PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük Çekmece Gölü......

Yakamoz
11-07-2006, 14:12
Herkese Merhabalar....
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzre Büyükçekmece Gölünde avlanan arkadaşlardan göl ve orada avlanabilinecek balık türleri hakkında bilgi almak istiyorum.
Bahse konu gölde avlanan arkadaşlar ne tür takım ve yem kullandıklarını ve bunlardan en iyi hangisinden verim aldıklarını anlatırlarsa memnun olurum.
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Sağlıcakla kalın

Yakamoz
11-07-2006, 15:09
Birde burada yani Büyükçekmece gölünde kızılkanat tutulduğunu duydum bu doğrumudur acaba

Yakamoz
12-07-2006, 13:12
Arkadaşlar burayı içinizde hiç bilen yokmu ALLAH rızası için :D :D
Şu acemi balıkçıdan yardımlarınızı esirgemeyin :D :D

carphunters
12-07-2006, 13:43
buyukçekmece gölünde bol mıktarda israil sazanı ve kızılkanat var
oraya gitme niyetınız varsa hadımköy tarafından avlanmanızı tavsiye ederim
yem olarak bulabılırsenız özellikle solucan bulamazsanız hamur ile deneyin
yanınıza yemlemek için ,israillileri bir araya toplamak için kuzu yemi, küspe ve piliç yemi de alırsanız şov yaparsınız

Yakamoz
13-07-2006, 10:50
buyukçekmece gölünde bol mıktarda israil sazanı ve kızılkanat var
oraya gitme niyetınız varsa hadımköy tarafından avlanmanızı tavsiye ederim
yem olarak bulabılırsenız özellikle solucan bulamazsanız hamur ile deneyin
yanınıza yemlemek için ,israillileri bir araya toplamak için kuzu yemi, küspe ve piliç yemi de alırsanız şov yaparsınız
Üstadım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için
Yanlız bir şey sormak istiyorum takım olarak tek iğneli şamandıralı takım mı yoksa üç veya dört iğneli dip oltasınımı tavsiye edersiniz

carphunters
13-07-2006, 12:46
tek veya çift iğneli şamandıralı takım daha fazla iğneye gerek yok
hazır gitmişken ıkı üç tane de dip oltası alın yanınıza ayıptır:D

Yakamoz
13-07-2006, 15:41
tek veya çift iğneli şamandıralı takım daha fazla iğneye gerek yok
hazır gitmişken ıkı üç tane de dip oltası alın yanınıza ayıptır:D
Üstadım verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler
Çok yararlı oldu eline sağlık
Bu arada ayıp olmasın diye yanıma dip oltasıda alıcam :D :D
Sağlıcakla kal

kovboy
13-07-2006, 18:27
b.çekmece gölünde arkadaşın dedigi gibi bol miktarda israil sazanı mevcut ama bunun yanında yayın ,turna ,levrekte mevcut yayını genelde pareketeyle yakalıyorlar turna ve levrek için şamandıralı takım canlı yem kullanıyorlar. sazan için genelde yaylı dip oltası kullanılıyor yem olarak küsbeli hamur, solucan kullanılıyor

arifkara
13-07-2006, 18:42
kanallara gidersen
ufak balık çıkıyor
israil sazanı,kısılkanat,ufak çivi,ufak levrek ufak yayın
gölün geniş alanında avlanırsan
büyük balık tutabilirsin
yayın,turna,kara sazan
yem sazana mısır
yayına solucan,tavuk ciğeri , kızılkanat canlı
turnaya kızılkanat canlı
kaşığa nadir vuruyor
turna için sazlı bosna daha verimli

