lüfer nerde var?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında toltol tarafından paylaşıldı.

1. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    arkadaşlar istanbul anadolu yakasında oturuyorum. cuma akşamı caddebostan sahilden lüfere attım. 18:00-23:00 arasında ama hiç bişey yoktu.kıyıdan nereden lüfer alabilirim. yem olarak istavrit kullandım. sizin daha iyi bir öneriniz varmı. şimdiden teşekkürler...

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bazı arkadaşlar, C.tesi günü (09.09.2006) Yeşilköy'de var diyerek akşam üstü yola düştüler. Neticeyi bilmiyorum. Ama, rivayete göre, akşamları oralarda oluyormuş.

İstavrit yerine sardalya veya hamsi dene derim, diğer yandan. Daha iyisi, kaşık olur. Geçen sene bu vakitler boğazdan lüfer/çinekop alınabiliyordu tek tükte olsa..

3. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    hocam ayıpsın lüferleri yakalıyalım da önce mangalda rakı balık yaparken tanışırız olmaz mı??:D

4. Merhaba Hoşgeldiniz
    Mangal partisinden önce burda tanışsak nasıl olur acaba...:D :D

Biraz evvel açtığım konuyu okursanız sevinirim.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=3242

5. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Uzun yıllar caddebostan tarafında balık tutan biri olarak şunları söylemek isterim. O tarafta lüfer çok sık olmaz yalnız geçen seneden önce yaptı. Orada daha çok çinekop olur. Eğer akşam gidecekseniz teke ile eşkinaya atabilirsiniz. Lüferin çıkmasına daha var geçen sene yanılmıyorsam 22 eylülden sonra çinekop yapmıştı ama pek balık girmedi nedense. Bu sene ise ne olacağı hakkında en ufak bile olsa fikrim yok. Bu sene istavrit boldu, kefal ve zargana da bol (her ne kadar ben gidemesem de) caddebostanda oltacı var onun yanındaki duvarın üzerinden eşkinaya atarken bir oltayla da akyemle atabilirsiniz. Ayrıca gündüz ispari yapabilir şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar.