Kalamar

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cilimpuli tarafından paylaşıldı.

1. cilimpuli

cilimpuli Mehmet Aydoğan

Favori Kamış:
    Olta
    selamlar herkese,

Tecrübeli bir çok balıkçımız var burda..Ben bi kalamar denemesi yapmak istiyorum..Şehirler arası tura bile çıkarım bu uğurda..Bozdum ben kafayı kalamarla:D

yoğun olduğu bölgeleri ben arar bulurum forumdan da sormak istediğim kalamarın en verimli olduğu zaman ne zamandır. Sabah erken ve akşam olarak sormuyorum. Tarih olarak ne zamandır. Bir de yoğun olarak bulunduğu derinlik ve zemin özellikleri nasıldır. Nerelede bulunur yani. Kalamar zokasıyla denemeler yapacam..Yardımlarınızı bekliyorum..

Herkese ii avlanmalar..

Modlara bir öneri: Birde her ay için bi başlık açsak..Mesela Ekim ayı balıkçı takvimi gibi..Orda söz konusa ayda hangi bölgede ne çıkar, nasıl avlaancağı bilgilerini toparlarız mesela orda. Taktik ve tavsiyeler. Onlarıda forumda bi başlık altında arşivleyip 1 yıl dolunca balıkçının yıllık takvimi şeklinde birleştirsek nasıl olur sizce. Yeni başlayanlar için bence gayet ii olur. Tek başlık altında ana bi fikri edinir. BU ayda şu çıkar, şuralarda olur şöyle tutulur diye..Sadece bir öneri..

2. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Şu aralar izmir çeşmealtında mordoğan 'da bol miktarda kalamar var yaklaşık 20-25 metrelerde dibin yaklaşık 1.5-2 metre yukarısında avlanıyor, ayıptır sölemesi 2 hafta önce gittik 25-30 tane yakaladık 2 arkadaş. :) dip çamur ve yosunluk'tu zannedersem...Tekneden çapa atmadık normal olarak dalgalara bıraktık tekneyi ve taktığımız kalamar için hazırlanan sahte yemle avlandık...

3. ergen

ergen

Sayin arkadasim Mehmet

Kalamar konusunda sana garantili bir yer söylüyeyim. Kiyidan at cek yapmak istiyorsan Ekim ayinin 25. inden sonra Bodrum Akyarlar da Limanin Dalgakiranlarindan avlanman gerekir. Su derinligi 2-8m arasi degisiyor. Orada Kalamar tabii aksam karanlik bastiktan sonra cikiyor. Yalniz tavsiyem gün batimindan 1,5 saat öncesi orada olman. Aksi takdirde yer bulamazsin. Ikinci yer ise tekne gerektiriyor. Orasida BODRUM-BITEZ. Koyun icerisinde kiyidan genelde 5-50m arasi 2-12m derinlikte Sirti cekmen lazim. Ben orada Kalamar mevsiminde geceleri 2-3 saat icerisinde 10-15 tane aliyorum. 800gr ila 4,5kg arasi. Toplam agirlik degil tane agirligi!!!

Rasgele

4. cilimpuli

cilimpuli Mehmet Aydoğan

Favori Kamış:
    Olta
    eyvallah..not alınmıştır..saol..

5. cemeryem

cemeryem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kalamar 3 kilo
    kalamar avlama teknıgi

kalamar iki türlü avlanır birinci teknik . kurşunlu kalamar oltasının kursununu yavaş az az keserek avlanacağımız yerde yavaş batacak şekılde ayarlamamız gerekir ,şöyleki 5 sny de 1 kulaç batacak sekılde ayarlanır bu derın su için

2 cisi samandıralı kursunu kesılmemıs veye çabuk batan olta şamandırayla olta arasındakı mesafe 1 kulaç 1 karış olmAsı gerekır bu sıstem 2.3 kulaç sulardakı derınlıkler için maket veya samandıra ürazıne ısık yerlestırıle bılır veya maketın 1 karıs uzerıne firefly takabılırsınız kırmalı ısık kullanna bılırsınız bu taknık gece onerısıdir
    not : asıl kalamar gece avlanır guneş battıktan sonra