Yakamoz
14-07-2006, 12:12
Beyler verdiğiniz bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim
Gereki bilgileri aldım şimdi burada av yapmam için geri kalan biraz şans
Sağlıcakla kalın

hamit569
21-09-2006, 22:48
Herkese Merhabalar....
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzre Büyükçekmece Gölünde avlanan arkadaşlardan göl ve orada avlanabilinecek balık türleri hakkında bilgi almak istiyorum.
Bahse konu gölde avlanan arkadaşlar ne tür takım ve yem kullandıklarını ve bunlardan en iyi hangisinden verim aldıklarını anlatırlarsa memnun olurum.
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Sağlıcakla kalın
[QUOTE=hamit569]şimdi abicim sana yanlış bilgiler verenler var gittilermi bilmem yoksa atıyolarmı büyük çekmecede israil sazanı çıkmaz ve istanbulun balık avı için en güzel gölü ben aboneyim oraya her hafta ordayım her nekadar çounluk solucan kullansada ben hamur atarım ve sayıca yanımda bulunanlardan hep daha fazla yakalarım çıkan balıklara gelince hamur kullanırsan kızıl kanat yakalamamana imkan yok ayrıca en az 3 beş tanede sazan çekersin açığa yakın yerlerde atarsan büyük sazan hamurla çekmememene imkan yok ama solucanla elin boşta döne bilirsin turna yakalaman biraz zor yakalama şansın yüzde 10 yayına gelince gece kalırsan belki sazan sezonunun her nekadar sonu olsada hamurla başarı sağlarsın 17 yıllık balıkcılık hayatımda sazanın nasıl yakalanıcanı çok test ettim ve bence ençok başarı alınan yöntem hamur dur tabi sade hamur deil çekmeceye yakınsan bence başka yerede vakit geçirme 35 yada 40 lık misina küçük kancalar la iş görürsün sazanın en fazla çıkarabileceğin büyüklüğü yüzde 90 2 yada 2,5 kilo dur ona göre ayarla ama kızıl kanatlarda gelsin istersen kancaları fazla büyütme benden bukadar

burakgum
15-01-2007, 16:07
Arkadaşlar,

B.Çekmece gölünde belli bir yeriniz var mı? Hem tanışmış oluruz hem de biz acemiler sizlerin deneyimlerinizden faydalanabiliriz :)

nadirtürker
15-01-2007, 23:25
Arkadaşlar selam Büyükçekmeceden sual ettiğinizi gördüm,gitmeyenlere faydası olur diye bende birşeyler yazayım.E-5 ten giderseniz Beylikdüzünü bitirirken sağa Hadımköy sapağından (Kıraç-Çakmaklı) girerseniz gişelere gelmeden son ışıklardan sola hemen yüzmetresonra tekrar sola tali yol(Fatih Üniversitesi)artık bu yol sizi Karaağaç köyüne götürür.Karaağaç köyünün altında avlanabilirsiniz(Setüstü) ama şimdi oranın zamanı değil.yola devam ederseniz Bahşeyiş köyüne gelirsiniz, Köyün içinde sağda tabelayı görürsünüz ikinci bakkala gelmeden( Katırcın ) bu kanalın sağ tarafı burda büyük balık çıkma olasılığı azdır. Köyün içinden hemen aşağı inerseniz köyün köprüsü köprünün ayağindan hemen sola patika yola girerseniz su boyunca tem köprüsüne doğru burdada avlana bilirsiniz.Köprüyü geçerseniz zaten göreceksiniz sağ taraf kanalın karşısı, sol taraf tem köprüsünün altına göle doğru götürür.Yanlız şimdi sular çekik adalar meydanda buralardan canlı küçük balıkla testere(Rus levreği) solucanla 1/2 Kg kızılkanat ve israil yakalayabilirsiniz.Yine köprüye dönelim,ve devam edelim yol hafif (S)çizerek sizi yukarıya Ahmediye köyü köprüsüne getirir,sol taraf hemen Ahmediye köyü ve tem gişeleri sağ taraf Çatalca.Ahmediye köyünün içinden suya iniliyor ama bilmiyenlere pek tafsiye etmem avlanacak yerleri bulmanız uzun sürer,birde köyün balıkçıları buralara ağ ve davul bırakıyolar her daim.Ahmediyeden Büyükçekmece ye devam ettiğinizde Tepecik köyü köprüsüne geleceksiniz köprüyü geçmeden sola kanal boyu ilerlerseniz gölün açıklığına olta atarsınız,geçer geçmez sola dönerseniz(Taş ocakları) yol boyunca olta atabilirsiniz yolun sonu küçük bir koy eher koyun ağzını ağlarla kapatmamışlarsa burasıda güzel balık yapıyor.Simdi en son aldığım istikbarat balık aşağida mezarlığın ordaymış. Sazlıbosnadan iki haftadır kayda değer birşey yokmuş.Umarım birilerine faydası olur.Selamlar,Saygılar

romeo_1x
10-12-2007, 11:45
Arkadaşlar merhaba;

