PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13. İstanbul balık avı organizasyonu - (Tekneden) yapıldı 23 Mart 2008

Pages : [1] 2

barisozulu
23-03-2008, 20:19
Evet eve gelir gelmez fotograf makinemdeki resimleri ve kısa videoları açtım ve hepsine tekrar tekrar baktım, onları uygun bir zamanda yükleyeceğim şu an çok ama çok yorgunum. Ama herkeze çok ama çok teşekkür ediyorum çok güzel bir gün geçirdik eşim ve ben en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.

önder güdücüler
23-03-2008, 20:37
kesinlikle güzel bir gündü(tuttuğumuz balık az olsa bile) bu organizasyonda katkısı olan herkese çok teşekkür ederim

esabi
23-03-2008, 20:39
emeği geçen herkese kendim ve eşim adına sonsuz teşekkürler güzel bir av ve güzel bir gün oldu

esabi
23-03-2008, 20:41
kesinlikle güzel bir gündü(tuttuğumuz balık az olsa bile) bu organizasyonda katkısı olan herkese çok teşekkür ederim

azmı:confused: ben ve eşim toplam 7 kg tuttuk:)

hunter33
23-03-2008, 20:44
azmı ben ve eşim toplam 7 kg tuttuk

7 kg mı :confused: :confused: nereden buldunuz o kadar balıgı,hangı ara tuttunuz :)
tebrıkler...bende 2 kısı 3,5 - 4 kg falan cıktı.

önder güdücüler
23-03-2008, 20:44
azmı ben ve eşim toplam 7 kg tuttuk

bir çok kişi oltaların karışması nedeniyle fazla balık tutamadı siz gayet iyi yer tutmuşsunuz

esabi
23-03-2008, 20:47
7 kg mı nereden buldunuz o kadar balıgı,hangı ara tuttunuz :)
tebrıkler...bende 2 kısı 3,5 - 4 kg falan cıktı.

sağolasın bende sizi tebrik ederim:)

bir çok kişi oltaların karışması nedeniyle fazla balık tutamadı siz gayet iyi yer tutmuşsunuz

eşim acemiydi hatta hayatında ilk defa istavrit tuttu(daha önceki aynalıyı saymıyorum)yani acemi şansı diyelim:)
bende eşimin tuttuğu balıkları ayıklamaya ve karışan oltaları açmaya çalıştım:(

seckint
23-03-2008, 20:59
bende herkese teşekkür ederim
çok güzel birgündü
darısı 14. cüye :)

CoNTRoLLeR
23-03-2008, 21:09
Organizasyona katılan herkese çok çok teşekkürler. Kendi adıma iyi bir av ve iyi bir organizasyon geçirdim. İş yerinden benimle birlikte gelen iş arkadaşlarım ve abilerimde çok güzel bir gün geçirdiklerini ve onlar adına teşekkür etmemi istediler. Özellikle dönüşte bir çok kişinin katılımıyla tekneyi düğün yerine döndüren horonlar, halaylar ve diğer oyun havaları süperdi :) Sabah ilk buluşmadan akşam son kişiyle tokalaşıp öpüşene dek her dakikasından büyük zevk aldım. Herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.

Ayrıca arkadaşlarımın fotoğraf makineleriyle çektiğimiz fotoğraf ve kısa videoları en kısa zamanda ayrı bir konu açarak hepinizle paylaşacağım..

waffen
23-03-2008, 21:13
Ben hala denizdeymişim gibi sağa sola sallanıp duruyorum:D
2-2.5 kg arası balık Allah bereket versin
Tabiki dostlarla güzel geçen bir gün hepsinden güzel:)

arzu_ipek
23-03-2008, 21:17
İNANIN GELMEYİ ÇOK İSTEDİM
BİR DAHA Kİ SEFERE
TŞK LER
Ben hala denizdeymişim gibi sağa sola sallanıp duruyorum:D
2-2.5 kg arası balık Allah bereket versin
Tabiki dostlarla güzel geçen bir gün hepsinden güzel:)

tarcan
23-03-2008, 21:19
Sabısızlıkla bekleyipte katılamadığım bu Organizasyonda ;

Sizleri Mutlu görmek çok güzel.

Eğlenceli bir İstanbul günü yaşadığınız için çok memnun oldum.

Umarım bir dahakine Bende yanınızda olacağım...

.

esabi
23-03-2008, 21:23
Sabısızlıkla bekleyipte katılamadığım bu Organizasyonda ;

Sizleri Mutlu görmek çok güzel.

Eğlenceli bir İstanbul günü yaşadığınız için çok memnun oldum.

Umarım bir dahakine Bende yanınızda olacağım...

.

Tarkanım bu gün kaçırdıklarını belki gelecek sefer bulamayacaksın.
bence gelmeliydin...

ozgurcan
23-03-2008, 21:26
Perşembeden beri devam eden hastalığım malesef bugunde benim peşimi bırakmadı. Dun "yarına bişeyim kalmaz giderim" diye istoçtan alışveriş yapmaya bile gittim. Hatta çekim için televizyondan gelicek arkadaşları bile organize etmişken, bu sabah saat 6da hazırlanmak için uyandığımda ateşimin hala 38 derece olması sebebiyle malesef aranıza katılamadım.:( eminim ki çok guzel muhabbetlern olduğu bol balığın tutulduğu güzel zaman geçirmişsinizdir arkadaşlar.
Organizasyonda emeği geçen herkeze teşekkür eder katılan herkezdenn ve bu organizasyonda emeği geçen her arkadaşımdan "kesin geliyorum"dememe rağmen hasta olduğumdan dolayı gelemediğim için ayrı ayrı özür dilerim. Bir dahaki organizasyondan en az 1 hafta önce evden çıkmayıp kendime çok iyi bakıcağıma ve hasta olmıyacağıma söz veriyorum.:( :( :(

2good4U
23-03-2008, 21:29
Ah ah gelecektim ama 2 hafta üst üste gelen uykusuzluk engel oldu. Biraz daha geç saatte beyerbeyinden üsküdara tüm kıyıyı taradım ama burun kısımları erkenden kapan müdavimler kovaları doldururken kuytu yerlerden verim alamayınca 2 istavrit alıp avı erken noktaladım :( Bir sonraki organizasyona inşallah. Ama anladığım kadarıyla bir sonrakine 3. bir tekne gerekecek :)

CoNTRoLLeR
23-03-2008, 21:29
Perşembeden beri devam eden hastalığım malesef bugunde benim peşimi bırakmadı. Dun "yarına bişeyim kalmaz giderim" diye istoçtan alışveriş yapmaya bile gittim. Hatta çekim için televizyondan gelicek arkadaşları bile organize etmişken, bu sabah saat 6da hazırlanmak için uyandığımda ateşimin hala 38 derece olması sebebiyle malesef aranıza katılamadım.:( eminim ki çok guzel muhabbetlern olduğu bol balığın tutulduğu güzel zaman geçirmişsinizdir arkadaşlar.
Organizasyonda emeği geçen herkeze teşekkür eder katılan herkezdenn ve bu organizasyonda emeği geçen her arkadaşımdan "kesin geliyorum"dememe rağmen hasta olduğumdan dolayı gelemediğim için ayrı ayrı özür dilerim. Bir dahaki organizasyondan en az 1 hafta önce evden çıkmayıp kendime çok iyi bakıcağıma ve hasta olmıyacağıma söz veriyorum.:( :( :(

Geçmiş olsun Özgür hocam umarım şimdi daha iyisindir, gerçekten çok güzel bir gün geçirdik, ama biliyorsunuz balikavi.net alesinin bir araya gelipte iyi bir gün geçirmediğini tarih yazmamış, o yüzden bundan sonraki ilk organizasyonda telafi edersiniz kaçırdığınız günü :)

ozgurcan
23-03-2008, 21:36
Bekir varya nasıl bekliyodum bugünü sana anlatamam. Geçen organizasyonda öyle keyif almıştım öyle eylenmiştim ki anlatamam sana. bu seferki için dun gittim istoça bol malzeme aldım. insanların ihtiyacı olur diye fazla fazla malzeme aldım. elimde rahat 14-15 takım çapari var, birsürü kurşun var 200gr 150 gr.lık. makineme bakım yaptım, yemeğimi hazırladım. akşam teker teker kontrol ettim. sabah kalktım gene ateşim 38 delirdim anlatamam sana. sabah Şennur ile Suata mesaj atarken sinirden zor attım mesajları. ama naapiyim kafamı zor kaldırıyodum yastıktan. inşallah birsonraki sefere

lava
23-03-2008, 21:42
Organizasyonda emegi gecen herkese teşekkürler.
İlk defa aranıza katılmama ragmen son derece samimi, sıcak ve yardımsever hareketlerinizden dolayı tüm katılımcılara da Teşekkür etmek isterim
Bugün bir şeyi anladım o da acemi bir arkadaşımla böyle bir organizasyona katılmayacagımı.Karışan oltasını açmaktan, Olta bağlamaktan, Tuttuğu bir kaç balığı oltadan çıkartmaktan Sadece 1,5 kilo balık alabildim:(
Teknede daha önce kamış kıran olmuşmuydu bilmiyorum ama bugün onuda gerçekleştirdi. Gerçi iyiki kırdıda son 1 saatte balık yakalayabildim:)

Orhanın balıklarından 4 adet çaldığını tekneden indikten sonra söylemeside cabasıydı:)

Herkese tekrar teşekkürler.
En kısa zamanda görüşmek ümidiyle

CoNTRoLLeR
23-03-2008, 21:46
Bekir varya nasıl bekliyodum bugünü sana anlatamam. Geçen organizasyonda öyle keyif almıştım öyle eylenmiştim ki anlatamam sana. bu seferki için dun gittim istoça bol malzeme aldım. insanların ihtiyacı olur diye fazla fazla malzeme aldım. elimde rahat 14-15 takım çapari var, birsürü kurşun var 200gr 150 gr.lık. makineme bakım yaptım, yemeğimi hazırladım. akşam teker teker kontrol ettim. sabah kalktım gene ateşim 38 delirdim anlatamam sana. sabah Şennur ile Suata mesaj atarken sinirden zor attım mesajları. ama naapiyim kafamı zor kaldırıyodum yastıktan. inşallah birsonraki sefere

Yapacak birşey yokmuş önce sağlık zaten, sağlığın iyi olsunda daha nice organizasyonlara birlikte katılırız, kendimi senin yerine koyuyorum ve seni çok iyi anlayabiliyorum gerçekten üzülürdüm bende. Tekrar geçmiş olsun malzeme her zaman lazım boşa gitmeyecek aldığın malzemeler :)

CoNTRoLLeR
23-03-2008, 21:48
İlk defa aranıza katılmama ragmen son derece samimi, sıcak ve yardımsever hareketlerinizden dolayı tüm katılımcılara da Teşekkür etmek isterim
Bugün bir şeyi anladım o da acemi bir arkadaşımla böyle bir organizasyona katılmayacagımı.Karışan oltasını açmaktan, Olta bağlamaktan, Tuttuğu bir kaç balığı oltadan çıkartmaktan Sadece 1,5 kilo balık alabildim:(
Teknede daha önce kamış kıran olmuşmuydu bilmiyorum ama bugün onuda gerçekleştirdi. Gerçi iyiki kırdıda son 1 saatte balık yakalayabildim:)

Orhanın balıklarından 4 adet çaldığını tekneden indikten sonra söylemeside cabasıydı:)

Benim kovadanda ara sıra balık eksiliyordu acaba onda da mı parmağı var bu işi yapanın :D:D:D

Şaka bir yana katıldığınız için teşekkürler, ailemiz genişliyor samimiyetimiz artıyor, hiç bozulmasın bu güzel ortam ;)

lathander
23-03-2008, 22:11
oyy oyy gece 22.43 olmuş benim tekne hala yanaşamadı sallanıp duruyoruz..
kara tuttu galiba :D

emeği geçen ve hoş sohbeti olan tüm dostalara teşekkürler.
nişanlımla 1.5 kiloya yakın tutmuşuz, birazda pazardan ekleyerek afiyetle yedik. Bizim tuttuklarımız daha lezzetliydi.
Bir tek, tam balık yapacak saatte oltaları bırakmamız şanssızlık oldu ama olsun zaten çok yorulmuşuz orda fark etmiyor insan.
bendeki fotoları yarın eklerim şimdi uyuyup bu sallantının geçmesini umuyorum :rolleyes:

miccron
23-03-2008, 22:12
Öncelikle tüm katılımcıları tebrik eder, yorumlarınızı imrenerek okuduğumu belirtmek isterim:) Harika vakit geçirdiğinize hiç şüphe yok.

Resimlerinizi bekliyoruz, ancak açılış benden olsun:rolleyes:

alperalp4
23-03-2008, 22:14
Tüm dostlara iyi akşamlar,
Bugünün organizasyonunda emeği geçen Sennur hanıma;Suat beye,Necmi abiye ve aklıma gelmeyen tüm aile mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ederim.Balık az da olsa çok eğlenceli bir gün oldu bizler için.Herşeyden önemlisi sizleri tanımak fırsatı doğdu;) Hiç bir zaman Allah eksikliğinizi göstermesin ve hep beraber nice birlikteliklere diyorum....:)
Esen kalın,görüşmek üzere:) :) :) ;)

alperalp4
23-03-2008, 22:45

Geçmiş olsun senide aramızda görmek ve tanuışmak isterdim.İnşallah bir daha ki sefere.Kendine iyi bak:)

dede
23-03-2008, 22:53
bu resimlerde benden organizasyon çok mükemmel oldu fakat ben hala sallanıyom onun için ben hep diyorumki karadan organizasyon daha iyi olur tabiki kendi fikrim tekrar buluşmak üzere katılan herkese teşekkürler

[/IMG] (] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

(][IMG)

dede
23-03-2008, 22:54
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

[URL=][IMG]

dede
23-03-2008, 22:56
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

alperalp4
23-03-2008, 23:10
:) [/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

Kemal abicim makinanın deklanşörüne kuvvet:)
Resimler harika çıkmış.Bende de çok güzel resimler var.İnşallah siteye nasıl aktaracağımı öğrenirsem hepsini koyacağım.:D Sağlıcakla kal...Görüşmek üzere...:) ;)

alperalp4
23-03-2008, 23:16
Benim kovadanda ara sıra balık eksiliyordu acaba onda da mı parmağı var bu işi yapanın :D:D:D

Şaka bir yana katıldığınız için teşekkürler, ailemiz genişliyor samimiyetimiz artıyor, hiç bozulmasın bu güzel ortam ;)

Bekir'cim ,senin ayağının uğuru bugünüm konusu oldu biliyorsun;)
Birdaha ki sefere senin kanatlarına yakın olacağım.:) Şaka bir yana sizlerle tanışmak güzel.tekrardan görüşmek dileği ile;)

Suatreis
23-03-2008, 23:18
Değerli dostlarım, eklemiş olduğunuz fotoğraflar ansınızın ortadan kaybolur ise sakın telaşlanmayın.;) Organizasyon konumuz hakkında genel bir düzenleme yapılacaktır ve tüm foto lar derlenecektir. Bu durum sizlerin foto eklemesine engel olmamaktadır.:)

CoNTRoLLeR
23-03-2008, 23:21
Birdaha ki sefere senin kanatlarına yakın olacağım.:) Şaka bir yana sizlerle tanışmak güzel.tekrardan görüşmek dileği ile;)

Arkadaşlarıma şans getirebildiysem ne mutlu bana :p inşallah abi bir dahaki sefere görüşmek üzere.

moti
24-03-2008, 00:45
Sizleri böyle mutlu gördükçe en az bizlerde (Sedat-Ulvi-Tuncay) Çok mutlu olup sizlerin aranızdaymışız gibi hissediyoruz. Hele omuz omuza daha evvelki orglarda beraber olduğumuz arkadaşları resimlerdede olsa görmek çok güzel.:)

İstanbuldan
24-03-2008, 03:39
Ben son andaki aksilik yüzünden gelemedim. Çok şey kaçırdığımı biliyorum. :( :( Ağlayacam yaaa... Şennur ablamı görmeyi çok isterdim,zaten en çokta ona üzüldüm. Bekir abiyle tanışacaktık. Diğer abilerimle ablalarımla tanışacaktım. Bir tane bile balık tutmasaydım da gelseydim keşke... Ama Allah izin verirse bir dahakine işten istifa edip gelicem.;)

56561
24-03-2008, 06:28
Çok keyif aldık, emeği geçen herkese teşekkürler. Balık çok bol değildi ama ben amacıma nihayet ulaştım.Artık benim hanım da balık yakalamanın tadını aldı :) .Artık balık tutkuma daha sıcak baktığından eminim...

alihandaghan
24-03-2008, 07:25
Organizasyona emeği geçen herkese çok teşekkürler,
Büyük keyif aldık, Tekrar buluşmak dileğiyle

alihandaghan
24-03-2008, 07:27
Fotoları bekliyoruz.

kembas
24-03-2008, 08:05
öncelikle bu organizasyonda emegi gecen tüm herkese cok teşekkür ederim.

ben abim ve kuzenim (ayastafanos balıkcısı ibrahim abi)aracılıgı ile organizasyona katıldık.ibrahim abiyede ayrıca teşekkkür ederiz....

her ne kadar balık az olsada,15 dk da bir oltalar karıssada,güzel gecen bir gündü.
amatör balıkcılık ruhunu hissedebildigimiz,kaynaşmayı yaşayabildigimiz bir gündü......

diger arkadaslar gibi bende birdahakinin karada olmasini tercih ederim...

saygılar&selamlar

nayman
24-03-2008, 08:28
herşey için herkese çok teşekkürler harika bir gündü aslında balık tam yaparken akıntı kıyıya itiyor biz oradan uzaklaşıyoruk ama şu gerçek var ki balık için değil sizler için oradaydım ve amacıma ulaştım

istavrit
24-03-2008, 08:30
Öncelikle Sitemin güzel insanlarını tebrik edeyim ,daha sonra katılamadığım için üzüntülerimi belirteyim :rolleyes: ...Neşeniz daim avınız bol olsun :)

Conqueror
24-03-2008, 08:31
Organizasyona katılan herkesi ,kutluyorum gerçekten fotolardan müthiş bir organizasyon olduğu görülüyor :)

seckint
24-03-2008, 08:38
Organizasyona katılan herkesi ,kutluyorum gerçekten fotolardan müthiş bir organizasyon olduğu görülüyor :)

bende katılmayanları kınıyorum :p

önder güdücüler
24-03-2008, 08:39

alper tırsiyi yemeden önce fotoğrafını çekmişsindir inşallah

Conqueror
24-03-2008, 08:40
bende katılmayanları kınıyorum :p

Ben cumartesi balıktaydım pazar çalıştım ,hala kınıyormusun :mad:

seckint
24-03-2008, 08:43
Ben cumartesi balıktaydım pazar çalıştım ,hala kınıyormusun :mad:

kusura bakma ben kınarım benim işim bu :D:D

SedatMert
24-03-2008, 08:43
Organizasyona katılan ve emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Biz organizasyona katılamasak ta gönlümüz sizinleydi.

Conqueror
24-03-2008, 08:45
kusura bakma ben kınarım benim işim bu :D:D

devam et o zaman seço :D

ayastafanos Balıkçısı
24-03-2008, 08:54
Fatih,gözlerimiz seni aradı. Ele ele bizim kızancıklar bi damat oynadı ki ööööööööf şaneydi...

Conqueror
24-03-2008, 08:55
Fatih,gözlerimiz seni aradı. Ele ele bizim kızancıklar bi damat oynadı ki ööööööööf şaneydi...

