Balik Sepeti Başarisizlik

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında knososs tarafından paylaşıldı.

1. knososs

knososs ALP

Arkadaşlar Araniza Yeni Katildim öncelikle Herkeze Selamlar
    Ben Telli Balik Sepeti Aldim Pinter Deniyor Yanliş Bilmiyorsam Izmirde Avlaniyorum Ama Sepete Bir Tane Balik Sokamadim Içine Ekmek Koyuyorum Hiç Bir şey Girmiyor Yaklaşik Kiyidan 7-8 M Ileri Koyuyorum Sardalya Koymayi Düşündüm Ozamanda Vatoslarin Istilasina Uğruyoruz Sahilde Balik Kalmiyor Bana Yardimci Olursaniz çok Sevinrim Içine Ne Koymam Gerekiyor Sepet Batsin Diye Içine Taş Koyuyorum Bu Engel Olurmu Ustalardan Bilgi Istiyorum

2. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    İyiki de başarısız olmuşsunuz çünkü yasak bir avlanma gereci kullanıyorsunuz.

Amatör balıkçıların uyması gerekn kural ve yasakları içeren tebliğe aşağıdaki linkten bakarak bence iyi bir başlangıç yapın.

http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php

Son düzenleme: 13 Ağustos 2010
  3. LapinCash

LapinCash

Güzel cevap.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ağustos 2010
  4. neronas

neronas Evren S.

En İyi Avı:
    Kaya baligi. 50gr
    Arkadasin bilgisi yokmus muhtemelen. Bu gibi konular zamanla ögreniliyor, ögrenildikce yayiliyor. Av marketlerde sorunsuz/uyarisiz satilan bu malzemelerin yasak oldugunu tahmin etmek zor. Bunun icin yasalari iyice gözden gecirmek lazim.

Tek cözüm amatör balikcilik karti ile avlanmanin sart olmasi. Kart icin de sinav sisteminin getirilmesi. En azindan "bilmiyordum" diyemez insanlar. Denetimler arttirilirsa sinavlar icin gerekli fon cezalardan bile temin edilebilir.

5. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB
    Sana katılıyorum Evren ağabey . Bencede belegeli avcılık şart. Belgede bir sınav sonucu verilmeli. Bugün bile tebliğden sınava gidsem 100 çekerim :).

6. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    Kamış:Linaffe,Captain,Remixon makina:Virax Charizma
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    ula bırak boş boş konuşma :D İşi gücü bırakalım birde belge alalım senede 10 defa ancak çıkıyoz balığa bunada belge alacaksam ben bırakırım bu oyunu :D

7. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bence yasaları gözden geçirmek yerine bu yasaları koyanların yaptırımını takip etmesi, yani şu araç gerçlerle avlanamazsın yasak diyeceksin, o araç gereçi satana hiçbir ceza yaptırım uygulamayacaksın, ama ben o araç gereçle avlandımmı bana yaptırım, ceza uygulayacaksın, böyle saçmalık hangi ülkede var acaba, birde belge şart, meselesi, ben belgeyi alırım vicdanım yoksa ufak büyük demem her balığıda yakalarım, kim önleyecek...! her balık tutanın başına polis dikilebilecekmi acaba, arabayı ehliyet kullanmadığı gibi, balığıda belge tutmuyor, millet niye bunu anlamamakta inat ediyor, bunuda anlayabilmiş değilim, belge yeterli ise niye memlekette bu kadar trafik kazası oluyor, binlerce insan neden ölüyor, yani bir belge almak herşeyi halletmiyor, bir yerde bir yanlışlık var ama bu yanlış nedir kimse bunu konuşmaya yanaşmıyor, konuşmuş olmak için konuşuyor, zülfiyare dokundunmuda bakıyorsun etrafında kimse kalmamış, :confused: işin garip tarafı hasılı kelam, lafla peynir gemilerini yürütmeye çalışıyoruz, ama nafile, boşa kürek çekiyoruz gibime geliyor, kalın sağlıcakla...:)

8. pirana19

pirana19 Serhat ÖZER

Favori Kamış:
    OKUMA SALİNA 240 10-40
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000CFB

Belge verilecek fakat her isteyene verilmeyecek. Belgeyi bir kusr ve sınav sonucu vermeleri gerekir. Fakat ehliyet sınavı gibi değil. Hiç gitmeden Üstelik renkkörü olarak ehliyet aldığım gibi değil. Doğa ve av sevgisini perçinleyecek tebliği , nasıl olta atılacağını , nasıl balık tutulacağını öğreten bir kurs olursa nedern faydalı olmasın ki ?

9. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Amatör balıkçı belgesi bahane, soygun şahane

Ne güzel kendi ağzınızla itiraf ediyorsunuz, :D renk körü olduğunuz halde ehliyet almada ısrarcı olmanız, vede ehliyet almanız, vicdanınız rahatmı...!!! kırmızıda geçip bir araca veya yayaya çarpmanız sonucu meydana gelebilecek acıları, neyle geçiştirebileceksiniz, doğa ve av sevgisi insanın içinde olmadıkça kaç tane perçin vurursanız vurun çözüm olmayacaktır, tamam balıkçılık konusunda , nasıl balık tutulacağını öğreten bir kurs olursa, aklı başında hiçbir kimse hayır demezde, ama sen bu kursu alıcan, yapılacak imtahandada, başarılı olursan ehliyet alıp balık tutabilirsin, yoksa tutamazsın, denirse kimsede buna kulak asmaz, bildiğini okumaya devam eder, sonra araç kulanımı için ehliyet 1 kere alınıyor, zayiinde tekrar çıkarılması gerekirken, amatör balıkçı belgesi şimdi 4 yılamı ne çıkmış, 4 yılda bir belge çıkar ve devlete para öde, vatandaşı soymaktan başka nedir bu, anlayabilen varsa, beri gelsin, ben böyle üç kağatları anlamakta zorlanıyorumda.....:confused: :mad:

10. yucelsavan

yucelsavan yücel savan

Favori Kamış:
    remixon hurricane 270
    Favori Makine:
    okuma boxter bxf 60
    En İyi Avı:
    levrek 1.9 kg
    Erhan abim sonuna kadar haklısın , '' amatör balıkçı '' olmak belgeli olmaz.
    sadece bilinçli insanların bilgilerini paylaşması bile çok miktarda balığın hayatını kurtarır. yeterki biz susmayalım ve bildiklerimizi insanlarla paylaşalım..
    bu arada hayırlı ramazanlar abim , aslan parçası oğlunada selamlar..

11. ErginAVCI

ErginAVCI

Favori Kamış:
    Olta
    Evren sana katılıyorum tebliğlerde değişikliğe gidilebilmesi için öncülük yapacak kuruluş ve dernekler öncülüğünde imza toplama noktaları oluşturulmalıki bakanlığa bu tür bir dilekçeyle başvurulabilir ve herşeyde olduğu gibi bunlardada sınavla sertifika verilir ve gönüllü kuruluşlara denetimlerin bırakılması ile ilgili yasa baş vurusunda da bulunabilinir.

Derneklerin önemide artmış olacak ve üyelik sistemiylede 2. kez dernekler tarafından sertifikalanması bilinçsiz yada bohçacılığın önüne birazda olsa geçilibilir

12. ErginAVCI

ErginAVCI

Favori Kamış:
    Olta
    Sezai bırakabilirsin bu oyunu :D

13. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Bohçacılığın önüne belgeyle geçilmez, gerekli, caydırıcı cezaları koyarsın, vede bu cezaları, harfiyyen, gözünün yaşına bakmadan, herkese uygularsın, adam ayırmadan, ama bunuı türkiyede yapabilirmisin...!!! :confused: bak bunu hiç sanmıyorum, çünkü burası türkiye..!! ;) Yıllar önceydi, ankarada kuvvet komutanlıklarının birinin bahçesinde bir yazı görmüştüm, ''ormanlarımdan bir dal koparanın, kolunu koparırım'' FATİH SULTAN MEHMET, diye şimdi bilmiyorum o yazı yerinde duruyormu, böyle cezalar koyar ve uygularsan bak bakalım suç oranları düşüyormu, düşmüyormu, gerisi lafı güzaf...:D ;)

14. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Yücel kardeşim, Selamlar ve Sevgiler, :) Sanada hayırlı Ramazanlar, umarım iyisindir, yeni bir oluşum ve buluşum yokmu, narlıda karagöz başladımı, görüşmek dilek ve temennisiyle Allah'a emanet ol...:D

'' Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar''

15. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Aslinda cogu zaman balikcinin vicdanina kalmis bir olay bazi seyler ;)
    Ne kadar bilinclendirsende,sertifika versende insanin icindeki bazi seyleri degistiremezsin.O yine almamasi gereken baliklari alir yine.Dikkat ederseniz cok cok gorursunuz bunlari.Keske sinav,sertifika,vs,,,bir cozum olabilse.Ama sanmiyorum.
    Rastgele...

