Canlı yem nereden alabilirim ?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Arkadaşlar kefal ve zaraganaya kurt atarak avlanmak istiyorum ama midtelerin arasından kurt bulmak zor oluyor ve genelde minicik şyler çıkıyor işe yaramıyor.

İstanbulda nereden kurt satın alabilirim ve fiyatı nedir aşağı yukarı bilgi verirseniz sevinirim. Birde bu bahsettiğim kurt cinsi kırmızı kurtmu boru kurdumu ben tam bilmiyorumda ?

2. AKS

AKS

arkadaşım eminim bu konuda sana daha detaylı bilgi vericek arkadaşlarımız olucaktır...benim formdan takip ettiğim kadarıyla arkadaşlar galata köprüsünün üstünde satıldığını ve oradan temin ettiklerini yazmışlardı...ayrıca boru kurtunuda izmirli arkadaşların paylaşımlarında okudum ve istanbulda canlısını bulmanda galiba imkansız...

3. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Emre, Aytekin Beyin de dediği gibi, boru kurdunu burada canlı olarak bulman zor. Ama bizim kullandığımız kurtları Yeşilköy plajında kayalıkların altından rahatlıkla toplayabilirsin. Çokça var bildiğim kadarıyla (Halk plajının oradan) ;) Eğer toplamaya üşenirim dersen, sana Galata Köprüsü yolu gözküyor malesef... Ama fiyatlarını bilmiyorum, Erdem ve Mustafa (Yakamoz) biliyorlar sanırım fiyatları, bir de onlara sor istersen. Sevgiler,

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
  5. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    kurtu galata köprüsünden temin edebilirsin. fiyatı : 10 tanesi 1-1,5 ytlden satılıyor. yanlız yemin ölmemesi için 2,5 litrelik bir şişeye deniz suyu koymayı unutma .yemleri genelde 0,5 litrelik su şişelerine koyarlar. sende yolda sularını sürekli değiştirerek canlı kalmalarını sağlayabilirsin. ölmemeleri şu sıcak havalarda zor bir ihtimal. eğer serin tutmayı sağlarsan ve canlı kalabilirlerse verimli avlar yapabilirsin

6. atesh

atesh

Favori Kamış:
    Olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    ?
    K.çekmeceden de çıkarabilirsin ya da çıkaranlardan satın alabilirsin köprüde satılanlar bizim oranın mahsülü... Adamlar kurt mafyası olmuşlar:)

7. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    ateş abi yerde ararken gökte buldum k.çemecenin neresinde satıyorlar bir yardımcı olsanda eminönüne gitmekten kurtulsak teşekkürler

8. atesh

atesh

Favori Kamış:
    Olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    ?
    seve seve yardım ederim...

Aslında gölü denize bağlayan derenin içi komple çamur ve kurt kaynıyor... kurtçular belirli yerlerde çıkarıyor ama sana tavsiyem kendin çıkartman...

avcılardan çekmeceye yan yolunda park bahçelere gelmeden sağa giden yola girip dereye ulaşıyorsun kurekle sudan çamur çıkarıyosun ve içinden ayıklıyorsun. Kurtçular civarda çalışıyorsa onlara seslenebilirsin...

dahada olmadı gideceğin zaman bana alo diyorsun ben sana yardımcı oluyorum...(özelden teli atıyorum)

9. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    ok ateş abi özeli gördüm sonra burayı okudum o yüzden sormuştum yemcinin teli diye teşekkürler.

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    ateş bey

çok teşekkür ederim yardımlarınız için k.çekmece banada yakın gitmem kolay olacak ayrıntılı bilgi için özel mesaj attım.