istavrit takılışı

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında experienced tarafından paylaşıldı.

1. experienced

experienced Mert

arkadaşlar forumda görmüştüm ama yaklaşık 40 dakkadır arıyorum bulamadım
    arattığım kelimeler
    - yaprak istavrit
    - akyem
    - lüfer istavrit
    - mantarlı olta yem
    vs.
    gözümden kaçtıysa kusura bakmayın ama bulamadım
    bana mantarlı çinekop veya lüfer oltasına istavriti nasıl takıcağımı görebileceğim resimli başlığın linkini veya direk resim verirseniz sevinirim
    teşekkürler

2. serkanbey78

serkanbey78 serkan

Favori Kamış:
    3 adet olta (üzerindeki terimleri çözemedim)
    En İyi Avı:
    13 cm istavrit
    :) merhaba
    kardeş resim varmı bilmiyorum ama elimden geldiğince yazayım çünkü aslında çok kolay deneyerek çözersin bence,
    önce istavritin içini boşaltmadan maket bıçağı ile kuyruk kısmından kafa kısmına doğru maket bıçağı ile keseceksin ince bir fileto çıkacak (kılçıksız), sonra çinekop takımında mantara yakın olan ilk iğneyi filetonun kuyruk kısmındaki etli yüzünden geçireceksin arkasındaki derili yüzeyden tekrar geçirip dışarı çıkaracaksın ve onla işin bitti, sıra en alttaki iğneye geldi, onuda aynı şekilde 2 kez geçirdinmi işin bitmiştir. bilmem anlatabildimmi inan elimden gelen bu

3. RainboW

RainboW Sertan

Umarım işinize yarar...

4. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    istavriti fleto yaptıktan sonra makas yardımı ile üst yüzgeçlerini güzelce kes...
    ve iğneleri takarken yukarıdaki şekillerdeki gibi takacaksın yalnız önemli nokta igneleri güzelce gizle ve kullandıgın yemlik istavritlerin taze olmasına dikkat et
    bütün kıraça takacaksanda iki igneyi hayvanın bogazından sok solungacından cıkar ve aynı şekilde önce baştaki igne olmak üzere igneleri hayvanın karnına sapla ve oraya gömmeye çalış diger igneyide aynı şekilde ilk ignenin bittigi yerden
    sapla ve son olarakta balıgın kuyrugunu kes... bu yeme hiçbir çinekop lüfer hayır diyemez:D

5. güvenus

güvenus güven kaplan

Favori Makine:
    mıtchel armada pro 8000 -banax sx 4000
    En İyi Avı:
    levrek 4,450 gr
    Serkan, Sertan ve Aydın gayet güzel açıklamışlar. Eh artık sana da lüferleri tutup bizimle paylaşmak kalıyor. Hadi rastgele.

6. experienced

experienced Mert

emeğinize sağlık teşekkür ederim
    inşallah takarız boğazına
    bu sitedeki yardımlaşma ve ardı ardına sorulan sorulara büyük bir sabırla cevap veren herkeze teşekkürler