Merhaba İbrahim amca ,Pazar malum nöbet vardı okuldaydım :( o yüzden aranızda olamadım

KEYF&KEDER
24-03-2008, 09:05
bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım

Belki balık yok denecek kadar azdı ama dostuk ortam ve arkadaşlıkkar süper idi
halen o güzel günün sarhoşluğundayım

kısacası balık bahane ortam şahane oldu nice organizasyonlarda buluşmak diğiyle

KRAL_BALIKÇI
24-03-2008, 09:06
Deniz organizasyonunun 13 cüsünde tüm dostlarla beraber olmanın sevinci hala içimizde
Uzun bir yolculuktan sonra sizlerle olabildim.Balık bahane dostluklar yine şahaneydi.
Hani balıkta yok degildi;)
Bu organizsasyonumuzda geçen seferki gibi degil
valla
12 adet istavrit :eek:
1 adette tirsi tuttum.:)
eeeee çeneden vakit kalmadı ki:p
Emegi geçen tüm dostlarımı canı gönülden kutluyorum.
Umarım 14 cüsünde de sizlerle beraber yine bu mutluluğu yaşarım.
Her şeyiyle dört dörtlük bir organizasyona daha,imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Teşekkürler balıkavi.net

Conqueror
24-03-2008, 09:07
Merak ettiğim listede adı yazılı olan herkez katıldı mı organizasyonu ,yani rekor kırıldımı :)

KEYF&KEDER
24-03-2008, 09:10
Merak ettiğim listede adı yazılı olan herkez katıldı mı organizasyonu ,yani rekor kırıldımı :)

rekoru kıramadık sen gelmiş olsaydın rekoru kıracaktık vede tutulan tüm balığı sana verecektik çarşı olarak:D :D :D

Conqueror
24-03-2008, 09:11
rekoru kıramadık sen gelmiş olsaydın rekoru kıracaktık vede tutulan tüm balığı sana verecektik çarşı olarak:D :D :D

Ben balık sevmem bilmiyormusun yoksa :)

kurtuluş
24-03-2008, 09:16
slm.Bu organizasyona katılan gelmek isteyipde gelemeyen .herkeze bu org.için uğraşan ve sonunuda alnının akı ile başaran sevgili sennur abla ya ve suat reise ayrıca teknede tanışma fırsatı bulduğum sevgili necmi abiye isimi unutduğum oltasını kıran arkadaşa . istavrit çaparisi ile tırsi çeken alper abiye bizlere en ii şekilde her konuda yardımcı olan bilgilerini bizlerle paylaşan herkeze sonsuz teşekkür ederim.Umarım bir dahaki org.dahada süper geçecek.ve sizleri tanıdığım için çok mutluyum.iyiki varsın balıkavı.net
herkese sevgi ve saygılar hee bu arada fotolar bir an önce yayınlansın:p :D ;)

feyyaz
24-03-2008, 10:45
Arkadaşlar ben kendi açımdan mutluydum.Eski dostlarımla karşılaştım,tam bir hanımefendi olan Sennur kızımın annesi başta olmak üzere yeni dostlar edindim.Balık benim için bahaneydi,farkında olmadan bir tavalıkta ondan bile almışım.Keyif aldım,Damat kardeşimize deyip......arkadaşlar andık.Daha ne olsun?

Mavigok
24-03-2008, 10:51
Arkadaşlar bende herkese çok teşekkür ederim. Çok güzel bir günde. Bizde hemen hemen 3'ü ilkkez balığa çıkan arkadaşlarla beraber 5 kişi 3 kg çektik. Günün büyük bir kısmını oltaları açmakla geçirdiğimiz için. bir dahakini çok uzatmadan yapalım biz çok eğlendik.:)

simendifer
24-03-2008, 10:56
Arkadaşlar, katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Gerçekten çok keyifli bir gündü. Tabii ki yazacaklarım bu kadar değil ancak, muhasebecimiz burada + teklifler hazırlamam lazım, o nedenle bir süre sitede olamayacağım. Allah'tan çay molası verdi iki cümle yazabildim. Daha sonra ayrıntılı bir şeyler yazacağım. Akşama doğru görüşmek üzere, epey yoğunum... :(:(

Linke bakın bu arada. Yayını ben izleyemedim ama CD si muhtemelen Perşembe elimizde olacak. ;)

ACCO
24-03-2008, 11:34
Merhaba arkadaşlar,

dün o kadar yorulmuşum ve tekne tutmuş ki... hala bastığım zemin sallanıyor gibi geliyor.

karışan misinalarımız ayırmakta ve kopan fırdöndümüzü ve bilimum malzemelerimizi tedarik etmekte gösterdiği yakın ilgi için önder arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.

eskiden balıkçılarla pazarlık yapardım, ama balık tutmaya başladıktan ve zorluklarını gördükten sonra her ne kadar ağ ile tutmuş olduklarını bilsem de pazarlık yapamıyorum. tüm gün boyunca eşimle beraber çift kişilik mesai harcayıp sayısını unuttuğumuz çapari takımlarını hiç edip sadece 1,5 kg istavrit yakalayabildik. akşam kızarttık, yanınada yeşil salata. bir arkadaşımızı davet ettik ... balık ve maç keyfi yaptık " yaşasın cimbom"... tabii balıklar bitmedi ve ben emek verdik ziyan olmasın diye kendimi öyle bir zorlayarak istavrit yemişim ki hala balık kokusu geliyor :(((

kısacası herşey için çok teşekkürler....

korni
24-03-2008, 11:40
valla resimlere baktım gerisinide bekliyorum :D:D
azıma bal sürüp bırakmayın takipteyim :D

aranızda olmak isteyipte olamayan bendeniz sizleri tebrik ederim en kötü balık avınız böyle olsun birdahaki organizazyonlarda birlikte olmak ümidi ile emeği geçen herkeze teşekkürler :)

KEYF&KEDER
24-03-2008, 11:45
valla resimlere baktım gerisinide bekliyorum :D:D
azıma bal sürüp bırakmayın takipteyim :D

aranızda olmak isteyipte olamayan bendeniz sizleri tebrik ederim en kötü balık avınız böyle olsun birdahaki organizazyonlarda birlikte olmak ümidi ile emeği geçen herkeze teşekkürler :)

merhaba koral abi daha bu neki arkadaşlar çekilen resimleri eklesinler o zaman görün

abi inşallah birdahaki sefere aramızda olursunuz
şunun şurasında nisan ayına ne kaldıki;) :rolleyes:

diren
24-03-2008, 12:00
Herkese çok ama çooook teşekkür ederim.

Yunusların takibinde de olsak harika bir organizasyondu. :)
İnanılmaz eğlendim, güldüm, hopladım, zıpladım, halay bile çektim. Oltaları karıştırdım, karışanları açtım ya da açtırdım (Bekir, bu konuda sana ne kadar teşekkür etsem azdır), sayısız çapari heba ettim, iğne batmamış parmak bırakmadım, iki elim kanda da olsa kopan misinamı bağladım (şaka değil, iğnenin biri öyle kötü battı ki tam o anda da misina bağlamam gerekti :( o halde mızmızlanmadan o misinayı bağladım ya, kendim bile hayretteyim), tüm bunlarla birlikte balığımı da tuttum ve de tutturdum :D

Tutturdum demişken: Sevgili kaptancığım, adını bilmesem de, ben orama burama iğne batırırken azimle oltamı boş bırakmadığın, balık skorumu arttırdığın, altımızda avlanan tüm arkadaşlarla oltayı karıştırdığın ve kendimi sürekli olta açarken buldurduğun için sana da çok teşekkür ederim.
Hala yanıtını bulamamış olsam da, 70-80 metre derinlikten çekilirken bir takımın bu kadar çok başka oltalara karıştırılmasının elbet bilimsel bir açıklaması vardır :rolleyes: Hayır anlamadığım, benim kasnak niye kimseyle karışmadı da seninki karıştı hep :p :D

Necmi abicim, ilk organizasyonda şu eşli danslar olayına çalışalım derim :D
İbrahim abicim, konuyu biliyorsun, beni sigarasız ve çorapsız bırakma ;)
Sennur, Sevil abla ve Suat... Sizler için ne yazsam az gelir, o yüzden yazmıyorum, zaten geç kaldım, İzmit'e doğru yola çıkmam gerek. :eek:

Organizasyonda olan tüm avdaşlarımı sevgiyle kucaklıyorum, iyi ki sizleri tanıdım ve iyi ki varsınız... :)

Herkese baş baş...

önder güdücüler
24-03-2008, 12:00
Merhaba arkadaşlar,

dün o kadar yorulmuşum ve tekne tutmuş ki... hala bastığım zemin sallanıyor gibi geliyor.

karışan misinalarımız ayırmakta ve kopan fırdöndümüzü ve bilimum malzemelerimizi tedarik etmekte gösterdiği yakın ilgi için önder arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.

eskiden balıkçılarla pazarlık yapardım, ama balık tutmaya başladıktan ve zorluklarını gördükten sonra her ne kadar ağ ile tutmuş olduklarını bilsem de pazarlık yapamıyorum. tüm gün boyunca eşimle beraber çift kişilik mesai harcayıp sayısını unuttuğumuz çapari takımlarını hiç edip sadece 1,5 kg istavrit yakalayabildik. akşam kızarttık, yanınada yeşil salata. bir arkadaşımızı davet ettik ... balık ve maç keyfi yaptık " yaşasın cimbom"... tabii balıklar bitmedi ve ben emek verdik ziyan olmasın diye kendimi öyle bir zorlayarak istavrit yemişim ki hala balık kokusu geliyor :(((

kısacası herşey için çok teşekkürler....

balık tutmak kadar size yardımcı olmakta beni çok mutlu ediyor muhabbetiniz için ben teşekkür ederim

alperalp4
24-03-2008, 12:10
alper tırsiyi yemeden önce fotoğrafını çekmişsindir inşallah,

Abi selam,
evet evde de bir kaç resim aldık tirsi kardeşle:D
inşallah bir dahaki sefere daha fazlasını tuatrız birlikte;)

KEYF&KEDER
24-03-2008, 12:10

iyi taktik 2 bırak 4 al ama bende biyordum balıklar nerye kayboldu diye:D arkadaşın demekki kendisini bana borçlandırmış:D rövanş için

abiciğim afiyet şeker olsun. Demekki balığı çok seviyor :rolleyes:
tekrar bir araya gelirsek sana ve arkadaşına balık fıkrasını anlatayımda bir daha kimsenin kovasına karışmasın:D

Conqueror
24-03-2008, 12:13
iyi taktik 2 bırak 4 al ama bende biyordum balıklar nerye kayboldu diye:D arkadaşın demekki kendisini bana borçlandırmış:D rövanş için

abiciğim afiyet şeker olsun. Demekki balığı çok seviyor :rolleyes:
tekrar bir araya gelirsek sana ve arkadaşına balık fıkrasını anlatayımda bir daha kimsenin kovasına karışmasın:D

bal bak bu kadar balıkseven varken gelipte bana salça oluyorsun ,ben balık sevmiyorum ama ısrarla balıktan bahsediyorsun ,sen benle uğraşacacağına git sevenlerle uğraş :D

fakirbalıkçı
24-03-2008, 12:24
Sevgili canlar herşey için teşekkürü bir borç bilirim harika bir gün geçti yazacağım çok şey var halaylar oyunlar harika idi harika

onurjordan
24-03-2008, 12:24
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

alperalp4
24-03-2008, 12:29
Sevgili canlar herşey için teşekkürü bir borç bilirim harika bir gün geçti yazacağım çok şey var halaylar oyunlar harika idi harika

Necmi abi,
Kalender,sıcak kanlı,babacan abim.
Yüzünden o gülümseme eksik olmasın.Balık konusunda olduğu gibi,
Amkara misket ve oyun havalarında da iyisin;)
Görüşmek üzere:)

onurjordan
24-03-2008, 12:30
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

alperalp4
24-03-2008, 12:31
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

Onur'cum selam,
Resimler bir harika.Benimde makinamda güzel resimler var.Ama eklemek için bana yol göstermeni rica ederim.:o

onurjordan
24-03-2008, 12:34
[/IMG] (] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

(][IMG)

önder güdücüler
24-03-2008, 12:37
,

Abi selam,
evet evde de bir kaç resim aldık tirsi kardeşle:D
inşallah bir dahaki sefere daha fazlasını tuatrız birlikte;)

bu ilk olduğu için acemiliğimizi attık bir dahakine kovamız dolacak

alperalp4
24-03-2008, 12:39
bu ilk olduğu için acemiliğimizi attık bir dahakine kovamız dolacak

İnşallah,benimde umudum o yönde.Ama şu bir gerçek ! Balık tutmak bahane,hep birlikte olmak şahane:) ;)

onurjordan
24-03-2008, 12:41
Onur'cum selam,
Resimler bir harika.Benimde makinamda güzel resimler var.Ama eklemek için bana yol göstermeni rica ederim.:o

hehe ben şimdi gördüm bunu buraya gir çok güzel anlatılmış fotoğraflı bir şekilde ;) takıldığın yer olursa sor yardımcı olıyım :)

CoNTRoLLeR
24-03-2008, 12:45
balık tutmak kadar size yardımcı olmakta beni çok mutlu ediyor muhabbetiniz için ben teşekkür ederim

Kesinlikle sana katılıyorum abi. Balığı her zaman kendi başımızada tutabiliriz ama bu güzel ortamı her zaman her istediğimizde bulamıyoruz. Ben dün balık tutmak için kendimi yıpratmadım desem yeridir. Genelde yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardım etmeyi tercih ettim ve bundan büyük zevk aldım :). Oltamı arada sırada aklıma geldikçe elime almama rağmen 2 kiloya yakın balık tutmuşum :p Balık tutmak değil Balıkavi.Net le birlikte balık tutmak çok zevkliydi ;)

onurjordan
24-03-2008, 12:46
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

Conqueror
24-03-2008, 12:55
Bundan sonraki orgta allah kısmet ederse Damatta olucak :)

alperalp4
24-03-2008, 13:00
hehe ben şimdi gördüm bunu buraya gir çok güzel anlatılmış fotoğraflı bir şekilde ;) takıldığın yer olursa sor yardımcı olıyım :)

tamam kardeşim saol.bir deneyeyim,olmaz ise teknik yardım için seni raharsız ederim;) :)

onurjordan
24-03-2008, 13:01
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

onurjordan
24-03-2008, 13:08
[/IMG] (] (] (][IMG)

(][IMG)

(][IMG)

onurjordan
24-03-2008, 13:11
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

Nightwalker
24-03-2008, 13:19
Sahane bir gun gecirmissiniz guzelim Istanbul'da... Hepinize ayri ayri, tek tek tebrikler....

KEYF&KEDER
24-03-2008, 14:20
Arkadaşlar elinize sağlık çok güzel kareler yakalamışsınız sankim biraz eksik var gibime geliyor hani horonlar zeybek misket halay reimlerini göremedim

genede elinize emeğinize sağlık

akaya08
24-03-2008, 14:35

akaya08
24-03-2008, 14:52

Conqueror
24-03-2008, 15:02
Maşallah Maşallah , allah nazarlardan saklasın , kem gözlerden korusun ,rekor bu , balikavi.net ailesi gerçekten çok büyük :)

simendifer
24-03-2008, 15:56
Tekrar merhaba arkadaşlar,

İşlerim yoğun olduğu için, ancak şimdi yazma fırsatı bulabiliyorum. Dün gerçekleştirdiğimiz bu güzel organizasyondan biraz bahsedeyim. Ama öncelikle, teşekkürleri yazmak istiyorum.

Büyük teknedeki sorumluluğu bizi kırmadan üzerine alan sevgili Nemci ağabey ve sevgili İbrahim ağabey, Fotoğraf çekme işini her zamanki gibi başarı ile gerçekleştiren sevgili Onur ve sevgili Ahmet (Terziakın), video çekimleri yapan sevgili Bekir, sevgili Aycan ve yüzü videonun arkasında kaldığı için kim olduğunu hala bilmediğim ama usanmadan bıkmadan video çeken sevgili arkadaşım (bu arkadaşlarımızın dışında fotoğraf ve video çeken, ancak benim bilmediğim diğer arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.), TGRT haber ekibinden arkadaşlarının daha önceden bizim bile haberimiz yokken (organizasyon öncesinde öğrendik tabii ki. Habersiz gelmediler yani.) organizasyonu haber yapmalarını sağlayan sevgili Özgürcan, her zamanki gibi yanımda olan, organizasyon için her türlü ilk yardım ve güvenlik yapılandırmasını organize eden, pankart ve malzemeler için ayarlama yapan, iletişim sorununu çözen sevgili Suat, her zamanki gibi plastik malzeme teminini sağlayan sevgili Diren, litrelerce su, kg.larca çay ve şeker temininde yardımcı olan ve bu yükü üzerimizden alan sevgili kaptanımız Kadir kaptan ve organizasyona katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Şimdi günü biraz anlatsam fena olmayacak sanırım. Öncelikle, sabah Üsküdar’a vardığımda ciddi bir kalabalıkla karşılaştım. Daha önceki organizasyonlarda böyle bir kalabalıkla karşılanmadığım için, biraz şaşırdım dersem yalan olmaz. Kalabalık olacağımızı biliyordum ama insan gözleriyle görünce daha bir farklı hissediyor. Neyse efendim, fazla oyalanmadan teknemizin kalkacağı yere yürüdük ve teknemiz de hemen geldi zaten. Tekneye binmemizin ardından Beşiktaş’a geçtik ve diğer tekne de geldi. Oradaki teknelere bölünme aşamasından sonra, açılarak her zamanki yerimiz olan Çubuklu tarafında demir aldık. İşte her şey ondan sonra başladı. Balık yoktu ve herkesin de oltası birbirine karışıyordu. Ben çapari atmadığım gibi, yemli atma hayalimi de ne yazık ki gerçekleştiremedim. Bu arada diğer tekneye bardak v.s. bırakmayı unutmuşuz, bir ara yanaşıp tekneden tekneye nasıl plastik bardak ve kaşık fırlatılır bunu gösterdik arkadaşlara. Bu arada yunuslar da peşimizi bırakmadılar. Her ne kadar balıkları kaçırsalar da, onları izlemek de ayrı bir keyifti. Gün boyunca diğer teknede neler oldu bitti tabi o kadarını bilmiyorum ama bizim teknemiz neşeli ve de bol olta karışan bir tekne olarak tarihe geçti sanırım. Olta atmasam da bol bol karışan olta çözdüm. Bir ara diğer teknenin “acil yanaşma limanı” olarak belirttiğimiz Paşabahçe iskelesine yanaştığını fark ettik Suat’la. Tabi biraz telaşlandık birine bir şey oldu diye. Meğer Turgay ağabey için yanaşmışlar. Turgay ağabeyin arabası güme gidiyordu neredeyse. :)

Herkes tek tük balık alırken (aslın gün sonunda pek de öyle tek tük olmadığı anlaşıldı.) ve de oltalar karışır ederken habercilerimiz geldi ve yaklaşık 1 saatlik görüşmemizin sonunda bizden ayrıldılar. Sonrasında yine balık avı devam ederek, öğleden sonrayı bulduk ve iki tekneyi birbirine yanaştırdık. Biz küçük teknedekiler, büyük tekneye geçtik ve orada horon, roman havası, Ankara havası, üç ayak, damat oyunları oynadık ve epey eğlendik. Ondan sonra da dönüşe geçerek evlerimize dağıldık zaten.

Katılan tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederken, kesin geleceğini belirten ancak organizasyona katılmayan (önceden gelemeyeceğini bildiren arkadaşlarımız hariç. Hasta olan, eşi rahatsızlanan ya da göreve çağırılan arkadaşlarımız da oldu çünkü.) arkadaşlarımıza da teessüf ederim. Çünkü, diğer arkadaşlarımız kendileri için ayarladıkları ücretten daha fazlasını ödemek zorunda kaldılar. Her zamanki gibi, yine üzücü olan buydu. Yine de harika bir gündü ve bunun için tüm arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Not : Kalabalıktan ve ayrı teknelerde bulunmaktan ötürü, tüm arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulamadığım için çok üzgünüm. Ama zaman içinde, ama küçük balık avlama günleri ama organizasyonlar olsun, bir şekilde tanışıp sohbet edeceğimize eminim. Yeniden bir araya gelinceye dek, siteden görüşmeye devam… :)

alperalp4
24-03-2008, 15:59
Maşallah Maşallah , allah nazarlardan saklasın , kem gözlerden korusun ,rekor bu , balikavi.net ailesi gerçekten çok büyük :)

evet haklısın Ahmet kardeş.Nerde var böyle bir aile???:) ;)

akaya08
24-03-2008, 17:13

KEYF&KEDER
24-03-2008, 17:20
çok güzel olmuş elinize sağlık:)

balikci
24-03-2008, 17:27
Sevgili dostlar, fotoğrafların bir çoğunu ilk sayfaya ekledik, bundan sonrakileri aynı şekilde bu başlık altına postalamaya devam ederiz :) konu biraz kilitli kaldı bu yüzden özür dileriz.

ALİRIZA DOLGUN
24-03-2008, 17:39
balıkavı yonetımı ve bu organızasyonda emegı gecen butun arkadaslara canıgönülden ben ve benımle katılan arkadaslarım adına tesekkur ederım.gezi esnasında yapılan organızasyondan yakından ilgılenen sıte yonetıcılerı sennur hanım suat beye kendı vakıtlerınden ayırıp butun uye arkadaslarla ilgilenmeleri organızasyonun guzel hos ve sıcak bır ortamda gecmesını aynı sekılde bıtmesını sagladıkları ıcın ayrıyeten tesekkuru bır borc bılıp saygı ve hurmetlerımı belırtmek ısterım.

simendifer
24-03-2008, 17:51
Ali Rıza bey, aramızda olduğunuz için biz size teşekkür ederiz. Dilerim yine görüşme imkanımız olur. :) Pek balık yoktu gerçi ama yine de güzel bir gündü. Daha da güzel günlerimiz olur inşallah hepbirlikte. :)

ALİRIZA DOLGUN
24-03-2008, 17:58
ben tesekkur ederım.sygılar suat beye selamlar

CoNTRoLLeR
24-03-2008, 18:04
Gayet güzel olmuş elinize sağlık :) bende çekmiştim arkadaşımın makinesiyle, kısmetse yarın yükleyecem..

