Hollandada Tekneden Uskumru Avim

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Yaban Avcisi tarafından paylaşıldı.

1. Selamlar,Sagilar .
    Hollandaya giderken genelde saat gece 02:00 -02:30 gibi yola cikariz yaklasik 250 kilometre falan limana tekneye binecegimiz yer ,Her zaman ekip olarak gideriz en azinlik ekip gurubumuz 4 kisidir yerine göre 20 ye ulasan ekip sayimiz da oluyor.

Sabah 08: 00 de Tekne limandan hareket eder Yerine göre saat 06.00 da olan da var hangisine yerlesebilirsek artik. Ve 1 saat sonra av yerlerine ulasir. Aksam dönüsü limana 16:00 gibi geri geliriz. Saat 06:00 bindigimiz de ise 14:00 Av da kullandigimz kancalar palamut caparisine benzerler tüylü dür yem takmiyoruz.Avda sansimiza ne cikarsa artik genelde uskumru ve istavrit cikiyor.

2. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    ibrahim abi elerine sğlık balıkların yaakışıklı çıkmış .

3. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Selam Gelsenkirchen den Recep abiyi tanırmısın? oda sık sık cıkıyor uskumruya hollandadan.? Yada ADEM CUKURU

Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  4. Sagolasin ismail tesekkürler.

5. Adem abiyi cok iyi taniyorum. Islettigi er yakin bana.O da beni tanir Yeniceli ibrahim olarak:) Sen nerden taniyorsun adem abiyi? Recep var da hangisi acaba !!!

6. Namik abim tazesinin yanin da yatmak mümkün deyil yeni palazlaniyorlar tadina diyecek yok. Bunlar uskumruya gidemedigim zaman derin dondurucudan cikartip yediklerim den bir porsiyon sadece.:) Recep derken hengi reccep acaba?

7. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bak Adamcagız tanıyomuş sen eğlen daha .. :)

8. Anlanmiyacak gibi deyil ki zaten. :)

Ama tazelerine az kaldi 2 haftaya kadar sezon baslar artik.

9. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Adem Abi çok yakın aile dostumuzdur.Düğün için gelmiştim orayada. Recep abının soyadını bilmem ama Adem abiyle takılır hep.Uzun boylu iri ,beyaz saçlı. :) Selam söylersiniz Adem abiyi görürseniz :)

Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  10. O kadar da uzun boylu deyil saclarinin beyaz oldugu dogru :)
    Burak kardes sen istanbul lumusun yoksa istanbula bartindan gitme mi?

Ve aleykümselam.

11. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yok abi hiç alakam yok bartınlada almanyaylada. istanbulluyum ben Fakat Adem abiyle babam 30 senelik arkadaşlar e tabi oğlu kerimlede ben öle.O yüzden bartını çaycumayı amasrayı Gelsenkricheni hepsini görmüşlüğüm vardır:)

12. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Ellerinize sağlık İbrahim abi çok güzel av olmuş:)

13. KSK/34

KSK/34 Serkan/ksk

En İyi Avı:
    hayalimdeki levrek
    Tebrikler güzel av olmuş

14. adanalı

adanalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg sazan
    @YabanAvcisi

Güzel bir av yapmissiniz Tebrikler !
    Arada sirada bu platformda benim gibi Gurbetci oltacılar'ın oldugunu görünce cok mutlu oluyorum.
    Hatirlarimda bundan 10 - 15 yil önce 40 -50 uskumru yakalamak cok normal gelirdi biz oltacılara!
    simdi ise bu sayi en fazla 10 - 15 gibi sInIrlI neden böyle oldu diye sormayin !
    Zira bunun sorumlusu biz oltacıların yaptigi avlar degil yani asiri avlanma diye düsünebilirsiniz,malesef degil cok daha degisik kriterler mevcut.
    Bu arada sezonun acilmasina cok az kaldi,almanyaya döner dönmez ilk isim uskumru avi !
    Kimbilir belki beraber bir organizasyon yapabiliriz !

Görüsmek üzere...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mayıs 2008
  15. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    TEbrik ederim.O kadar Km. balık sevdası olmasa çekilmezdi değil mi?

16. Tesekkürler Ahmet kardes sagolasin.:)

17. Tesekkürler Serkan kardes sagolasin.

18. Sayin Asaf abim sinirlama Türkiyedemi yoksa Hollandada mi? zira Hollandada sinirlama yok daha gecen sene en son gittigimde kendim 50 kiloya yakin tutmustum.

Sezon bu ay bitmeden aciliyor.Bu gün yarin acilir.Insallah Asaf abim yapariz bir organizasyon Almanyada nere de kaliyorsun?

Selamlar , Saygilar.

19. Tesekkürler Baris kardes sagolasin .Balik icin gidilmesse yakin akraba dügününe gidilir o kadar yol :) Bosu bosuna o kadar yol cekilir mi hic sevda ugruna.:)

20. Suatreis

Suatreis

Ülkemiz kara suları içerisinde amatör balıkçılar için Uskumru da 20 cm boy (-%5) ve kişi başı 5 kg. av miktarı ile sınırlıdır.