Yemlik Gümüş

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında fup tarafından paylaşıldı.

1. fup

fup

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    48 cm.Zargana tesadüfen:)
    Merhaba,

Kıyıdan yemli çinekop/lüfer için taze tutulmuş gümüş işe yarar mı? Yararsa yaprak mı şakşak mı daha iyi sonuç verir? Üstadlardan acil cevap rica ediyorum.:eek: :rolleyes:

2. ergir

ergir ergir

işe yaramaz..

3. denizzzci

denizzzci burak

En İyi Avı:
    bugüne kadar 3 ton:):)
    gümüş...

gümüş balığı bilhassa sarkıkanat,çinekop avında başarılıdır...deneyen fazla olmadığı için başarısız sayılmıştır,ancak sayısız sarıkanat,lüfer yakalamışımdır gümüşle...ayıklanan sarıkanatların içinde kraça dışında hiç istavrit görmedim ama gümüş balığına neredeyse yüzde 20 sinde rastlanabilir,e balığın karnından çıktığına görede yemiş demekki...gümüş balığı pullu bi balık olduğu için atarken sorunda çıkarmaz,ayrıca bi hamlede yutulacağı için de balık tasmalamadanda yakalanma olsalığı artar...hamsiden daha parlak olduğu için balığı kolay cezbeder....gümüşü canlı takacaksanız,kuyruğundan 3 no beyaz çapraz iğne,2 karış boyunda 0,30 misina ve klipsli bir firdöndüyle kurşunsuz olarak atabilirsiniz,tabi bulunduğunuz yerin akıntısına göre değişir ama kurşun kullanmazsanız daha yüksek randıman alırsınız...mantarlı takımda kullanacaksanız,ardı ardına 3 tane 3 numara iğne ortalama bir gümüşün tam boyundadır,ve balığı rahat rahat işleyip denize istediğiniz hızda atabilirsiniz...mantarlı takımda balığı şakşakta yapabilirsiniz bütün de takabilirsiniz dediğinize göre balık taze olduğuna göre şakşak bir numaralı tercihiniz olmalı,ama bazen şakşaktan iğnelerin kurtulma şansı oluyor,bunuda zamanla edindiğiniz tecrübelerle ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ama bu sorundan da kurtulabilirsiniz...şayet balığı bütün takacaksanız mutlaka kuyruğunu bıçakla kesin,hem gamlanmayı engeller hemde sarıkanatları cezbeder...sorununuz olursa yardımcı olabilirim...eksik kalmış yerler olabilir...gümüşe güvenin balık varsa tuttuğunuz yerde 1 e 10 verir istavrite karşı,şimdiden rastgele

4. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    tekneden zokayla en güzel av veren yemdir.kışın sarıkanat lüfer derine taşlara çekildiğinde taşlarda çapalanır ve zokayla tutulur.gümüş en randımanlı yemdir çünkü eti sert ve pulludur hamsi takarsanız gancur yemi hemen bozar.

5. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Büyük balık küçük balığı yutar mantığına ve gümüş balığı da balıkların içinde en küçüğü olduğuna göreeeee , neymiş, gümüş balığından yem olurmuuuuuşşşşşşş. Rastgele dostlar.

6. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    geçenlerde yemim bitti 3 tane çinekopu gümüşle yakaladım... gümüşü bütün taktım zaten ufak balık bir de canlı taktım...

7. lüfer_and_kofana

lüfer_and_kofana oğuz durmaz

Favori Kamış:
    lineaffe extreme 180 cast okuma salina 4,20
    Favori Makine:
    Epix pro 6500 - Vsystem6500- trio 40s
    En İyi Avı:
    1,15 ve 82 cm lik kofana
    bilmeden yorum yapma lütfen,lüfer için çok cazip bir yemdir gümüş ve aterna

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    O da bir fikirdi sadece. Kendi tecrübelerinin, hadi demiş olayım kendi tecrübesizliklerinin neticesinde, ama sadece bir fikirdi.:)

9. feritsolak

feritsolak ferit

dün gece eşimle birlikte unkapanı köprüsünün üstünden motosikletle geçerken, durup şöyle bir bakalım dedik, çantamızda istavrit çaparisi çinekop çaparisi ve çinekop takımı vardı fakat yemimiz yoktu köprünün galata tarafında yem satan birisi olacağını düşünmüştüm, fakat gece saat 2:00 de hiç kimse yoktu yemimiz olmadığı için gündüz balık tutanların bıraktığı birkaç parça karidesi eşim istavrit çaparisine takıp denemeye başladı ve 5 dakka sonra bir gümüş yakaladı, hemen çinekop takımını bağladım kamışa, eşimde bu arada gümüşü yakaladığı takımla gümüş denemelerine devam ediyordu, neyse sadete geleyim gümüş balığını kuyruğuna yakın bir mesafeden kestim. ve baş kısmından hırsızlı çinekop takımına taktım ilk atışımda hiç vuruş olmadı yemimde kısıtlı olduğu için takımı toplayıp yeniden attım bu sefer vuruşu hissettim çektim ama boş geldi tabi yemiminde tadına bakmış diş izleri bunu gösteriyordu, üçüncü atışımda 21 cm boyunda bir sarıkanat yakaladım, eşim iki gümüş balığı daha yakalamıştı ama saat 3:30 olmuştu eşimin üşümesi üzerine avı sonlandırıp eve geri döndük. yani gümüş balığı taze olduğu için ve bizzat denediğim için söyleyebilirimki sarıkanatta işe yarıyor.

10. lüfer_and_kofana

lüfer_and_kofana oğuz durmaz

Favori Kamış:
    lineaffe extreme 180 cast okuma salina 4,20
    Favori Makine:
    Epix pro 6500 - Vsystem6500- trio 40s
    En İyi Avı:
    1,15 ve 82 cm lik kofana
    doğru bir fikir ama yanlış bir fikir çinekop sarıkanat lüfer kofana yemleri zargana , istavrit , kolyos , izmarit , gümüş , hamsi , yeri geldiği zaman kefal bile kullanılabilir .

gümüş ve hamsi takılması zor olduğu için tercih edilmiyorlar . ancak galata köprüsü ve balık yakındayaken kullanılabiliyor . kolaygelsin

11. m-a-v-i

m-a-v-i Yasin

Oğuz bey, bilmiyorsanız yazmayın gibi yaklaşımları hoş bulmadığımı söylemeden edemiyceğim.
    Muhtemelen Ergir bey de doğru olduğunu düşündüğü için böyle bir yorum yazmıştır.
    Düşüncesi yanlış olsada ona yazmamasını öğütlemek yerine doğru olanı göstermek daha doğru kanaatindeyim.
    Katılmadığınız bir fikir ortaya atılmış ise, fikrinizi belirtirsiniz bizlerde bu görüşler içinden doğru bulduğumuzu alırız.

Bu arada gümüş balığı, çinekop avı için bence de kullanılabilir.;)