Bu balıkları gercekten yemek istiyormuyuz?

Konu, 'Videolar' kısmında Rey de pascador tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Rey de pascador

Rey de pascador Yüksel Ömer Aksoy

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
  2. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Paylaşım için teşekkürler. Ufacık bir anlayış farkı nelere sebep oluyor...

Son düzenleme: 6 Ağustos 2006
  3. biraz daha açabilirmiyiz konuyu. ingilizcem çok zayıf ta...

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    galiba kaplumbaga,balina ve kopek balıklarının yakalanıp yenilmesinin yanlış oldugundan bahsediyor

5. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    sonucta bu baliklari ben tutmayip restorant veya buna benzer tarzda yerlerde afiyetle yerim.bu tur yerlerde aklimda hicbir illegal yakalama veya buna benzer turden biseyler gelmez ve olmazda.durust olmakta fayda var.sonucta yerim(kaplumbaga disindaki olanlai ve yukarda yazdigim gibi ise ve kurallara uygunsa)

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ömer ve emrah ustam video ve açıklama için teşekkürler anladığım kadarı ile kurunun yanında malesef yaşta yanıyor gerçekten üzücü bir durum :(

7. TAM35SARGOS

TAM35SARGOS

Favori Kamış:
    SIRTI,OLTA
    En İyi Avı:
    2.5 KG TOMBİK
    Malesef kurallara kanunlara göre avlanmayanlar yüzünden bu sahnelere tanık oluyoruz ve bu kişiler yüzünden Reis Amca gibi bilgilenmeye açık kişiler haklı olarak bilgilenmemek için ısrarcı oluyorlar...Bu görüntüleri gördükten sonra kim inanırki Trol zararsızdır lafına...

Ama unutmayalım hergün arenaya çıkan binlerce fareli fırın yüzünden tüm fırıncıları infaz etmek bizlere yakışmaz...Amacımız üzüm yemek olsun bağcıyı dövmek deil...

Tür seçiciliği yüksek av araçları hakkında araştırma yapılması sağlansın av araçlarını kaldırmak deil...Herkesin üzülerek izlediği bu videodan birşeyler çıkarması ve yapıcı yorumlar yapılması bu işler hakkında hiçbir şey bilmeyen ve forumumuzu yeni takip eden arkadaşları yanlış bilgilendirmemek adına en doğrusu olacaktır...

Saygılar...

8. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar

Namık

Sözlerinin tamamına katılıyorum.
    Birisi, bir bıçakla bir başkasını yaralar veya öldürürse ona bıçak değil ''Suç aleti'' derler.
    Bizim ülkemizde de trol,( istisnalar varsa hariç tutarak) genelde suç aleti olarak kullanılıyor ve ben buna karşı çıkıyorum.
    Ekonomik açıdan bakınca tabii ki denizlerimizdeki balıklar milli zenginliğimizdir ve azami şekilde istifade etmemiz gerekmektedir ve normaldir.
    Ancak hergün bir altın yumurta yumurtlayan tavuğun bütün yumurtalarını bir anda almak için onu kesmek normal değildir, akıllıca da değildir, ahlaki de değildir.
    Ben, bir sistem olarak trola değil, bizim ülkemizdeki başıboş, yasa ve yasak tanımaz bir zihniyetle kullanılarak suç aletine dönüşmesine karşı çıkıyorum.
    oltacı, ancak kendini besleyebilir, bazen onu da yapamaz, tabii ki gırgır, trol, manyat, ığrıp,ağ gibi büyük çaplı istihsal yapan vasıtalar kullanılacaktır.
    Tek şart, geride hala avlanacak balık bırakarak istihsal yapmaktır.
    Bu benim düşüncem , kimse de katılmak zorunda değil tabii.
    Katılan ve katılmayan herkesin düşüncesine saygı duyarım.
    Selam ve sevgiler.

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Trol aganin icinden cikacak 10 balik icin, canililarin, yasam alanlarini, ve denizin dibinde ne var ne yoksa toplayan bu sistemin bence kesinlikle tamemen ortadan kaldirilmasi gerekir.Gerek benim ülkemde gerekse tüm dünyada. Bu da benim fikrim.
    Bu isle ugrasan balikcilarda kendilerine yine balikcilikla ama degisik ag sistemleriyle avlanmasindan yanayim. Denizlerimiz bu avlanma türüne ne kadar daha cevap verebilecek??? Kontrol yapilmak istendiginde agin ipine bir bicak vurup agi denizin dibine yollayarak, kendilerini kandiriyorlar.

Sonrada balik avlamaya Rus karasularina giderler elbette. Adamlarda hakli olarak ya tutukluyorlar yada ates acip batiriyolar...

10. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, bu konu artık temcit pilavı haline geldi ve mesajlar arttıkça konu kişiselleşiyor.. Bu nedenle konuyu kilitlemek zorundayım, devam etmek istiyorsanız özelden devam etmenizi rica edeceğim...

Sevgi ve saygılarımla,

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.