Kalamar - Sübye yakalama

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Yamtar15 tarafından paylaşıldı.

1. Yamtar15

Yamtar15 Mustafa YILDIRIM

En İyi Avı:
    18 Ekim 2006 da 3 kg dı büyütüm 12 kg oldu.
    Merhaba Arkadaşlar

dün balıktan dönüşte kayaların üzerinde epeyce yukardaydık (en aşağı 40-50 metre). deniz de tam dibimizde kıyıdayken belli olmuyordu ama denizde bir sürü kalamar - sübye (neyse artık kafadan bacaklı, mürekkep balığı ne denirse) vardı. boyları 30 - 50 cm arasında daha uzun da olabilir yukarıdaydık kestirmek zor.

sormak istediğim bunları nasıl yakayacağımız;
    hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler.

2. ozan

ozan Ozan

kalamar için özel karides ve balık şekilli şemsiye oltalar var onları kullanabilirsin.

3. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    ben karides şeklinde olan oltayı biraz modifiye ettim ve geçen sene tam bi show yaptım!olay şöyle!!!öncelikle karides şeklindeki şemsiye oltamızın ağaçtan yapılmış olanını seçiyosunuz ve karın kısmında bir kibrit çöpünden az daha uzun bi biçimde için oyuyosunuz yapmış olduğunuz bu oyuntunun içine balık malzemecilerde satılan küçük fosfor çöpleri vardır onları yakıp içine takıyosunuz ve baş ve kıç kısımlarını çok ince telle düşme ihtimaline karşı bağlıyosunuz!ve böylece baktığınızda içi cayır cayır yanan bi oltanız oluyo.biraz daha sularısınsın ben kıyıda gene kalamar sübre show u yapıcam:)

4. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Barbaros Küpcü

Favori Kamış:
    savage gear bushvacker ve parabellum bombarda-siweida livina Daiwa Jigcaster 3.20
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    33 cm mırmır,82 cm mıgıri
    zoka

hazır karnında ışık yuvası olanlar var

5. lodoscubarbaros

Favori Kamış:
    savage gear bushvacker ve parabellum bombarda-siweida livina Daiwa Jigcaster 3.20
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    yo-zuri new oita yazıyor bende var.Karnına fosforu yuvasına yerleştiriyorsunuz,çıkarırken kargaburunla çıkıyor

6. lodoscubarbaros

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Ceymar 40
    En İyi Avı:
    zoka aya oranla fazla parlarsa yani cartlarsa kalamar gelmiyor.Zaten zokalar lamba düğmesi gibi fosforlu oluyor.Işıkta biraz beklettinizmi
    cayır cayır parlıyor.Arkadaşın 15 dakika ışıktatutup at-çek yaptığı zokaya yarım saat sonra kalamar vuruyor.Ayın rengine ve denizde
    yaptığı yakamoza göre zoka seçimi yapmayı tercih edeceğim.Bu kadar çeşit ve renkteki zokalar boşuna üretilmiyor sanırım.
    Gündüzki ay ışığında ise şeffaf limoni yeşil yo-zuri alacağım

7. umitagz

umitagz ümit

adam izmir kordonda silikon(maket)balıkla ben daha bi balık vuramadan 4 tane kalamar cekti yaklasık 30-35 cm boyundaydı

8. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    olta takımı ne renk olursa olsun bazen balık hiç ummadığınız oltaya hiç beklemediğiniz kadar çok isabet ediyor.zaten benim söylediğim o takımın profesyonel olanları olduğu tabikide malum.ammmaaaa bi ayrıntıyı atladığını fark ettim arkadaşım.ben o oltayı ağaçtan yapılma takımdan yaptığımı söylemiştim.yani o söylemiş olduğun cırtlak durum ortadan kalkıyo.senin söylediğin takımlar sert plastik ve muadilleri olduğu için dediğine hak veriyorum ancak bide benim yaptığım oltayı hazırlar ve sezonunda denersen daha net çözümleme yapacağına eminim lodoscubarbaros