Yakalıyor ve geri salıyor. İnanılmaz

Konu, 'Videolar' kısmında oaydinc tarafından paylaşıldı.

1. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
  2. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
  3. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Hocam inanilmaz olan ne orada ben onu anlamadim?Dandigin fotograf,film cekecem diye yaptigi soytarilikmi yoksa sana göre iyi balik,cuvala atmak lazim hikayesi??Birincisi olsun dogru olsun.Ben her yuz baliktan 5ini aliyorum,o bile cok ama fire veriyor ister istemez.Aynisini burada yaparsan filimdeki gibi 40 sene gidemezsin baliga,döverler adami:D

4. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bende onun gibi uçakla gitsem balığa,indiğim yerde tekne hazır oltalar hazır,muhtemelen yanlarındaki prof. balıkçı,yani balık tutmak garanti..
    her tuttuğumu geri salarım....
    bizim burada balığa giderken çektiğimiz eziyet düşünülünce,öyle bir balığı tabiki bırakmayız.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Tuttukları balık, peacock. Amazonda bolcadır, sanırım amazonda tutuyorlar..

O pense gibi şey, bir terazi, balığın kilosunu ölçüyorlar.

Tuttuktan sonra geri salmak, yurtdışında nerdeyse standart balıkçılık yoludur. Catch & Release olarak geçer. Amatörlerin %90'ı böyle avlanır.

Uçakla gitmek konusuna gelince. O bölgelerde, bizdeki taksi parasına nerdeyse, uçakla tura gidersiniz. Bu da zaten bir turda çekilmiş, yanındaki tur rehberi. Bir günlük maliyeti, 200-600 $ arası değişir, hepsi dahil. Ama, otel, Venezuela'ya gidiş vs. hariç elbette.. Brezilya'da, 6 gün konaklama ve motoru vs. dahil av turu, 4-5 bin dolar arasında bir rakam tutar sanıyorum. Buna uçak parasıda eklenebilir. Böyle bakınca, aslında çok çok pahalı olmadığı görünür. Günü birlik turlar daha ucuzdur..

Bu filmde zaten bir reklam filmine benziyor. Bu işler böyle bu kadar aman aman olmaz. Götürdükleri bir kaç yer vardır genelde, oralarda da bir sürü insan olur. Böyle sakin sakin balık tutulmaz. Tam bir reklam havası var sadece bunlarda.. Zaten peacock tutmak için taa oralara da gidilmez.

Meraklısı varsa, amazon içindeki köylere vs. gidin. Buralarda köyler nehir kıyısındadır, sizi balık tutacak yere götürürler basitçe. Sivrisinek ve sülüklerden fırsat buldukça daha güzel avlar yaparsınız. Hemde çok çok ucuza çıkar..

6. adamların balıkları harika..:D

7. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Bence hersey olagan, bu bir amatör balik avi turu. Ve adamlarda adi üzerinde amatör. Baliklari yakalamislar tartmislar, ve resimleyip salmislar. Orasi bir yagmur ormani sanirim. Eh haliyle o tür bakir yerlerde bu baliklardan bolca bulmak ta mümkün.

8. mozdil

mozdil

Favori Kamış:
    Olta
    www.basspro.com un reklam filmidir.

9. iboonline

iboonline

ercan abinin dediği gibi herşey normal