CoNTRoLLeR
24-03-2008, 18:27
Ben son andaki aksilik yüzünden gelemedim. Çok şey kaçırdığımı biliyorum. :( :( Ağlayacam yaaa... Şennur ablamı görmeyi çok isterdim,zaten en çokta ona üzüldüm. Bekir abiyle tanışacaktık. Diğer abilerimle ablalarımla tanışacaktım. Bir tane bile balık tutmasaydım da gelseydim keşke... Ama Allah izin verirse bir dahakine işten istifa edip gelicem.;)

ibrahim kardeşim inşallah bir dahaki sefere birllikte oluruz, aklıma geldin şöyle baktım etrafıma ama göremedim seni. gönüller bir olsun her zaman buluşur görüşürüz ;)

simendifer
24-03-2008, 18:27
Konu içinde de cevaplamıştım ama yeniden cevaplayayım. Asıl biz size teşekkür ederiz aramızda olduğunuz için. :) Aslında bizim özellikle yapmış olduğumuz bir şey yok, sizlerin neşesi ile organizasyonlar ancak bir şeye benziyor. Daha güzel günlerde de birlikte olmayı dilerim. :)

Suatreis
24-03-2008, 18:31
Değerli Aycan dostum, video için teşekkürler. O günün keyif ve eğlencesini yansıtır düzeyin de üzerinde olmuş...emeklerine sağlık.:)

dede
24-03-2008, 18:39
:)

Kemal abicim makinanın deklanşörüne kuvvet:)
Resimler harika çıkmış.Bende de çok güzel resimler var.İnşallah siteye nasıl aktaracağımı öğrenirsem hepsini koyacağım.:D Sağlıcakla kal...Görüşmek üzere...:) ;)

inşallah tekrar görüşürüz herşey çok güzeldi bir sonraki organizasyonda tekrar karşılaşırız inşallah hoşça kal

simendifer
24-03-2008, 18:39

İbrahim üzülmene gerek yok, telefonda tanıştık zaten seninle. :) Hem ne yapalım, iş her zaman daha önemli. Daha çok kez bir araya geliriz ve birinde sen de mutlaka aramızda olursun merak etme. Gelebilseydin çok sevinirdik, ben de seninle yüzyüze görüşmeyi isterdim elbette ama kısmet değilmiş ne yapalım, bir dahakine inşallah. :)

dede
24-03-2008, 18:45
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

onur resimler çok güzel çıkmış eline sağlık tekrar görüşmek üzere hoşça kal

mder55
24-03-2008, 19:46
Organizasyona, emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Güzel günler sizlerin olsun.

ozgurcan
24-03-2008, 20:10
Tekrar merhaba arkadaşlar,

İşlerim yoğun olduğu için, ancak şimdi yazma fırsatı bulabiliyorum. Dün gerçekleştirdiğimiz bu güzel organizasyondan biraz bahsedeyim. Ama öncelikle, teşekkürleri yazmak istiyorum.

Büyük teknedeki sorumluluğu bizi kırmadan üzerine alan sevgili Nemci ağabey ve sevgili İbrahim ağabey, Fotoğraf çekme işini her zamanki gibi başarı ile gerçekleştiren sevgili Onur ve sevgili Ahmet (Terziakın), video çekimleri yapan sevgili Bekir, sevgili Aycan ve yüzü videonun arkasında kaldığı için kim olduğunu hala bilmediğim ama usanmadan bıkmadan video çeken sevgili arkadaşım (bu arkadaşlarımızın dışında fotoğraf ve video çeken, ancak benim bilmediğim diğer arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederim.), TGRT haber ekibinden arkadaşlarının daha önceden bizim bile haberimiz yokken (organizasyon öncesinde öğrendik tabii ki. Habersiz gelmediler yani.) organizasyonu haber yapmalarını sağlayan sevgili Özgürcan, her zamanki gibi yanımda olan, organizasyon için her türlü ilk yardım ve güvenlik yapılandırmasını organize eden, pankart ve malzemeler için ayarlama yapan, iletişim sorununu çözen sevgili Suat, her zamanki gibi plastik malzeme teminini sağlayan sevgili Diren, litrelerce su, kg.larca çay ve şeker temininde yardımcı olan ve bu yükü üzerimizden alan sevgili kaptanımız Kadir kaptan ve organizasyona katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Şimdi günü biraz anlatsam fena olmayacak sanırım. Öncelikle, sabah Üsküdar’a vardığımda ciddi bir kalabalıkla karşılaştım. Daha önceki organizasyonlarda böyle bir kalabalıkla karşılanmadığım için, biraz şaşırdım dersem yalan olmaz. Kalabalık olacağımızı biliyordum ama insan gözleriyle görünce daha bir farklı hissediyor. Neyse efendim, fazla oyalanmadan teknemizin kalkacağı yere yürüdük ve teknemiz de hemen geldi zaten. Tekneye binmemizin ardından Beşiktaş’a geçtik ve diğer tekne de geldi. Oradaki teknelere bölünme aşamasından sonra, açılarak her zamanki yerimiz olan Çubuklu tarafında demir aldık. İşte her şey ondan sonra başladı. Balık yoktu ve herkesin de oltası birbirine karışıyordu. Ben çapari atmadığım gibi, yemli atma hayalimi de ne yazık ki gerçekleştiremedim. Bu arada diğer tekneye bardak v.s. bırakmayı unutmuşuz, bir ara yanaşıp tekneden tekneye nasıl plastik bardak ve kaşık fırlatılır bunu gösterdik arkadaşlara. Bu arada yunuslar da peşimizi bırakmadılar. Her ne kadar balıkları kaçırsalar da, onları izlemek de ayrı bir keyifti. Gün boyunca diğer teknede neler oldu bitti tabi o kadarını bilmiyorum ama bizim teknemiz neşeli ve de bol olta karışan bir tekne olarak tarihe geçti sanırım. Olta atmasam da bol bol karışan olta çözdüm. Bir ara diğer teknenin “acil yanaşma limanı” olarak belirttiğimiz Paşabahçe iskelesine yanaştığını fark ettik Suat’la. Tabi biraz telaşlandık birine bir şey oldu diye. Meğer Turgay ağabey için yanaşmışlar. Turgay ağabeyin arabası güme gidiyordu neredeyse. :)

Herkes tek tük balık alırken (aslın gün sonunda pek de öyle tek tük olmadığı anlaşıldı.) ve de oltalar karışır ederken habercilerimiz geldi ve yaklaşık 1 saatlik görüşmemizin sonunda bizden ayrıldılar. Sonrasında yine balık avı devam ederek, öğleden sonrayı bulduk ve iki tekneyi birbirine yanaştırdık. Biz küçük teknedekiler, büyük tekneye geçtik ve orada horon, roman havası, Ankara havası, üç ayak, damat oyunları oynadık ve epey eğlendik. Ondan sonra da dönüşe geçerek evlerimize dağıldık zaten.

Katılan tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederken, kesin geleceğini belirten ancak organizasyona katılmayan (önceden gelemeyeceğini bildiren arkadaşlarımız hariç. Hasta olan, eşi rahatsızlanan ya da göreve çağırılan arkadaşlarımız da oldu çünkü.) arkadaşlarımıza da teessüf ederim. Çünkü, diğer arkadaşlarımız kendileri için ayarladıkları ücretten daha fazlasını ödemek zorunda kaldılar. Her zamanki gibi, yine üzücü olan buydu. Yine de harika bir gündü ve bunun için tüm arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Not : Kalabalıktan ve ayrı teknelerde bulunmaktan ötürü, tüm arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulamadığım için çok üzgünüm. Ama zaman içinde, ama küçük balık avlama günleri ama organizasyonlar olsun, bir şekilde tanışıp sohbet edeceğimize eminim. Yeniden bir araya gelinceye dek, siteden görüşmeye devam… :)

Şu yazılan satırları okurken ağlamak istiyorum sayın seyirciler ağlamak istiyorum...:p
Ben birdahaki organizasyondan 1 hafta önce kutu kutu antibiyotik içmezmiyim, her türlü ilaç, serum ne varsa almazmıyım bünyeye hasta olmamak için... Ağlamak istiyorum sayın seyirciler ağlamak...:o

rehbernet
24-03-2008, 20:15
Herkez çok eğlenmeiş.
Nice org lara inşallah:)

hunter33
24-03-2008, 20:16
sevgılı sennur hanımefendı...
organızasyonda beraber tum arkadaslarla olmakdan mutluluk duyduk.her ne kadar sızınle bızzat tanısamadıysakda ortalıkda vızır vızır dolasan kısının sız oldugunuzu anlamak zor olmadı :)
sızınle ılk organızasyonum bu benım.(2006 yılı uyesı olmama ragmen)
aslında tum katılımcılara ısımlerının yazılı oldugu yaka kartı hazırlanıp dagıtılsa guzel olmazmı?
bu sayede herkes sıtedekı ısmıyle gorunce selamlasmak ıster ve tanısır.sızde kalabalık oldugundan herkese merhaba dıyemedınız.
yenı katılımcılar her zaman cekıngen olurlar...bunların bu cekıngenlıklerını uzerlerınden atmalarına sızler yardımcı olacaksınız.
nacızane benım fıkırlerım boyle:)
haa bu arada tesekkur yazınızı okudum...kamera arkasında sureklı cekım yapan arkadas demıssınız :)
bu benmıyım acaba :)
bır dahakı organızasyonda daha saglam katılımcı bır organızasyonda gorusmek uzere dıyorum:)
sevgıyle kalın.

blue ocean
24-03-2008, 21:16
Herkese selamlar
Boğazda balık tutmak herkese nasip olmaz org.için teşekkürler.Güzel vakit geçirdik.Birde benim fotoğrafım çıksaydı güzel olurdu ama ben nerdeydimki!!!:D

Suatreis
24-03-2008, 21:35
Bende müsadeniz ile birşeyler yazmak istedim sonunda...

En başta organizasyon hazırlığı ve programlamasında hemde o sıralar muazzam bir iş meşgıliyeti içerisinde olan, buna rağmen yemek zamanını dahi bu projeye ayıran gerekli düzenlemelerde yardımcı olan Sennur'uma, organizasyona 2 gün kala sorumluluğu üstlenen (resmen emrivaki yaptım ya o ayrı konudur....) ve Çarşı Team ın elebaşı olarak gördüğüm Necmi Abimize ve tabiki Çarşı Team yani Kartal Yavrularına, taaaaaaa Ankaradan erinmeden üşenmeden diğer önceki organizasyonlarımızda da bizi yanlız bırakmayan Turgay ağabeyimize ve değerli misafirine, katılım gösteren ve isimleri saymakla bitmeyecek tüm amatör ruhlu balıkçılığa gönül vermiş arkadaşlarıma, ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkürü borç bilirim. Kadir kaptan ayrı ....onunla ilgili foromuzda var...adamcağızı illallah ettirdim...sağ olsun var olsun...ben pek severim...sevilmeyecek adam değil..

duuuuuur daha çok sevşicez...garibim başına geleceklerden bi haber..:D

Her neyse...Dostlarımızla Beşiktaş ta buluşam üzere yola çıktım, kabataşta yüzümü güldüren bi ADAM a rastladım, İabrahim abi (ayastafanodbalıkçısı)..abi başka nick bulamadımı allah aşkına "iboabi" neyine yetmiyo, oldu olacak başına şemsipaşa da sesi bilmemne olanlarıda ekle...

Öyle işte bindik otobüse kabataş tan vardık mahale...bi allahın kulu yok...abi çay içelim dedim...çay yok büfede..kahve dedim, onuda fındıklı verdi şerbet gibi şekerli..neyse... tek tek gelmeye başladı dostlarımız. Elimdeki listeye işaret ve sayı koymaya kalktım..ciddi hata oldu..yahu hangi birine yetişim..gelen gelene..Diren Hanım geldi de sayımdan kurtardı beni sağolsun Ama asıl onu giderken görmeliydiniz..çingeneler gül satmaya yanaşmadı yahu bunlarda bizden diye...onu ayrı anlatırım

Saat 8:30 oldu, haydi dedim tekneye...hep beraber yollandık limana ama orada bir kaos yaşandı 2 tekne var kim hangisine biicek gibisinde...rastgele dağılım sağlandı, açıkçası onun planlaması yapıldı ama disiplini sağlamak için gerekenleri yapmaya içim vermedi...yahu kime diyeceksin sen şuna sen buan bineceksin diye, hepsi dostum yahu hangi birini kırabilirim..yapam onu işte..zaafımda odur:)

sonracığımıaaaaaa çıktık yola..vardık avlağımıza, kamışlar kutuldu takımlar açıldı kurşunlar boğaza kavuştu...pek bişey yok heyecanlanmayın..hatta tık yok...neden ki yaaaa olur burda balık ama demeye kalmadan su üstünde olanca sevimliliği ile diğer dostlarımız belirdi, onlar bu denizlerde olsunlar varsın biz balık tutamayalım. Yunus lar, ismi kadar güzel canlılarımız, kimi insandan daha dost olan hayvan demeye dilimin varmadığı denizdaşlarımız:)

Teknelerimizin boyutları itibari ile deniz yasalarına ve kurallarına bağlı olarak boğaziçinde dilediğimiz yere gitme ve bekleme imkanımız olmadığı malumunuzdur. Gemi trafiği olan alanlara giremeyiz. Netice itibarı altımızda bizi yüszdüren pancar motorlu bir sandal değil. Dostlarımızın şikayetleri oldu sürekli haraket halindeydik bu nedenle takımlar dolaştı diye, ama hak verin ey dostlar boğazın ortasındayız akıntı var..

Öğlen saatlerinde tekneleri bordolamak niyetindeydik, ancak diğer tekne ile olan telefon irtibatımızda herkesin halinden memnun olduğu ve balık çıkmaya başladığı haberi ile bunu gecikmeye bıraktık, Bu arada TGRT Haber den muhabir arkadaşların kıyıda bizi beklediğini öğrendik. O sabah Özgürcan kardeşimiz söylemişti ancak katılım saatlerini bilemiyorduk. Hemen kıyııya vardık Selamet 2 ile arkadaşları aldık teknemize oturduk çayımızı içtik sohbetimizi ettik, organizasyonum dışında ekolojik faaliyetler ve daha sizlere süpriz olucak bir çok konuda hemfikire vardık. Muhabir arkadaşımız Celal Camun ve adını ezberleyemediğim kameraman arkadaşımıza hiç üşenmeden yanımıza geldikleri ve ilgilendikleri için teşekkür ederim:) Ben aklımda isim tutamam bide sitede nick meselesi var, yanlış hitapta bulunursan kusuruma bakmayın

Sonracığımaaaaa....çekim yapıldı, röportajlar gerşekleştirildi, balıklar tutuldu sohbetler edildi...misafirlerimiz işine gücüne devam etmek üzere tekrar kıyıya bırakıldı...

Arkasından yine takımlar karıştı, yeni çapariler bağlandı, yemli olta kullnıcam diyenin ve sabahın köründe galatadan yem aldıranın eline olta almadığı görüldü :D Ama Talat abiye hayranlığımı gizleyemem o nasıl bir irde o nasıl bir azimdir yahu..Ağabeyizin dolanmayan, karışmayan takımı kalmadı, olta beden misinası sebepsz yere gözümün önünde koptu gene offff ya demedi komple takım hazırladı suya daldı...hemde kaç kere...acemi değil bu adam..sen ben eline su dökemeyiz..ne yatı ne etti gene avlanamadı adam akıllı ve bana "nasip kısmet" kelimelerinin ağırlığını, farkına varmadan öğretti

Gelelim Yücel e....yok babam yok gelmeyelim...:D Seher yeli çık dağlara, güneş topla benim için kardeşim:)

Sona efendiiiim, şöyle oldu böyle oldu kendimizi üsküdarda el sallarken bulduk...garip bir hüzün garip bir ayrılış...aniden..selamlaşamadan...ne yazıkki tekne kıyıda fazla bekleyemiyor...öyle anlaşmamız ...söz söz dür..sonucuna katlanmak lazımdır..

Zamanım oldukça detayları anlatmaya devam edeceğim..şimdilik beni mazur görüp sevgi ve sağlık ile kalınız...:)

Suatreis
24-03-2008, 21:38
Herkese selamlar
Boğazda balık tutmak herkese nasip olmaz org.için teşekkürler.Güzel vakit geçirdik.Birde benim fotoğrafım çıksaydı güzel olurdu ama ben nerdeydimki!!!:D

Halil abi allah iyiliğini versin, hiç güleceğim yoktu....sen nerdesin abi..sakın haber bülteninde olmaysın....ohooo oooo... abi sana yetişemeyiz biz ama...bi stabil ol hele...:D :D :D

geneben
24-03-2008, 22:18
Tebrikler İstanbul güzel eğlenmiş darısı bu hafta bizim başımıza artık ;) Bu güzel günü yaşayan şanslı dostların hepsine selam olsun umarım beklediğinizin ötesinde bir gün yaşamışsınızdır.:)

CoNTRoLLeR
24-03-2008, 22:29
Tebrikler İstanbul güzel eğlenmiş darısı bu hafta bizim başımıza artık ;) Bu güzel günü yaşayan şanslı dostların hepsine selam olsun umarım beklediğinizin ötesinde bir gün yaşamışsınızdır.:)

Çok güzeldi Aşkın abi darısı sizin başınıza ;)

CoNTRoLLeR
25-03-2008, 09:00
[/IMG] (] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

(][IMG)

derya__kuzusu
25-03-2008, 09:09
13.cü Org.'a katılan önca yönetimdeki arkadaşlarıma sonrada Sayın müsafirlerimize sonsuz sevgi ve saygılarımla :)

Değerli arkadaşlarım,resimlerden ve yazılanlardan anlaşıldığı üzere fefkaladeninde fefkinde :D bir gün yaşamışsınız sizleri tebrik ederim.:)

Allah bunun gibi daha nice org.'larda bir arada olmayı nasip etsin cümlemize,Amiiiinn :)

Gerçekleştirilmiş bu org.'a katılan katılmak isteyipte katılamayan(benim gibi) :( kerkese kendi adıma teşekkürlerimi sunarım.

İyiki varsınız,iyiki yapmşsınız bu org.'u :)

Daha nicelerinde birlikte olmak dileğimle,
Sevgi ve saygılarımla,
Allaha emanet olun.

CoNTRoLLeR
25-03-2008, 09:20
[/IMG] (] (] (][IMG)

(][IMG)

(][IMG)

CoNTRoLLeR
25-03-2008, 09:22
[/IMG] (] (][IMG)

(] (][IMG)

(] (][IMG)

(][IMG)

CoNTRoLLeR
25-03-2008, 09:23
[/IMG] (][IMG)

[/IMG] (][IMG)

Fotoğraflar benimle birlikte gelen misafirlerimin makineleriyle çekildiği için bizim ekip ağırlık olmuş :)

lathander
25-03-2008, 13:50
acaba şu TGRT 'deki haber videosunu siteye koyabilcekmiyiz ? gören aradı bizide :D merak ettik :P

Bu arada Aycan abi bizi dönüşte sefaköye kadar bıraktığın için çok teşekkür :D
biz yolda yürüyemioduk sallanmaktan sen nasıl kullandın arabayı :eek:

bide faruk arkdaş bizim için çektiğin fotoları nasıl alırım :) şenay başımın etini yiyor nerde fotolarımız diye.

simendifer
25-03-2008, 14:01
Beni de arayan oldu ama ben de izleyemeyenlerdenim. :D Perşembe günü ya da hafta sonu haberci arkadaşlarla görüşeceğiz zaten, görüştüğümüzde CD'yi de getirecekler. O zaman siteye ekleriz. ;)

Bu arada Levend, sen o gün sallanmışsın yine iyi. Ben bu sabah bile sallanıyordum hala. :p Daha yeni yeni kurtuldum sallanmaktan. :)

akaya08
25-03-2008, 14:02
ne demek arkadaşım ama inan arabayı kullanırken bende çok zorlandım eve gelir gelmez uyudum ayakta sürekli sallanıyordum çünkü.

lathander
25-03-2008, 14:08
bendende bir kaç resim, geriye kalan tüm çektiğimiz resimlerde ben ve şenay var :p

simendifer
25-03-2008, 14:14
sevgılı sennur hanımefendı...
organızasyonda beraber tum arkadaslarla olmakdan mutluluk duyduk.her ne kadar sızınle bızzat tanısamadıysakda ortalıkda vızır vızır dolasan kısının sız oldugunuzu anlamak zor olmadı :)
sızınle ılk organızasyonum bu benım.(2006 yılı uyesı olmama ragmen)
aslında tum katılımcılara ısımlerının yazılı oldugu yaka kartı hazırlanıp dagıtılsa guzel olmazmı?
bu sayede herkes sıtedekı ısmıyle gorunce selamlasmak ıster ve tanısır.sızde kalabalık oldugundan herkese merhaba dıyemedınız.
yenı katılımcılar her zaman cekıngen olurlar...bunların bu cekıngenlıklerını uzerlerınden atmalarına sızler yardımcı olacaksınız.
nacızane benım fıkırlerım boyle:)
haa bu arada tesekkur yazınızı okudum...kamera arkasında sureklı cekım yapan arkadas demıssınız :)
bu benmıyım acaba :)
bır dahakı organızasyonda daha saglam katılımcı bır organızasyonda gorusmek uzere dıyorum:)
sevgıyle kalın.

