Sazan ömür uzatır

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında nejat vardar tarafından paylaşıldı.

1. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Arkadaşlar, bir mail gurubundan gönderilen bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Gıdalar üzerinde yapılan çalışmalar bir araya toplandı. Sağlıklı kalabilmek için yenmesi gereken 100 gıdanın listesi çıkarıldı. İşte kalbe kuvvet, beyne enerji veren gıdalar

İnternet üzerinden yayın yapan sağlıklı yaşam sitesi FoodProof.com, dünya çapındaki saygın üniversiteler tarafından kişinin daha sağlıklı, verimli ve uzun bir yaşam sürmesi için gıdalar üzerinde şimdiye dek yürütülen tüm araştırmaları inceledi. Daha sonra da hangi gıdanın neye iyi geldiğini derleyerek en faydalı 100 gıdadan oluşan bir liste hazırladı. Sindirim, uyku, enerji, daha iyi bir görme duyusu için gerekli ve beyni çalıştırmaya, genel verimliliği arttırmaya yarayan 100 gıdanın listesi şöyle

Patlıcan, Kuru üzüm, Fasulye, Mısır, İncir, Ton balığı, Ispanak, Tavuk, Taze fasulye Şalgam, Sazan, Humus, Ekmek, Fıstık ezmesi, Barbunya, Bal, Ceviz, Ayçekirdeği, Limon, Adaçayı

Somon, Karides, Su, Hindi, Yeşillikler, Dereotu, Erik, Taze patates, Papaya, Armut, Karnabahar

Portakal suyu, Dolmalık biber, Yeşil çay, Kabak çekirdeği, Salatalık, Tarçın, Sarımsak, Kayısı, Kırmızı biber, Kızılcık, Karanfil, Turunçgiller

Yaban mersini, Kıvırcık, Lahana, Domates, Pırasa, Brokoli, Çavdar ekmeği, Ahududu, Fesleğen, Mantar, Brüksel lahanası, Su yosunu

Muz, Siyah çikolata, Deniz tarağı, Marul, Zeytin, Kivi, Üzüm, Kara lahana

Siyah fasulye, Kepek, Avokado, Elma, Esmer pirinç, Soğan, Greyfurt, Enginar, Barbunya, Kereviz, Bamya, Nane, Zencefil, Ananas, Kavun, Soya fasulyesi, Kuşkonmaz

Sadece su ürünlerini renklendirdim. Bunlar üzerine enteresan yorumlar yapılabilir sanırım.

2. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Paylaşım için teşekkürler.

3. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Merhabalar :)Bu konudaki bilgilere can-ı gönülden katılıyorum...Bilhassa deniz ürünlerinin tümü bence hazırlanışıyla,sofra sunumuyla vede lezzet farklılığıyla ailecek favorimizdir .Deniz ürünleri mutfağı deyince herzaman için kulak kabartır bilgiler dağarcığıma bilmediklerimi eklemeye çalışırım :)Mesela bir küçük tavsiye Balık çorbasına bir-iki çorba kaşığı
    rakı ilave edin lezzetteki farklılığı hemen algılayacaksınız ...Ben balık yemekleri deyince kendimi tutamayıp yine boş boğazlıkla yemek tarifine girdim :D:DCanım şimdi sabah sabah ızgara lüfer çekti :D:DHamsi buğulama olsada suyuna kızan pabucu gibi ekmek bansam ::) Üfff üf üf

Son düzenleme: 7 Mart 2009
  4. nejat vardar

Çorbaya rakıyı çaktırmadan katsam bile kokusundan anlarsa hanım tencereyi kafadan giydirir:D :D :D

5. blueboyfe

blueboyfe Emin Erçelik

Favori Kamış:
    Zıpkın Mamba 130
    En İyi Avı:
    lepistes 14 gr
    Slm

:D

II ABI GENE SEN ÇAMAŞIR MAKINESININ ICINE SAKLAMIYONDUR 35 LIGI BIZIM GIBI EN AZINDAN :D

6. nejat vardar

Yok, benim şişeler dolapta. Gözünün önünde bir büyük bitirdim. Anlamadı...İçine su doldurmuştum. Aldı lavaboya boşaltırken söyledim. Ogün bugün (22 yıl) şişelere el sürmüyor :D

7. LapinCash

LapinCash

Güzel bir kaynak sanırım paylaşım güzel sağolun..