Berkley'in Boru Kurdu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında enginem tarafından paylaşıldı.

1. enginem

enginem engin

Arkadaşlar bir satıcıda berkley'in kutuda boru kurdu sattığını gördüm.Kutuda "live" yazıyor ama bunlar gerçekten canlı mı?Nasıl olur paketin içinde?Aynı şekilde yengeçleri falanda kutulamış Berkley ama onların 60 tl gibi fiyatı var.
    Boru kurdu şu: http://urun.gittigidiyor.com/Berkley-Gulp-Saltwater-Ragworm-Camo-Borukurdu_W0QQidZZ16723507

Bir de sprey şeklinde fenomen vs.balık kokuları içeren bir şey yapmışlar sanırım mazmuz için.Bunu direk makarada ki sarılı olan misinanın üstüne sıksak iş yapar mı diye düşünüyorum.O da 68 grlık kutuda 45 tl.
    Hepsinin linkini vermiyorum link vermeyi sevmediğimden.

2. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    engin sen bulabiliyomusun doğal yem :)en güzeli o bunların fazla iş yapacağını zannetmem ben tuzlanmış boru kurdu kullandım o bile hareketsiz olduğu için fazla cezbediliciliği yoktu:)ama denemekte fayda var ......ama çok şey bekleme derim:)

bunlar canlı değil bu arada ben değişik şekillerini gördüm ...

3. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    Bunlar avrupada yaygin bulunan yemler ama canli degil:)canli efekti verilmis yani birebir görunumde.Gecenlerde bir firmanin paket icinde 15 adet sardalyesini gördum gerceginden ayirmak cok zor kokusuna kadar ayni yani tekne ve kiyi avinda kullanildiginda guzel is yapar...

4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Berkleyin bir cok bu cesit ürününü Drop Shot takimi ile kulaniyoruz,evet bu yemler canli degil ama yeme güzel aksion verirsek ayni canli imis gibi oynuyor suyun icinde,yemi fazla uzaga atmayacaksak eger,Drop Shot av sekli bu yemler icin ideal...

5. enginem

enginem engin

Doğalını beyaz eldivenle tutabiliyorum ben ancak ya :) Alışırım inşallah.
    Bunlar plastik mi öyleyse?Yani bir çok kereler kullanacaksak yararlı gibi sanki?Kokusu falanda varmış madem.

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    yemin bölgeye göre değişkenlik gösterdiği ve balığında bölgeye göre yem seçtiği aşikar :)yurt dışında yaşayan sevgili dostlerın verdikleri bilgilere saygı duyarım :)ve teşekkür ederim fakat ben birçok kez çeşitli sularda yemli balık avı yapmış ve bu avı seven birisi olarak bu sahtelerin çok fazla iş yapmayacağına inanıyorum türkiyede marmarada :D:D ama engincim dediğim gibi denemekte fayda var dene eğer sonuçlar güzel olursa haber ver bende alırım :D:D:D:D

7. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    Elbette dogal yemin yerini bisey tutmaz, suni yem bunlar... bununla kandirabileceginiz bir balik turu olduguna inaniyorsaniz kullanip deneyebilirsiniz.

Amac baligi kandirmak, gelip yemesini beklememek lazim zaten.

Live ozelligi su icinde vereceginiz aksiyona gore verimini alirsiniz. Yani su icinde canlandirmaya yonelik hareketlere duyarli bir yem oldugunu ifade etmekte.

Konserve olarakta kurtlar satilmakta, canli degil ama en azindan dogal. Yem bulmakta zorluk cekiyorsaniz konserveleri deneyebilirsiniz, gerci forumda gordum kargo ile Turkiyenin obur ucuna yem siparisleri veriliyor, bu yoluda deneyebilirisiniz.

Kisaca Engin, yeni baslayan bir arkadasimiz oldugun icin ilk etapta bu yemlerle deneme yapmak ve sonucu husran olmasi hevesini kirabilir.

8. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
  9. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Kokulu yem ve katkıları daha önce bir çok arkadaşımız tarafından denendi. Çok randman alınamadı. Tatlısuda daha başarılı avlar verebilir. Ama denizde bence faydası yok.

Kutulanmış ve tuzlanmış yemler taze yemlere göre yarı yarıya bir performans gösteriyor. Taze yem bulamadığımız durumlarda yedekte bulundurulabilir. Ama imkan varsa hiçbir şey taze yemin yerini tutmuyor.

10. enginem

enginem engin

Evet izledim. anladığım bu yem bir çok kez kullanabiliyor hem surfte havada dağılma gibi şeylerde yapmaz.yalnız dikkat ettiniz mi adam kamışı devamlı sallıyor devamlı sallıyor ufak hareketlerle.balığı kıskandırmak için büyük ihtimalle.bu arada oltanın ve makinanın küçüklüğü ile çektiği balıkta hiç fena değildi.ama hiç mücadele etmedi balık drek çekiyor.bir kandırmaca olmasın ;)

11. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    Bu isin asli avliyacagimiz baligi tanimak ve onu kiskirtacak seyleri iyi bilmemizden geciyor.Bunun icin bazen onlarca para verip malzeme aliriz bazen oltayi can sikitisindan sallya sallaya cekerken bir trofe aliriz.;) Yani dedigin gibi olay baligi kiskirtmakta oltanin ucunu sallamanin sebebi ise suda sahteye aksiyon vermekdir bu sekilde avciyi av ortamina cekeriz.Kullandigimiz sahtelerde her nekadar renk dikkat ceksede asil dikkat ceken sudaki aksiyonudur.eger öyle olmasa bulanik ve karanlik sularda balik tutmak mumkun olmazdi kimisin ucunu her salladigimizda su icin sahte yemimiz bir ses dalgasi olusturur avci baliklarin dikkatini cekende budur.