O zaman video çekimleri için size de teşekkür ederim. Diğer teknedeki arkadaşlarla tanışamadım malesef. Daha önce de yazdığım gibi, sizin tekneye geçtiğimizde de tek tek tanışmak gibi bir durum söz konusu olamadı. Yaka kartına gelince, aslında daha önce yapıyorduk ve bu defa da yapacaktık ama telaştan unutuldu. Laf olsun diye yazmıyorum, hakikaten telaştan unutuldu. Yaka kartlarını Suat yapıyor ama bu defa pek çok şey onun üzerine yıkıldığı için unuttu ve ben de (şimdi sayamayacağım pek çok şeyle uğraştığımdan. :() çok yoğun olduğum ve kafam bir milyon olduğundan hatırlatmayı unuttum. :( Bir dahakine yaka kartları hazır olacak ama merak etmeyin. Diğer bir organizasyonda el sıkışarak ve biraz da sohbet ederek tanışma imkanı doğacağını düşünüyorum. Çünkü sonraki organizasyonu kıyıda planlıyorum. Ama tercihim, daha önce de yazdığım gibi, şehir merkezinden biraz uzakta, otobüsle gideceğimiz bir yerde organizasyon yapmak. Hem koca sahil bizim olur, hem herkes rahat rahat tanışma ve konuşma fırsatı bulur, hem de rahat olta atılır. 1 Temmuz tarihinden sonra da, tatlı su balıkları için yasak kalkacağından, bir tatlı su organizasyonu yapalım istiyorum. Çünkü İstanbul'da fazla tatlı su avcısı yok. Hem tatlı su avcısı arkadaşlar için de bir organizasyon yapmış oluruz. Tabii sadece bu değil, biz de onların taktiklerinden çalarız azıcık. :p

Conqueror
25-03-2008, 15:01
O zaman video çekimleri için size de teşekkür ederim. Diğer teknedeki arkadaşlarla tanışamadım malesef. Daha önce de yazdığım gibi, sizin tekneye geçtiğimizde de tek tek tanışmak gibi bir durum söz konusu olamadı. Yaka kartına gelince, aslında daha önce yapıyorduk ve bu defa da yapacaktık ama telaştan unutuldu. Laf olsun diye yazmıyorum, hakikaten telaştan unutuldu. Yaka kartlarını Suat yapıyor ama bu defa pek çok şey onun üzerine yıkıldığı için unuttu ve ben de (şimdi sayamayacağım pek çok şeyle uğraştığımdan. :() çok yoğun olduğum ve kafam bir milyon olduğundan hatırlatmayı unuttum. :( Bir dahakine yaka kartları hazır olacak ama merak etmeyin. Diğer bir organizasyonda el sıkışarak ve biraz da sohbet ederek tanışma imkanı doğacağını düşünüyorum. Çünkü sonraki organizasyonu kıyıda planlıyorum. Ama tercihim, daha önce de yazdığım gibi, şehir merkezinden biraz uzakta, otobüsle gideceğimiz bir yerde organizasyon yapmak. Hem koca sahil bizim olur, hem herkes rahat rahat tanışma ve konuşma fırsatı bulur, hem de rahat olta atılır. 1 Temmuz tarihinden sonra da, tatlı su balıkları için yasak kalkacağından, bir tatlı su organizasyonu yapalım istiyorum. Çünkü İstanbul'da fazla tatlı su avcısı yok. Hem tatlı su avcısı arkadaşlar için de bir organizasyon yapmış oluruz. Tabii sadece bu değil, biz de onların taktiklerinden çalarız azıcık. :p

Kimbilir belki O organizasyonu edirne de yaparız ,ne dersn ;) hazır düğünde 13 temmuzda hem org ,hem düğün :)

simendifer
25-03-2008, 15:24
Tabii ki, neden olmasın. :) Hatta mis gibi balık kokan ellerimizle halay da çekeriz birlikte. :p

Conqueror
25-03-2008, 15:31
Tabii ki, neden olmasın. :) Hatta mis gibi balık kokan ellerimizle halay da çekeriz birlikte. :p

Tabiki önemli olan birlikte olabilmek ,şekil şartı önemli değil :)

BARIŞ
25-03-2008, 15:34
Arkadaşlar hepinizi canı gönülden kutlarım çok güzel ve zevkli bir gün olmuş

Conqueror
25-03-2008, 15:35
Arkadaşlar hepinizi canı gönülden kutlarım çok güzel ve zevkli bir gün olmuş

Daha yenimi kutluyorsun sayın mod um ;) :p :rolleyes:

BARIŞ
25-03-2008, 15:36
Daha yenimi kutluyorsun sayın mod um ;) :p :rolleyes:

Ahmetciğim kutlamayı bırak işler bu ara çok yoğun siteye bile giremiyorum:)

Conqueror
25-03-2008, 15:38
Ahmetciğim kutlamayı bırak işler bu ara çok yoğun siteye bile giremiyorum:)

Allah versin abicim :)

ismailhalat
25-03-2008, 16:04
çok merak ediyorum ya nesi güzeldi bu organizasyonun saat 11de olta attık motor bi saniye susmadı teknenin eksoz dumanından ve sürekli sağa sola gitmekten bitap düştüm ben we arkadaşım derdim balık değil fakat sonuçta bi amaç için ordayız deniz boğaz turu için değil ben we arkadaşım adına diyorum hiçbişey anlamadık ve ve çok büyük bi hayal kırıklığı yaşadık yinede emeği geçen herkese teşekkürler

Conqueror
25-03-2008, 16:18
çok merak ediyorum ya nesi güzeldi bu organizasyonun saat 11de olta attık motor bi saniye susmadı teknenin eksoz dumanından ve sürekli sağa sola gitmekten bitap düştüm ben we arkadaşım derdim balık değil fakat sonuçta bi amaç için ordayız deniz boğaz turu için değil ben we arkadaşım adına diyorum hiçbişey anlamadık ve ve çok büyük bi hayal kırıklığı yaşadık yinede emeği geçen herkese teşekkürler

Merhaba İsmail ne hoşuna gitmedi arkadaşım ? Önemli olan sanal ortamda başlayan arkadaşlığı ,gerçek hayatta pekiştirmektir ,en önemli amaç budur

simendifer
25-03-2008, 16:30

İsmail bey, bu şikayetinizi kaptana ya da teknede bulunan ve sizlerle muhatap olan arkadaşlarımıza ilettiniz mi? Teknenin yer değiştirmesi tamamen teknede bulunan arkadaşlarımızın isteği ile oluyor. Yani "burada balık yok hareket edelim" denmedikçe kaptan yerinden oynatmaz tekneyi. Tamamen sizlerin isteği ile yer değiştirir. Bunun dışında, eğer motorlar susmadıysa, dediğim gibi bunu kaptana ya da diğer arkadaşlarımıza bildirebilirdiniz. Bizim bulunduğumuz teknede motorun durdurulmaması gibi bir sorun yaşamadık ve biz isteğimiz zaman da yer değiştirdik. Neticede organizasyon için siz de herkes gibi bir ücret ödediniz ve memnun olmadığınız bir durum varsa iletmek gibi bir hakkınız vardı. En kötü ihtimalle beni aratabilirdiniz pek çok arkadaşımızda telefonum olduğu gibi, ücretsiz haberleşme olanağı dahi sağlanmıştı. Hayal kırıklığı uğramanıza üzüldüm ama rahatsızlığınızın giderilmesi için girişimde bulunsaydınız, hemen duruma el koyar ve gerekli ortamı sağlardık. Neticede diğer teknede iken sizin bulunduğunuz teknenin motoru çalışıyor mu çalışmıyor mu bunu bilmem imkansız takdir edersiniz. Bunu bilsem dahi, rahatsız olduğunuzu bilemem. Keşke bir şekilde bunu iletseydiniz.

Bunun yanısıra, bu tip organizasyonların öncelikli amacı zaten balık tutmaktan ziyade tanışmak, sohbet etmek, güzel vakit geçirmek ve bunun yanında da varsa balık tutmaktır. Kendi adıma güzel bir gün geçirdim ve bu nedenle de güzel bir gün geçirdiğimi söylemekten çekinmiyorum. Arkadaşlarımla yeniden bir araya geldim, sohbet ettim, halay bile çektim. Ve eve bir tane bile balık götürmedim, çünkü çapariler nedeni ile yemli atmayı düşündüğüm oltamı suya atamadım. Şimdi benim haricimdeki herkes çapari attı ve ben olta atamadım diye (ki sabahın köründe de yem aldırdım sırf bunun için) bu organizasyon güzel değildi dersem, arkadaşlarıma haksızlık etmiş olurum. Ki bundan en ufak bir üzüntü dahi duymadım. Eminim şikayetlerinizi iletseydiniz sizin için de güzel olurdu. Rahatsızlığınızı iletmek için biraz geç kaldığınızı düşünüyorum.

ismailhalat
25-03-2008, 16:31
sizin ne hoşunuza gittiki kaynaşmayı güzel bi parti veya yemek gibi bir organizasyonlada yapabilirdik en azından denizin ortsında bi sağa bi sola savrulmaktan iyidir şikayetlerimi zaten yazdım ama ek olarak şunuda söleyebirim gerçekten organizasyon ciddi yapılmamış daha nerde balık tutacağımız bile belli değildi

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 16:35
sizin ne hoşunuza gittiki kaynaşmayı güzel bi parti veya yemek gibi bir organizasyonlada yapabilirdik en azından denizin ortsında bi sağa bi sola savrulmaktan iyidir şikayetlerimi zaten yazdım ama ek olarak şunuda söleyebirim gerçekten organizasyon ciddi yapılmamış daha nerde balık tutacağımız bile belli değildi

Sırf bu organizasyonları yerinde yaşayabilmek adına taaaaaaaaaa Ankaralardan geliyorum.
Ben zevk aldım.
Beğenmemenizde sizin tercihiniz.

Conqueror
25-03-2008, 16:39

İsmail kardeşim ,seni mutlu edemediğimiz için üzgünüz ,bir dahaki orglarda bize isteklerini belirtirsen emin ol ki yönetici arkadaşlarımız dikkate alacaklardır ,he şunu söyliyeyim ben orga gelemedim ama ,yok org için iyi bir çalışma yapılmamış falan ben buna karşıyım ,yöneticilerimiz en iyi şekilde ellerinden geleni yapıyorlar :) bu tekne organizasyonu ,dedim ya balıktan çok kaynaşma tanışma organizasyonu :) kendine iyi bak , hafta sonu atla gel Edirneye seni yemekli orga götüreyim ,ne dersin ;)

simendifer
25-03-2008, 16:40

Nerede balık tutacağımız 2 senedir bellidir İsmail bey. Çünkü teknelerin başka yere gitme imkanı olmadığından, sürekli aynı yerde organizasyon yaparız. Keza organizasyon hazırlık konusunda da defalarca Çubuklu tarafında olacağımızı belirttik.

Sırf bu organizasyonları yerinde yaşayabilmek adına taaaaaaaaaa Ankaralardan geliyorum.
Ben zevk aldım.
Beğenmemenizde sizin tercihiniz.

Turgay ağabey, herkes memnun olacak diye bir şey elbette yok. Arkadaşımız rahatsız olmuş ve de dile getirmiş. Dile getirmeye de hakkı var. Ben de açıklamaya çalışıyorum. Ama bu diğer arkadaşlarımızın da memnun olmadığı anlamına gelmez. 113 kişi + 15 yaş ve altındaki bir kalabalığı düşünürsek, memnun olan da olmayan da olacaktır. Ama ben kendi adıma, güzel bir gün geçirdim.

simendifer
25-03-2008, 17:06
Bu arada bir şeyi daha söylemek istiyorum. Organizasyon ciddi yapılmamış demişsiniz ama ben size neler yapıldığından biraz bahsedeyim.

1 - Teknelerin can yeleği ve filika sayıları kontrol edildi. Denetim belgelerine bakıldı. (ki her zaman kiraladığımız tekneler olmasına rağmen)

2 - Acil yanaşma limanı belirlendi. Hatta sizin tekneniz limana yanaştığında, derhal sizin bulunduğunuz tekne ile irtibata geçtik birine bir şey mi oldu diye.

3 - İlk yardım çantaları önceden hazırlatıldı. Eksik varsa tamamlansın diye elli kere görüşme yaptık.

4 - En yakın hastane ve sağlık kuruluşları tarafımızdan belirlendi.

5 - Emniyet güçleri ve sahil güvenliğe, olası bir soruna karşı, iki tekne ile organizasyon yapacağımız bildirildi.

6 - Bu organizasyon için Suat arkadaşımız tekne kiralama işini, pankart yaptırma işini, kaptana malzeme bildirim işini üstlendi. Bunun yanısıra liste teyidinde bir sürü insanla telefon görüşmesi yaptı. Keza ben de onca işimin arasında listelerle ve olası olumsuzlukların önlenmesi için bir sürü konuyla ilgilendim, bir dünya telefon görüşmesi yaptım.

7 - Tekne kaptanı, biz taşımayalım diye ricamızı kırmayıp, damacanalarla su, paketlerce çay ve şeker temin etti.

8 - Necmi ve İbrahim ağabey bulunduğunuz teknenin sorumluluğunu üstlendi. Bulunduğunuz teknede 15 yaş ve altındaki çocuklar hariç 57 kişi vardı. Ve bütün bu insanların sorumluluğunu bir kalemde üstlerine aldılar. Kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

9 - Diren arkadaşımız, hiçbir mecburiyeti yokken, o kadar kişiye yetecek plastik malzemeyi temin etti.

10 - İki tekne arasında iletişimin rahat olması için ücretsiz iletişim sağlandı.

İsmail bey, tüm bu anlattıklarıma istinaden, memnun olmayışınızı gerçekten anlayabilirim. Bundan üzüntü de duydum. Dediğim gibi keşke iletseydiniz, sorununuzu orada çözerdik. Ama bu organizasyon ciddi yapılmamıştı derseniz, orada biraz durun derim. Çünkü emeği geçen ve bu kadar ayrıntıyı düşünen pek çok kişiye haksızlık yapıyorsunuz demektir.

ismailhalat
25-03-2008, 17:07
ben size bizzat söledim şikayetlerimi geminin arkasındaydım bilmiyorum hatırlıyomusunuz benim derdim balık tutmak değil bunu söledim zaten ama ayrıca herkese sorabilirsiniz tam balık çıkıo tekne hareket edio kim yapıo kimin adına yapıo bilmem ama bize sormadan ordan oraya ordan oraya gitmek olmaz bence ayrıca bunları sölediğim için beni eleştiren arkadaşlarımıda kınıyorum ve eleştriye açık olmalarını önriyorum menmun olmak zorunda değilim vede olmadım zaten arkada kimse menmun olmadı atila abi diğer arkadaşlar rahatsızlık duydular

simendifer
25-03-2008, 17:14
ben size bizzat söledim şikayetlerimi geminin arkasındaydım bilmiyorum hatırlıyomusunuz benim derdim balık tutmak değil bunu söledim zaten ama ayrıca herkese sorabilirsiniz tam balık çıkıo tekne hareket edio kim yapıo kimin adına yapıo bilmem ama bize sormadan ordan oraya ordan oraya gitmek olmaz bence ayrıca bunları sölediğim için beni eleştiren arkadaşlarımıda kınıyorum ve eleştriye açık olmalarını önriyorum menmun olmak zorunda değilim vede olmadım zaten arkada kimse menmun olmadı atila abi diğer arkadaşlar rahatsızlık duydular

Bana bizzat söylemediniz, ben zaten sizinle aynı teknede değildim, bizzat iletmeniz mümkün değil. Durumunuzdan tamamen bihaberdim yani. Memnun olmamış da olabilirsiniz, bu oldukça normal. Dediğim gibi o kalabalıkta memnun olan da olmayan da olacaktır mutlaka. Ben kendi adıma memnun ayrıldım gün sonunda. Ama yine de ciddi yapılmamıştı derseniz, kusura bakmayın bu ithamı kesinlikle kabul etmiyorum.

KEYF&KEDER
25-03-2008, 17:15

arkadaşım sen kaçkez tekne ile balığa çıktın hadi onuda bir kenara bırakalım muhtemelen senin arkadaş ortamaın olarakta seninle gelen arkadaşından başka arkadaşın olmamıştır

bu organizasyona katılan hiçbir arkadaş (siz hariç ) balık için tekneye gelip organizasyona katılmamıştır zira seninde bildiğin gibi genel olarak para mevzu bahiste değil tekneye verdiğimiz vede harcadığınız parayla 3.5 kg dan fazla balık satın alabilirdik demek istediğim şey şu bizler organizasyonlarda yedi arkadaşlıklar edinip çok güzel dostluklara imza atmamızdır. Ben kendi adıma çok memnun kaldım vede teknede görmişsünüzdüz çarşı diye tezahurat yaptık işte ben o çarşı gurubuyla 11.organizasyonda tanıştık ve şimdi her birine dünyaları verseler değişmem hele birde turgay abim var ankaralı KIRAL BALIKÇI oda aynı şekilde ve sen kalkmış burda neler söylüyorsun arkadaşım bizler sürekli organizasyon yaparız gerek kendi aramızda gerekse tüm site sakinleri ile ha hoşnut kalmadınmı o zaman bir daha ne organizasyonlara katılırsın nede ortama girersin

alırsın arkadaşını gider balığınızı tutar ortamınızı kurarsınız

Suatreis
25-03-2008, 17:15

İsmail bey konuyu fazla uzattınız. Bir şikayetiniz oldu, bunu paylaştınız ve cevaplarıda bizzat site admininden aldınız. Bu forumda herkez eleştirisini yapar ve yapılan eleştiriyide kabul eder. Siz burada hiçkimseyi alani şelde kınayamazsınız, lüfen uslübünüze dikkat edin.

alperalp4
25-03-2008, 17:16
İsmail kardeşim ,seni mutlu edemediğimiz için üzgünüz ,bir dahaki orglarda bize isteklerini belirtirsen emin ol ki yönetici arkadaşlarımız dikkate alacaklardır ,he şunu söyliyeyim ben orga gelemedim ama ,yok org için iyi bir çalışma yapılmamış falan ben buna karşıyım ,yöneticilerimiz en iyi şekilde ellerinden geleni yapıyorlar :) bu tekne organizasyonu ,dedim ya balıktan çok kaynaşma tanışma organizasyonu :) kendine iyi bak , hafta sonu atla gel Edirneye seni yemekli orga götüreyim ,ne dersin ;)

Nerede balık tutacağımız 2 senedir bellidir İsmail bey. Çünkü teknelerin başka yere gitme imkanı olmadığından, sürekli aynı yerde organizasyon yaparız. Keza organizasyon hazırlık konusunda da defalarca Çubuklu tarafında olacağımızı belirttik.

Turgay ağabey, herkes memnun olacak diye bir şey elbette yok. Arkadaşımız rahatsız olmuş ve de dile getirmiş. Dile getirmeye de hakkı var. Ben de açıklamaya çalışıyorum. Ama bu diğer arkadaşlarımızın da memnun olmadığı anlamına gelmez. 113 kişi + 15 yaş ve altındaki bir kalabalığı düşünürsek, memnun olan da olmayan da olacaktır. Ama ben kendi adıma, güzel bir gün geçirdim.

