çok güzel yerler oralar kıymetini bilin

ama en beğendiğim yer altınoluk ....