Bu hafta sonu b.çekmece gölünde balık tutmayı düşünüyorum.yakın zamanda gideniniz var mı? varsa balık durumu nasıl bilgi verebilirmisin rica etsem.

Teşekkürler

romeo_1x
10-12-2007, 12:27
Arkadaşlar merhaba;

Bu hafta sonu b.çekmece gölünde balık tutmayı düşünüyorum.yakın zamanda gideniniz var mı? varsa balık durumu nasıl bilgi verebilirmisin rica etsem.

Teşekkürler
arkadaşlar yok mu online olup yardımcı olabilecek :(

KoRSaN
10-12-2007, 16:22
10 gün önce büyükçekmecedeydim tekne bulabirsen ordan çok güzel turna,sazan,israil sazanı,yayın ve kızılkanat alabilirsin hemde çok büyük boyda kiloluk ama teknen yoksa dip atıp baya uzun beklersin:rolleyes:

KoRSaN
10-12-2007, 16:23
Tepecik köyünün ilersine gitmene tavsiye ederim

tarcan
10-12-2007, 16:43
10 gün önce büyükçekmecedeydim tekne bulabirsen ordan çok güzel turna,sazan,israil sazanı,yayın ve kızılkanat alabilirsin hemde çok büyük boyda kiloluk ama teknen yoksa dip atıp baya uzun beklersin:rolleyes:

Kardeş,
Özellikle çok büyük boyda demişsin.
Bu saydığın Balıkları Sen gördünmü orada yada hiç tutma imkanın oldumu?
( Turna Sazan ve Yayın)

KoRSaN
11-12-2007, 01:56
Abartmıyorum 1 metre boylarında turnalar yakalamışlar;)Benim tutma imkanım olmadı vaktim olmuyor ama gördüm tekneyle 3 kişi yaklaştı onlar indirdiler boyum kadar turnalar vardı ve kara sazan vardı teknenin sahibini tanıyorlarmış 5 olta atmışlar çevrede balıkçılar var anlaşırsanız kiralarsınız:cool: ve arkadaşım turna çekti kıyıdan(1 tane)... Oranın yerlisine sorun söylerler çekenler var;) Tekne ayarlayabilirseniz çok güzel balık alabilirsiniz.Bende ordan balık çıktıgını sanmıyordum ama o balıkları görünce fikrim degişti.Balık açıkta!:rolleyes:

tarcan
11-12-2007, 09:09
Abartmıyorum 1 metre boylarında turnalar yakalamışlar;)Benim tutma imkanım olmadı vaktim olmuyor ama gördüm tekneyle 3 kişi yaklaştı onlar indirdiler boyum kadar turnalar vardı ve kara sazan vardı teknenin sahibini tanıyorlarmış 5 olta atmışlar çevrede balıkçılar var anlaşırsanız kiralarsınız:cool: ve arkadaşım turna çekti kıyıdan(1 tane)... Oranın yerlisine sorun söylerler çekenler var;) Tekne ayarlayabilirseniz çok güzel balık alabilirsiniz.Bende ordan balık çıktıgını sanmıyordum ama o balıkları görünce fikrim degişti.Balık açıkta!:rolleyes:

Muharrem Kardeş,

Ben Büyükçekmeceliyim ve
hem göl hemde deniz ile uğraşan Profosyonel Balıkçı tanıdıklarım var.

Senin bahsettiğin balıklar bu gölde kalmadı.

