seyitgazi yukarısöğüt göleti

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında nertikus1 tarafından paylaşıldı.

1. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    sevgili forumdaşlarım
    30 ağustos bayramınızı kutlarım ayrıca tatilk olması nedeniyle seyitgazi yukarısöğüt göletine gitmeyi düşünüyorum.nasıl bir avlak sizce verim alabilirmiyim.aynı zamanda 5 yaşındaki kızımıda götürmeyi düşünüyorum.ağaçlık bir yermidir?ilginize şimdiden teşekkür ederim

2. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Çok ormanlık deği,l meşe ağaçları var yanlış hatırlamıyorsam...
    Çok ufak bir gölet ama Aslanbeyli ile ikisini karıştırıyorum ikiside benzer coğrafyada...DSİ'nin sitesinde resimleri var Naci bey. Mutlaka hamur götürün derim. (simit hamuru olabilir) Resim çekerseniz bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

3. fish_hunter

fish_hunter

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    YAYIN 7KG SAZAN 3,5
    dönüşte av raporunu yazarsan seviniriz.umarım iyi bir av olmuştur

4. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    rapor

sevgili forumdaşlarım;

öncelikle teknik bir birader arızası nedeniyle yukarısöğüt göleti planım suya düştü bütün şartları zorlayarak ertesi gün keskin göletine gittim.Ancak kızımı dahi sürükleyecek kadar hızlı rüzgar nedeniyle tası tarağı toplayarak çukrhisara uzandık maalesef birer karış arayla olta atmış balıkçı(!!!!!)arkadaşlar yüzünden orasıda yattı ve büyük bir hayal kırıklığı ile eve döndük.(oysa ne hazırlık yapmıştım).:mad: :mad: :mad: :mad:
    ayrıca Üzülerek belirtmem lazım ki çok yakın bir arkadaşımdan(bundan sonra uzaklaşacağımız kesin)aldığım duyumlara göre kanlıpınar göleti yasak olmasına rağmen hala balıkçılar (arkadaşım dahil) gidiyorlarmış ve denetim sıfır.hatta aralarında okul müdürleri ve öğretmenler mevcutmuş hatta ve hatta valimizin de orada olduğunu söylüyor çok ilginç????????????????:mad: :mad: :mad: :mad:

saygılarımla

5. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Kanlıpınarda balık çıksa ne olacak oranın balığı hem kötü kokuyor hemde diri değilmiş diye duydum. Burası Türkiye heryerde derler ya "adamın olacak"

6. serkantuzcu

serkantuzcu

Favori Kamış:
    Sabır
    En İyi Avı:
    Sanırım gözünüzden kaçmış "KESKİN" de yasak göletler arasında. Kanlıpınar göletinede izin alarak giren kişiler olduğunu biliyorum bu arada ( üniversite olduğu için ) tabi sizin dediğiniz kişiler izinli olup olmadıkları meçhul.
    Birdahaki sefere şansınız açık olur inşallah

7. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    keskin

serkan kardeşim;

keskin yeni sirkülerde yasak değil!
    yasak yerler Ahırköyü, Bahçecik, Çatmapınar, Emirceoğlu,Günyüzü I-II,
    Kanlıpınar, Oğlakçı, Tutluca I-II, Mercan, Üçbaşlı göletleri. ESKİŞEHİR
    Seyitgazi Kunduzlar baraj gölü.
    GAZİANTEP İslahiye Tahtaköprü barajı

8. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    (kunduzlar bu sene serbest diye biliyordum,önceki seneler yasaktı belki devam edecek)hepsini anladımda kunduzları niye yasaklamışlar..sanki kuzu gibi aynalılar var..tonlarca israilden başka bir şey yok..bu devlet zihniyetini anlamak mümkün değil.

9. serkantuzcu

serkantuzcu

Favori Kamış:
    Sabır
    En İyi Avı:
    Yeni sirküleri kontrol etmemiştim henüz.Kusuruma bakmayın Sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim
    Kunduzları açık diye biliyordum bende. Hatta sezon açıldıktan kısa bir süre sonra gitmiştim. Kapıdaki bekçiyede balık tutmaya geldik demiştik. Herhangi birşey dememişti. İlginç.. Görevlinin de haberi yok anlaşılan :)

10. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Gerçi konunun yeri burası değil belki ama yeni 37/1 sirküleri 1 Eylül 06'dan itibaren geçerli olacağı için bundan önce Kunduzlar serbestti. Kimse müdahale edemezdeki 4 oltaya...( 36/1'de ilk başlarda yasak olarak belirtildi lakin Bizim Yunusemre Avcılar ve Balıkçılar Kulubü olarak Tarım il Müdürlüğü Su ürünleri dair başkanlığına yaptığımız itiraz sonucu tekrar serbest olan barajlardan olmuştu.ama artık yanılmıyorsam 2008 1 Eylül'e kadar yasak)
    Keskin yeni sirkülerde serbest....

11. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    neyse hocam üzülme..bidahaki sefere ..zaten 10 seferin 2 seferinde balıkla dönüyoruz.

12. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Ya napim ama...
    Misafirlerim vardı sen de bana son anda sölüyon...Bi de burda ispiyonluyon...Alcaan olsun...
    Önümüzdeki haftalarda ben bir sarıyer düşünüyom...
    Gönlümü hoş tut bak:D:D

13. Abazya

Abazya

Merhaba,

30.08.2006 Saat 14:00 ile Saat 20:00 Sıraları ben orda idim. Keşke gitmese idim. Neden niye soracak olursanız. Adamın biri tarlasını sulaya bilmek için yolu kazmış sulama tertibatını yolun altından geçirmiş, buraya kadar kabul. Sanki çin setti yapmış, ben farkedipte duruncaya kadar üstünden geçtim....... Sizlere söylemek istediğim, gitmeyin, gidersenizde ağaçların altına oturmayın. Ağaçlarda kelebek tırtılları var Çok kötü kaşındırır yada benim gibi arabanın kartelini delersiniz.
    Balık varmı yokmu sorusuna gelince, iki grup balıkçı vardı sordum onlarda benim gibi yoklamaya gelmişler. Balık yakalayamadıklarını söylediler. Benim balıkla uğraşacak zevkim kalmamıştı. Bereket tam arabanın durduğu yerde telefon çekiyordu, 5 , 10 metre uzaklaşınca çekmiyordu. Falan falan...

Veselam;Tam bentin üstüne simsiyah imzamı attım. (Buda işin espirisi.)

14. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Geçmiş olsun, oranın yolu çok kötü. Köylüler bilerek millet bir daha gelmesin diye mi yapıyorlar ya da bizde traktör var elalemdekinden bize ne diye mi düşünüyorlar bilmem ama Değer mi değmez mi? tartışmaları içersinde benim söyleyeceğim son söz "Boğulursan büyük denizde boğul"

15. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Keskinde de bentin altından geçen yol üzerindeki köprüyü yıkmışlar...
    Eskişehir Jandarmasının ve vilayetinin bu işlere bi el atması iyi olacak...
    Ha bir de son anda fark edilen ve gelişigüzel konan hız tümsekleri...
    geçmiş olsun abazya...

16. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Yav bu ne rezalet ya. Keskin artık serbest ama Bu yapılana bakın ha!!!!!
    Ama köylünün ve civardakilerin Jandarmanın bir suçu yok....
    Yasak zamanda gidip köylüye, jandarmaya iş çıkaran bilinçsiz balıkçı müsvettelerinin yaptıklarının bir yansıması olabilir.

17. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    geçmiş olsun

abazya geçmiş olsun

forumdaşlarım sonuçta eskişehire yakın baraj ve göletlerin hepsi şu veya bu şekilde bitmiş durumda.Belki çok sıkı önlemler alınarak 2 sene gibi bir sürede bu avlaklar eski duruma dönebilir ama şu andaki yönetim zihniyeti ile bunu başarmak imkansız gibi geliyor.bana deselerki 2 sene balık tutma ondan sonra kontrollü girişle sayı ve boy limitlerine uyacaksın bu şekilde olduktan sonra başım üstüne oltalarımı 2 sene vadeyle bankaya yatırırım valla.

18. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Haklısın aslında...
    Eline tırıvırıyı alan,iki olta kapan yakın diye bir de alem muhabbetine he bire gidiyordu yasakken...
    Hatta gdenlere gitmeyin dediğimde y ada uzak yerlere gittiğimi öğrendklerinde enayi bakışlarını unutmam...
    Yalnız burda bir eksiklik var...
    Eskişehir jandarması bu konularda pek ilgili ve bilgili değil...
    Yaptığım bir çok ihbardan sonuç alamadım...
    Bazen de işgüzarlık yapıyorlar,örneğin sakarya nehri yakınlarında (Bilecik jand.sanırım)
    Sirküleri taşıyorum yanımda ve özellikle yasaklanamayacağını (Bakanlık dışında) belirten maddeyi gösteriyorum...
    Gerçi bir kere geldi başıma ama orada tırıvırı atan köylüleri görmezden gelip beni engallemeye çalışması sinirimi bozmuştu...

19. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Esk civarındaki baraj ve göletlerdeki balıkların biraz zamana ihtiyacı var katılıyorum. Her sene yasak olan gölet ve barajlarda benim düşüncem bir devri daim olması gerek. Ahırköyü, Dutluca 1-2 Bahçecik, Üçbaşlı, Oğlakçı, Günyüzü, Mercan, Kanlıpınar gibi 6-7 yıldır yasak olan göletlerin bu yıldan itibaren açılması ve Mesela Çatören, Dereyalak, Dodurga, Zemzemiye gibi göletlerin yasaklanması bence çok uygun olurdu. Eskişehirli balıkçılar olarak ileri yıllar için bir kamuoyu oluşturmamız gerekiyor. Eskişehirli balıkçıların köylülerin zihnindeki kötü imajı aşmamız gerekiyor.

20. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    murat hocam sana kesinlikle katıulıyorum.çok haklısın.bu konuda her türlü oluşuma fiilen ve ruhen tam destek veririm.Nacizane bir fikir amatör balıkçı belgesini sadece tarım ve köy işlerinin gelir kaynağı olmaktan çıkarıp daha belirgin ve kesin şartlarda verilmesi gerçekten balıkçı ruhuna sahip insanların bunu alabilmesi sağlanabilir mi?