Değişik bir yem..

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında necmifidan tarafından paylaşıldı.

1. necmifidan

necmifidan Necmi FİDAN

Değişik Bir Yem ..

================================================================================

Arkadaşlar...

Daha önce tesadüfen ortaya çıkardığım belkide kimsenin bilmediği bir yem olabilir düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Zargana kıyılarımızda çok bulunan yakalaması çok kolay olan bir balık olduğunu hepimiz biliyoruz.Ben pisi ve kalkana ayrı bir ilgi duyduğumdan sürekli onunla ilgili takım ve yem araştırması içindeyim..Lüfer zamanı arkadaşlarım Çanakkale ye boğaza veya boğaz girişine kaşık atma ve yemliye giderken ben aynı mevsimde kalkan başladığı için kalkan avını tercih ediyorum.Yem olarakta sardalya ,hamsi ,istavrit ,ve zarganayı tercih ediyorum.Bir gün yanımda hiç yem olmadan gittiğim limanda 1251 c 7 no beyaz iğneye yeşil renkli ip bağladım.Biraz tenbel balıkçı olduğumdan ( zilleri takarak kumda yayılıp yatmak daha hoşuma gidiyor ) hanım atçek yaparak zargana yakaladı..Bende zargana öldükten sonra fleto çıkardım dip oltası attım.Beklerken birden zargananın bağırsakları gözüme ilişti...2 bağırsağı var..Penbe kirli beyaz gibi ve koyu kahve...Bağırsakların bizim burada kumdan çıkardığımız GIVIL dediğimiz yosun solucanına benzediğini farkettim.Hemen 1253 a 4 nolu iğneden 3 lü bir dip takımı yaptım ve attım ağzına gitsin kör boğazına diyerek attım.Aradan 2 dakika geçmedi zil çaldı biraz bekledim misina gerildi ve çektiğimde bağırsaklı takıma büyük bir pisinin geldiğini gördüm..İzmarit mevsimi ve limanda izmaritin çok olduğunu bildiğimden hemen 1522 7 nodan 3 iğneli dip takımı hazırladım ve o takımlada hanım 30 civarında izmarit yakaladı..Hanım bir taraftan zargana yakalerken bir taraftanda zargana bağırsağıyla da izmarit yakalıyordu..Ben o gün sadece 1 pisi yakalamıştım.Asıl önemli olan yeni bir yem keşfetmem olmuştu..Bütün arkadaşların bulunduğu yerde bunu denemelerini tavsiye ederim..Rastgele..

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Amatör balıkçılığın en çok bu araştırmacı,keşfedici yönü seviyorum.Bende deniz hıyarlarının içindeki beyaz etli kısmı denemiştim.

Bilgi için teşekkür ederim.Kafamızın bir köşesinde dursun.Bi aralar Erham abim ispariler için sakızı önermişti.Eğer bunu önceden bilseydim yemsiz kaldığımda çaresiz hissetmezdim kendimi.

Paylaşım içinde teşekkürler.

3. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan bülent

Favori Kamış:
    Ecusima 7000 Banax 4000
    Favori Makine:
    silver star lux
    En İyi Avı:
    2 kg minakop 2.5 kg kırlangıç
    Necmi abi paylaşımın için teşkürler.Bu balık tutma olayı biraz hayal gücü biraz merak en çok ta ile aklına gelen şeyleri çok denemek ile güzel oluyor. senin yaptığın gibi.

Son düzenleme: 23 Mayıs 2010
  4. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    notumu aldım Necmi abi,

Ben sadece kalkan ve pisi peşine düşüyorum diye aradan sıyırmaya kalkma Necmi abiiii, Sevgili yengem senden usta haberin ola :eek: :eek: :D :D

Saygılar, selamlar

5. necmifidan

necmifidan Necmi FİDAN

Murat doğru söylüyorsun ben biraz tenbel balıkçıyım.Yemli atıp zil takarak beklemeyi seviyorum.Gündüzleride hanımla beraber dolaşıp olta atıyoruz.Oda at çek işini seviyor.Keşke her aile bu zevki beraberce tadsa.:)

6. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    Ne mutlu size, imrenilecek çekirdek aile :)