Kaya Midyesi (şapka)

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında sertac_01 tarafından paylaşıldı.

1. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    ALBA STAR ALFA 50 REMİXON 2.70 KAMIŞ dicovery 2.40 kamış alba star active 7000 yılmaz 45lik zıpkın:)
    En İyi Avı:
    büssürü sokar balığı (çırpan) :)
    slm herkeze sormak istediğim benim avlanacağım yerde bol miktarda kaya midyesi var bu yemle avlayabileceğim balık türleri nelerdir ayrıca çok sert bir yem yani küçük balıkların yiyebilmesi mümkün değil sizce çipura yada karagöz bu balıklar bu yeme gelirler mi??? şimdiden yardımlarınızdan dolayı herkeze çok teşekkür ederim

2. simendifer

simendifer Sennur

Şapka dediğin aşağıdaki midir?

Son düzenleme: 25 Haziran 2008
  3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Sertac
    Şayet dediğin resimdekliyse bunun iyi bir cupra ve sargoz yemi olduğunu söyleyebilirim.
    Sevgiler

4. simendifer

simendifer Sennur

Vedat ağabey, genellikle midyeler hakkında herkes farklı bir isim kullanıyor. O nedenle arkadaşımızın şapka olarak tabir ettiğini kesin olarak anlayamadım. Bildiğimiz çift kabuklu kara midye denilen türe de kaya midyesi diyen var mesela. O nedenle bir fotoğraf koydum bu mu yoksa kara midyeden mi bahsediyor arkadaş diye ama henüz konuya yazdığımızı görmedi sanırım. :)

5. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    ALBA STAR ALFA 50 REMİXON 2.70 KAMIŞ dicovery 2.40 kamış alba star active 7000 yılmaz 45lik zıpkın:)
    En İyi Avı:
    sennur abla evet bahsettiğim midye resimde olan dışı kahverngi ve kayalara yapışık bir halde bulunuyor ve kayadan çıkarabilmek için muhakkak bıçak gerekiyor sizce bu yemle bir verim alabilirmiyim ??

Son düzenleme: 25 Haziran 2008
  6. simendifer

simendifer Sennur

Sertaç ben bu yemi hiç kullanmadım açıkçası. Genellikle kurt ya da midye kullanıyorum ama Vedat ağabey Çipura ve sargoz için iyi bir yemdir diyorsa, emin ol iyi bir yemdir. ;):)

7. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çok saolun evet dediğim yem resimdekidir sennur abla çok tesekkür ederim yardımlarınızı esirgemediğinz için

8. Bahsettiğiniz türün ismi Patella olup özellikle çipura avında verimli bir yemdir:)

9. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim abi diyorum umarım bir sakıncası yoktur varsa affola :)

10. simendifer

simendifer Sennur

11. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    teşşekkür ederim bazı abilerimz pek makbul bir yem olmadığı söylemiş ama yere zamana göre değişir umarım iyi sonuçlar elde edip siteye güzel resimler ekleriz ama gitmeden yemde almayı dşünüyorum sübye boru kurdu felan insallah büyük balıklar gelir oltamıza :)

12. simendifer

simendifer Sennur

İnşallah, hadi bakalım, raporlarını bekliyoruz. Sana rast gelsin. ;):)

13. Aslında bu yemin güzel yanı sert olması nedeniyle küçük balıklar tarafından parçalanmasının çok zor olması..Bu nedenle Çupra, karagöz gibi dişli balıklar için av şansını artırmakta:)

14. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    evet aslında benim umutlu olduğum nokta oo yinede denicez allahın izniyle yinede biz yemlerimizi alalım ne olur ne olmaz :) onuda ekstradan deneriz verim alırsak ne ala :)

15. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    aslında bulunduğum yerde madya denilen yemden de bulunuyor geçensene uğrasmıstım ama elimle tutmaya çekinmiştim :) böle içinden yengeç gibi bir böcek çıkıyor sizce o yem iş yapar mıı

16. simendifer

simendifer Sennur

Evet o da iş yapar. Çipuranın da karagözün de sevdiği bir yemdir. ;)

17. Bu bahsettiğiniz madyadan ziyade Deniz minaresi olarak bilinen canlı olmalı..Eğer yeterince büyük ise yem olarak kullanılabilir:)

18. simendifer

simendifer Sennur

Ben de şöyle yardımcı olayım. Fotoğraf olarak görünce daha rahat ayırdediliyor. :)

Madya

Deniz minaresi

19. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    benim dediğim tür bu conus
    Conus türü
    [​IMG] içinde böyle etli değilde yengeç gibi bir böcek var yalnız o resimde olanlkardan da vardı yanlış hatırlamıyorsam :)

20. sertac_01

sertac_01 SERTAC

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    aslında elimizde bulunnan tüm imkanları denicez hangisinde başarılı olacağız eğer kısmetimizde varsa boş iğneye bile balık geliyor zaman zaman :) keşke öle olsa yem sıkıntısyla felan uğrasmasak ne olduğunu bilmediğimz şeyyleri balık sevdası uğruna elimize alıyoruz :)