Deniz balıklarına esans

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında mesapo tarafından paylaşıldı.

1. mesapo

mesapo salih polat

Net te gördüğüm deniz için üretilmiş esanslar var bazen balık nazlanıyor ,bilhassa yemli avlanmalarda kefal, zargana gibi .
    Bu tarz esansı deneyaniniz varmı randımanda değişiklik oldumu,saygılar

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Konu forumda birçok kere gündeme gelmişti. Kullanıp da memnun kalan olduğunu hatırlamıyorum.

Ben bir kere kullanmıştım. Hiçbir faydasını görmedim. Denizden ziyade akıntının az olduğu tatlısularda kullanılabilir belki ama denizde bir faydası olmuor maalesef. İnternetteki bu konudaki videolar sadece reklam amaçlı yanıltıcı içerik taşıyor.

3. fish founder

fish founder Özgür

bahsi geçen esansı sitemiz üyesi değerli cakometti tavuk gögsünü yem olarak hazırlarken tuzlama esnasında tavuk gögsüne eklemiş ve bayağı başarılı olduğunu belirtmişti.
    bu konuyla ilgili linki veriyorum,belki böyle bir uygulama yapmak isteyebilirsiniz.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=20707

4. mesapo

mesapo salih polat

Şamandıralı zargana avında düşünmüştüm bazen balık yem çevresinde olmasına rağmen hiç yemiyor,aslında yem değiştirmeyi hiç düşünmedim sadece hamsi ile tutuyoruz ,site içinde alternatif yem öneren değerli arkadaşlar var denemek istiyorum.

5. fish founder

fish founder Özgür

bence her avlağın ve her balığın kendine özgü,garantili yemi,takımı var.ama yinede ekstra bir takımla alternatif takım ve yemleri denemek gerekiyor.bu tip denemeler çok yaptım ama pek fazla randıman aldığımı söyleyemeyeceğim açıkcası.
    sizde,yapacağınız denemelerin sonuçlarını bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.
    rastgele

6. mesapo

mesapo salih polat

Tavuk göğsünü taze olarak kullanmıyormusunuz ilginç bir yem hazılama olmuş kesin deniyeceğim,.Daha öğrenecek 28 harf daha varmış bu alfabede .Önerilerinizi uygulayacağım sağolun

7. mesapo

mesapo salih polat

İnanın kıyı balıkçılığı çok farklıymış biz tekneden işin en rahatını ve kolayını yapıyormuşuz.Amasrada ikamet ediyorum balıkçılığımız biraz kısıtlı ama deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak benim için onurdur

8. fish founder

fish founder Özgür

tavuk göğsü,kullanımı hazırlanması ve bu konu ile ilgili neredeyse herşeyi kapsayan link.daha fazla bilgi ve fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır,

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=2142