Madya ve deniz kulağı hakkında

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Aydın35 tarafından paylaşıldı.

1. Aydın35

Aydın35 Aydın Aydoğdu

Sitemizdeki ufak bir araştırma sonucu kendimce bir ikileme düştüm.Olay şundan ibaret http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=30383 bu adresteki avlanması yasak olan canlılarda triton denilen bizim madya olarak bildiğimiz bir canlı var onun yanında deniz kulağı diye bir canlı var.Bu görsel tebliğden anlaşılan bizim madya dediğimiz(triton) ve deniz kulağı olarak bilinen canlı türü avlanması kesinlikle yasak olan bir canlı.Birincisi biz madyayı izmirde bolca tüketiriz eğer bunda bir yanlış varsa beni düzeltiniz bir ikincisi deniz kulağı olarak bilinen canlı onunda sitemizde yem olarak hazırlanışının bir konusu var buyrun oda burda http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=7227 şimdi hem yasak olduğunu bildiriyoruz hemde yem olarak nasıl kullanacağımızdan bahsediyoruz sizcede bu bir ikilem değilmidir?(veya tebliğde bir değişiklikmi oldu?)Sakın olaki eğer bir yanlışlık varsa bunu tenkit eder gibi söylediğimi sanmayın eğer ortada bir yanlış varsa bu değerli forumun bu yanlışa müsade etmesini istemememden dolayıdır ve tek amacım yapılan yanlışın giderilmesidir.Yorum yapıpta beni aydınlatan herkese teşekür ederim..

2. mehmetc

mehmetc memo

Favori Kamış:
    Tsunami trophy surf, Grauvell Teklon Concept Spin, Gloomis IMX Surf
    Favori Makine:
    Aero technium XT, Shimano twinpower 5000PG, Penn Fierce
    En İyi Avı:
    Ironfish
    ................Eski bir izmirli olarak, oradaki triton ile bizim madyanin alakasi bile yoktur. Kabugu bile farkli, desenler felan.

Diger sordugunda yem hazirlanisi anlatilan deniz kulagi degil patelladir diye dusunuyorum cunku kayanin uzerinde olan patella, hocamizin anlattigi deniz kulaklari.

Her deniz kulagi yasak olacak diye bir kaide de yok, cunku her canlida oldugu gibi bununda birden cok farkli turu bulunur, tebligde de yasak olanlarin latince adlari zaten verilir.

3. Aydın35

Aydın35 Aydın Aydoğdu

Dediğiniz gibi kabuğundan tutunda içindeki canlıya kadar bir çok farklılık gösterebilir.Sadece madya için ordaki resimde görüldüğü üzere o madyanın altındaki sert kısım varya tırnak gibi ordan esinlendim yoksa madyanın latince adını bilmem sadece eğer bende bu yanlışın içindeysem ( belirttiğim gibi madyayı bende kullanıyorum)bir an önce kendim önlem almak(en azından ben bir daha kullanmam) istedim.Bu konuda benden daha iyi bilenlere danışmak istedim.Değerli yorumunuz için teşekür ederim.