tuzlu suda solucan kullanimi ve boru kurdu nasil yetistirilebilir.

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    slm arkadaslar 3 hafta süren türkiye tatilimden döndüm bu 3 haftanin nerdeyse 1,5 i balik avinda gecti.tatli su avi beni hüsrana ugratti özellikle ankarali arkadaslar bilir kesikköprü 3 gece kaldim ama kücücük bir kadife yakalayabildim kiyidan avlananlarda dahil olmak üzere kesikköprüde tam bir fiyasko yasandi 3 ün boyunca ne turna nede baska bir balik yok yok.gelelim tuzlu suya belki güleceksiniz ama burdan giderken yanima tüm malzemelerimle birlikte 2 kutu solucan ve 3 kutuda boru kurdu almistim cünkü nerde ne zaman lazim olacagi belli olmazdi.1 haftalik alanya tatilimde onlarida yanimda götürdüm alanya`da iskele diye tabir ettikleri bir yer var balik yakalamk icin orasini tavsiye ettiler ben önce bir kesif gezisi ve bilgi alabilmek icin bos gittim malzemelerimi kaldigim otelde birakmistim orda hep ekmek ve tavuk gögsü kullaniyorlardi sordum burda solucan is yaparmi yani tuzlu suda hepsi birlik etmis gibi hayir solucan tuzlu suya girince kendini saliyor balik vurmuyor dediler peki boru kurdu dedim onuda hic bilen yoktu.peki öyle olsun deyip gidip hem takimlarimi hemde benim avrupali solucan ve boru kurtlarimi getirdim ama yinede kötü bir sonucla karsilasip kendimi utandirmamak icin tavuk gögsü ve ekmekle basladim 1 saat bekledim hic tik yok digerleride bekliyorlar tabiki ben dayanamayip topladim oltanin birisini cikardim 12 igne vardi üzerinde orda öyle yapiyorlardi bende onlara uyayim dedim güya.neyse 12igneyi bir kenara biraktim yanimdaki 6 numara igneye 3 boru kurdu ve 30 gr agirlik takip tek igne olarak salladim denize suyla yem yeni bulusmustuki sert bir asilma ile saskina döndüm cünkü hic tuzlu su tecrübem yoktu hemen yanimda bir amca vardi durumu farkedip yanima geldi biraz bekle ve sar senin yemi düser düsmez bir balik kapti cok ballisin dedi gülümseyip makarayi sarmaya basladim ama balik öyle bir asiliyorki dedimki bu gelen saglam bir kac kiloluk bir balik ama cika cika 250 gr bir balik cikti yeminle amcanin gözleri büyüdü bir anda vay be sansa bak dedi ne oldu amca dedim sen bu baligi bilirmisin dedi bende yok dedim baligin rengi ispirto rengiydi biz bu baliga isparoz deriz ne zamandir burdayim daha bu baligi 1 kere yakaladim oda cok kücüktü dedi ben saskinlikla mahcup arasi bir gülümseme ile amca istersen al senin olsun dedim yok o senin kismetin koy posetine dedi ama bende poset yoktu neyse onu bir sekilde hallettik.ben diger oltalarida toplayip kimine boru kurdu kimine ise boru kurdu taktim solucan taktigim oltalar boru kurduna oranla daha cok balik yakaladi ve solucan is yapmaz diyenleri saskina cevirdi toplam hasilat 2 isparoz 4mirmir 1 levrek onuda canli mirmirla yakaladim ve son olarak bir kefal onuda ekmekle ama keske yakalamasaydim kilciktan baligin icinden cikamadim hepsinide o gece otelin restoraninda yaptirip afiyetle yedim en cokta mirmir hosuma gitti süper bir tadi vardi sonraki günlerde yine mirmir yakaladim ama ilk günkü tadi bulamadim sanki.simdi gelelim boru kurdu nasil elde edilir ben artik ona güve kurdu diyorum.hepimiz ari bali petegini biliriz önce bir petekli bal alip bu bali güneste eritin balini afiyetle yiyin geri kalan petekleri avucunuzda SIKIP bir tahta parcasina sira sira yapistirin sonra yine tahtadan bir sandik yapip elinizdeki petekli tahtayi bu sandigin üst kismina cakip kapagini kapatin yaptiginiz sandik cok saglam veya gösterisli olmasi gerekmez sadece petekli tahtayi diger hayvanlardan saklasin yeter simdi geriye sadece beklemek kaliyor.bu bal petegini güve kelebegi hemen buluyor ve üzerine yumurtlamaya basliyor yaklasik bir haftada peteginiz büyümeye ve icinde binlerce kurt bulunan barindirmaya basliyor siz kullanacaginiz kadar krtcugu alabilmek icin sandiginizin icine bir bez veya gazete kagidi serin sonrada üstten cok sert olmayacak sekilde vurunkurtlariniz kendiliginden dökülecektir sandiginizin icine tabiki is bu kadari ile bitmiyor simdi o kurtlari uzun süre nasil saklayabilirsiniz ona gecelim.elde ettigimiz kurtlari ortalama 200 erli guruplar halinde kücük plastik kutulara koyup icinede misir unu koyuyoruz simdi asil boba burda patliyor bu kurtlari nerde saklamaniz gerekiyor biliyormusunuz buzdolabinda :eek: önceleri benim hanimda kurtlarimla beni sokaga atmak icin ne kadar ugrastiysada kazanan taraf biz olduk ve hanim pes etti.bu kurtlar buzdolabinda ister inanin ister inanmayin tam 1 ay yasiyorlar sonra kendiliklerinden ölüyorlar ama ölüleri kirmizi bir renk alip kuru oluyor isterseniz o sekilded kullanabilirsiniz.evet arkadaslar simdi hepinize rastgele.sevgiyle kalin.

