Karides ve Midye

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında experienced tarafından paylaşıldı.

1. experienced

experienced Mert

arkadaşar yanlış yere yanlış bir konu açtıysam şimdiden kusura bakmayın
    sizin gibi tecrübeli kişilerden fikir yardım almak ve avların keyifli geçmesi için aklımdaki her soruyu sormak istiyorum umarım fazla olmuyorumdur :p
    karides ve midye ile izmarit dışında yakalabilecek balık türleri nelerdir acaba
    izmaritin karides ve midyeyi çok sevdiğini duymuştum ama başka hangi balıklar için bu yemi kullanabilirim 2 köstek veya 3 köstek dip oltası ile kullanmayı düşünüyorum
    teşekkürler

2. avozer

avozer av.özer zayim

Favori Kamış:
    5 litrelik bidona sarılı 90lık misina
    En İyi Avı:
    avcı 16,5 kg
    karides ile çupra, mercan, sargoz, karagöz ve daha bir çok balığı yakalayabilirsin, midye ile hiç avlanmadım...

Son düzenleme: 14 Kasım 2008
  3. mekan34vatan18

mekan34vatan18 Haydar

Favori Kamış:
    Alba Star 2795/390
    En İyi Avı:
    tatlısu kefali, yayın, çinekop
    Mert Bey slm..
    Karides, midyeye göre ufak parçalar halinde kesildiği zaman izmariti yakalaması ve neticede akşam üzeri çinakop ve lüfere yem olarak kullanılması açısından önemle öneririm.
    İzmarit dışında ayrıca şuan favori olan sahte silikon yemle sıyırtma ile (ucuz maliyet) iri istavrit alma imkanın mevcut... (Beylerbeyi camii önünden)
    Akşam 5 ten sonra yakaladığın izmarit ile yine camii önünden lüfer ve çinakop alabilirsin..

4. themad2

themad2 Serdar

Abi ne gelir ge tutulur benden iyi aydınlatırlarda midyeden uzak durmanı tavsiye ederim.Açması bi dert kurutması bi dert takması bi dert sıkıyor adamı..
    Karidese nelerin geldiğinide söylemiş zaten abim.

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Midye ile bulunduğunuz yerde var ise, çipura avlayabilirsiniz, hattâ ve hattâ Çipura nın hayır diyemeyeceği ender yemlerden en verimli olanı diyebilirim. Aynı zamanda yine Mercan, Sargoz, Karagöz, İsparoz vs gibi çeşitli dip balıklarını avlama şansınız mevcut.

6. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    bende bildiklerimi yazayım o zaman ;

ispari
    karagöz
    gelincik
    iskorpit
    istavrit
    eşkina (teke ile normalde ama bana atladı bi tane:D)

istanbuldan bunlar çıkar benim bildiğim ;)