salyangoz yem olurmu?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında yihehe tarafından paylaşıldı.

1. yihehe

yihehe emre

Favori Kamış:
    surf kamış
    Favori Makine:
    zigetvar 1907
    En İyi Avı:
    balık
    elma salyangozları balık avında yem olarak kullanılabilir mi? akvaryumumda çok sayıda bu salyangozlardan var ve bikerede 60 70 civarı yavruluyorlar. acaba bunları yem olarak kullansam işe yarar mı? bu konuda bi bilgisi yada fikri olanlardan cevap bekliyorum.. bayaada etli bişey :)

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    onu bilmemde yabani iri salyongozların içi ile yayın ve sazan alınabilmektedir veya sabah saatlerinde otların üzerinde olan tırnak büyüklüğündeki minik salyangozlarda iğneye kabuğuyla takıldığında sazan alınabilmektedir:)

3. Chevalier

Chevalier M.Erhan Çelebi

Benim de tecrübesiz zamanlarımda, yani baya geçmiş yıllarda, denizde taşların üstünde olan, eğer çok insan kalabalığı yoksa baya büyükleri bulunabilen, salyangozlardan yem yapmışlığım vardır. Toplaması kolay ve çok sayıda olduğu için rahat oluyordu. Ama kokusu çok kötü oluyordu. O kadar kokuyorduki, her seferinde gelen arılarla uğraşmak zorunda kalıyordu insan.

Ama bu akvaryumdakileri tam olarak bilemiyorum tabiki.

4. lapinavcısı_bursa

lapinavcısı_bursa abdullah

En İyi Avı:
    1,8kg karagöz
    merhaba emre.
    istersen bu konuda sen bi deneme yap deneyim kazan sonra bizede anlatırsın.
    ben mesela toprak solucanıyla izmarit, ispari ve istavrit avladım. ve gayette güzel oldu....
    paylaşımını bekliyoruz.
    rasgele

5. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Bende akvaryumdakileri bilemeyeceğim ancak deniz salyangozlarıyla çok başarılı avlarım oldu, tahminimce bu tatlısu salyangozlarıylada durum farklı olmayacaktır.

Yanlız benim bildiğim tatlısu salyangozları, denizdekine nazaran daha yumuşak olur, sendekiler yumuşakmı Emre?

Ben arazide avlağa giderken duvarın üstünde görmüştüm birtane salyangoz, deniz salyangozu değil.. denemek için kırdım minaresini içinden çok ama çok yumuşak et çıktı, yani iğneye taksan daha atarken düşecek, o derece. Eğer böyleyse işin zor ama denizdeki gibi çok sertse eti güzel olabilir.

Yumurtluyorlar demişsin, hiçte az bir sayı değil.. yumurtlama süreleri ne kadar oluyor?

6. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Yem olmasına olurda hangi suda hangi balık türünü düşündüğünüze bağlı.