İsmail bey,
İlk önce yapılan org.u tenkit edeceğinize,bence şurada konu başlıkları altında altında toplanan yazılanları takip edip,neyin nasıl,nerede ve ne şekilde olacağını öğrenebilirdiniz ki, burada şu anlaşılıyor siz bunları takip etmemişsiniz.Etmiş olsaydınız avlak yerlerimizin neresi olacağını ve diğer program akışını öğrenmiş olurdunuz:confused: Ben ve arkadaşım herşeyden çok memnun kaldık ki daha önceden de söylediğim gibi bu org.a emeği geçen herkeze tekrar,tekrar tüm bu büyük aile fertlerinin önünde teşekkür ediyorum.Daha nicelerinde daha da büyüyürek birlikte olmak dileği ile.;)

KEYF&KEDER
25-03-2008, 17:17

tekne hareket etmeseydide karayamı otursaydı

alperalp4
25-03-2008, 17:21
tekne hareket etmeseydide karayamı otursaydı

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 17:22
Daha daha nice organizasyonlara
Üşenmeden yılmadan
Yönetim olarak yapmış olduğunuz organizasyonlarda her şeyiyle mükemmelsiniz.
ZEVKLE GELECEĞİM
Kimseyi memnun edemeseniz dahi

SedatMert
25-03-2008, 17:23
Ben de bu organizasyondan memnun kalmadım:rolleyes:
Organizasyon gününü tam da benim hastalanacağım, Ulvi'nin elemanının kaçacağı, Tuncay'ın da eşya taşıyacağı güne denk getirmişsiniz.:mad::D :D
Gerçekten siz güzel arkadaşlarımızla beraber olamadığımız için üzgünüz ama bunu birgün telafi edeceğiz.

KEYF&KEDER
25-03-2008, 17:23
:D :D :D :D :D :D

:p :p :p :p

alperalp4
25-03-2008, 17:25
Üşenmeden yılmadan
ZEVKLE GELECEĞİM

Turgay abim,
Burda ki yazılarından şimdi öğrendim Ankara'dan geldiğini...:rolleyes:
Tekrardan ayaklarına sağlık,her zaman gel,gene gel:)
Seni tanımaktan inan çok büyük zevk duydum.ama geldiğinde arabayı doğru yere park et:D

alperalp4
25-03-2008, 17:26
Organizasyon gününü tam da benim hastalanacağım, Ulvi'nin elemanının kaçacağı, Tuncay'ın da eşya taşıyacağı güne denk getirmişsiniz.:mad::D :D
Gerçekten siz güzel arkadaşlarımızla beraber olamadığımız için üzgünüz ama bunu birgün telafi edeceğiz.

Üzülme be Sedat abi,
Bir dahakine katılır elini sıkarız.Tekrarda geçmiş olsun.Sağlıkla kal:)

KEYF&KEDER
25-03-2008, 17:28
Üzülme be Sedat abi,
Bir dahakine katılır elini sıkarız.Tekrarda geçmiş olsun.Sağlıkla kal:)

sen bakma sedat abime o daha çok hastalanır değilmi sedat abi:D :D

Suatreis
25-03-2008, 17:28

Ulvi nin elemanı bizim tekneydi abi...:D

alperalp4
25-03-2008, 17:30
sen bakma sedat abime o daha çok hastalanır değilmi sedat abi:D :D

Aman Orhan'cım,
Ne olursa olsun hastalık evlerden uzak olsun;) :)

KEYF&KEDER
25-03-2008, 17:32
Ulvi nin elemanı bizim tekneydi abi...:D

yoksa yan çizen o muydu anlaşılan baılğı çok seviyormuşki balıktutamayınca çamur atmaya kalkmış:D :D

simendifer
25-03-2008, 17:33
Arkadaşlar, sanki İsmail arkadaşımıza yükleniliyor gibi bir durum oluştu. En azından bizleri tam olarak tanımayanlar böyle düşünebilir. Daha önce de yazdığım gibi, memnun olan da olmayan da olacaktır. Rahatsızlığını dile getirmiş sadece ve dile getirmeye de hakkı var. Sürekli olarak organizasyonun güzelliklerinden bahsedilecek diye bir şey yok. Ama yazım içinde organizasyon ciddi yapılmamıştı denilirse, bunu gerçekten kabul edemem. Çünkü üyelerin güvenli şekilde bir arada olabilmeleri için her ayrıntı düşünülmüş ve de sağlanmıştı. Orada herhangi bir arkadaşımızı başına bir şey gelmiş olsaydı (Allah'tan yaşamadık), derhal müdahale edebilecek durumdaydık. Teknedeki herkesi şahsen tanımadığımız için tekne içi güvenlik dahi sağlanmıştı (sizler farkında olmasanız da). Organizasyona geleceğim der teröristin biri nerden bilebiliriz ki? Ama bu kişileri ayırt edebilecek ve herhangi bir olumsuzlukta derhal müdahale edebilecek silahlı güvenliğimiz dahi mevcuttu. Çocuklarla beraber yaklaşık 125-130 kişinin sorumluluğunu üzerine almak kolay bir şey gibi gelebilir belki, ama hiç de sanıldığı gibi değil. En azından bizim için değil. Dün Suat bana bir dahaki organizasyondan bahsedince, aman sakın biraz ara verelim dedim. Çünkü her organizasyon öncesi ciddi anlamda kasılıyorum. Gerçekten iyi ya da kötü her eleştiriye açığım. Ama ciddi yapılmayan bir organizasyondu denirse, bizden başka, organizasyonlar için bu kadar güvenlik sağlayan kimsenin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

ismailhalat
25-03-2008, 17:41
simendifer ciddi derken beni yanlış anladınz ama yinede o sözüm için özür dilerim ama diğer sölediklerimin arkasındayım ve şuda war siz bizim tekneye geçtiğinizd söledim size neyse önemli değil diğer arkadaşlar nie aleştiriyi kaldıramıo anlamadım yani herşey 4 4lük olcak die bişi demedim ama ben ve ARKADAŞLARIM oraya eğlenmeye geldik we eğlenemedik ne diyim ozamn sizler gibi çok güzeldi mükemmelmiydi diyim ne için. ben bu eleştrileri yaptım belkide bi sonraki org. bunlarda olmaz daha da güzel olur ama tabiki ben hain kötü ilan edildim önemli değil. çarşılı arkadaş ltfen sen cwp falan yazma olurmu herkese ii akşamalr simendifer sizede ilginiz için tşk ederim

Suatreis
25-03-2008, 17:45
O gün İstanbul da nevruz kutlamalarının yapıldığını bilirsiniz, Genel Kolluk Kuvvetlerinin tamamı alarm halindeydi dimi..ve biz toplanma bölgelerinde böyle hassas bir günde,kalabalıklar oluşturduk. Hanginize burada ne yapıyorsunuz şeklinde bir soru yöneldi...

Alt yapılanma süreci bilinmeden "ciddi değildi" denilmesi açıkçası son derece rahatsız edici. Bu neden ile sanırım İsmail Bey e de biraz sert çıkışta bulundum..Eh ama..oda kusura bakmasın..

moti
25-03-2008, 17:48
Üşenmeden yılmadan
ZEVKLE GELECEĞİM

sen bakma sedat abime o daha çok hastalanır değilmi sedat abi

simendifer ciddi derken beni yanlış anladınz ama yinede o sözüm için özür dilerim ama diğer sölediklerimin arkasındayım ve şuda war siz bizim tekneye geçtiğinizd söledim size neyse önemli değil diğer arkadaşlar nie aleştiriyi kaldıramıo anlamadım yani herşey 4 4lük olcak die bişi demedim ama ben ve ARKADAŞLARIM oraya eğlenmeye geldik we eğlenemedik ne diyim ozamn sizler gibi çok güzeldi mükemmelmiydi diyim ne için. ben bu eleştrileri yaptım belkide bi sonraki org. bunlarda olmaz daha da güzel olur ama tabiki ben hain kötü ilan edildim önemli değil. çarşılı arkadaş ltfen sen cwp falan yazma olurmu herkese ii akşamalr simendifer sizede ilginiz için tşk ederimHepinizi seviyoruz (Mahşerin 3 balıkçısı)Aile içinde olur böyle şeyler Emek sarfedilmiş benim annemlere yardım etmek için katılamadığım ve 3ümüzünde katılamadığımız için üzüldüğüm bir Organizasyon.İsmail kardeşim Bizler hepimiz sende dahil bir aileyiz ve ilerde nedemek istediğimi daha iyi anlarsın :)

balikci
25-03-2008, 17:53
simendifer ciddi derken beni yanlış anladınz ama yinede o sözüm için özür dilerim ama diğer sölediklerimin arkasındayım ve şuda war siz bizim tekneye geçtiğinizd söledim size neyse önemli değil diğer arkadaşlar nie aleştiriyi kaldıramıo anlamadım yani herşey 4 4lük olcak die bişi demedim ama ben ve ARKADAŞLARIM oraya eğlenmeye geldik we eğlenemedik ne diyim ozamn sizler gibi çok güzeldi mükemmelmiydi diyim ne için. ben bu eleştrileri yaptım belkide bi sonraki org. bunlarda olmaz daha da güzel olur ama tabiki ben hain kötü ilan edildim önemli değil. çarşılı arkadaş ltfen sen cwp falan yazma olurmu herkese ii akşamalr simendifer sizede ilginiz için tşk ederim

İsmail bey merhabalar,

Olumu yada olumsuz düşüncelerini aktarmakta her arkadaşımız özgürdür, ancak hiç bir ticari faaliyeti olmayan, sadece üyeleriyle buluşup, keyifli bir gün geçirmenin planı sonucunda gerçekleştirilen ve bir okadarda ayrıntının düşünüldüğü, üyelerin teknedeki güvenliği, olası sağlık sorunları için düşünülmüş ve maddesini sayamadığım bir bukadar daha ayrıntı planlanmışken ciddi olmamış demek çok garip durmuyormu sizce? sanıyorum ben ve arkadaşlarım eğlenemedik demeniz daha doğru olur, ciddi demek çok büyük bir alanı kapsıyor. Bundan sonraki organizasyonlarımızda sizinde rahatsızlığını ifade ettiğiniz konularda daha hassas davranacağımızı yinelemek isterim, ayrıca aramızda yeni olduğunuz için ailemize hoş geldiniz diyorum, esenlikle kalın :)

simendifer
25-03-2008, 17:59

İsmail bey, dediğim gibi ben iyi ya da kötü her eleştiriye açığım. Memnun olmayışınızı da anlayabiliyorum ve gerçekten üzüldüm. Bizzat söyledim dediniz ama ben hala hatırlayamadım. Kusura bakmayın pek çok kişiyle konuştuğum için hatırlamıyor da olabilirim, söyledim diyorsanız söylemişsinizdir mutlaka. Ama sizi kötü falan ilan ettiğimiz yok. Daha önce de söyledim, memnun olmamışsınız ve bunu dile getirmeye de kesinlikle hakkınız var. Size yazdığım ilk mesajdan beri bunu belirtiyorum. Herkes olumlu mesajlar yazsın diye bir beklentim yok, bunu samimiyetle söylüyorum. Eğer memnuniyetsizliğiniz bizden kaynaklı ise, gerçekten özür dilerim. Beni yanlış anladınız dediniz, yanlış anlamış da olabilirim. ama sizden ricam, lütfen çabalarımızı da göz ardı etmeyin. Çünkü biz bu organizasyon için bir dünya yerle bağlantı kuruyoruz, bir sürü şey ayarlıyoruz, sırf gelen arkadaşlarımız güvenlik ya da sağlık sorunu yaşamasın, kimseye bir şey olmasın diye. Ama söylediklerinizi de bir kenara yazıyorum, ki bir dahaki organizasyonda bu konular da aklımızda olsun diye.

ayastafanos Balıkçısı
25-03-2008, 18:04
Teknelerin hareket etmelerinin en önemli nedeni akıntının kuvvetli olmasıydı. Tekneler akıntıyla kıyıya kaydıkça kaptanda tekneyi açmak durumunda kaldı ve hareket etti. yani adam tekneyi açmasında karaya mı oturtsun. Ondan sonra hadi inin tekneyi itin...:D :D :D

lathander
25-03-2008, 18:14
Gün içinde bizimde şikayet ettiğimiz durumlardı İsmail Bey'in söyledikleri.

bizim teknenin kaptanına ben şahsen bir kaç kez gidip uyardım ve kendisini ilgisiz-suratsız buldum.
Akıntı nedeniyle devamlı yer değişikliği tabi çok doğal ama kaptan olarak kendisinin takip etmeside gerekirdi. Şahsen ben bir seferinde kaptan karaya oturcaz çek biraz açığa dedim. Hatta o arada kendi oltamı bile bırakıp suda söylemiştim o takım yalan oldu tabi :p çamurlu sulara gömüldü gitti.

eheh bende yazdım kenara birkaç not bir sonraki sefere hatırlatıcam org öncesi. eleştirilerimi o zamana ve yetkililere yazacağım özel mesajlara saklıyorum.

Kuruçeşmede ben baya soğuk hissetmiştim ortamı, şimdi daha iyidi, eminim sonrakiler daha iyi olacak. Sonuçta bu olay tecrübe ile sabittir, her seferinde daha iyi oluyor.

simendifer
25-03-2008, 18:22
Kaptan ilgisiz ve suratsız davrandıysa, bunu kendilerine aynen ileteceğim. Çünkü şu aşamada yapabileceğim bir şey yok. Sürekli onlarla organizasyon yapıyoruz ve şu iş çıkmayan zamanlarda onlara organizasyon yaparak para kazandırıyoruz. Tamam diğer konuştuğumuz teknelerden daha ucuza kiralıyoruz onların teknesini ama bu suratsızlık yapmalarını gerektirmez. Neticede daha önce de organizasyon yaptık onlarla, bu 4. idi, beklentilerimizi ve ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Bir dahaki organizasyonda (tabi yine onların teknesini kiralarsak) bunları kendilerine aynen iletip, gerekeni de yapacağım, bundan emin olabilirsiniz.

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 18:53
Bir daha ki organizsasyon ne zamana :D

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 18:57
Turgay abim,
Burda ki yazılarından şimdi öğrendim Ankara'dan geldiğini...:rolleyes:
Tekrardan ayaklarına sağlık,her zaman gel,gene gel:)
Seni tanımaktan inan çok büyük zevk duydum.ama geldiğinde arabayı doğru yere park et:D

Bu sefer akıllandım.
arabayı avlak yerine çekecem:D

hunter33
25-03-2008, 19:04
off off offfff...
ortalık fena kızısmıs :confused:
yaa arkadaslar ne oldu boyle kasılmıs ve gerılmıs ortam...yapmayın lutfen herkes bıraz anlayıs gostersın lutfen :)
haa bu arada kımın yazısını okusam halaa sallanıyorum dıyor !
ben bısey hıssetmedım sankı...sadece bıraz ruzgar hıssettım hepsı o
herkese selamlar.

kurtuluş
25-03-2008, 19:07
slm.arkadaşlar 23 mart organizasyonu nu guncelhaber.com sitesindse haber yaptım ordan okuyabilirsiniz.saygılarımla .bu arada turgay abi tırsi yi nasıl yakaladığını anlatsana bize :D

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:10
slm.arkadaşlar 23 mart organizasyonu nu guncelhaber.com sitesindse haber yaptım ordan okuyabilirsiniz.saygılarımla .bu arada turgay abi tırsi yi nasıl yakaladığını anlatsana bize :D

altta 3 adet istavrit üste tek tirsi
bir ara boş çekiyor sandım.:D

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:13
Haberin içinde teşekkürler kurtuluş

Dalgıç837
25-03-2008, 19:14
Kusura bakmayın, organizasyondan neredeyse direkt havaalanına gittim iş seyahati için, anca yazabiliyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese, bu arkadaşların arasında şahsen tanışmak fırsat ve onuruna sahip olduğum Suat, Sennur ve Diren'in nezdinde teşekkürlerimi ve takdirlerimi sunarım. Bu büyüklükte bir gruba organizasyon yapmak tecrübe, öngörü ve detaylara sonuna kadar hakim olmayı gerektirir. Benim açımdan organizasyon çok güzel ve keyifli geçti, atlanmış hiçbir nokta yoktu. Teknelerin akıntıyla karaya yaklaşıp sonra açılmaları çok normal, geçen organizasyona (23 Aralık 07) göre farklılık balığın kıyıya daha yakın olması nedeniyle daha sık manevra yapmanın gerekmesiydi bence. Bir de neticede tekne denizdeyken son söz kaptanındır, ne derse o olur (deniz kanunu).

Rasgele

kurtuluş
25-03-2008, 19:16
turgay abi bir daha ki organizasyonda yanında olucam ve senden kopya cakicem haberin olsun .bu arada senden balık hakkında bildiklerinin hepsini alıcam saygılarla

kurtuluş
25-03-2008, 19:18
u tıklayarak güncel bölümünden de daha sonraki zamanlarda haberi okuya bilirsiniz.

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:19
turgay abi bir daha ki organizasyonda yanında olucam ve senden kopya cakicem haberin olsun .bu arada senden balık hakkında bildiklerinin hepsini alıcam saygılarla

İstediğin an her zaman hazırım.:)
Bu bilgi tatlı su olursa daha fazla sevinirim.;)

Suatreis
25-03-2008, 19:22
u tıklayarak güncel bölümünden de daha sonraki zamanlarda haberi okuya bilirsiniz.

Eline sağlık Kurtuluş, teşekkürederiz :)

dede
25-03-2008, 19:25
balık avı net ailesi organizasyon çok güzeldi tekrarını bu sefer karadan yaparsak çok güzel olur neden diye sorarsanız ben daha yeni kendime geldim iki gündür hep sallandım genede çok mükemmel organizasyon oldu tekrarı ne zaman olacak sabırzızlıkla bekliyorum

dede
25-03-2008, 19:26
Bir daha ki organizsasyon ne zamana :D

abi biz çarşı olarak yeni bi organizasyon yaparız sen nezaman istersen çarşı hazır

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:27
balık avı net ailesi organizasyon çok güzeldi tekrarını bu sefer karadan yaparsak çok güzel olur neden diye sorarsanız ben daha yeni kendime geldim iki gündür hep sallandım genede çok mükemmel organizasyon oldu tekrarı ne zaman olacak sabırzızlıkla bekliyorum

Benim tekerlerin altından hava geçtiği için bende titreme yoktu :rolleyes:
Alicansın ankaraya indik hala sallanıyorum baba diyordu:D :D :D

kurtuluş
25-03-2008, 19:28
İstediğin an her zaman hazırım.:)
Bu bilgi tatlı su olursa daha fazla sevinirim.;)

eyvallah abi sağolasın.sizin gibi bilge balıkçılar olduğu sürece bizim gibi çırak balıkçılar sayenizde bir şeyler öğrenmeye çalışır.yani bir nevi boynuz kulak meselesi

kurtuluş
25-03-2008, 19:31
Eline sağlık Kurtuluş, teşekkürederiz :)

ne demek reis başka haber yapılacak konu varsa siz bana yollayın ben haber yaparım merak etmeyin ne olsa haber özgürlüğü var bu memleketde :D

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:33
eyvallah abi sağolasın.sizin gibi bilge balıkçılar olduğu sürece bizim gibi çırak balıkçılar sayenizde bir şeyler öğrenmeye çalışır.yani bir nevi boynuz kulak meselesi

Geçersiniz geçer:D :D

kurtuluş
25-03-2008, 19:34
Geçersiniz geçer:D :D

yüksek müsadenizle geçeriz evelallah:D :D :p :p

KRAL_BALIKÇI
25-03-2008, 19:39
yüksek müsadenizle geçeriz evelallah:D :D :p :p

msn ne ekleyebilirsin az sonra bu mesaj kendi kendini yok edecek

guclulerav@hotmail.com

kurtuluş
25-03-2008, 19:41
bu arada organizasyon süperdi valla.ama beklentisi çok olan arkadaşlar memnun kalmamışlar.olabilir bir daha ki sefere eminim memnun olurlar .o kadar katılımcının sorumluluğunu üzerine almak ve o kadar ağır yükün altına girmek kolay değil bunu insanlar la uğraşmayan anlayamaz.o yüzden sennur ablama ve suat reise ayrıca necmi abiye ve katkıda bulunan herkeze gelenlere ve gelemeyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum kendi adıma.inşallah bir daha ki organizasyonlarda buluşmak dileğiyle .

lathander
25-03-2008, 19:43
Sonraki organizasyonlar için bir bilgi benden;
büyükçekmece gölünde sular yükseldi haberiniz ola :D
hani kuraklıktan sonra hala bişi çıkıyormudur onu uzmanlar bilir ama tatlı su organizasyonu için iyi olabilir. Gerekirse ben bir bölgeyi kolaçan edip sorup soruştururum zamanı geldiğinde.

boğazda yine org. olcak derseniz ben yine varım şimdiden ;) ama az bekleyin araba servisten çıksın zor oluyor gelmek. :rolleyes:

kurtuluş
25-03-2008, 19:44
msn ne ekleyebilirsin az sonra bu mesaj kendi kendini yok edecek

guclulerav@hotmail.com

ekledim abi .sende ele istersen kurtulusgunc@hotmail.com.
merak etme bu mesaj kendini yok etmez rahat ol abim benim:D

ALİRIZA DOLGUN
25-03-2008, 19:56
keyfe keder abeye sonuna kadar katılıyorum.

