balıktan yem

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında osmanzk tarafından paylaşıldı.

1. osmanzk

osmanzk osman

merhaba arkadaslar
    balık tutmaya yenı yenı baslıyorum.buralarda yem nereden bulacagımı bılmıyorum acaba balık alıp kucuk parcalar halınde oltaya taksam ıse yarar mı?
    yardımcı olursanız sevınırım.

2. BlackEagle

BlackEagle Yusuf

Favori Kamış:
    DAM ON-LINER Tele Spin 60
    Favori Makine:
    ALBASTAR AP 6000 APACHİ
    Evet balıktan yem yapabilirsin istersen balığı kancana göre kesebilirsin istersen ince uzun kesim kancana takarak dolayabilirsin .

3. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz
    her balığa balıktan yem yapamazsın kimi balıklar canlı yemle tutulabilir ama tutacağın balığı da söylesen sana daha iyi yardımedebilirdik....

4. osmanzk

osmanzk osman

aslında yemleri tanımadıgım ıcın balıktan yem yapmayı dusundum. Daha kolay olur dıye. Izmır korfezde avlanıcam orda ne tur balıklar oldugunu bılmedıgım ıcın balık konusunda bısey soyleyemıycem.

5. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    ne tür balık varsa ona göre yem seçmelisin önce ne tür balık çıktığını öğrenmelisin . avlanacağın bölgede balık tutanlar varsa onlardan bilgi edinebilirsin

6. cezzar90

cezzar90 Mehmet

En İyi Avı:
    Çupra - İzmir Kordon
    izmir körfezde balık tutanlar genelde karagöz olmakla beraber arada çupra falan çıkartıyor.ben hiç balık atan görmedim ama sürekli orada yem satanları bulabilirsin genelde boru kurdu kullanılıyor. Tabi denemekte her zaman fayda vardır.

7. balıkçı umut

balıkçı umut umutcan

Favori Kamış:
    Remixon mauerick300 3.00 mt
    Favori Makine:
    Qunhai SL-500
    körfezde çıkan balıklar ; çupra,lidaki,kefal,levrek,isparoz benm tutuğum ve gördüğüm balıklar bunlar ama körfez için ki yenide başlıyosan en iyi yem boru kurdu daha sonraları çupra için yengeç levrek için küçük ısparozlları kulana bilirsin...
    bol avlar...

8. Oltacıselim

Oltacıselim Selim Kanbur

En İyi Avı:
    Eşkina / Kiloluk Eşkina ve Kiloluk İskorpit
    Osman kardeşim hoşgeldin sen yemleri boşver sende benim gibi çapari ile başla gerisi Allah Kerim gelir zaten takma kafana yemi falan ben 3 yıl çapari eğitimi gördüm yeme daha bu sene geçtim :D

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tebliğ 2/2

ALTINCI BÖLÜM
    Alan Yasakları ve Sınırlamalar

Denizlerdeki yer yasakları ve sınırlamalar

madde (5) İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde su ürünleri avcılığı yasaktır.

.

10. cezzar90

cezzar90 Mehmet

En İyi Avı:
    Çupra - İzmir Kordon
    balli neyi kastettiğini anlamadım ama söylediğin yerlerde zaten avcılık yapman mümkün değil ya ticari konteynırlar arasında yada askeri denizaltıların yanından olta atmam lazım kastedilen alan izmir körfez dediğimiz alan değildir oralar özel bölgedir çoğunlukla zaten atan olduğunu da pek sanmıyorum en azından ben hiç görmedim.