12. enginem

enginem engin

Ses dalgasından başka kokuda her balık için geçerlimidir?Yoksa bazıları sesle bazıları kokuyla algılar gibi farklı türler mi var?Zira kurşunun yanına delikli bir torbacık içinde balık organları bağlamak gibi bir fikir hasıl oldu bende.Dip balıklardan çupra,mırmır vb.için.

13. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    Tabiki kokununda buyuk etkisi vardir.Avci baliklar genel olarak avlarinin sudaki yaydigi titresimlerden bulurlar ve avlanirlar bir sardalye surusu icinde yuzerseniz baliklarin her yaptigi dönuslerde kuyruklarindan cikan sesi duyarsiniz,ayrica yarali bir balik avci baliklar icin herzaman hedef olur cunku su icinde dengesiz yuzerek,saga sola yatarak su icinde parlamara neden olur ve dikkat ceker ve buda avciyi kendisine ceker koku bunlardan sonra gelir avci baliklar icin öncelik taze yemdir canli yemdir yani onlari kiskirtan daha sonra sevdigi baliklarin veya canlilarin kokulari bu yuzden avlak yemlenir.bu olay aslinda yari otcul ve etcil baliklar icin daha gecerli bir konudur avlagin yemlenmesi cunku bu baliklar kokuyu daha cok önemser ve tabiki diger turlerinde tepkisini cekmektedir koku.Sonuc avci balik tutacaksan herzaman canli yemdir favori yem.Cupra mirmir icin avlagin yemlenmesi herzaman mum kun olmasada uc bes defa takimi bir noktaya atip dibe inince hizli bir hareketle yemleri bölgeye dusurerek yemliyebilirsin ve etkiside olur.ama kursunda koku verici birsey baglamakta fena fikir degil yanliz denyip tecrube etmek gerekir.tabi bunun yapacagin herde kumluk zemin olmali takilmamasi icin;)

Son düzenleme: 14 Nisan 2009
  14. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Ben cok video filmlerinden örnek aldim hem malzeme,hem av sekilerinden hemde takim hazirlamada,amerikada kofanalarin pink silikon kurtlarla yakalandigini izledim,tabiki bizde lüfer ailesi ve diger baliklari yakalamak icin illaki kanala atamak gerekir diyenler,balikciligi sadece istanbuldaki balikcilik olarak anliyorlar,bence yenilikleri iyice arastirip uygulamak gerekiyor,ha ben baligi alisik oldugum sekildede aliyorum diyen arkadaslarada lafim yok ama unutulmamaliki her balik icin degisik av sekilleri mevcuttur...

15. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    Kisacasi avini taniyacak ve empati yapacaksin;) Baliklar icin her nekadar beyinsiz densede öyle degildir genel olarak bir turun kendine ait davrinizslari vardir ve o tur icindeki her bireyin ayri bir davranis bicimi sergiler.Baliklar aciyi hisseder ve bazi seyleri tanima yetisine sahiptir bu yuzden bunu bilerek av yapmak her zaman bize + kazandirir.renkleri ve hareketleri ayirt edebilmekteler bir sekilde bu yuzden belli bir renkteki sahteye suruden bir uye yakalandiginda cikardigi titresim digerlerini tedirgin eder ve yemin sahte oldugunu anlarlar hissederler.bir avlaktasin balik var ama vurmuyor bir bak diger takimara her kez kirmizi ve beyaz ton mu kullanmis sen acik yesil,sari kullan herkez duz dipten mi cekiyor takimi sen orta sudan haraketlendirerek cek.

16. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Anladığım kadarıyla sende bizim yeğen gibi takıntılısın galiba, oda yem takamaz,tuttuğu balıkları eldiven veya bezle tutardı, mesajındaki kurtlar doğal veya değil pek belli olmuyorda, doğalı var pakette sizin oralara gelmiyormu daha hesaplı pakatte 10 adet var, 3 tl, hem merak etme birşey olmaz, eldivenle zaten iğneye zor takarsın kayar, biraz cesaret gerisi kolay; Rastgele, :)

17. enginem

enginem engin

mustafa bizim burası alabildiğine kumluk çok şükür,takılma olmaz kolay kolay.Narlı-Kumla arası deneyeceğim bakalım şu kokulu torbacık işini.Zaten balıkların aptal olmadığına bende foruma üye olduktan kanaat getirdim.Yoksa aptal bir hayvan bir insanı bu kadar çeşit çeşit tekniklere yöneltmezdi. :)
    Erhan abi tutamadığım canlı kurtlar tabi ki,plastiğinde sorun olmaz :) Balığı tutuyorum çok şükür.
    Bizim burası merkezden biraz uzak kalıyor sık sık malzeme alma imkanım yok.O yüzden ya kendim çıkartacağım bu kurtları bir şekilde ya da plastikle idare edeceğiz ama plastiğinde randımanı ortada işte.

18. Aramis

Aramis

Engin bulunduğun coğrafyadaki balıkları bu tarz yemlerle avlama şansın oldukça düşük.Doğal yemlere yönelmeni tavsiye ederim.

19. enginem

enginem engin

Evet bora abi mecbur kendimiz çıkartıcaz artık kurtları sahilden falan bir şekilde başımızın çaresine bakacağız.Kumla'yı bilirsin en yakın Gemlik'e 15 dakika orada da doğru dürüst malzemeci hiç görmedim :(

20. Aramis

Aramis

Bursaya gel soydaş pazarında girişte soldaki malzemeci Turgay girişten sol ve sağ yapınca karşına çıkacak malzemecide Bayram.İkiside dürüst satıcılardır.Selamımı ilet ve güzel kurtları al ;) ;)