kırmızı et iş yapar mı?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında safaklarda tarafından paylaşıldı.

1. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    balıkavı ailesine selamlar...
    nasipse 1 saat kadar sonra balığa çıkacağım....

yer : mordoğan

yanlız yem olarak 1 paket tuzlu boru kurdu var.. Ama yetmez diye 150 gr kadar sinirli (sert olsun diye) dana eti aldım:D Çünkü mordoğanı bilenler bilir... Yem sıkıntısı var buralarda... Sadece sülünez bulabiliyosunuz.. Boru kurdu çok nadir gelir... Daha önce bi abi eskiden kırmızı etle çipura avladıklarını söyledi...
    Aslında bu ara çipura yapmıyo buralar... ne dersiniz mırmır , sargoz falan gelir mi dana etine:D
    herkese iyi geceler...

2. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    neyse cevap alamadım... Bazılarınız forumda var niye araştırmadın diyebilir.. Araştırdım ama bulamadım...

Artık bana rastgele denemiş olurum en azından:D

Herkese iyi geceler...
    av raporunu nasipse yarın yazarım....

3. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    şafak bana kalırsa mangalın üzerinde güzel iş yapar :D ama sen yinede bir dene daha öncede duymuştum ama hiç denemedim başarılar

4. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    hiç iş yapmazmı yaV,birinci sınıf, tekirin yahında...:D

5. emrah_şen

emrah_şen mercan_amca

Favori Kamış:
    bilmem ki :)
    En İyi Avı:
    tabiki hastalık :)
    [sen bencede mangalın uzerine koy :D sen dene eger basarılı olursan banada yaz ok bende denerım :)

6. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Dana etine o kadar para vericeğine tavuk göğsü al ;) daha ucuza gelir. Yem olarak hazırlanışı hakkında sitemizin içinde bilgiler bulabilirsin mesela tıkla

7. ozan

ozan Ozan

yıllardır izmire gidip gelen olcakta ısmarlıycam diye fırsat kollarım. sadece sülünes yaygın bulunsa tavuk göğsü ile hiç uğraşmam yemin kıralı o

8. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Bence amazon'da iyi iş yapar lakin pirhana ve timsah yakalamanız %100 garanti.. :)

9. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    oralara gitmeye gerek yok,Mordoğanda da iş yapar da köpekbalığı yakalar. :D :D :D

10. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    sen denede arkadaşım iş yaparsa yazarsın bir iki dene baktın yapmıyır etleri mangala ondan sonra miğdeye rasgele afiyet olsun

11. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    doğru diyosun köpekbalığı çok var buralarda:D

neyse dün saat 01:30 dan sabah 06:00 a kadar takıldım... kumluk ve taşlık karışık olan kıyıda... Normalde bulunduğum yer genelde mırmır yapar... 03:00 gibi bir iki asıldı ete ama bidaha ne gelen ne giden:D

herhalde tavuk eti olsun kırmızı et olsun gündüz daha iyi iş yapar gibime geliyor.. Gece hareketli canlı ve parlak yemler daha çok ilgi görüyor...

Aslında aşırı rüzgarda vardı kuzeybatıdan... bazen yön değiştirdi... Kamışı zor atıyodum denize... 04:00 dan sonra boru kurdunu kullanmaya başladım onuda sağolsun haramiler bi güzel götürdü:D Elde var sıfır:D Bi kişi daha vardı plajdan atıyodu zannedersem onda mamun vardı ama onda da bişi yoktu... dediğim gibi hava şartları herhalde... Aynı kişi 3-4 gün önce aynı kumsaldan mamunla 3 tane 1 kiloya yakın levrek çıkarmış... O zaman hava fena değildi... Bi ihtimal belki bu gecede giderim... Yarın tatil bitiyo... İzmire dönüyorum... Neyse değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler... Herkese iyi avlar...

Son düzenleme: 3 Temmuz 2008