+ Açık dediğin yerde kalmadı. Suyun dibide çamur.

romeo_1x
12-12-2007, 13:31
arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirmeler için,çok faydalı olacaktır :))

KoRSaN
12-12-2007, 23:22
Muharrem Kardeş,

Ben Büyükçekmeceliyim ve
hem göl hemde deniz ile uğraşan Profosyonel Balıkçı tanıdıklarım var.

Senin bahsettiğin balıklar bu gölde kalmadı.

+ Açık dediğin yerde kalmadı. Suyun dibide çamur.

Kardeş sanamı inanayım gözlerime mi inanayım.Adamlar gözümün önünde tartılar yanımda arkadaşlarda vardı orda kıyıdan av yapan yakındakilerde görüp geldiler.Telefonum kamera özelligi olsaydı çekerdim. ;)

tarcan
13-12-2007, 09:11
Kardeş sanamı inanayım gözlerime mi inanayım.Adamlar gözümün önünde tartılar yanımda arkadaşlarda vardı orda kıyıdan av yapan yakındakilerde görüp geldiler.Telefonum kamera özelligi olsaydı çekerdim. ;)

Keşke Bana Kardeş diyebileceğin yaşta olsaydım.
Ama malesef aramızda 17 yaş var...

Sen muhtemelen geçen senelerden bahsediyorsun.
Evet taa geçen seneye kadar doğru idi ,
Bacak kadar Yayınlar,kol kadar Sazanlar çıkıyordu.
Bu sene suların çekilmesi ile büyük çoğunluğu tükendi malesef.

Bir dahaki sefere Fotoğraf çeker ve Beni mahçup edebilirsin mesela.

...

Ve Ben olsaydım burnumun dibinde Büyükçekmece'de bunca balık varken
Tekirdağ'a kadar gitmezdim.

Tekirdag tarafında tavsiye edebileceginiz göl veya baraj varmı? Forumda araştırdım ama yeni bir bilgiye ulaşamadım.Sazan,turna veya yayında olur,tutabilcegim iyi verim alabilcegim bi yer tavsiye ederseniz sevinirim.Buarada tavsiye ediceginiz tatlı suda hangi yemi kullanırsam verim alabilirim.

Vereceğiniz Cevaplar için şimdiden Teşekkürler.
Saygılar,

KoRSaN
13-12-2007, 23:29
Kusura bakma 'kardeş' dedigim için art niyetim yoktu. Ben bu seneden ve 15 gün önceden bassediyorum,ve tekneyle tuttuklarını söylüyorum.Teknem olsa herhalde büyükçekmeceye abone olurum ama tekne gibi bir imkanım yok ilerde olcak inş.Buarada sen haklısın,Gece gündüz büyükçekmece gölüne yakın oldugun için ne yaparlarsa haberin oluyordur ben yanlış görmüşüm onları başka gölden tutmuşlar yollarını kaybedince tekneyle büyükçekmece gölü kıyısına demir attılar pardon!Nese yolum oraya her düştügünde yanımda resim çekebilcegim bir cihaz götürcem...
Fırsat buldukça istanbul dışınada giderim.Bu tekirdag ile sınırlı degil,bu haftasonu zamanım var bu ayırdıgım zamanda tekirdag gitmeye karar verdim arkadaşlarım ile.Burda balık çıkıyor diye burda çakılı kalmak zorundamıyım,Büyükçekmece bize 20-30 dk buraya herzaman giderim.İstanbul dışında herhangi bir göl veya denize herzaman gitmek imkansız böyle bir fırsatım varken onuda T.dağ'da degerlendircem...Hadi iyi akşamlar.

