Morio kurdu diye bir canlı

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında haliluz tarafından paylaşıldı.

1. haliluz

haliluz

Arkadaşlar bir arkadaşım internet üzerinden morio kurdu satın almış. Ancak nasıl kullanılır hangi balıklarda kullanılır pek bi bilgisi yok. Benimde balıkçılık konusunda pek bilgili olduğum söylenemez:)

Sitede araştırdım bilgi bulamadım. Acaba daha önce kullanan var mı? Yaklaşık 6 cm. boyunda tombul iri bir kurt.

2. simendifer

simendifer Sennur

İnternette satın aldığı yerde ne için kullanılacağına dair bir bilgi yazmamışlar mı? Yani ne olduğunu bilmeden mi almış? Açıkçası ben ilk defa duyuyorum ama kurt kurttur, bence işe yarar.

3. simendifer

simendifer Sennur

Şöyle bir bilgi buldum internette, belki işinize yarar... Ama hangi türler için kullanılır şeklinde geniş bir bilgi vermemiş.

Morio kurdu (Zophobas morio) protein açısından zengin, saklanması kolay ve kullanımı pratik bir canlı yemdir. Pek çok tür için (eklembacaklılar, sürüngenler, balıklar, kuşlar) ideal besin kaynağıdır. İri boyutları ile olta balıkçılığında da kullanım alanı bulmaktadır.

Bence bu kurt iş yapar derim. Kaya kurdu, solucan ve boru kurdu ile yapılan avlarda yakalanan türlerde işe yarayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme: 29 Mart 2008
  4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Acaba tuzlu suda davranışı nasıl.Toprak solucanı tuzlu suya girdiğinde ne oluyor biliyorsunuz.Boru kurdu gibi fosfor özeliği taşıyor mu? Bende ilk defa gördüm. Arkadaşınız kullandıktan sonra tecrübelerini aktarırsanız sevinirim.

5. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
  6. haliluz

haliluz

Merhaba;

Bilgiler için teşekkürler;

Arkadaşımda yukardaki türkçe bilginin olduğu siteden satın almış. Vıngır vıngır devamlı hareket eden ele avuca sığmayan bir kurt diyor. Üstüde yağlı gibi parlıyormuş. İnternette biraz araştırdım ancak balıkçılıkla ilgili pek bir bilgi bulamadım. Neyse arkadaşım denesin sonuçları o benle bende sizle paylaşayım.:)

7. BB1750

BB1750

Favori Kamış:
    Çatal Bıçak
    En İyi Avı:
    Balıkçıdan Çupra.Kilo 10 ytl =)
    halil abi aldığı sitenin adını verebilirmsin merak ettim:confused:

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Kırmızı ile işaret ettiğim özellikleri ile iyi bir yem olması gerekli. Umarım güzel sonuç alırlar ve bu sonuçları bizlerde sizden duyarız.

9. haliluz

haliluz

Son düzenleme: 29 Mart 2008
  10. BB1750

BB1750

Favori Kamış:
    Çatal Bıçak
    En İyi Avı:
    Balıkçıdan Çupra.Kilo 10 ytl =)
  11. haliluz

haliluz

Merhaba;
    Dediğiniz gibi fiyatı pek uygun bir yem değil:)
    Zaten yabancı kaynaklardan araştırdığıma göre balıkçılıktan ziyade evde egzotik canlılar için kullanılan bir yem türü.

Arkadaş kullandıktan sonra sonuçları burada paylaşacağım.

12. haswell

haswell türker

morio kurdu hakkında en geniş bilgi için morio kurdu sitemizi ziyaret edebilirsiniz

13. un kurdu morio kurdu

un kurdu morio kurdu yıldırım

Tatlı suda sazan yayın turna tatlısu kefalinde işe yarıyor un kurdu ve morio kurdu için benimle iletişime geçebilirsiniz 0536 661 66 92 gönderim var yıldırım un kurdu facede beni bulunuz :) 2 KASA MORİO KURDU.jpg