önemli hatirlatma baliga gittiginizde kurtlarinizi koydugunuz plastik kutularin agzini acin ve asla günese koymayin günese koyarsaniz 2 saatte hepside ölüyor gölgede olsunlar dolapta kaldiklari müddetce kapaklari kapali kalabilir korkmayin havasizliktan ölmüyorlar ama günesten ölüyorlar.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    bunlarda dolaptaki kurtcuklar cesaret vermek icin:p

2. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Arkadasim guve kelebegimi bildigimiz karasinekmi?O dedigin bildigimiz beyaz kurtlar degilmi?Simdi merak ettim teknik guzel ben burada onu sinek kurduna yapiyordum ama acaba ayni seyden mi bahsediyoruz?Rastgele

3. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    sagol efe omrun uzun olsun seni medeni cesaretinden dolayı kutluyor aramızda olmandan haz duyuyorum-uz yeni ve-zararsızmeraklarının cevaplarını eminim sitenin ilgili form larında bulacaksın hoşkal

4. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    sagol efe omrun uzun olsun seni medeni cesaretinden dolayı kutluyor aramızda olmandan haz duyuyorum-uz yeni ve-zararsızmeraklarının cevaplarını eminim sitenin ilgili form larında bulacaksın hoşkal

5. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    hayir hakan sinek kurtlari hem cok kötü koku yayiyor hemde kandan baska birseyin icinde fazla yasamiyorlar benim söyledigim güve kelebegi.güve kelebeginin kurtlari resimdekilerin ayni hatta bu kurtlari arka kisimlarindan igneye taktiginizda yani kalin olan taraflarindan suyun icindde cok daha fazla yasiyorlar.baligin igneden koparmasi mümküm degil bu kurtlari.ama en kötü yani kücük baliklar igneye asilmadan kurtlari emerek yiyebiliyorlar.

6. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    seninde ömrünü rabbim uzun etsin mustafa abi ama sanirim bir yanlis anlasilma oldu ben soruma cevap aramadimki bazi arkadaslarin kurt sikintisi cekip üzüldüklerini gördügüm icin sadece kendi uyguladigim ve herkesin kolaylikla yapabilecegi bir yöntemi sizlerle paylasmak istedim sevgiyle kalin rastgele.

7. yarali_bey

yarali_bey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.