16. cogito74

cogito74 ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    9 tane istavrit
    Balik Sepeti Başarisizlik

================================================================================

Arkadaşlar Araniza Yeni Katildim öncelikle Herkeze Selamlar
    Ben Telli Balik Sepeti Aldim Pinter Deniyor Yanliş Bilmiyorsam Izmirde Avlaniyorum Ama Sepete Bir Tane Balik Sokamadim Içine Ekmek Koyuyorum Hiç Bir şey Girmiyor Yaklaşik Kiyidan 7-8 M Ileri Koyuyorum Sardalya Koymayi Düşündüm Ozamanda Vatoslarin Istilasina Uğruyoruz Sahilde Balik Kalmiyor Bana Yardimci Olursaniz çok Sevinrim Içine Ne Koymam Gerekiyor Sepet Batsin Diye Içine Taş Koyuyorum Bu Engel Olurmu Ustalardan Bilgi Istiyorum

benim dikkatimi çeken arkadaşlar yeni girdim araniza deyip girmesi ile çıkması bir olmuş. hatası ona iletildiği halde tepkisi olmamış.muhtemel tepkiler: (ki olmasını bekledigim) aa arkadaşlar bilmiyordum ama sayenizde ögrendim.o sepeti yumurta sepeti yaparım artık alalh sizden razı olsun şeklinde bir yorumdu. gelmemiş hala. sanırım okudu ve ... : o kadar para verdim yahu sepete herkeste bizim burada sepetla avlanıyor.sirku de neymiş...deyip gitti:((

17. ozanyurt

ozanyurt OZAN YURT

Favori Makine:
    SHAKESPEARE MEDALIST
    En İyi Avı:
    YAYIN 2,5 KG
    bende aranıza yeni katıldım. bence amatör balıkçılık denince akla olta ile yapılan zaman ve mekan gözetmeksizin amacı sadece avı yemek olmayan bir spor gelmeli. ama maalesef bazı arkadaşlarımız küçük büyük ayırmadan sadece yemek amacı ile balıklarımızı katlediyor. ben gerek tırı vırı gereksede serpme tor sepet ve benzeri altlerle yapılan balık avcılığından hiç ama hiç haz etmiyorum. bana bu tür av malzemeleri hiçbir zevk vermiyor. iyi biz gidelim avlağımıza atalım oltalarımızı gerekirs kuaralım çaırımızı takalım zillerimizi küçükleri salalım, gerekirse eve ya bir tane büyük balık yada çoğu kez boş dönelim, amcamlar atsın sepeti ağı 5 dakkada emeksiz balık yakalasın. Şimdi soruyorum sizlere amatör balıkçılık bu mudur arkadaşlar?

18. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    :D espiriyi anlayan biri çıktı nihayetinde :D Örnek: Ben belge alsam vicdansız olsam yine limit altı balıkları alı koyabilirim her şekilde götüre bilirim yani Elimizi vicdanımıza koymadığımız süre içinde belge falan bunlar boş işler Ancak Devlete yatırım yapmış oluruz Al sana Tüfek avı Belgesiz yasak Sözde Belgeliler avcunu yalıyor belgesizler gittiğim balık avlarında Görüyorum dağlarda traktör ile yasak dönem olmasına ramen hayvanlar gebe olduğunu bile bile Tratör farları ile tavşanları Gafil avlıyorlar Kaçmasına bile müsade etmiyorlar Ava giden boş geliyor bu avda belge şart almak öyle değilmi neyaparsan yap önüne geçilmez belge ile İnsanların Kendi içlerinden gelecek kurallara uyma aşkı

19. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Bu Bohçacılık olur Amatör balıkcı Demek Zevkine Balık tutmak demek Balık tutmayı hobi haline getiren demek İllaki balık yersin ben büyük hayranlıkla yiyorum sazan hariç yayın,levrek ,sudak ları ama limitlere uygun balıkları ufakları salıyorum Rabbimde bana Büyüklerini nasip ediyor Sazan da yerim ama büyük olacak 2 kg olması lazımki temizlediğine değsin Zaten saman gibi tadı var pek güzel değil lezzeti Ama Tam sportif av için ideal tut bırak tut bırak bence sazan avı sportif hariç başka şekilde avlanılmasın Çünkü Sazan tüm balıkların Yaşam kaynağıdır sazanın olmadığı su Değersiz bir su olur Oksijensiz Pis su İçmek için bile kullanılmaz Sazan nerde bol osuda hertülü balık yaşar ve su kalitesi artar çorumbarajı eskiden merez bubarajdan içerdi suyu sazanazaldı Su kokmaya başladı kullanılmaz oldu bunu gören dsi yetkilileri Derhal sazan saldı ama şuanda el kadar sazanları bile alıkoyan zihniyetler var
    Baraj daha kullanılmıyor Başka yerden geliyor merkeze su demekki daha kullanılmaya hazır kalitede değil su

20. aydemirler

aydemirler xxxx

abicim biz amatör,sportif balıkçıyız

işimiz olmaz sepetle,ağla,bilmem neyle.

çok balık merakımızda yoktur.bir tane kefal yakalıkmı tası tarağı toplar gideriz.milletin kısmetine engel olmayız.

lütfen yasak olan şeyi kullanmayınız.