tarcan
14-12-2007, 10:55
Kusura bakma 'kardeş' dedigim için art niyetim yoktu. Ben bu seneden ve 15 gün önceden bassediyorum,ve tekneyle tuttuklarını söylüyorum.Teknem olsa herhalde büyükçekmeceye abone olurum ama tekne gibi bir imkanım yok ilerde olcak inş.Buarada sen haklısın,Gece gündüz büyükçekmece gölüne yakın oldugun için ne yaparlarsa haberin oluyordur ben yanlış görmüşüm onları başka gölden tutmuşlar yollarını kaybedince tekneyle büyükçekmece gölü kıyısına demir attılar pardon!Nese yolum oraya her düştügünde yanımda resim çekebilcegim bir cihaz götürcem...
Fırsat buldukça istanbul dışınada giderim.Bu tekirdag ile sınırlı degil,bu haftasonu zamanım var bu ayırdıgım zamanda tekirdag gitmeye karar verdim arkadaşlarım ile.Burda balık çıkıyor diye burda çakılı kalmak zorundamıyım,Büyükçekmece bize 20-30 dk buraya herzaman giderim.İstanbul dışında herhangi bir göl veya denize herzaman gitmek imkansız böyle bir fırsatım varken onuda T.dağ'da degerlendircem...Hadi iyi akşamlar.

Haydi hayırlısı o zaman.

Balığın bu kadar bol olduğu bir yerde senden sıkı bir av bekliyorum.
Eğer "tekne yok nasıl avlanayım" dersen
tekne konusunda yardımcı olabilirim.

Sen yeterki avla... fotoğraflı raporunu koy...

KoRSaN
14-12-2007, 20:10
Madem sen tekne ayarlıcan ben haftasonları gelirim.Nasıl olsa ücretsiz tekne...:p Gerekirse bir balıkçı ile anlaşılırım ag attırırım,orda balık yoksa ag'da gelmez.Varsa zaten çıkar.

tarcan
14-12-2007, 22:51
Madem sen tekne ayarlıcan ben haftasonları gelirim.Nasıl olsa ücretsiz tekne...:p Gerekirse bir balıkçı ile anlaşılırım ag attırırım,orda balık yoksa ag'da gelmez.Varsa zaten çıkar.

Beleş tekne yok öyle,
balıçıya ağ ile avlattırmakta yok.

varsa balık ,tutar raporu koyar ahada Site bak bunlar buradan çıktı denir.

Neyse genç arkadaşım ,

inşallah balık vardır .

KoRSaN
15-12-2007, 00:46
ya yemin ediyorum gözlerimle gördüm adamlar turnaları indirdiler.İçim gitti.Bende o güne kadar balık ne arar burda diyordum ama balık gerçekten kıyıdan çıkmıyor çıksa bile tek tük...Ben ag işini sen balık yok dedin o bakımdan dedim ag attırayım balık varsa zaten ag takılır, resmini çeker sana gösteririm yoksa zaten boş çıkar diye dedim.Normalde ben öle göle giden biri degilim,göl balıgını yemiyorum.Denizi tercih ederim,göle genellikle arkadaşlarım gidiyor bende takılıyorum onlara kışın çamurda çekilmiyor göl yazın vakit gecirmekte birebir...şimdi T.dag neden gidiyorsun dersen onada arkadaşlar çagırdı,söz verdim gidiyorum.Göle dedigim gibi arasıra ama en çok deniz tercihimdir.iyi akşamlar.

tarcan
15-12-2007, 22:50
Tamam be Muharrem sıkma canını.
Şimd burada vardı/yoktu olayına girmeyelim.

Bende tatlı su avını sevmem ama ;
Havanın güzel olduğu bir hafta sonu atlar gideriz,
hem sohbet eder hemde şansımızı deneriz.

Sanada iyi akşamlar.

nolongerregistered
16-12-2007, 00:19
ya yemin ediyorum gözlerimle gördüm adamlar turnaları indirdiler.İçim gitti.Bende o güne kadar balık ne arar burda diyordum ama balık gerçekten kıyıdan çıkmıyor çıksa bile tek tük...Ben ag işini sen balık yok dedin o bakımdan dedim ag attırayım balık varsa zaten ag takılır, resmini çeker sana gösteririm yoksa zaten boş çıkar diye dedim.Normalde ben öle göle giden biri degilim,göl balıgını yemiyorum.Denizi tercih ederim,göle genellikle arkadaşlarım gidiyor bende takılıyorum onlara kışın çamurda çekilmiyor göl yazın vakit gecirmekte birebir...şimdi T.dag neden gidiyorsun dersen onada arkadaşlar çagırdı,söz verdim gidiyorum.Göle dedigim gibi arasıra ama en çok deniz tercihimdir.iyi akşamlar.

