Artan karidesler

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında wunsch tarafından paylaşıldı.

1. wunsch

wunsch

Artan karidesleri dondurucuda saklayabilir miyim?

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    saklayabilirsin ama kafalarını kes at yoksa igrenc bir koku kaplar ortalıgı ben bir kilo kadar alıyorum kafaları kesip attıktan sonra her gitmede ne kadar kullanacaksam o kadar parcalar halinde dondurucuda saklıyorum her gitmede bir paket alıyorum yanıma

3. wunsch

wunsch

Çok sağol hocam.

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Tazesi gibi yok... Ben de dediğiniz yöntem ile saklıyorum karidesleri lakin, kıyıya gidip şoku çözülen karidesler, iğnenin ucunda hiçte dayanıklı olmuyor.... Salıveriyor kendini hemen... O yüzden her zaman taze olanı tercih ediyorum.

Ama her zaman da bulunmuyor tab ki tazesi. O zaman da verimi düşük olsa bile derin dondurucuda saklamak en iyisi....

5. sgntch

sgntch

Ben karidesleri alıp eve götürünce tek tek soyup ayıklıyorum. Daha sonra aynı sardalyeyi tuzlar gibi karidesleri tuzluyorum. Kabın agzını 2 torbayla kapatıp buz dolabının orta gözüne koyuyorum. Biraz bayatlasada dayanıklı bir yem oluyor.

6. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Baligin agiz tadi belli olmuyor. Bazen canli yeme bazen de mama yeme daha cok ragbet ediyor.
    Biz de bos olan her vaktimizde kiyidan karidesleri topluyor, ayikliyor sonra kutu yada posetlerde kullanacagimiz miktarlara bolup donduruyoruz. Kisin ozellikle cok rahat ediyoruz.
    Yemi tuzlayip dondurunca daha sert ve pembe oluyor. Ama balik bazen nazlaniyor bu yeme. Tuzlamadan donmus yem cozuldugunde ise evet cok yumusak oluyor. Bu durumda parca parca alip bir kenara koyun. Yem o zaman kuruyup sertlesmeye dolayisi ile daha dayanikli olmaya basliyor.
    Kolay gelsin