balık ezmesi

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında ali_aksu tarafından paylaşıldı.

1. ali_aksu

ali_aksu ali

ya aklıma takıldı ama deneyemedim. Bu marketlerde satılan balık ezmelerinden alıp ekmegin iç kısmı ile karıştırsak güzel ce birbirine karıştıktan sonra 3 lü dip takımana takıp dibe atsak verim alabilirmiyiz acaba ?
    yada deneyan varmıdır?

2. ali_aksu

ali_aksu ali

yok ya ben ekmeğin üzerine sürüp yedim gerçekten tadı çok iğrenç ...

3. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Adımın murak olduğu kadar emindim namık'ın bunu yazdığından.Namık yazısını görünce aklıma niye hep böyle şeyler geliyo.Bu arada fındık ezmesimi bu çayla yenecek:D:DTekiri nefesi varken:cool:

4. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Anladın sen onu:D:cool:

5. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    bayılıyorum sizin muhabbete ayrıca bence denemek lazım balık ezmesini ama ekmek çabuk dağılır başka bişe bulmakta lazım

6. themad2

themad2 Serdar

cidden denemek lazmda atarken parçalanır bence.Hem ufka balıklar falan kolay alınabilinecek bi yem ama biraz dinlendikten soınra hamur kıvamı alırsa olabilir heralde.

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bu şekilde verim alabilirmisin bilemiyorum ama kurşun yerine oltaya bağlanan küçük yem kafesleri var içine bunlardan doldurup iğnelerinede normal oltacıların kullandığı yemlerden
    ( hamsi,istavrit,sardalya,midye,sülünes,mamun,teke) takarsan ufak ufak ispari yakalayacağın kesin;) :D :D

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008
  8. Suatreis

Suatreis

Yem olarak kullanılmaya elverişli değil, oltayı savururken ayağınızın dibine düşeceğine kesin gözüyle bakabiliriz ancak aynı karışımı yumurta akı ile karıştırıp ceviz büyüklüğinde toplar halinde kaynar suda çok az bekletirseniz elde edilecek malzemeyi mazmut olarak kullanabilirsiniz. Hatta o ceviz büyüklüğündeki topun içine haşlamadan önce çakıl taşı koyarak dibe daha isabetli bırakmalarda yapmanız mümkün olabilir. Açıktan avlanmıyorsanız, el ile atabilecekseniz yada tekne avcılığı ise ve akıntıda düşükse verim alacağınıza inanabilirim.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008