CoNTRoLLeR
25-03-2008, 20:03
Öncelikle ismail arkadaşın sıkıntılarını anlayabiliyorum amma velakin bunu burda dile getiriş tarzının hoş olmadığınıda belirtmeden edemiyorum. Benim üye olduğumdan beri katıldığım 4. organizasyondu bu. Pazar günü ben ve 6 arkadaşım toplam 7 kişi katıldık. Herşey çok güzeldi bizim için arkadaşlarım siteden değildi ama hepsi teker teker herkese teşekkür etmemi istediler, zira çok hoşlarına gitti.

Şimdi gelelim memnuniyetsizlik mevzusuna;

Bir bebek acıktığında ağlamaya başlar ve annesi niye ağladığını tahmin eder ve bebişin karnını doyurur :) Yani ağlamayan çocuğa meme vermezler demişlerya bu konuya cuk oturuyor bu söz kanımca. Biz sabah üsküdardan büyük tekneye bindik ve arkadaşlarım direk teknenin arkasına doğru yürüdüler bende mecburen onların arkasından devam ettim. Üsküdardan beşiktaşa gidene kadar teknenin arkasından çıkan eksoz dumanı bizi o kısa mesafede rahatsız etmişti. Sonra beşiktaşa geçtik ve diğer teknede yer olduğunu dileyenin oraya geçebileceğini söylediler. Tabi bende tereddüt etmeden arkadaşlarımla birllikte geçtim. Sebebi %50 o eksoz dumanı kokusuydu %50 de yerin dar, arka tarafında kalabalık olmasıydı. Teknelerin ordan oraya sürekli hareket etmesine kimse sesini çıkaramaz. İsmail kardeşim Siz zaten yerinizden rahatsız olduğunuz için teknenin sürekli yer değiştirmesi sizi dahada rahatsız etmiş. Ama bunu sonradan değil, dönüşte değil, ya da kalkıp burada herkesin okuyabileceği şekilde değil, teknede rahatsız olduğunuz anda ya birilerine söyleyerek yada yerinizi değiştirme girişiminde bulunarak halletmeliydiniz. Yani sözün özü bu paragrafın ilk cümlesinde yazdığım gibi derdini söylemeyen derman bulamaz. Organizasyon olana kadar sitedeki arkadaşlıkların ne kadar yakın olduğunu takip etmişsinizdir. Yani kimse size bizim yanımızda yer yok demezdi herkes 30 cm kayar, siz ve arkadaşlarınıza yer açmaya çalışırdı. Bunu denemeden göremeyeceğinize göre sakın olurmu öyle şey kimse yer vermezdi gibi cevaplar yazmayınız. Umarım bir dahaki seferede katılırsınızda bende size tekne içinde bizzat kılavuzluk yaparım ve sizi her konuda memnun etmek için elimden geleni yaparım :). Bunu yapmak zorunda değilim ama bu sitede kimse birşeyi yapmak zorunda olduğu için yapmıyor zaten. İçinden geldiği için yapıyor. Selamlar :)

seckint
25-03-2008, 20:25
oku oku bitmedi valla
neyse ben bişi yazmıyım yannız balikci nin farlar hala bozuk hayrına bi far alalım ona :D:D
anlayan anladı :D:D

seckint
25-03-2008, 20:26
resmim ne ka güzel

golden58
25-03-2008, 20:49
acaba şu TGRT 'deki haber videosunu siteye koyabilcekmiyiz ? gören aradı bizide :D merak ettik :P

Bu arada Aycan abi bizi dönüşte sefaköye kadar bıraktığın için çok teşekkür :D
biz yolda yürüyemioduk sallanmaktan sen nasıl kullandın arabayı :eek:

bide faruk arkdaş bizim için çektiğin fotoları nasıl alırım :) şenay başımın etini yiyor nerde fotolarımız diye.

leven naber bilader resimleri ben mail olarak atıyım sana istersen mail ver bana şenaya selamlar

golden58
25-03-2008, 21:00
levent email adrsm benim faruk-akpina@hotmail.com

aticay
25-03-2008, 23:30
İsmail bey merhabalar,

Olumu yada olumsuz düşüncelerini aktarmakta her arkadaşımız özgürdür, ancak hiç bir ticari faaliyeti olmayan, sadece üyeleriyle buluşup, keyifli bir gün geçirmenin planı sonucunda gerçekleştirilen ve bir okadarda ayrıntının düşünüldüğü, üyelerin teknedeki güvenliği, olası sağlık sorunları için düşünülmüş ve maddesini sayamadığım bir bukadar daha ayrıntı planlanmışken ciddi olmamış demek çok garip durmuyormu sizce? sanıyorum ben ve arkadaşlarım eğlenemedik demeniz daha doğru olur, ciddi demek çok büyük bir alanı kapsıyor. Bundan sonraki organizasyonlarımızda sizinde rahatsızlığını ifade ettiğiniz konularda daha hassas davranacağımızı yinelemek isterim, ayrıca aramızda yeni olduğunuz için ailemize hoş geldiniz diyorum, esenlikle kalın :)

Sayın Murat Kardeşim
İsmail kardeşime yaklaşımınız için si,zlere teşekkür ediyorum.Bazı üye arkadaşlarımın yaklaşımlarından ise son derece rahatsız oldum. Özgürce eleştiri yapamayacakmıyız yapalımki yönetici arkadaşlarımızında bizler için ne ler yaptıklarınıda öğrenelim ve teşekkürlerimiz daha samimi olsun.Ne kadar emek verdiklerini Sennur hanımın acıklamalarından öğrendim.
Bu organizasyonun bir gayeside tanışmak vekaynaşmaksa zamanımıİsmail kardeşimi teknede tanıdım: Denize sevdalı,cevreye duyarlı,espirili bir genç yazısındaki dizeleri kötü bir amaç için yazdığınıda zannetmiyorum.kucaklayıcı olmayı sitenin en yaşlı üyesi olmak sıfatıyla üye arkadaşlarımdan rica ediyorum.
Benimde eleştirilerim var:
a_ Eski üyeler beraberdiler balık tutarkende, halay çekerdende.
b_Üst üste olta atıldı zamanımı olta ayıklamakla geçirdim(rica etmeme rağmen israrla üzerimizden atıldı az kaldı............? Aynı oltayı altı defa açtım sonu açmadım kestim)
c_Motorun devamlı hareketine mana veremedim(demekki üst kattakiler yönetmiş.
d_Bizim teknede yöneticinin kim oldugunu bulamadım(para toplanırken tahmin ettim)
e_İki defa İhtiyaç molası bir defa neden kıyıya yanaştık(her üye teknede ne kadar kalacagını biliyordur zannederim)
ÖNERİM:
Her teknede iki adet (balık tutmadan) üyelerle ilgilenecek,üyeleri kaynaştıracak yönetimin kurallarını uygulayacak tekne komiserinin bulunması rahatlık sağlıyacaktır.(kurayla seçilebilir)

Bizlere bu organizasyonu sağlayan kardeşlerime teşekkürüde borç bilirim.
Enyakın zamanda karada ve denizde eşim ve ben kabul buyurursanız hazırız
Saygılarımızla.

kral balıkçı
26-03-2008, 01:12
bu organizasyonda emeği geçen herkese taşekkürlerimi sunarım güzel bir gün geçirdim. ve inşalah kısmet olursa bi organizasyona daha canı gönülden katılmayı isterim yeterki durumlar müsait olsun. beni tanıyan taımayan herkese sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. tüm balıkavı.net ailesine selamlar...:)

balikci
26-03-2008, 01:24
bu organizasyonda emeği geçen herkese taşekkürlerimi sunarım güzel bir gün geçirdim. ve inşalah kısmet olursa bi organizasyona daha canı gönülden katılmayı isterim yeterki durumlar müsait olsun. beni tanıyan taımayan herkese sevgilerimi ve saygılarımı sunarım. tüm balıkavı.net ailesine selamlar...:)

Mustafa sanada selamlar :) uzun zaman oldu, nerelerdesin :)

Organizasyona katıldığını bilmiyordum, daha doğrusu listede yoktu sanırım.. ama beyendiğine çok sevindim, bundan sonrakilerde mutlaka bekliyoruz... yolun düşerse izmirede bekleriz her zaman.

balikci
26-03-2008, 01:29
Sayın Murat Kardeşim
İsmail kardeşime yaklaşımınız için si,zlere teşekkür ediyorum.Bazı üye arkadaşlarımın yaklaşımlarından ise son derece rahatsız oldum. Özgürce eleştiri yapamayacakmıyız yapalımki yönetici arkadaşlarımızında bizler için ne ler yaptıklarınıda öğrenelim ve teşekkürlerimiz daha samimi olsun.Ne kadar emek verdiklerini Sennur hanımın acıklamalarından öğrendim.
Bu organizasyonun bir gayeside tanışmak vekaynaşmaksa zamanımıİsmail kardeşimi teknede tanıdım: Denize sevdalı,cevreye duyarlı,espirili bir genç yazısındaki dizeleri kötü bir amaç için yazdığınıda zannetmiyorum.kucaklayıcı olmayı sitenin en yaşlı üyesi olmak sıfatıyla üye arkadaşlarımdan rica ediyorum.
b_Üst üste olta atıldı zamanımı olta ayıklamakla geçirdim(rica etmeme rağmen israrla üzerimizden atıldı az kaldı............? Aynı oltayı altı defa açtım sonu açmadım kestim)
d_Bizim teknede yöneticinin kim oldugunu bulamadım(para toplanırken tahmin ettim)
e_İki defa İhtiyaç molası bir defa neden kıyıya yanaştık(her üye teknede ne kadar kalacagını biliyordur zannederim)
ÖNERİM:
Her teknede iki adet (balık tutmadan) üyelerle ilgilenecek,üyeleri kaynaştıracak yönetimin kurallarını uygulayacak tekne komiserinin bulunması rahatlık sağlıyacaktır.(kurayla seçilebilir)

Saygılarımızla.

Sevgili Atilla ağabey,

Asıl ben teşekkür ederim, organizasyonumuza katıldığınız için, dostluğunuzla güçlendirdiğiniz için... tüm site dostlarına en derin saygılarımı sunarım. Bundan sonraki organizasyonlarımızın planlamaları için bu önerileri dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz.

balikci
26-03-2008, 01:31
oku oku bitmedi valla
neyse ben bişi yazmıyım yannız balikci nin farlar hala bozuk hayrına bi far alalım ona :D:D
anlayan anladı :D:D

:D :D :D nihayet düşünen biri çıktı :D ilk bahar geldi diyorum, yaz geldi diyorum.. farlar bozuk diyorum... :)

steelrock
26-03-2008, 01:42
Ellere, kollara, oltalara, her şeyden önemlisi verilen emeklere sağlık arkadaşlar.

Burada her zaman öncelik; insana, muhabbete, dostluğa verilmiştir. Balık ve balıkçılık bizler ve bizler gibi olanlar için her zaman bu saydığım önceliklerin bir aracıdır. Bu doğrultuda, bu organizasyona katılan ve emek veren her arkadaşıma teşekkürlerimi sunarım.

KRAL_BALIKÇI
26-03-2008, 08:13
Sayın Murat Kardeşim
e_İki defa İhtiyaç molası bir defa neden kıyıya yanaştık(her üye teknede ne kadar kalacagını biliyordur zannederim) ÖNERİM:

Saygılarımızla.

Abi
Tekneden inen bendim.
Nedenine gelince teknede herkesinde bildiği gibi,
Aracımı park ettiğim yerden acil kaldırmam istendi.Yoksa parka çektirecekleri telefonla bildirildi.
İndiğim yerden taksiyle üsküdara gidip tekrar aynı taksiyle dönüş yaptım.
Eksiklikler olabilir fakat organizasyon samimi olmak gerekirse mükemmeldi.

simendifer
26-03-2008, 10:38
Sayın Murat Kardeşim
e_İki defa İhtiyaç molası bir defa neden kıyıya yanaştık(her üye teknede ne kadar kalacagını biliyordur zannederim) ÖNERİM:

Saygılarımızla.

Atilla bey, kabul buyurmak ne demek, elbette her zaman bekleriz. İyisiyle kötüsüyle daha çok organizasyonumuz olacak. Beğenilecek ya da beğenilmeyecek ama bir şekilde bir arada olacağız. Yazdıklarınız konusunda da haklı olabilirsiniz ama ben de bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum. Örneğin ilk maddede eski üyeler bir aradaydı demişsiniz. Ben sizin tekneye saat 16.00 da geçtim öncelikle. Belirtilen sorunlar iletildi ise bile ancak o saatte haberim olmuş demektir anlayacağınız. Bundan 1 saat sonrasında da dönüşe geçildi zaten. Üst üste olta atıldı evet ama bu sorunu herkes yaşadı, çünkü kalabalıktık. Ben bu sebeple olta dahi atmadım, çünkü yemli atmak istiyordum. Ama olta atan pek çok arkadaşımın oltasını açtım ve bundan en ufak rahatsızlık duymadım. Diğer tekneye geçtiğimde, toplu fotoğraf alalım dedim, kimse kılını kıpırdatmadı. Fotoğraf çekelim dememin üzerinden yarım saat geçtiğinde hala toplanılmamıştı. En sonunda dayanamayıp, bulunduğum yerdeki arkadaşlara toplanın fotoğraf çekeceğiz dedim. 10-15 kişi fotoğraf için bir araya gelince diğer arkadaşlar da toplanmaya başladı. Ve hala herkes toplanmamıştı, orada bas bas bağırdım fotoğraf çekeceğiz hadi gelin diye, buna rağmen gelmeyenler oldu. Halay çekerken de aynı sorunu yaşadık, davet beklemek olmaz, herkes araya girmeliydi. Buna rağmen, baktık biz halay çekip duruyoruz kimse katılmıyor, öyle durmayın hadi hepbirlikte dedik, hatta bazı arkadaşları zorladık, katıldılar ama hemen dağıldılar. Şimdi hal böyleyken, ben kimseyi zorla kolundan tutup da gel arkadaşım illa da kaynaşacaksın diyemem, bu biraz da içten gelmeli. İlk İstanbul organizasyonunda site üyesi 5 kişi vardı, misafirlerimiz 6 kişiydi. Yani toplamda 11 kişiydik ama inanılmaz bir kaynaşma vardı, herkes muhabbet etmek tanışmak için can atıyordu, tüm gün tuttuğumuz 1 lapin 1 vatozdu ve biz o balıklarla övündük durduk. Çünkü günümüz harika geçmişti arkadaşlık anlamında. Bundan sonraki organizasyonlar da aynı şekilde geçti. Hafta sonunda ise, ben aynı canayakınlığı göremedim çok açık söylüyorum. Onca insanı tek tek kolundan çekemem, gel kaynaş diyemem, isteyenler zaten bunu başardılar. Örneğin Aycan'ın eşini hiç tanımıyorum ilk kez orada gördüm. Ama Karadeniz horonu başladığında hemen halay başı oldu, üstelik de hamileydi ve ben yöresel oynadığı için onun oynadığı oyunu bilmediğim halde halaya girdim ve onun ayaklarını takip ederek oyunu öğrendim, devam ettim. Çünkü onun içinden geliyordu, benim de öyle. Keza Gökhan'ın kız arkadaşı da öyle, ki Gökhan aşağıda balık tutuyordu bu arada (bu arada çok şeker bir arkadaştı, çok sevdim.). Alper elimi sıktı, öyle güzel gülümsedi ki tanışırken, çok mutlu oldum, çok canayakındı, bunu hissettirdi. İsteyen herkes de bunu yapabilirdi, ki davet ettiğimiz halde katılınmadı. Teknenin neden sıkça hareket ettiğini zaten arkadaşlarımız defalarca yazmışlar, o nedenle ona değinmeyeceğim, Turgay ağabey de kıyıya yanaşmanın nedenini söylemiş.

Teknede yönetici olduğunu para toplarken anladım demişsiniz. Evet Necmi ağabey bizi kırmadı, teknede sen olur musun ağabey dediğimizde bunu kabul etti ama neticede Necmi ağabey de, bu sitenin bir üyesi. Benim nickimin altında admin yazsa bile, ben de bu sitenin bir üyesiyim. Biz de aynı ücreti ödüyor, aynı şekilde yemek yiyor ve üzerine de emek harcıyor ve bunu severek yapıyoruz. Bundaki tek amaç insanları bir araya getirebilmek. Bunu yaparken de ilk düşünülen, bu insanları bir araya getiriyoruz ama güvenliklerini de sağlamalıyız meselesi oluyor. Biz de oraya arkadaşlarımızla bir arada olmaya, onlarla sohbet etmeye, güzel vakit geçirmeye gidiyoruz. Tek tek kimsenin başında durmak için orada bulunmuyoruz. Siz kendi oltanızın karışmasından yakındınız, ben olta atmadığım halde arkadaşlarımın oltalarını çözmekle uğraştım, hem de bütün gün ve hiçbir mecburiyetim yokken ama hiç rahatsızlık duymadım. Gerçekten de severek yaptım, çözme esnasında gülüştük ettik, gırgır yaptık, birbirimizle dalga geçtik. Olta çözmek gibi bir dertten bile keyif çıkardık. Her teknede tekne komiseri olsun demişsiniz, oraya her arkadaşımız gibi aynı şartlarla gelen kimin üzerine bu görev yıkılır, kim gönüllü olur bilemiyorum. Netice de onlar da olta atmak ve arkadaşlarıyla keyifli bir gün geçirmek isteyeceklerdir. Ekstra para ödeyerek adam tutarız belki, ücreti de yine kişi sayısına bölerek paylaşırız, onlar da olta üstüne olta atanların ellerine vurur. :) Aklıma başka bir şey gelmedi. :) Turgay ağabeyin dediği gibi, eksiklikler olabilir, ama yine de benim için güzel bir gündü. Bir araya gelindiğinde, ben ya da emek sarfeden diğer arkadaşlarımızın da bu sitenin bir üyesi ve aynı amaçla orada bulunduklarını unutmamak gerek diye düşünüyorum. Ama söylediğinizi değerlendireceğim, en azından deneriz ve denemedik demeyiz. Ben her zaman büyük sözü dinlerim. :)

korni
26-03-2008, 10:44
Atilla bey, kabul buyurmak ne demek, elbette her zaman bekleriz. İyisiyle kötüsüyle daha çok organizasyonumuz olacak. Beğenilecek ya da beğenilmeyecek ama bir şekilde bir arada olacağız. Yazdıklarınız konusunda da haklı olabilirsiniz ama ben de bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum. Örneğin ilk maddede eski üyeler bir aradaydı demişsiniz. Ben sizin tekneye saat 16.00 da geçtim öncelikle. Belirtilen sorunlar iletildi ise bile ancak o saatte haberim olmuş demektir anlayacağınız. Bundan 1 saat sonrasında da dönüşe geçildi zaten. Üst üste olta atıldı evet ama bu sorunu herkes yaşadı, çünkü kalabalıktık. Ben bu sebeple olta dahi atmadım, çünkü yemli atmak istiyordum. Ama olta atan pek çok arkadaşımın oltasını açtım ve bundan en ufak rahatsızlık duymadım. Diğer tekneye geçtiğimde, toplu fotoğraf alalım dedim, kimse kılını kıpırdatmadı. Fotoğraf çekelim dememin üzerinden yarım saat geçtiğinde hala toplanılmamıştı. En sonunda dayanamayıp, bulunduğum yerdeki arkadaşlara toplanın fotoğraf çekeceğiz dedim. 10-15 kişi fotoğraf için bir araya gelince diğer arkadaşlar da toplanmaya başladı. Ve hala herkes toplanmamıştı, orada bas bas bağırdım fotoğraf çekeceğiz hadi gelin diye, buna rağmen gelmeyenler oldu. Halay çekerken de aynı sorunu yaşadık, davet beklemek olmaz, herkes araya girmeliydi. Buna rağmen, baktık biz halay çekip duruyoruz kimse katılmıyor, öyle durmayın hadi hepbirlikte dedik, hatta bazı arkadaşları zorladık, katıldılar ama hemen dağıldılar. Şimdi hal böyleyken, ben kimseyi zorla kolundan tutup da gel arkadaşım illa da kaynaşacaksın diyemem, bu biraz da içten gelmeli. İlk İstanbul organizasyonunda site üyesi 5 kişi vardı, misafirlerimiz 6 kişiydi. Yani toplamda 11 kişiydik ama inanılmaz bir kaynaşma vardı, herkes muhabbet etmek tanışmak için can atıyordu, tüm gün tuttuğumuz 1 lapin 1 vatozdu ve biz o balıklarla övündük durduk. Çünkü günümüz harika geçmişti arkadaşlık anlamında. Bundan sonraki organizasyonlar da aynı şekilde geçti. Hafta sonunda ise, ben aynı canayakınlığı göremedim çok açık söylüyorum. Onca insanı tek tek kolundan çekemem, gel kaynaş diyemem, isteyenler zaten bunu başardılar. Örneğin Aycan'ın eşini hiç tanımıyorum ilk kez orada gördüm. Ama Karadeniz horonu başladığında hemen halay başı oldu, üstelik de hamileydi ve ben yöresel oynadığı için onun oynadığı oyunu bilmediğim halde halaya girdim ve onun ayaklarını takip ederek oyunu öğrendim, devam ettim. Çünkü onun içinden geliyordu, benim de öyle. Keza Gökhan'ın kız arkadaşı da öyle, ki Gökhan aşağıda balık tutuyordu bu arada (bu arada çok şeker bir arkadaştı, çok sevdim.). Alper elimi sıktı, öyle güzel gülümsedi ki tanışırken, çok mutlu oldum, çok canayakındı, bunu hissettirdi. İsteyen herkes de bunu yapabilirdi, ki davet ettiğimiz halde katılınmadı. Teknenin neden sıkça hareket ettiğini zaten arkadaşlarımız defalarca yazmışlar, o nedenle ona değinmeyeceğim, Turgay ağabey de kıyıya yanaşmanın nedenini söylemiş.