ağ atınca bizede bilgi ver balık varmııı yokmuu;)

:cool:

KoRSaN
16-12-2007, 04:22
ağ atınca bizede bilgi ver balık varmııı yokmuu;)

:cool:

Yasak başladı.

osmantasci81
17-12-2007, 22:41
Peki bu yasak ne zaman bitiyo

esabi
18-12-2007, 09:15
Yasak başladı.

ağ yasağımı başladı allah allah benim bildiğim ağ atan insanlara her zaman balık avı serbestti:confused:

KoRSaN
18-12-2007, 11:06
ağ yasağımı başladı allah allah benim bildiğim ağ atan insanlara her zaman balık avı serbestti:confused:

Ben turna için kastedmiştim abi:o Ag'da turna yakalasakda serbest mi? İster istemez ağ turna takılcagı için demiştim...serbestse gidip attırırım.Sorun degil.

krbnscrts
15-03-2009, 00:21
Merhabalar, bu yakın zamanda Büyükçekmece gölüne Ahmediye köyüne gitmeyi düşünüyorum.Sizce sazan için tam olarak nerde avlanmalıyım ve nasıl bir takım kullanmalıyım tatlı suda acemi sayılırım yardımcı olursanız sevinirim.Birde yayın için kurbağa kullanmak istiyorum acaba göl civarlarında satan bir balıkçı bulabilirmiyim şimdiden çok teşekkürler....

karlobaba
24-04-2009, 13:47
büyük çekmece gölü idaal yem solucandır.

karlobaba
24-04-2009, 14:04
yayın balığı, sülük, göl midyesi ,kokutulmuş tavuk kursağı , kokutulmuş dalak , tavuk yürekve ciğeri ile tutulabilir.

unique
24-04-2009, 14:58
Merhabalar, bu yakın zamanda Büyükçekmece gölüne Ahmediye köyüne gitmeyi düşünüyorum.Sizce sazan için tam olarak nerde avlanmalıyım ve nasıl bir takım kullanmalıyım tatlı suda acemi sayılırım yardımcı olursanız sevinirim.Birde yayın için kurbağa kullanmak istiyorum acaba göl civarlarında satan bir balıkçı bulabilirmiyim şimdiden çok teşekkürler....

Sazan avı,bahsettiğiniz yani 15 Mart -15 Haizran arası avlanmaya kapalı olan bir dönemdir.

mutis99
26-04-2009, 13:49
dedikleri doğru olabilir üstad ama dün gittik b.çekmeceye 100 kiş iarasında tam toplarken bir kızılkanat vurdu çektik...umnutlandık ama alamadık bişey

balli
21-09-2009, 21:57
israil'dir abi. oradan 2 şeker çuvalı tutmuşluğum var.

Eee, peki nasıl götürdün?:eek: :D

esabi
21-09-2009, 21:59
israil'dir abi. oradan 2 şeker çuvalı tutmuşluğum var.

bende biliyorumda genede avı yapanın onayını almak gerekiyor değilmi :) :)
bu aylarda sazan yavruları kıyılarda yemleniyorlarda;) ;)

esabi
21-09-2009, 22:00
Eee, peki nasıl götürdün?:eek: :D

Abi balık olsunda götürmek önemli değil hem büyükçekmece gölünde arabanın içinden balık tutabiliyorsun:) :)

çirkin-kral
26-09-2009, 20:23
Slm arkadaşlar.Yazılanların hepsini okudum.Bende yeni başladım bu balık işine.Bugün büyükcekmece gölünü gittim gezdim.Olta atanlar dan birkaç bilgi edindim.Gördügün kadarıyla gölü durumu şu.
Göde baraş kapaklarının oldugu yerden balık yakalanmaktalar.Diger kısımları hakkınad hiçbir bilgim yok ama.Sazan yakalaynları kendim gördüm.1 kg lık 2 kg lık olta atanların dediklerine göre 8 kg sazanda yakalıyorlarmış kıyıdan.