Teknede yönetici olduğunu para toplarken anladım demişsiniz. Evet Necmi ağabey bizi kırmadı, teknede sen olur musun ağabey dediğimizde bunu kabul etti ama neticede Necmi ağabey de, bu sitenin bir üyesi. Benim nickimin altında admin yazsa bile, ben de bu sitenin bir üyesiyim. Biz de aynı ücreti ödüyor, aynı şekilde yemek yiyor ve üzerine de emek harcıyor ve bunu severek yapıyoruz. Bundaki tek amaç insanları bir araya getirebilmek. Bunu yaparken de ilk düşünülen, bu insanları bir araya getiriyoruz ama güvenliklerini de sağlamalıyız meselesi oluyor. Biz de oraya arkadaşlarımızla bir arada olmaya, onlarla sohbet etmeye, güzel vakit geçirmeye gidiyoruz. Tek tek kimsenin başında durmak için orada bulunmuyoruz. Siz kendi oltanızın karışmasından yakındınız, ben olta atmadığım halde arkadaşlarımın oltalarını çözmekle uğraştım, hem de bütün gün ve hiçbir mecburiyetim yokken ama hiç rahatsızlık duymadım. Gerçekten de severek yaptım, çözme esnasında gülüştük ettik, gırgır yaptık, birbirimizle dalga geçtik. Olta çözmek gibi bir dertten bile keyif çıkardık. Her teknede tekne komiseri olsun demişsiniz, oraya her arkadaşımız gibi aynı şartlarla gelen kimin üzerine bu görev yıkılır, kim gönüllü olur bilemiyorum. Netice de onlar da olta atmak ve arkadaşlarıyla keyifli bir gün geçirmek isteyeceklerdir. Ekstra para ödeyerek adam tutarız belki, ücreti de yine kişi sayısına bölerek paylaşırız, onlar da olta üstüne olta atanların ellerine vurur. :) Aklıma başka bir şey gelmedi. :) Turgay ağabeyin dediği gibi, eksiklikler olabilir, ama yine de benim için güzel bir gündü. Bir araya gelindiğinde, ben ya da emek sarfeden diğer arkadaşlarımızın da bu sitenin bir üyesi ve aynı amaçla orada bulunduklarını unutmamak gerek diye düşünüyorum. Ama söylediğinizi değerlendireceğim, en azından deneriz ve denemedik demeyiz. Ben her zaman büyük sözü dinlerim. :)

bence bu organizazyon üst düzey davet değilde her zamanki balık avı imiş gibi düşünmek lazım tabiki tek farkı dostlarla olmak :)ve biraz daha kalabalık olmak benim beklentilerim bu yönde ve herkezin beklentisi bu yönde olması gerek diye düşünüyorum bu lüks bir davet değilde her zamanki bir balık avı olan bir gün yani günahı sevabı ile güzel oluyor tabiki beklentileri az olan insanlar için dostluk iki sohpet insanlarla tanışmak olarak bakılması gerekiyor bence bundan fazlasını ben şahsen bunları bekliyorum bir organizazyonda gerisi fasa fiso benim için:D:D

onurjordan
26-03-2008, 10:44
Sennur hanım a , Diren hanım a, Suat abiye , Necmi Abiye ve daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Babam ve ben güzel bir hafta sonu geçirdik...

Bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum güzel bir kara oragnizasyonu ;)

kurtuluş
26-03-2008, 12:01
slm.Abi nedir bu eleştiri yağmuru anlayamadım gitti .yok şöle olmuş yok böle olmuş ya arkadaşlar abilerim ablalarım kardeşlerim öle yada böle demeye gerek yok . insanlar kendi çıkar amaçlarımı gözetmeden bizler için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve çalıştılarda .tmm eksik yanları olabilir ama bunu bu kadar dillendirmeye gerek yokki bence .oldu bitti işde.en azından kibarlık gereği bazı şeyleri göz arda edebiliriz.ne olmuş yani tekne hareket ettiyse ne olmuş yani 2 defa karaya geçtiysek.bunlar önemli değil önemli olan orada yapılan etkinlik ve yapılan hoş muhabbetler yani bence önemli olan buydu.bence biz eleştiriden çok motivasyon peşinde olmamız lazım çünki bu siteye yeni katılan arkadaşlarımız var ve olacak böle şeyleri ileriye yönelik düşünmek lazım.bu arada unutmayınki hayatda herşey 4/4 lük değil .Sevgili turgay abimin dediği gibi ( ne yaparsan yap memnun olmazlar )işte biz bu tür insanlardan olmayalım ve hayatda en ufak şeylerden hoşnut kalalım iyisi ile kötüsü ile ve her zaman sölicem organizasyon için herkeze teşekkür ederim

fakirbalıkçı
26-03-2008, 12:30
iki gündür takip edemiyordum yeni girdim
ismail kardeşim.. Ben bir Org düzenliyeceğim de organize et bizde katılalım neşe ile eğlenelim her davete icabet ederiz..!
aşağıda yaşananlardan çok geçte olsa haberim oldu fakat kaptan ile sürekli teknedeki arıza yı gidermek için çaba harcadığımızdan pek herkezi dolaşamadım buda benim ayıbımdır herkezden özür dilerim en azından arkadaşlarımızı sık sık ziyaret edip hal ve hatır sorabilirdim
ben keyif aldım dostlar ile beraberdim yeni canlar tanıdım..
Sizleri Seviyorum Arkadaşlar

korni
26-03-2008, 12:33
iki gündür takip edemiyordum yeni girdim
ismail kardeşim.. Ben bir Org düzenliyeceğim de organize et bizde katılalım neşe ile eğlenelim her davete icabet ederiz..!
aşağıda yaşananlardan çok geçte olsa haberim oldu fakat kaptan ile sürekli teknedeki arıza yı gidermek için çaba harcadığımızdan pek herkezi dolaşamadım buda benim ayıbımdır herkezden özür dilerim en azından arkadaşlarımızı sık sık ziyaret edip hal ve hatır sorabilirdim
ben keyif aldım dostlar ile beraberdim yeni canlar tanıdım..
Sizleri Seviyorum Arkadaşlar

bizde seni seviyoruz da aradık insan bir geri döner valla bozuldum:mad: :( :p :D :D

fakirbalıkçı
26-03-2008, 12:37
bizde seni seviyoruz da aradık insan bir geri döner valla bozuldum:mad: :( :p :D :D
aşk olsun agacım yaa bir gün önce konuşmuştuk seninle valla telefonum çalmadı :(
tamir takımları yanımda tamir ederiz agacım yaff:)

korni
26-03-2008, 12:39
aşk olsun agacım yaa bir gün önce konuşmuştuk seninle valla telefonum çalmadı :(
tamir takımları yanımda tamir ederiz agacım yaff:)

makara yapıyorum be agacım ben zaten orhanı aradım seni değil çünkü telin yok :D:D:D

Aramis
26-03-2008, 12:41
İnsan psikolojisi.Bir çalışanın ücretine %100 zam yapsanızda memnun kalmaz % 10 zam yapsanızda memnun kalmaz (bende maaşlı çalışan bir personelim bu arada) .1.000 YTL lik bir cep telefonu aldığımızın 5.günü 1.500 YTL lik cep telefonu bakmaya başlarız.40 milyar verip araba alırız ikinci senesinde 50 milyarlık araba bakmaya başlarız.Hayatımızda ilk defa 400 gr karagöz tutarız ikinci 400 gramlık karagözü tuttuğumuzda beğenmeyiz.Bunlar gibi onlarca örnek sunulabilir.Bu memnuniyetsizliğin içerisinde de sürekli birilerini yada bişeyleri suçlarız.Ben bu çalışma performansıyla %150 zam almam lazım,Lan hasana bak benim telefonun bir üst modelinden almış,Benim arabada camlar ufak değiştirecem,Aman be ya bu karagözlerdende bıktım artık birazda kuzuya takılacam gibi.Neden çuvaldızı hiç kendimize batırmayız bilemiyorum.Neden mevcut birşeylerden memnun olmanın bir çaresini aramayızda sürekli memnuniyetsizlikle ilgili suçlu ararız.Eleştiri her zaman iyidir.Ama Bir şeyi eleştirirken onun altyapısınıda bilmek gerekir.Bütünüyle eleştirmek gerekir ki verilen emekleri göz ardı etmemek lazım gelir.Memnuniyetsizlik her daim olur özellikle kalabalık ortamlarda mutlaka memnuniyetsizlikler yaşanır.Bunlar yine amme açık platformlarda konuşulur ve tartışılır ancak hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin emek sarfeden insanlarıda yargılarken biraz daha dikkat etmemiz gerektiği kanaatindeyim.Organizasyona katılan ve düzenleyen herkesi tebrik ederim.

Conqueror
26-03-2008, 12:46
Adamın biri çok zengin, zamanında bir düğün yapar ,ve düğüne civar köylerde yaşayan herkezi davet eder , öyle bir düğün yapar ki herkeze yarım koyun verir herkez tıka basa doyar ,sonra adam halkın arasına karışır halktan birileri kendi aralarında konuşurken duyar ve neden yarım koyun verdi neden 1 koyun vermedi diye konuşmaları duyar ve halkın memnun olmadığını görür .

Yani anlaşılacağı gibi adam dört dört lük düğün yapamasına karşın yiniede insanları memnun edemez ,bir şekilde kusur bulur insanlar :)

kurtuluş
26-03-2008, 13:07
slm necmi abi seninle bir gün balığa çıkalım .bu arada seni tanıdığım için çok mutluyum haberin olsun seninle ilk olarak üsküdarda tekneye binmeden önce tanıştık .daha sonra sohbet etme fırsatı bulamadık ama eminim daha nice sohbetler edeceğiz
bu arada senden öğrenmek istediğim çok şeyler var haberin olsun
yapılan organizasyonu da haber olarak geçtim okursun inşallah

kurtuluş
26-03-2008, 13:08
ve aynı şapkadan bende istiyoruuuummmmmm

fakirbalıkçı
26-03-2008, 13:19
slm necmi abi seninle bir gün balığa çıkalım .bu arada seni tanıdığım için çok mutluyum haberin olsun seninle ilk olarak üsküdarda tekneye binmeden önce tanıştık .daha sonra sohbet etme fırsatı bulamadık ama eminim daha nice sohbetler edeceğiz
bu arada senden öğrenmek istediğim çok şeyler var haberin olsun
yapılan organizasyonu da haber olarak geçtim okursun inşallah

ve aynı şapkadan bende istiyoruuuummmmmm
şapkalar için çarşıdan keyfe kedere müracat ediyoruz abicim ama herzaman başım gözüm üzerine yapacağımız herşeyden haberdar olursun senide çağırırız bekleriz :)

Suatreis
26-03-2008, 14:27
şapkalar için çarşıdan keyfe kedere müracat ediyoruz abicim ama herzaman başım gözüm üzerine yapacağımız herşeyden haberdar olursun senide çağırırız bekleriz :)

Necmi Abi, Orhan ın o şapka haricinde diğer şapkalarlada olan bir münasebeti varmı?;)

lost_paradise
26-03-2008, 14:49
Merhabalar,
Çok güzel ve zevkli bir organizasyon olmuş. Katılan ve resimleri bizlerle paylaşan herkese teşekkürler. Askerlik dönüşü ilk organizasyonda aranızda olmak dileğiyle

Conqueror
26-03-2008, 14:54
Merhabalar,
Çok güzel ve zevkli bir organizasyon olmuş. Katılan ve resimleri bizlerle paylaşan herkese teşekkürler. Askerlik dönüşü ilk organizasyonda aranızda olmak dileğiyle

Nazım askere mi gideceksin kardeşim ,kaç tertipsin ,bu dönemde kısa dönemler gidiyor yoksa sende benim gibi poşetmişin :D:D:D askere gittim herkeze 1 gün yol verdiler bana 3 gün neden acaba beni çok sevdiklerinden çenemden bıkmışlardı :D:D:D:D

Suatreis
26-03-2008, 15:01
Nazım askere mi gideceksin kardeşim ,kaç tertipsin ,bu dönemde kısa dönemler gidiyor yoksa sende benim gibi poşetmişin :D:D:D askere gittim herkeze 1 gün yol verdiler bana 3 gün neden acaba beni çok sevdiklerinden çenemden bıkmışlardı :D:D:D:D

Ben olsam komple yol verirdim..taaa Fizan a kadar....:D

Conqueror
26-03-2008, 15:09
Ben olsam komple yol verirdim..taaa Fizan a kadar....:D

Pasaport lazım oraya gitmeye :) şansızlık keşke sen komutanım olsaydın :D:D

KEYF&KEDER
26-03-2008, 15:15
Necmi Abi, Orhan ın o şapka haricinde diğer şapkalarlada olan bir münasebeti varmı?;)

Suat diğer şapkalarla derken

Suatreis
26-03-2008, 15:16
Pasaport lazım oraya gitmeye :) şansızlık keşke sen komutanım olsaydın :D:D

Ne komutanı yaaa....:p İnzibat çavuşu olsa sana refakatte dayanamaz..cezasına razı olup kendi eliyle salıverir..:p :p

Conqueror
26-03-2008, 15:20
Ne komutanı yaaa....:p İnzibat çavuşu olsa sana refakatte dayanamaz..cezasına razı olup kendi eliyle salıverir..:p :p

Abi senin smly ler neden pembe gülüyorlar :D:D:D Bir kez inzibat yakaladı üzüm suyu içerken 3 gün diskoya gittim :) ama orada kraldım gardiyanları falan bağlamıştım ,ne günlerdi be :)

Suatreis
26-03-2008, 15:45
Suat diğer şapkalarla derken

Şapka konusunda tanıdığın,nazımızın geçebileceği üretici yada toptancı varmı demek istedim. Malum tişört konumuz var önümüzdeki dönemde, arkadaşlar şapka diye sormaya başladı, imkan dahilinde en azından piyasa araştırması ve numune için yardımcı olabilirmisin demek istedim. daha önce yaptığımız görüşmelerde var ancak bilgi sahibi isen seninde görüşlerini değerlendirmek isterim:)

KEYF&KEDER
26-03-2008, 15:52
Şapka konusunda tanıdığın,nazımızın geçebileceği üretici yada toptancı varmı demek istedim. Malum tişört konumuz var önümüzdeki dönemde, arkadaşlar şapka diye sormaya başladı, imkan dahilinde en azından piyasa araştırması ve numune için yardımcı olabilirmisin demek istedim. daha önce yaptığımız görüşmelerde var ancak bilgi sahibi isen seninde görüşlerini değerlendirmek isterim:)

Evet suat bey o şapkaları çalıştığım ihracat firması üretiyor bizim toptan satışımız 12 usd dir bizim fiyatlar pahalıya kaçıyor ancak kliteden ödün verilmemektedir

diğer piyasa şapkalarından isterseniz eğer yardımcı olmaya çalışırım

Suatreis
26-03-2008, 15:59
Evet suat bey o şapkaları çalıştığım ihracat firması üretiyor bizim toptan satışımız 12 usd dir bizim fiyatlar pahalıya kaçıyor ancak kliteden ödün verilmemektedir

diğer piyasa şapkalarından isterseniz eğer yardımcı olmaya çalışırım

konular haricine gelsene:)

Conqueror
26-03-2008, 16:02
konular haricine gelsene:)

Bende geleyim mi :) ;)

önder güdücüler
26-03-2008, 17:12
alper fotoğrafları eklememişsin
[/IMG] (][IMG)

Suatreis
26-03-2008, 17:53
Bende geleyim mi :) ;)

Gel be ya...demirden korktukta traş mı olmadı be...:D

kurtuluş
26-03-2008, 18:01
reis birdaha ki organizasyon da herkeze şapka ve trişört dağıtalım bu konu hakkında diğer arkadaşlar ne düşünür acaba yani isteyene sipariş karşılığı yapabiliriz bence şöle balıkavı.net camiasına yakışır şekilde olabilir.bunlar 2 renk olarak tasarlana bilir yeni üyeler eski üyeler diye bölece renklere göre kimin ne olduğunu anlar ona göre daha ii kaynaşırız bence.......:D (nası fikir ama tam bana yakışır şekilde :o )

korni
26-03-2008, 18:13
Merhabalar,

hacı çarşı iznindemisin ? nasıl gidiyor bir anlatır insan :)

Allah hayırlı tekereler nasip eylesin nazım :)

seckint
26-03-2008, 18:22
Sennur hanım a , Diren hanım a, Suat abiye , Necmi Abiye ve daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Babam ve ben güzel bir hafta sonu geçirdik...

Bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum güzel bir kara oragnizasyonu ;)

ben diren'e teşekkür etmiyorum köfteleri götürmüş diğer teknede istedik vermedi bide üstüne kurşunumu aldı :(

seckint
26-03-2008, 18:27
İnsan psikolojisi.Bir çalışanın ücretine %100 zam yapsanızda memnun kalmaz % 10 zam yapsanızda memnun kalmaz (bende maaşlı çalışan bir personelim bu arada) .1.000 YTL lik bir cep telefonu aldığımızın 5.günü 1.500 YTL lik cep telefonu bakmaya başlarız.40 milyar verip araba alırız ikinci senesinde 50 milyarlık araba bakmaya başlarız.Hayatımızda ilk defa 400 gr karagöz tutarız ikinci 400 gramlık karagözü tuttuğumuzda beğenmeyiz.Bunlar gibi onlarca örnek sunulabilir.Bu memnuniyetsizliğin içerisinde de sürekli birilerini yada bişeyleri suçlarız.Ben bu çalışma performansıyla %150 zam almam lazım,Lan hasana bak benim telefonun bir üst modelinden almış,Benim arabada camlar ufak değiştirecem,Aman be ya bu karagözlerdende bıktım artık birazda kuzuya takılacam gibi.Neden çuvaldızı hiç kendimize batırmayız bilemiyorum.Neden mevcut birşeylerden memnun olmanın bir çaresini aramayızda sürekli memnuniyetsizlikle ilgili suçlu ararız.Eleştiri her zaman iyidir.Ama Bir şeyi eleştirirken onun altyapısınıda bilmek gerekir.Bütünüyle eleştirmek gerekir ki verilen emekleri göz ardı etmemek lazım gelir.Memnuniyetsizlik her daim olur özellikle kalabalık ortamlarda mutlaka memnuniyetsizlikler yaşanır.Bunlar yine amme açık platformlarda konuşulur ve tartışılır ancak hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin emek sarfeden insanlarıda yargılarken biraz daha dikkat etmemiz gerektiği kanaatindeyim.Organizasyona katılan ve düzenleyen herkesi tebrik ederim.

valla çok güzel konuşmuşsun bora seni ayakta alkışlıyorum

simendifer
26-03-2008, 18:28
Aaa ne kadar ayıp. :eek: Ama biz size de köfte göndermiştik, hatta Erdem bana bitti köfteler haberin olsun dedi, canınız sağolsun, afiyet olsun dedim ben de ama kimler yedi onu bilmiyorum. :) Bir dahakine söz daha fazla yaparız. Ama en çok Diren yedi onu biliyorum. :p

seckint
26-03-2008, 18:32
Aaa ne kadar ayıp. :eek: Ama biz size de köfte göndermiştik, hatta Erdem bana bitti köfteler haberin olsun dedi, canınız sağolsun, afiyet olsun dedim ben de ama kimler yedi onu bilmiyorum. :) Bir dahakine söz daha fazla yaparız. Ama en çok Diren yedi onu biliyorum. :p

bilmezmiyim
yedi yedi de yedi:D

simendifer
26-03-2008, 18:33
Ne ka dedikoducusun. :D

seckint
26-03-2008, 18:45
Ne ka dedikoducusun. :D

aa sen bilmezsin onun huyunu diye başlarmışım :D:D:D :o

simendifer
26-03-2008, 18:59
Başlamadan koptum zaten ben boşver. :D:D:p

Suatreis
26-03-2008, 19:30
Yer o....öyle....hiç düşünmez valla...löp löp yutar kaz gibi...:D Hiç sevmeyiz o yüzden. O derece yüzsüzdür yani...hele birde mangal kokusu almasın, kömürleri bilem yer yeminle...:D Tekne yenir yutulur cinsten olsun vallahi kaptanından başlar ekmek banmaya...o derece...

kral balıkçı
26-03-2008, 20:26
Mustafa sanada selamlar :) uzun zaman oldu, nerelerdesin :)

Organizasyona katıldığını bilmiyordum, daha doğrusu listede yoktu sanırım.. ama beyendiğine çok sevindim, bundan sonrakilerde mutlaka bekliyoruz... yolun düşerse izmirede bekleriz her zaman.çok sağolasın murat inşallah gelmek isterim yeterki müsait olalım. bende istemezmiyim çipuraları karagözleri yakalamayı ahhhh ah :)
ve listede yoktum ufak bi süpriz olsun diye böyle bişey yaptık zaten son ana kadar kesin değildi erdem abi ile haberleşer geldim inşallah görüşmek dileğiyle...:)

diren
26-03-2008, 20:29

bilmezmiyim
yedi yedi de yedi:D

Yer o....öyle....hiç düşünmez valla...löp löp yutar kaz gibi... :D Hiç sevmeyiz o yüzden. O derece yüzsüzdür yani...hele birde mangal kokusu almasın, kömürleri bilem yer yeminle...:D Tekne yenir yutulur cinsten olsun vallahi kaptanından başlar ekmek banmaya...o derece...

İş yoğunluğum nedeniyle foruma eskisi kadar sık girmiyor olmam, hiç girmediğim ve hakkımda yaptığınız asılsız dedikoduları okumadığım anlamına gelmiyor. :mad:

Üçünüzden de bunun hesabını soracağım. Ayrıca eğer ben bir konuşmaya ve sizin iç yüzünüzü anlatmaya başlarsam, değil forumda, dünyada barınacak yer bulamazsınız :mad:

Açtırmayın bana kutuyu :cool: Ama Suat dediğim işi hallederse iş değişir :rolleyes:

KRAL_BALIKÇI
26-03-2008, 20:30
çok sağolasın murat inşallah gelmek isterim yeterki müsait olalım. bende istemezmiyim çipuraları karagözleri yakalamayı ahhhh ah :)
ve listede yoktum ufak bi süpriz olsun diye böyle bişey yaptık zaten son ana kadar kesin değildi erdem abi ile haberleşer geldim inşallah görüşmek dileğiyle...:)

Mustafa şimdi sana gücendim topragım
Neden tanışmadık seninle biz.
Yoksa benim tam altımda olta atan senmiydin:confused:

kral balıkçı
26-03-2008, 20:34
Mustafa şimdi sana gücendim topragım
Neden tanışmadık seninle biz.
Yoksa benim tam altımda olta atan senmiydin:confused::o bu seferlik idare et turgay abi evet bendim. ama inşallah bidahaki sefer dahada kaynaşırız sevgilerim ve saygılarım ile :)

KRAL_BALIKÇI
26-03-2008, 20:36
:o bu seferlik idare et turgay abi evet bendim. ama inşallah bidahaki sefer dahada kaynaşırız sevgilerim ve saygılarım ile :)

Hadi bakalım bu sefer af ettim.
Sana kanım kaynamadı desem yalan söylerim.
Umarım ilk organizasyonda daha derin memleket havasını koklarız.

Suatreis
26-03-2008, 21:02
İş yoğunluğum nedeniyle foruma eskisi kadar sık girmiyor olmam, hiç girmediğim ve hakkımda yaptığınız asılsız dedikoduları okumadığım anlamına gelmiyor. :mad:

Üçünüzden de bunun hesabını soracağım. Ayrıca eğer ben bir konuşmaya ve sizin iç yüzünüzü anlatmaya başlarsam, değil forumda, dünyada barınacak yer bulamazsınız :mad:

Açtırmayın bana kutuyu :cool: Ama Suat dediğim işi hallederse iş değişir :rolleyes:

aç aç....kutular burda...asılsızmış...saydım tek tek...köfteler nasılda lüpleniyodu...:D Çemkirme ordan boşu boşuna. pazara iplik lazım...:)

Ha bu arada cumaya kalmaz...Beykozda yım..:)

Suatreis
26-03-2008, 21:04
:o bu seferlik idare et turgay abi evet bendim. ama inşallah bidahaki sefer dahada kaynaşırız sevgilerim ve saygılarım ile :)

Sizi ayrı teknelerde tutucam...kaynaşırkende aranızda 2 tane adam olucak..:D

kral balıkçı
26-03-2008, 21:44
Hadi bakalım bu sefer af ettim.
Sana kanım kaynamadı desem yalan söylerim.
Umarım ilk organizasyonda daha derin memleket havasını koklarız.
inşallah turgay abi çok isterim sağlıcak ile kal sağolasın :)

kral balıkçı
26-03-2008, 21:45
Sizi ayrı teknelerde tutucam...kaynaşırkende aranızda 2 tane adam olucak..:D

niyeki suat abi kaynaşırsak fenamı olur ikitane kral balıkçı laflicez işte :D :o

KRAL_BALIKÇI
26-03-2008, 22:02
Ortamızda birde dilek tutarsın:p

Suatreis
26-03-2008, 23:17
iki kral bir olunca site de seyranlık oldu:)

aticay
27-03-2008, 00:15
Sayın Sennur Hanım.
Sizlerin bizler için yapmış olduğunuz calışma ve fedakarlıkları bir arkadaşımıza yazmış olduğunuz yazınızda öğrendim ve samimi teşekkürlerimi ilettim.asla memnun olmadım diye bir şey yazmadım.
Benim amacım:Tertip komitesini yıpratmak değil,bundan sonraki organizasyonlarda belki faydalı olur diye tenkit ve önerilerimi sunmamdı.
Yazıma cevap verdiğinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.
Yanlış anlaşıldığımı hissetmemden dolayı sizlere bu yazıyı yazıyorum.Ben aynı konuyu lastik gibi cekiştirmekten de hiç hoşlanmam.
Biz teknenin kıç tarafında dört üye altı misafir on kişi idik,bütün gezi boyunca eksoz dumanı bile keyfimizi kacıramadı,çok eğlendik ,güldük her şeyi paylaştık,olta atarken birbirimizi bekledik.Beraberliğimiz sevgi ve saygı cercevesinde geçti.
Ben defalarca üzerimizden atılan oltaları açmaktan söz ettim.Bütün yanımdaki kardeşlerim olta açmaktaki sabrıma hayran olduklarını defalarca belirttiler hatta abi sağ taraf karıştı, sol taraf karıştı, diye bana takıldılar.
Benim tekne komiseri önerim kolluk kuvveti bulundurmak değil oltaları kırsın elleri coplasın demek istemedimki
komitenin önceden yayınlayacagı proğramıve kuralları uygulayacak
kaynaştıracak(küçük yer değişiklikleri yaparak farklı arkadaşlıklar kurulmasına yardımcı olan
üyelerin arzu ve şikayetlerine melhem olabilecek(Turgay beyin sorunu gibi sorunları çözecek)
sıklaşmış olan yerleri tehna yerlere davet ederek nefes aldıracak
programdaki aktivitelere üyelerin katılımını sağlamakgibi eylemleri sempati ile uygulayacak kişiden bahis ettim.Bu kişi kura ile belirlenebilir dedim.Böyle bir görevide her üye arkadaşımın severek yapacağına da inanıyorum.
Asla sizler para vermiyorsunuz diye bir ithamda bulunmadım.Yönetici arkadaşımı para toplarken gördüğümü belirttim.
Saygılarımla.

fsr
27-03-2008, 08:27
Arkadaşlar merhaba,

Atilla Bey'in bahsettiği arka taraftaki 10 kişiden ikisi de arkadaşım onur ve ben dim. Burada beklenti önemli tabii. Biz tekne hareket ettiğinde " kıyıya çok yaklaştık", "akıntı burada çok fazla herhalde", "sahil güvenlik izin vermemiştir belki", "vs.." şeklinde düşündük hep. Hatta sahile gitme olayında da özel bir durum olduğu belliydi. Ya birşey unutulmuştu, ya başka bir şey vs... Ya "niye zırt pırt hareket ediyoruz" diye düşünmedik. Neticede bir kaptan ve organizatör insanlar var, bir bildikleri vardır, diye konuştuk aramızda. Problem bu anlayış farkından kaynaklanıyor herhalde. Bir dahaki organizasyon için arka tarafın beklentileri;:)

Arka tarafta olacak arkadaşlar için egsoz sorununa çözüm,
Üst alt olta atma problemlerini azaltacak çözümler,
Lağım bölgesinde avlanmamaya özen gösterme, (Biz oltaları o tarafa kayınca topladık hep )
Tecrübeli abilerimizin yönlendirmesiyle bölgesel olarak oltaların yerleşimine yardımcı olması, buna da arkadaşların uyarak katkıda bulunması.
Bir de teknede megafon gibi bir şey varsa, " Şundan dolayı şuraya hareket ediyoruz oltaları toplayın, fotoğraf çekileceğiz yukarı gelin:D ", benzeri duyurular için kullanılabilir. Zira iletişim bu yönden 0 dı diyebiliriz. Meşgaleden dolayı fotoğraftan haberimiz olduğunda olay bitmişti.:)

Bir çok değerli arkadaşlarımızla Atillla Bey' in de dediği gibi olta açmaktan tanışamadık. Biraz da, bir çok arkadaşın ilk organizasyon acemeliği var tabii, benim gibi. Ben de sol cenahın oltalarını açtım durdum, zevksiz de denemez aslında. Sanki istavritler oltayı mı kıpırdatıyordu, 60-70 metrede 150-200 gram kurşunla:D Kolum koptu ya vallaha. Buna rağmen 2 kiloya yakın istavriti bir çapari takımıyla tuttuk. İnsanlara yardımcı olduk zevk almaları için, bundan daha güzeli var mı? Yalnız üstteki köşedeki arkadaşı bir bulursam boğacam:D Yav alttakilerin üstünden oltayı atıp boydan boya yan tarafı süpürdü bir kaç kere.:) Yukarıda gerekli uyarılar, takipler yapılmadığından oldu herhalde. Biz arkada alt tarafta, yana yana kim kimin üstünde, kim önce çekecek vs devamlı kontrollü gittik, büyük bir karışma olmadı hiç. 3. madede demek istediğim bu.

13. org. deneyimlerimiz böyleydi. Bir dahaki organizasyonu merakla bekliyoruz. Ama çapari olmasın artık yahu, yemli olsun şöyle taş balıkları ile, hem daha zevkli, hem daha az yorucu, hemde akıntı olmadığından oltalar karışmadan sakin, dingin güzel bir aktivite olur diye düşünüyorum.

simendifer
27-03-2008, 09:08
Sayın Sennur Hanım.
Sizlerin bizler için yapmış olduğunuz calışma ve fedakarlıkları bir arkadaşımıza yazmış olduğunuz yazınızda öğrendim ve samimi teşekkürlerimi ilettim.asla memnun olmadım diye bir şey yazmadım.
Benim amacım:Tertip komitesini yıpratmak değil,bundan sonraki organizasyonlarda belki faydalı olur diye tenkit ve önerilerimi sunmamdı.
Yazıma cevap verdiğinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.
Yanlış anlaşıldığımı hissetmemden dolayı sizlere bu yazıyı yazıyorum.Ben aynı konuyu lastik gibi cekiştirmekten de hiç hoşlanmam.
Biz teknenin kıç tarafında dört üye altı misafir on kişi idik,bütün gezi boyunca eksoz dumanı bile keyfimizi kacıramadı,çok eğlendik ,güldük her şeyi paylaştık,olta atarken birbirimizi bekledik.Beraberliğimiz sevgi ve saygı cercevesinde geçti.
Ben defalarca üzerimizden atılan oltaları açmaktan söz ettim.Bütün yanımdaki kardeşlerim olta açmaktaki sabrıma hayran olduklarını defalarca belirttiler hatta abi sağ taraf karıştı, sol taraf karıştı, diye bana takıldılar.
Benim tekne komiseri önerim kolluk kuvveti bulundurmak değil oltaları kırsın elleri coplasın demek istemedimki
komitenin önceden yayınlayacagı proğramıve kuralları uygulayacak
kaynaştıracak(küçük yer değişiklikleri yaparak farklı arkadaşlıklar kurulmasına yardımcı olan
üyelerin arzu ve şikayetlerine melhem olabilecek(Turgay beyin sorunu gibi sorunları çözecek)
sıklaşmış olan yerleri tehna yerlere davet ederek nefes aldıracak
programdaki aktivitelere üyelerin katılımını sağlamakgibi eylemleri sempati ile uygulayacak kişiden bahis ettim.Bu kişi kura ile belirlenebilir dedim.Böyle bir görevide her üye arkadaşımın severek yapacağına da inanıyorum.
Asla sizler para vermiyorsunuz diye bir ithamda bulunmadım.Yönetici arkadaşımı para toplarken gördüğümü belirttim.
Saygılarımla.

Atilla bey estağfurullah, para vermiyorsunuz diye ithamda bulunmadığınızı biliyorum. Ben onu söylerken, hepimizin aynı şartlarla orada olduğunu, o nedenle biri bu konuda gönüllü olur mu olmaz mı bilemediğimi söylemek istemiştim. Dediğim gibi bir dahaki organizasyon için sorarız, gönüllü olmak isteyen olursa da seviniriz. Büyük sözü dinlerim demiştim size. :)

O adam tutarız, olta üstüne olta atanın ellerine vurur derken de sadece espriydi. :)

Arkadaşlar merhaba,

Atilla Bey'in bahsettiği arka taraftaki 10 kişiden ikisi de arkadaşım onur ve ben dim. Burada beklenti önemli tabii. Biz tekne hareket ettiğinde " kıyıya çok yaklaştık", "akıntı burada çok fazla herhalde", "sahil güvenlik izin vermemiştir belki", "vs.." şeklinde düşündük hep. Hatta sahile gitme olayında da özel bir durum olduğu belliydi. Ya birşey unutulmuştu, ya başka bir şey vs... Ya "niye zırt pırt hareket ediyoruz" diye düşünmedik. Neticede bir kaptan ve organizatör insanlar var, bir bildikleri vardır, diye konuştuk aramızda. Problem bu anlayış farkından kaynaklanıyor herhalde. Bir dahaki organizasyon için arka tarafın beklentileri;:)

Arka tarafta olacak arkadaşlar için egsoz sorununa çözüm,
Üst alt olta atma problemlerini azaltacak çözümler,
Lağım bölgesinde avlanmamaya özen gösterme, (Biz oltaları o tarafa kayınca topladık hep )
Tecrübeli abilerimizin yönlendirmesiyle bölgesel olarak oltaların yerleşimine yardımcı olması, buna da arkadaşların uyarak katkıda bulunması.
Bir de teknede megafon gibi bir şey varsa, " Şundan dolayı şuraya hareket ediyoruz oltaları toplayın, fotoğraf çekileceğiz yukarı gelin", benzeri duyurular için kullanılabilir. Zira iletişim bu yönden 0 dı diyebiliriz. Meşgaleden dolayı fotoğraftan haberimiz olduğunda olay bitmişti.:)

Bir çok değerli arkadaşlarımızla Atillla Bey' in de dediği gibi olta açmaktan tanışamadık. Biraz da, bir çok arkadaşın ilk organizasyon acemeliği var tabii, benim gibi. Ben de sol cenahın oltalarını açtım durdum, zevksiz de denemez aslında. Sanki istavritler oltayı mı kıpırdatıyordu, 60-70 metrede 150-200 gram kurşunla:D Kolum koptu ya vallaha. Buna rağmen 2 kiloya yakın istavriti bir çapari takımıyla tuttuk. İnsanlara yardımcı olduk zevk almaları için, bundan daha güzeli var mı? Yalnız üstteki köşedeki arkadaşı bir bulursam boğacam:D Yav alttakilerin üstünden oltayı atıp boydan boya yan tarafı süpürdü bir kaç kere.:) Yukarıda gerekli uyarılar, takipler yapılmadığından oldu herhalde. Biz arkada alt tarafta, yana yana kim kimin üstünde, kim önce çekecek vs devamlı kontrollü gittik, büyük bir karışma olmadı hiç. 3. madede demek istediğim bu.

13. org. deneyimlerimiz böyleydi. Bir dahaki organizasyonu merakla bekliyoruz. Ama çapari olmasın artık yahu, yemli olsun şöyle taş balıkları ile, hem daha zevkli, hem daha az yorucu, hemde akıntı olmadığından oltalar karışmadan sakin, dingin güzel bir aktivite olur diye düşünüyorum.

Ferhat bey, önerilerinizi, diğer arkadaşlarımızın önerileri gibi aklımın bir kenarına yazıyorum merak etmeyin. Ama özellikle şu yemli olta atalım önerinizi daha çok beğendim. Çünkü ben de taş balıklarına denemek istiyorum. Pazar günü yemim olduğu halde, herkesin oltasını toplarım diye yemli atma fırsatı bulamadım. O köşedeki arkadaşa da bir dahakine olta atmama cezası verelim 2-3 saat olta atamasın, bizi seyretsin. :eek: Bir dahaki tekne organizasyonu için sanırım arka tarafı olmayan bir tekne bulmamız gerekecek. :) Ama bir dahaki tekne organizasyonu ne zaman olur bilemiyorum tabi şu anda. Çünkü bundan sonraki organizasyonu kıyıdan yapalım istiyorum. Daha önce de bir mesajımda yazmıştım. Şehir merkezinden uzak, hepbirlikte otobüsle gidebileceğimiz güzel bir sahil olursa hepimiz rahat ederiz. Hem bizler için olta atacak büyük bir alan olur, hem çocuklara gün doğar, koşturur, güler oynarlar rahat rahat, hem de istediğimiz gibi yerleşiriz. Kafamda kesin bir yer yok ama Kilyos, Riva, Şile, Ağva, Ereğli v.s. gibi sakin bir yer düşünüyorum. Bu konudaki tüm önerilere de açığım. Bildiğiniz sakin, merkezden 1-2 saat uzak güzel yerler varsa, oralara gidebiliriz. ;) Merkezde rahat edemeyiz kanısındayım.

simendifer
27-03-2008, 09:15
Seninle yazışmaktan herkese Fatih der oldum farkında mısın Fatih? :) Ferhat bey özür dilerim, hemen düzeltiyorum. :o

Conqueror
27-03-2008, 09:17
Seninle yazışmaktan herkese Fatih der oldum farkında mısın Fatih? :) Ferhat bey özür dilerim, hemen düzeltiyorum. :o

Benimle yazışmıyorsun ki ablacım :) o şerefe nail olamadık daha ;) ama yazışmak istersen konular harici 8 de yerini ayırırım ablacım ,kahven nasıl olsun ,orta ,şekerli ,suat abiyide isterim oda gelsin , para piyasaları hakkında soracaklarım varda :D

simendifer
27-03-2008, 09:20
Benimle yazışmıyorsun ki ablacım :) o şerefe nail olamadık daha ;)

Bak hepsini bulur çıkarırım yazışmaların çok üzülürsün sonra. Yorma beni... :p

fakirbalıkçı
27-03-2008, 11:23
ohh kaç sayfa okumuşuz arkaşdalar ellerinize sağlık bu arada seço da ekin halayını iyi kıvırıyor falla :) bu sefer karadan yapalım yoksa herkez sallana sallana eve gidecek :)